Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
12. máj 2009

dobre ranko,ahojte
Dicinka,no s dvojickami je to tazsie,ale zatial taku nejaku zataz bruska nepocitujem,zeby ma nejak tahalo,inak kozu mam zatial krasnu,natieram iba s elasti-Q
no a s tym krckom to potiahnes myslim este pad dni,ale zase sa to moze aj zo dna na den zmenit,mne sa skracuje uz skoro 2 mesiace a za mesiac sa mi skratil o 2cm,teraz ho uz mam len 4mm 😅 takze som uz rizikova,ale verim,ze par dni vydrzime este

petkaerdal
12. máj 2009

Dianka,ako kocky pisu,pre babo sa zit oplati a s muzikom sa to hadam nejako urovna
ale udierat by som sa ja nenechala isto

beruska,pult ja nekupujem,tiez som mala vyhliadnuty za dobru cenu,ale kukni ho nazivo ,vanicka je ako pre babiku,taka mala,nakoniec som kupila klasicku vanicku extra

petkaerdal
12. máj 2009

Dianka,tiez drzim palce na ctg

dicinka,ty uz mas 37tt,to jekrasne,vobec sa nemusis bat taky 38tt a mozes rodit,babo je uz hotove a mala ma krasnu vahu 😉

baby,asi mate menej elasticku kozu,ked vam uz praska,ja nemam zatial nic,klop klop a to mam babule dve v brusku 😉

Zuzka,ale to bol len sen,to nic nemusi znamenat,neboj,ja moc na sny neverim,nekukla si,co to znamena?

zuzka279
12. máj 2009

Peťka pozerala som, ale nič podobné som nenašla.

Ja som sa pri Emke tiež natierala s tým elasti-q a nemala som problém. Teraz som sa zatiaľ nenatierala s ničím, asi by som mala začať 😒

petkaerdal
12. máj 2009

Zuzka ,ja ani nenatieram pravidelne,ako si spomeniem a zatial ziadna stria,dufam,ze ani nebude

nemysli na ten sen,to urcite nic neznamena a vsetko bude ok 😉

pointka
12. máj 2009

Ja mam od Elancyl - Specific Vergetures, vyborny krem, natieram sa od 3. mesiaca, ani jednu striu nemam a dokonca sa mi stratili strie na bokoch co som mala 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

ten ja nepoznam,strie zatial nemam a ani na brusku,dneska planujem moje brusino odfotit,to bude balon 😀

dianka3
12. máj 2009

avojte baby, tak sme uz doma

pointka,diky no hadam mas pravdu

zuzka,no zivot je tazky a nie kazdy ho ma ruzovy

petka,nemam sa cim chvalit,bohuzial muz uz je raz taky ale asi poziadam o rozvod alebo co ked bude takto pit,ja nemam v zivote na nic stastie .......co uz

no a pasy ,bolo to cudne doki co nas tam prisiel kuknut sa mu nezdalo a povedal ze mam tam naznaky kontrakcii,tak som tam musela ostat trosku dlhsie a potom dosla sestrica a ta povedala ze maly spinka tak mi zacala kyvat s bruchom a asi po pol hodine my to uz vypli a vysledkyy mi zhodnotila uplne nejaka ina doktorka a ani mi nic takeho nenapisala na papier iba ze nabuduci peratalny skriting. take nieco a sla som domou ,uvydim co mi v utorok nato povie moj doki

petkaerdal
12. máj 2009

Dianka,tak to ozaj nic moc nevies,tak ale asi je to ok,ked ta nenechali tam,keby si mala kontrakcie,urcite by ta pustili

ved hadam sa muz zmeni,ked bude maly na svete a bude to dobre,prajem vela stastia teda,ja by som takeho chlapa nemohla mat urcite vedla seba,aby som nebola stastna

pointka
12. máj 2009

dianka, musis byt silna, on ak sa sam nechce zmenit a nevidi ako ti ublizuje uz i pri tom tazkom zivote co mas, tak by si naozaj urobila lepsie ak by si bola sama ☹
je to velmi tazke a hlavne teraz, ak ta caka najkrajsi okamih v zivote.
ale dolamala by som mu ruky a nohy a uz duplom ak si dovoli na tehotnu zenu!!!!

zuzka279
12. máj 2009

Dianka, som rada, že Ťa nenechali v nemocnici 🙂

A čo sa týka tvojho muža, uvidíš čo bude po pôrode, ale ak sa to nezlepší, tak by Ti bolo lepšie samej. Veď určite máš niekoho, kto by Ti pomohol s deťmi 😉 Lebo máš myslím len 21 rokov, a nezalúžiš si aby Ťa odteraz muž bil a nebola šťastná. A už vôbec by to nebolo dobré pre detičky. Viem, ľahko sa mi píše, ale dúfajme, že nakoniec bude všetko dobré 😉

petkaerdal
12. máj 2009

no mna by sa len raz muz dotkol a koniec,na otlkanie som tu teda neni a uz vobec nie na tehotnu 😔

dianka3
12. máj 2009

petka, no ani ja neviem teda ci si ma tam nechceli nahodou nechat lenze ta doktorka co robi na prijmovej ambulanci a co mi citala tie vysledky ona je zla kazdy sa nanu stazuje,ja sa bojim aby ked potom pridem aby ma nezdrbali ze som mala kontr.a sla som domov ale akurat dnes robja moji dvaja dokosi pri ktorych by som sla aj hned rodit 😀 su tam ty najlepsi dnes tak ak by dnes a ak ne nak az o tri tt 😀 😝
no a moj muz ? 😕 stale uvazujem 🤐

zuzka no vies ja stale uvazujem ale bojim sa ze si uz nikoho normalneho nenajdem 😔

pointka , joj jak vam baby zavydim hadam vy sa mate v zivote lepsie,vies ja by som ho aj nehala ale je to moja prva laska co bude velmi tazke a zvlast ked sa mi bude potom prosit aby som sa knnemu vratila,no ale ja sa bojim ze si uz normalneho muza ktoreho budem milovat a ktory bude aj o mna ze uz nenajdem a zvlast ked uz cakam dieta alebo ked budem mat uz dieta 😔 sa horsie hlada ☹

zuzka279
12. máj 2009

Dianka, máš celý život pred sebou a nemôžeš vedieť kde by si stretla novú lásku. Veď tá Ťa môže stretnúť hocikde 🙂 A lepšie je byť samej ako mať na krku neakého tyrana 😒 I keď by si bola viac menej na všetko sama, ale aspoň by si sa nemusela stresovať a ľahšie by sa Ti žilo.

pointka
12. máj 2009

dianka, ja ti poviem len jenu vec.
Mam 32 rokov, som 2. krat vydata, prvy manzel bol nieco podobne co tvoj, akurat nepil, ale bol to sepota a som rada, ze som sa ho zbavila. Mala som 21 rokov ked som sa rozvadzala a uprimne, vtedy ma netrapilo, ci niekoho budem/nebudem mat, lebo som sa ho proste chcela zbavit.

potom som si nasla chlapa, co som ho naozaj velmi velmi milovala, proste to citis, ze ste si sudeni vo vsetkom. Po troch rokoch prisiel sok - ohlasil mi, ze uz viac som mnou nemoze byt, lebo ho pritahuju viac muzi... hm..

no a potom som mala vela muzov, hladala som toho "praveho".. trvalo mi to 3 roky, kym som si nasl terajsieho manzela. nie je medzi nami idealny a neviem ako zalubeny vztah, ale proste nevieme bez seba byt, chcela som sa tiez uz X-krat s nim rozviest, ale teraz aj toto babo nas velmi spojilo.

moja sestra ma 29 rokov, 7 rocnu dceru a tiez sa rozhodla, ze radsej bude sama, aj ked si uz nikoho nenajde, ale nechcela zit s tym chlapom uz dalej.

dianka, viem, je to ta najhorsia chvila, kedy rozmyslas o rozvode, cakas predsa babo.
ale si pekna a hlavne mlada baba a to, ze mas deti neznamena, ze je vsetkemu svetu koniec.. aspon sa pekne odfiltruju chlapi, ktori by boli hnusaci, lebo ta bude mat rad aj s tvojimi detmi iba naozaj srdceny a dobry chlap.
ale neznic si zivot. dianka, ty nie si nikoho fackovaci panak, to ze si niekto vypije este nikomu nedava pravo ublizovat druhemu. Ty si clovek a nenarodila si sa na tento svet, aby ta nejaky chlap tyral.
Zasluzis si naozaj viac a hlavne po vsetkom tom zlom aj krajsi zivot!

petkaerdal
12. máj 2009

ahojte kocky,
tak nieco pridam aj ja,asi pre kazdu je to tazke,ked ma opustit prvu lasku,je to velmi tazke rozhodnutie,ale treba to dokazat,nabrat odvahu,pretoze chlapov na svete je velmi vela a urcite je lepsi Dianka pre teba chlap niekde,ako ten,co mas doma,si naozaj este mladucka a ako pise Pointka,urcite by si si nasla takeho,ktory by ta mal rad aj s detmi,pretoze ti pubertiaci by sa na dve deti tazko chytili
ja som mala 7 rocny vztah,takze viem,ake je to tazke sa rozist,takmer 2 roky sme sa rozchadzali a schadzali,co sme to nevedeli ukoncit,lebo to bola tiez prva laska,my sme ale deti teda nemali,boli sme velmi mladi a nezreli na vztah,boli sme spolu od 16 rokov,uz aj rodicia nam pomahali sa rozit,len sme si psychicky navzajom ublizovali,az nakoniec sme nabrali odvahu a odisli z Sk a tym padom sa to vlastne skoncilo a som velmi vdacnaaaaa,pretoze sa mi otvorili oci,zacala som muzov vidiet inak a aj inak vidiet a brat vztah a aj sa inak chovat vo vztahu a aj k muzovi,potom som stretla tohto manzela,je uplne iny,ako ten prvy,aj ked ten prvy nemusi byt zly vobec,u nas bol problem v mladosti skor,som velmi rada,ze som toho nechala,pretoze si neviem predstavit,ze by som terajsieho nemala,sme spolu cez 4 roky a sme spolu velmi stastni....

petkaerdal
12. máj 2009

Dianka a mala by si si to naozaj premysliet,zivot mas pred sebou a netrap sa viacej,ked mozes byt aj stastna

poi 😕 som prekvapena,nevedela som to o tebe,si si uzila teda,to musel byt sok,ked ti ten povedal,ze ho pritahuju muzi 😅

pointka
12. máj 2009

petka bol a velky a to vacsi, ze som ho strasne milovala ☹
napriek tomu sme sa tiez velmi dlho rozchadzali, aj on sa mna nevedel vzdat ja jeho tiez a u nas to tiez vlastne vyriesil jeho odchod do Zenevy...

petkaerdal
12. máj 2009

to si neviem predstavit 😔
ja som teda zazila rozchod jeden,ale uz nikdy nechcem,stacilo,rok mi trvalo,kym ma z toho moj terajsi dostal,on mi velmi pomohol a som mu stastna za pomoc a aj za to,ze ho mam ,bo je uzastny
ten prvy tiez odisiel z Sk,usiel doslova a potom aj ja,to nas rozdelilo

pointka
12. máj 2009

to sa petka neda predstavit 🙂 to sa neda ani pochopit. Vtedy som bola na tom posychicky velmi zle ☹
ale uz je to za mnou a mam uplne iny, novy a pekny zivot.

dianka, to plati aj pre teba... vsetko zle je na nieco dobre. ja si neviem ani len predstavit,kde by som bola, keby sa mi to vsetko v zivote nestalo a nechcela by som iny zivot, nez aky mam teraz a som rada, ze sa moj osud vyvinul takto.

pointka
12. máj 2009

petka, kedy si budes fotit brusko?

petkaerdal
12. máj 2009

poi,aj ja som bola vtedy na tom zle,velmi som bola psychicky na dne,ale tiez si neviem predstavit,kde by som bola teraz,keby niesom tu,v podstate to beriem teraz,ten rozchod,ako vykupenie,lebo som ovela stastnejsia,ako predtym

petkaerdal
12. máj 2009

dneska budem fotit,len drahy mi zaspal,ako vstane,tak odfotim..si zvedava na ten moj balon? 😀

pointka
12. máj 2009

som jasne 🙂
ja mam malinke oproti tebe, ale zase ja som siroka 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

no ved ty nefotis vobec
ja do sirky moc nejdem,ale skusala som rifle a tie cez nohy nepretiahnem,takze aj tam som sa rosirila,ale nemam pocit,ze moc,no ved odfotim dneska

sa musis citit fajn,ked nemas vobec brusko,to ti zavidim 😝

pointka
12. máj 2009

no necitim sa vobec fajn.
mam ho mensie ale vaha tam je, aj mi zavadzia.
ved poprosim snad aj ja muzika dnes 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

ale poi,musis sa citit,ako netehula este 🙂 vies si predstavit mna,ako sa ja citim?

inak prave som sa docitala,ze cerclage sa robi iba v pripade,ked zena nema ani kontrakcie a ani infekciu,mne to preto asi nerobili,lebo ja som uz pri prvom pobyte v nemocke mala tie bolesti 😖 a preto ani Janule nie

pointka
12. máj 2009

ano, to je zakladom serklaze.
mne museli predtym 3 dni ukludnovat maternicu magnezkom, nemala som vsak ziadne kontrakcie a ani zapal tak ma sili. Len teraz je to o to horsie a nebezpecnejsie.
Ak by som dostala kontrakcie a nesla rychlo k lekarovi, mohlo by mi to odtrhnut krcok a ked by som mala nelieceny zapal, mohla by z toho vzniknut velka infekcia a ohrozit mna aj babo.

ale citim sa ako tehula 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

no to som nevedela,to som teraz nahodou nasla,tak preto asi mna nesili
dneska mam same otazky v hlave,tak kadeco hladam na nete,akoby som uz sla rodit 😅

ty tehula,ved uvidis moj balon,ci by si to nosila potom 😀

pointka
12. máj 2009

ale ty mas dve a k tomu este obrovske 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ja som siroka, mne sa mala tam schovava. uz nebrowsuj, lebo som zistila, ze to tiez nie je dobre. odkedy som videla tie videa s porodmi, jaksik sa mi rodit nechce ist ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre