Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

sirinka
21. apr 2009

vo viedni v 12. bezirku...ale teraz som na RD 😉

petkaerdal
21. apr 2009

ja byvam v 22.bez 😉

fatulda
21. apr 2009

Ahojte,

ja som sa vcera pytala lekara, ci mam nieco specialne dodrziavat kvoli tomu krcku a on, ze nic, viac oddychovat, ale inak normalne zit..tak neviem, ale nechcem to riskovat 😖 Dnes som musela ist do NR na skusku a teda, ja uz ledva chodim, mne to brusko dava zabrat, hlavne tie lonove kosti ma bolia, normalne citim, ako sa roztahujem..
Ohladom spanku - ja uz poriadne nespavam par mesiacov, v noci sa budim 😒 ..ale tiez to beriem ako pripravu na male 🙂
Beruska - to je super, ze uz mas kocik, aj ja by som sa vytesovala 🙂 , posli nejake foto

dianka3
21. apr 2009

petka avoj 🙂 ,no ani mna chrbat nebolel v 29tt to prislo len teraz pret asi dvoma tyzdnami,ved pockaj aj teba zacne ked budes v 9mesiaci,a hlavne ked cakas dvojicky 😀 ale ked budes viac lezat a menej chodit tak nie 🙂
no ja iba ked varim abo upratujem abo stojim dlho na nohach 🤐
aha takze ty ides v pondelok k dokimu?

petkaerdal
21. apr 2009

fatulda,ty si nevladala ,ty uz ledva chodis? 😀 😉 ja prejdem ledva z obyvacky do kuchyne,po vonku uz nehorzi vobec,staci ked idem cez cestu do obchodu a som mrrrtva z toho 😖

Dianka,ja si myslim,ze ma neboli chrbat prave preto,lebo väcsinou sedim alebo lezim...
ja idem ano v pondelok a potom vo stvrtok hned,ak sa v pondelok vratim domov samozrejme 😅 😅
ja som mohla ist aj tento tyzden na kontrolu,ale bojim sa,nesla som 😅

dianka,oddychujes ty vobec cez den? alebo nie?

dianka3
21. apr 2009

no tak to mas asi pravdu,lenze ja soi nemozem dovolit odychovat popri malej a mojmu muzovi,musim im varit a malu krmit no a aj upratat takze toho moc nenalezim ☹ nemozem zato ale musim,uz mam dieta a o to sa treba starat
a preco si sa bala? ja mam srdce az v gatiach ako sa velmi bojim co mi doki povie a uz by som aj teraz najradsej utekala k dokimu aby som vedela ako som natom s tym krckom 😒 mam strach bo uz citim ako keby mi maly klesal stale nizzsie

beruska113
22. apr 2009

Fatulda, Zuzka, Petka,

kupila som X- lander, taky jablckovo zeleny, trojkolku, tak uvidime, co je trojkolka zas. Trosku sa bojim, ale paci sa mi. Aj muzovi. 🙂 Tak hadam ho aj pokocikuje na pivco a nazad 😅 Hadam som nekupila skoro a nebudem lutovat, na povery moc nie som, ale uz ma to napadlo. Ale ved nic zle si nerpipustam.

petkaerdal
22. apr 2009

ahojte babulky
Dianka,no viem si predstavit,ze nemozes lezkat a oddychovat,ale ani ja nelezim moc a to nemam doma dieta 😅 ,stale troska nieco robkam
no bala som som,bojim sa ist k lekarovi,ale v pondelok uz idem,ty ides toho 28,ze?
uzcite to ,ze citis maleho az celkom dole je ok,to citim aj ja,akoby uz mali vypadnut,neboj,to je ok
Dianka,nam sa rovnako menia tt pri mene,vsimla si si? ja mam 31 a ty uz 33 😵 😵 trosku sme sa posunuli,len tak dalej 😉

petkaerdal
22. apr 2009

Beruska,viem,ako vyzera X-lander,je to pekny kocik 😉 😉 😉
a neboj,nic zle sa nestane,ja som mala moj kupeny este ovela skor,ako ty 😅 na povery tiez moc niesom,ale tiez ma to napadlo,ale musime verit,ze nam sa nic zle uz nestane 🙂
tak kocikujete po byte? 😀 😀 😀

beruska113
22. apr 2009

Petka,
ja by som kocikovala uz vsade. Len musi muz konecne spravit normalny chodnik pred domom, lebo som sa nezmestila s kocikom. Dnes som boal kupovat venkus a paplonik, ale pokupila som vsetko mozne, len to nie. Som kupial odsavacku na sopliky na baterky a ma 12 melodii, mama skoro na zadok padla, ze co uz nevymyslia.
Ja by som najradsej stale malemu nieco kupovala, jemu je to tak sum a fuk, ale mna uz vobec nebavi kupit nieco sebe, stale len babu. Asi aj ty, ked som videla v albume tu vybavicku 😀

dianka3
22. apr 2009

petka 🙂
tak to teda hej, rovnako sa nam menia mne zacina od stredy vzdy novy tt 😀 jjj fajnovo uz sme troska dalej s nasimi babatkami,juj keby sme este sli tak rovnako rodit co? a keby sme tak boli este spolu na sale aby sme sa navzajom podporovali 😀 to by bolo
peti mna ti teraz ked som sa minule rano zobudila a natiahla sa v posteli som dostala obrovske krce na lytkach 😢 ale az take velmi bolestive a teraz ked chodim ci uz hlavne po schodoch ma strasne tie lytka bolia,neviem mam ist s tym k dokimu? lebo som si asi natiala vazivo 😖

fatulda
22. apr 2009

Ahojte,

beruska - xlander je pekny kocik, takze sa uz vytesujes 😉 ja som kocik objednala, ale bude az koncom maja, takze si este pockam, ale uz sa tesiiim 🙂

Mne este dost veci do vybavicky chyba, len neviem poriadne kde nakupovat, rozmyslala som aj nad Viednou, tam je to mozno aj lacnejsie ako tu v BA..Petka, nemas nejaky tip?

dianka, petka - aj vam zavidim tie vase tyzdne, nejako sa mi to pomaly vlecie..uz nech som aspon tam kde vy..aj ked, v 33tt budem statnicovat, ak sa tam vobec dogulam 🙂 🙂

petkaerdal
22. apr 2009

beruska,ani mna nebavi nic sebe kupovat,vsetko len pre male,ja som zacala s vybavickou velmi skoro,lebo som nevedela odolat a teraz mam toho strasne vela 😅

kocky budete kupovat aj cele tie hniezda do postielok? lebo mam jednu dobru adresu,odkial mam aj ja kupene

Dianka,netusim,ak ta to neprejde,tak radsej behni k dr..a ty behas casto po schodoch??? na to Dianka obrovsky POZOR!! vyvovalva to porod

fatulda,podla toho,co chces kupovat,vecicky pre deti su tu dost lacne a aj kociky,krasne a lacne sa daju kupit...

baby,ja som taka koza,som vam nepovedala,drahemu som pomahala s malovanim,nie moc,troska som ale upratovala a tak,po cikani pri utreti som na papieri mala nieco hnede,,netecie mi to,len raz,ale strasne sa bojim,ze sa otvaram,co to moze byt,nepoculi ste o nejakom takom hnedom vytoku ????? netecie mi to,ako pisem,ale mala som to vcera a aj teraz pred chvilkou,strasne sa bojim 😢 😢 😢 pomoooccc

fatulda
22. apr 2009

Peti, neviem, co by to mohlo byt ale radsej by som s tym isla asi cim skor ku doktorovi - nemusi to byt nic vazne, ale radsej mat istotu , asi by si mala ist zajtra..a uz len oddychuj a nenamahaj sa

dianka3
22. apr 2009

petka no nebeham po schodoch, ja po nich pomalicky chodim .co mam robit ked mame poschodovy dom? 😕
ked idem dole do kuchyne abo tak,ale neboj ja chodim hore po schodoch stvornozky 😀 alebo mi pomaha moj manzel 😉 takze az tak sa na nich nenamaham asi 😕
petka a to je aka adresa kde su tie lacne kociky postielky a baldachyny?

beruska113
22. apr 2009

Peti, tak tiez netusim. Ale urcite nic vazne, len nestresuj, lebo naplasis babatka.

zuzka279
22. apr 2009

Peťka, daj si do googla hnedý výtok v tehotenstve. Je tam dosť o tom písané. Ale neboj, nič vážne to nebude 😉

Beruška, to je pekný kočík čo si kúpila. 🙂 Ja som práve objavila titi triton. Je pekný, páčí sa mi, ale ja mám ešte čas, ani neviem ešte pohlavie. 😕

petkaerdal
22. apr 2009

Dianka,netvrdim,ze lacne,ale pomaly vsetky kocky z konika odtial objednali a su spokojne,mam to aj ja,ale ja mam take drahsie troska..
je to www.rajdeti.sk kukni te to 😉

Zuzi hladala som cez google,ale väcsinou to bolo spinenie v uplnom zaciatku tehu,nie na konci,ja vlastne ani nespinim kocky,to bolo len raz a uplne len taky ,ako vlasok hnedy,len taka boda...ale ten strach je hrozny,mna uz z toho porazi,tieto tt su fakt na psychiku

budem sa snazit uz len oddychovat,ak to budem mat aj zajtra este,hned pojdem k dr. zajtra alebo do nemocky

petkaerdal
22. apr 2009

Dianka,tak po stvornozky po schodoch,ok? 😝

petkaerdal
22. apr 2009

kocky,preco nemate ziadne albumy ,fotky s brukami su kde? 😀 😀 😀

fatulda a ty uz pomaly nakupujes vybavicku? uz by si mala,s dvojickami sa ti bude tazko chodit za take 2-3tt

fatulda
22. apr 2009

Peti, uz mam nakupenu zakladnu vybavicku pre male, aj nejake flasky, zavinovacky, aj kocik som uz objednala 🙂 ..aj postielky mame, ale musim este tie hniezda do postielok a odsavacku, no este je toho dost, musim to dokupit, lebo to fakt bude uz len horsie s tym chodenim 🙂

A ten strach uplne chapem, nieco ma niekde pichne a uz som z toho vystresovana, ci to nieje nieco vazne..pocitam kazdy tyzden...asi to tu pozname vsetky 😕

petkaerdal
22. apr 2009

fatulda,ten strach sa ti bude s pribudajucimi tt stale stupnovat,aspon u mna to tak je,lebo stale budu nove a silnejsie bolesti. 😖

kukni ten raj deti,tie veci do postielok su fakt krasne 😉

aky kocik si objednala??? daj link ,nech kuknem

beruska113
22. apr 2009

Petka,

no ta stranka je uplne super. Ja som dnes bola pozerat obliecky do postielky, a bola som zhrozena ake skarede mali. Tak som nic nekupila. Ale tam maju fakt nadherne, asi si nebudem vediet vybrat. Ty mas z tade? Aj v skutocnosti vyzeraju tak dobre? 😅

petkaerdal
22. apr 2009

ano beruska,preto som vam dala tu adresu,lebo co mam kamosky z konika,kazducka jedna mame odtial,su velmi kvalitne a vyzeraju presne,ako na obrazku..ked inak pokukas nejake albumy na koniku,velmi vela dievcat ma odtial..nemas sa coho bat a za tie ceny sa oplatia,tiez som pozerala po obchodoch,su aj velmi drahe,tu za tu cenu mas viacej kusov v sete 😉

ved kukni do mojho albumu,ja uz to mam doma v postielke pripravene,len ja ma tie feretti znacku...tie su drahsie,bola som u tej baby,co to predava aj osobne,veci su krasne,bola som u nej 4 hodiny,nevedela som si vybrat 😅 😅

fatulda
22. apr 2009

Peti, ta stranka je fakt super, asi som si vybrala hniezda do postielok, jupiiii 🙂

Moj buduci kocik - http://www.bumbleride.com/collection2009/indie-... , ale je privezeny cez slovenskych manzelov, ktori ho sem z USA dovazaju 😉

pici
22. apr 2009

ahojte babule. potrebujem poradit. moja svagrinka caka babenko a je na rizikovom , lebo sa jej skratil krcok... teraz bola na kontrole a povedala ze krcok ma 3 cm ale ze je makky a ked sa to nezlepsi tak pojde do nemocnice..
niekde som sa docitala ze sa zvykne davat v takomto pripade pesar aby babenko nedoslo na svet moc skoro. ona ma totiz termin az 16 augusta. prosim vas ak viete, poradte mi. lebo jej dokyna jej nic take nepovedala... dakujem velmi pekne

petkaerdal
22. apr 2009

fatulda,ani nemusim kukat tu stranku,viem o aky sa jedna,2 kocky ho tu maju co viem,ja si s tymi kockami aj pisem a su velmi spokojneee
ktoru farbu si objednala? tu oranzovu?

dianka3
22. apr 2009

ahoj petka 🙂
ano tak po stvornosky 😀 je to menej namahavejsie nez keby som chodila normalka a vobec niesom zadychcana ked vydem hore, je to lepsie a menej fyzicky narocne. no a ked tak tak mi manzel pomaha 😝
no ja uz mam kocik obkukany tu v Mt a neni anoi drahy 😉 no a hniezdocko mam este po malej neviem ci sa mi oplati kuovat kedze nema ani rok ten baldachyn a spol.

petkaerdal
22. apr 2009

Dianka a pre malu to hniezdo a baldachyn uz nepouzivas? ved nespava uz v postielke? a akej to mas farby

baby ,nesvrbi vas pokozka v tehu? mna svrbi cele telo posledne dni,mam strasne suchu pokozku a pali ma to az 😖

petkaerdal
23. apr 2009

ahojte
tak som spät

nooo,na to svrbenie mi nic nemoze dat,ze to musim koznej,tak na to kaslem,lebo ma objedna urcite minimalne za mesiac,dovtedy aj porodim,ale spomeniem to v nemocke,dufam,ze ma tam kvoli tomu nenechaju

krcok zase o nieco mensi,zevraj normalne,ze to sa uz postupne zmensuje,z 34mm ma dneska 29mm ,ale hlavne,ze je zatvorenyyyy

no a baby mi vazia 1900 a 1800g...ja som sa pytala,ci to nieje az moc,ze nie,ze mam byt rada....pribrala som 15kg,to sa mi drzi stale

a dneska som zistila,ze som si prepasla termin do nemocky,ze som tam mala byt 20-teho ,tak behnem na dalsi tt tam...

co si myslite o tej vahe? je to ok,nevazia moc? velkost hlavicky a tej stehennej kosti sedi super...

dalsia kontorla o 4 tt,nechapem preco tak neskoro,to uz bude posledna,ak dovtedy neporodim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre