Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pointka
15. apr 2009

to je ulava, co petka, ta tridsiatka 🙂

ja som sa desila tridsiatky, mojej, co sa tyka mojho veku, ale na druhej strane v tehu som sa tesila uz na tridsiatku 🙂

petkaerdal
15. apr 2009

no je,som rada,ze je tam naozaj,ale este chcem byt dalej,ale lepsie,ako nejake 25tt 😝

tak ja budem mat 30,ked moje baby budu mat 3 😀 😀

pointka
15. apr 2009

ty si aka mladucha 🙂

petkaerdal
15. apr 2009

a co ty si uz babka? 😀 za 2 tyzdne mam 27 😅 😅 😅
kde su tie casy,ked sme mali 18 a boli sme mladuchy 😅

pointka
15. apr 2009

ja za mesiac 32 🙂
to ano, ale teraz sme aspon pekne zrele 🙂

petkaerdal
15. apr 2009

no aspon sme pekne zrele 😉 😉
ale ten zivot rychlo leti,vsak 😖

beruska113
15. apr 2009

Zuzka 279,
ja som bola na 4D v Hlohovci. Odporucam, je to tam suepr. Cena 35 EUr, ale vsetko ti premeria, nie je to iba o tom ze ti spravi DVD, ale vsetko skontroluje, vysvetli. Akurat maly neukazal tvaricku, ale to neovplyvnis. Chcs ist do NR? 🙂

Tak baby, ja som po kontrole, krcok nezmeneny, otvorena tiez nie som viac. Takze HURA 😀 . Aj na cukrovke som bola, je znizena cukor len 5,3 (cukrovka je od 7,8). Tak som dnes spokojna. VY co ste na PN, aj ste si dali PN prerusit ku koncu a cerpali dovolenku. Ja som si dnes nahlasila, ale zistila som, ze to PN nie je az tak hrozne platene. Poradte.

dianka3
15. apr 2009

petkaerdal no snazim sa moja,ale niekedy mam bolesti jak na kramii tak uz zase som v strese 😖
ale asi fakt verme ze vydrzime

dupinka
15. apr 2009

beruska: ja som mala PNku do konca, potom som nastupila na MD. Dovolenku budem cerpat medzi MD a rodicovskou. PNka nie je az tak zle platena. Ale nevyhoda, ze na MD musis ist 8 tt pred porodom, kedze mas zdravotne problemy. Tam sa vraj musi ist skor, ale su lekari, ktori poslu len 6 tt pred terminom...

petkaerdal
15. apr 2009

beruska ahoj,super spravicky 😉 😉 😉 super,ze to mas ok vsetko,nech to tak vydrzi aj nadalej 😉

Dianka,aj ja som spozorovala nedavno tie bolesti,ako na kramy,ale zevraj je to normalne uz v nasom tt...ja to tiez mavam,takze ziadne starosti 😉

dianka3
15. apr 2009

petkaerdal avoj moja, no takze asi je to fakt oki. juuj asi ku dokimu pojdem az pondelok abo co bo zajtra a piatok nerobi 😠 no co uz musim to vydrzat ale niekedy mam taky pocit z dola ako keby mi tam bilo srdce tak puk puk stale v intervaloch,myslis ze to mi maly moze tlacit na nejaku cievu abo co? ked to ma fakt taky pulz ako moje srdce 😖 neviem co si o tom mam mysliet,ked som bola vcera na poste a sedela a vypisovala sek tak som to tak citila,iba ked sedim

zuzka279
15. apr 2009

Beruška, aj ja som chcela ísť do Hlohovca, počula so samé dobré ohlasy a nechcela som v Nitre natrafiť na Lindera 😒 Ale vraj v piatky je tam len sestrička a ona je super. 🙂 Treba sa objednať v 25 týždni a v 28 to robia. Uvidím, ak sa mi nezhorší, tak môžem ísť aj do Hlohovca. Uvidím 😕
Som rada,že si dnes dobre dopadla 😉
27 tt zodpovedá skutočne ? V koľkom tt si bola na 3D?

petkaerdal
15. apr 2009

Dianka a nema to maly stikutku???? lebo presne to iste citim ja,niesu to kopance,ale take tukanie a zazivam to od predvcera prvy krat...myslim,ze to je stikutka 😀 😀 😀 a ked je to v intervaloch a trva to aj 5 minut ze?
babo zacina stikutat od nejakeho 30tt,co som sa docitala 😉

pointka
15. apr 2009

ano, je to stikutka 🙂 ja som to mala uz tiez parkrat, take jemne rytmicke 🙂

petkaerdal
15. apr 2009

ja som to mala 2x poi zatial,prvy krat predvcerom,ale hned som to spoznala... 😀

pointka
15. apr 2009

aj ja som to hned spoznala 🙂 a dost casto stikuta 🙂

dianka3
15. apr 2009

baby ako? aka stikutka? kde to vy citite? ja to ale citim dole v posve nie niekde na brusku. normalka z dola ako v krcku maternice mi to tak puka

petkaerdaln ano trva to tak asi 5 min ale v posve? 😖

petkaerdal
15. apr 2009

Dianka,myslim si,ze to moze byt podla toho,ako je otocene babo,ale ja som to citila zatial len dvakrat a tiez niekde tak velmi dole...je to take rytmicke a pravidelne tukanie,ja si myslim,ze to mas stikavku,to ma kazde babatinko v brusko,dokonca aj niekolkokrat denne

petkaerdal
15. apr 2009

no a trva to tak dlhsie,nieje to ako kopancek,par minut to trva urcite..ja si myslim,ze to mas ono 😀

dianka3
15. apr 2009

petkaerdal 😕 no malicky je uz dole hlavickou,ae nechapem ako to moze stikutat ked ma dole hlavicku a ja to necitim na bruchu dole ale z vnutra posvy 😕 ako to? ja som z toho vedla 😵

pajinka23
15. apr 2009

ahojte zenulky 🙂 🙂 my sme boli dnes u dokiho na kontrole s tym krckom maternice a doki nam povedal,ze este budem rada ak nebudem prenasat 🙂 🙂 🙂 a ako nas strasil v 30tt,ze sa skracujeme a neviem co este 😉 😉 Babule ani vy sa nebojte,vsetko robte s mierou a dotiahnete to uplneho konca 😀 😀 😀 😀

petkaerdal
15. apr 2009

neviem ako to Dianka,ale urcite je to ono,aj ja to citim tak vnutri 😉

pajinka,dufam,ze dopadneme aspon,ako ty 😉

pajinka23
15. apr 2009

a petka tebe sa skracuje krcok??? 😒

petkaerdal
15. apr 2009

pajinka noo skratil sa mi,mala som doteraz 46mm,potom zrazu na uzv 26mm,hned ma nechali v nemocke a pred tyzdnom som bola na kontrole a mal 34mm,je mozne,ze sa moze aj zväcsit??? nevies???
ale dr. ho meral 3x,lebo som nechcela verit a mal fakt 34mm...tak musim oddychovat doma,nastatie nebol otvoreny naposledy,ja cakam dvojicky,takze ta zataz je väcsia...

ty sa mas,ze mas uz 36tt 😉

dianka3
15. apr 2009

petkaerdal no ved aj ja vravim pajinke je uz hej 😀
to mi mozme zatial este len snivat 😵 , ale dufam ze onedlo aj mi sa tu uz budeme bavit aspon v takom tt ako je pajinka a mnoho bab ze? joj petka slub mi ze si budeme pisat stale a dame si vediet tesne pred porodiom co a ako 😉

beruska113
15. apr 2009

Dupinka
a to sa ako da, ze medzi MD a rodicovskov mat dovolenku? Mne je tiez luto minat dovolenku, ked PN nie je taka hrozna. Ale muz ma nahovara, nech si jej vezmem cim viac. Ja som z toho jelen. Aj v robote uz budu, tolko krat som to menila. Ja idem 8 tyzdnov pred terminom na MD.

Petka
diky, aj ja som moc rada. Muz ma nutil upratovat, ze ked je to OK. Inak mam 77kg. Sila, muz sa az zlakol. Mam viac ako on, ked ma nastve, dostane.

Zuzka,

ja som pocula, ze Linder vobec nerobi 3D, len sestricka. Ale piatky tam nebyva. JA ho tiez moc nemusim. V Hlohovci som bola dvakrat- raz v 18tt kvoli razstepu chrbtice a raz aj s DVD v 24tt. Tam beru len do 30tt. Na tom druhom 4D maly trucoval, cely cas mal tvaricku zaborenu v placente a este si aj rucickami zakrýval tváričku. Ale nohy roztahoval bez problemov. Asi to bude stripter. 😀

zuzka279
15. apr 2009

Beruška píšeš, že si bola aj kvôli ráštepu. Prečo?
Veľmi by som chcela už aj ísť na o sono. Dúfam, že sa mi ukáže. O týždeň v piatok idem na kontrolu, budú mi robiť klasické sono. Idem aj s manželom. Dúfam, že uvidia pohlavie.
Takže tvoj malý bude striptér? Ten dobre zarobí 😀

beruska113
15. apr 2009

Zuzka, lebo som mala zle vysledky genetickych testov na razstep a Dawnov syndrom. Tak mi robili nove testy v Novych zamkoch a na sono som bola v Hlohovci- vraj je to OK, nic nenasiel a vysledky krvi boli tiez lepsie. Tak som nebola ani na amniocenteze. Tak zostava len dufat a modlit sa, nech je to OK. Mne uz v tom 18 povedali, ze to bude chlapec. To sme sa tiez smiali, ze dobre zarobi. Alebo muz povedal, ze mozno bude boxer, ked sa tak dobre kryje. Ale to uz radsej ten stripte. 😀 Mne sa ukazal aj u Lindera na normalnom sone, ale uvoidis, ako sa otoci. Muz chcel Terezku. Ale uz sa zmieril 😅

zuzka279
15. apr 2009

My máme Emku, tak by bolo pekné do páru chlapca, ale po všetkých stresoch, ktoré som prežila mi je jedno čo to bude. Hlavne nech je zdravé 🙂 . Na začiatku tehotenstva som brala veľa antibiotík /mala som 2x zápal priedušiek a nevedela som, že som tehotná/, Lekár spýsal zoznam liekov a dal ich neakej doktorke na klinicko farmakologické konzílium. Potom som bola aj na gentickej konzultácii. Obe tvrdili, že keďže som ich brala na úplnom začiatku, tak by nemali vadiť. Prvé 3 mesiace som bola ako naschvál stále chorá.Nie a nie prejsť. Chvalabohu AFP boli Ok. Dúfam, že všetko dobre dopadne.
Sranda, že tvoj muž chcel dievčatko, väčšinou chlapi chcú chlapca 🙂

beruska113
16. apr 2009

Zuzka,

tak držím palce. Ja som bola tiež chorá, ale antibiotiká som nebrala (lelkárka mi ich bez problémov predpísala, aj keď vedela, že som tehotná- vraj nie sú škodlivé, ten druh)JA už lekárom nejak neverím. Aj mne tá ze genetiky povedala, že na odber plodovej vody nemusím ísť, že hodnoty sú po druhýcvh testoch v norme. A dorazilo ma, keď som odchádzala a ona hovorí- veď keď sa dieťatko narodí a nebude niečo v poriadku, tak sa zastavte. Takže to vyznelo, že si nie je istá. Ja viem, že lekári nie sú bohovia, ale niekedy viac znervóznia ako poradia.
My ešte nemáme ani prvé bábo a muž už plánuje tú Terezku. Našťasite ale povedal, že ak to bude zase chalan, tak ďalej neskúšame. Ja som chcela chalana, potom ma muž nabláznil na babu, ale teraz je ná to úplne jedno, len nech je zdravé mimčo. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre