Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

beruska113
14. máj 2009

No ja si tiez myslim, ze mam na jedno babo brucho ako slon, aj mi zavadzia, som ako korytnacka, ale hlavne ze ma maly dost miesta. To je pre mna najdolezitejsie, ze sa ma dobre.

Jem non stop a tiez vsetko. Kaslem na to, ale uz ma z tej vahy bolia kolenne klby, radsej sa mi nechce chodtit ani na WC, lebo vtedy ma bolia pri sadani, som jak dochodca 😅

Aj ja si myslim, ze je ten krcok tak, ale nikde som to neoverovala ani sa nepytala, tak ak ma niekto skusenejsi pouci, budem len rada.

petkaerdal
14. máj 2009

ja sa tiez citim,ako ty,ale nejako to uz vydrzime,aspon vieme,ako zle sa citia stary ludia 😅
mne to brusko uz zavadzia tiez najmä,ked si sadam na wc,ponozky si sama uz nenavlecie,uz sa ani sama neoholim 😀

aj mne je uz ta vaha jedno

no moje babulky sa mi tam tlacia chudatka,ale hadam si zvykli ,ze sa nemozu roztahovat

beruska113
14. máj 2009

Inka ja som vzdy chcela dvojicky chlapca a diavca, ale teraz neviem, ako by som to zvladla. Budem ti drzat palce. Ma ti tam kto s nimi pomoct?

beruska113
14. máj 2009

Musim ist, lebo ma bolia krize. pa zajtra 🙂

petkaerdal
14. máj 2009

ja som sa dvojiciek velmi bala,teda toho,ako to zvladneme,ale potom som to brala z inej stranky a som vdacna ,ze su dve 🙂
dakujem,aj ja ti drzim palce
no ma mi kto pomoct ,aj moja mama by mohla dojst,ale my nechceme nikoho,skusime to sami,potom sa uvidi
mna krize zatial vobec nebolia

pa teda zajtra 😉

zuzka279
14. máj 2009

Baby neviete či môžem mať taký vodnatý výtok? Chodím často na WC a neviem či je to únik moču alebo nebodaj plodová voda? Nemáte s tým skúsenosť?

jankapo
14. máj 2009

Ahojte moje, ja sa tesim, ze nas je tu kopa(hnusne, ze?) a strasne vam zavidim tie tyzdniky co mate za sebou a pred sebou...Fuh, my stale polovicku... 😒
Tak do spravy mi napisal, ze krcok 24mm (v prvom tehu som v tomto tyzdni mala 1,5cm,zistene pohmatom, nie sonom), no ale horsie ze funneling (teda otvaranie)...ze 20x20mm... ☹ ja to laicky chapem ze som na 2 cm otvorena? 😕 neviem...z tej strany ako tlaci babatko..teda zvnutra. cely den nad tym rozmyslam, ze ako dalej. mne nema kto pomoct, babky obe este pracuju...uvidim. pojdem s tym nalezom asi za lekarkou co ma sledovala prvy krat v nemocnici. uvidim co povie.
Lekar sa vyjadril, ze nazory na riesenie problematicvkych krckov sa roznia. Ze bud pesar (to som mala pri matuskovi), ale ze to je zdroj infekcie, ja som nastastie nemala problem snim.Potom ze serklaz, ale ze tiez vlastne vznikaju jazvy na krcku a ze nevedia ci to pomaha...alebo nic, len kludovy rezim. Beriem magnezko, co ja viem, brusko nemam kedy vnimat ci tvrdne ci nie. 😅
Takze asi tak so mnou je to.Ja uz ani neviem co vlastne ti lekari od nas chcu. Jeden povie ze lezat nonstop, ze len sprcha, zachod, druhy, ze to nie je nutne, len obmedzit pohyb, no som z tych krckov total jelen.

jankapo
14. máj 2009

Zuzka, ja som mala s Matuskom vodnaty vytok, a teda dost...moze byt, aj tuto na koniku som citala ze vela bab ho ma. Neboj, voda to nebude.

petkaerdal
14. máj 2009

Zuzka,tak to neviem,ja som mala vytok,ale to bol taky normalny ,ako hlien.

zuzka279
14. máj 2009

Tak to dúfam, že to nebude voda. Dala som si pre každý prípad kúpiť test na plodovú vodu. Majú to v lekárni.

adka12
14. máj 2009

BAby aký by mal byť dlhy čipok v 31tt?

petkaerdal
15. máj 2009

Adka,to je individualne,zalezi aj ,aky velky ho mas na zaciatku,kazda to mame inak,ale hranicny je,co viem ja 25mm

beruska113
15. máj 2009

Peti,
tak to je suepr, ze sa pokusiete starat sami. Deti mojej segry vychovali v podstate moji rodicia, aj dnes mal prist moj otec s muzom stavat terasu za domom, ale segrin maly je chory, tak samozrejme je tam. Na nervy. My s muzom to vobec neschvalujeme, niekedy to az vyuziva. Jasne ze sa neda byt bez pomoci, hlavne ked chceme ist niekde spolu vecer, ale inak sa to pokusime zlvadnut sami, alebo si zaplatime niekoho na strazenie, ked to inak nepojde. Svokra ma 12 vnucat a nestara sa ani o jedno a moji rodicia maju dve segrine. Tak nemame ani na vyber. No zlozite je to u nas.

Zuzka,
ani som nevedela, ze je test na plodovu vodu. Ako to funguje? Ale neboj, urcite to je len vytok, ved ich je milion druhov a hlavne v tehu su vraj na dennom poriadku.

Jankapo,
ja uz sa v tych lekaroch nevyznam. KAzdy povie inak a sme z toho jelene aj tak. Napr. podla mna skracovanie moc nesuvisi s tvrdnutim brucha, aj ked mi ho v nemoske stale kontrolovali. MYslim ze aj Petka spominala, ze sa skracuje vtedy, ked mas take bolesti ako pri kramoch. U mna to bolo tiez tak. Hlavne ze doktor mi povedal, ze sa mi prisposobuje maternica a vsetko sa roztahuje. Na zaciatku mozno, ale v 20 tt sa mi to zdalo divne no a v 21 uz som bola v nemocke. A od vtedy som take bolesti nemala a krcok je nezmeneny.

Adka,
ako hovori Petka, je to individualne, ale ja napr neviem ani ake je minimum. Ty mas aky? Ale ved uz si v 32 tt, uz je najhorsie za tebou. Aj ked bude dobre, ked vydrzime 🙂

beruska113
15. máj 2009

Moje nervy, tu vypisujem romany, hlavne ze mam byt o chvilu na kontrole na cukrovku. Joj tak sa mi s tym brusiskom zle soferuje 😠 Potom sa ozvem . pa

petkaerdal
15. máj 2009

beruska ahoj
no tak uz vies,kolko je hranicny krcok,pod 25mm uz davaju na to pozor dr.
no pokusime,ale ci zvladneme ,uvidime az potom,ale nechcem nikoho zatial

ako sa mas dneska?

ja sa citim celkom fajn 😉

majula28
15. máj 2009

čaute babky, ja som v 32tt a už som otvorená tesne na prst, krčok neviem aký dlhý mám (pred dvomi mesiacmi som mala 32mm, teraz mi nepovedal). Doki vravel, že sa mám šanovať nič ťažké nedvíhať, nesexovať, na vychádzky chodiť môžem, a pohybovať sa musím. Ale ja sa tak bojím predčasného pôrodu ležím čo najviac, lebo pred ôsmimi rokmi som zažila to isté (som sa predčasne otvárala, ale vydržali sme to do 38tt), ale som bola v nemocnici tak teraz radšej ležím doma ako keby som bola v nemocke. Tvrdne mi brucho, pijem aj magne B6, ale tvrdne aj tak. Ja neviem vy aké magnézium máte šumivé alebo v tabletách? Ktoré je lepšie?

petkaerdal
15. máj 2009

majulka ahoj
tak sa setri a lezkaj domka,aby si to nejako potiahla este par tt a aj ja
ja lezim poctivo celyyy den,nic nerobim,lebo nechcem lezat v nemocke,to radsej doma

petkaerdal
15. máj 2009

ja beriem magnosolv ,prasok do vody uz od zaciatku tehu a teraz uz 3x denne,brusko mi netvrdne vobec zatial

ked som sa vratila prvy krat z nemocky v 28tt,tak som moc nelezala a aj sa mi to pomstilo,krcok mi ostal 4mm 😔 a do nemocky som sa vratila,v sobotu ma pustili,odvtedy lezim non-stop v posteli,uz tam nechcem ist

majula28
15. máj 2009

petka, ale keď mna to už nebavííííííí, už počítam dni kedy to bude. A už som sa zapovedala, že už tretie nebudeee!!!!!!!!!!!!!, už nechcem viacej takto trpieť, stále len ležať, ja som si chcela užívať tehotenstvo ako iné ktorým nič neni.

A ako často chodíte na poradňu pri skrácenom krčku?

petkaerdal
15. máj 2009

majula a myslis,ze mna to bavi? ale 10 dni v nemocke na posteli a non-stop na infuziach mi stacilo,to radsej doma budem lezat a teraz naozaj lezim,lebo nechcem,aby boli moje kocky v inkubatore,nejako to vydrzat musime,aspon troska by si mala oddychovat,mas este len 32tt

no ja chodim teraz kazdy tt,teda mam ist po tyzdni,idem v pondelok,mozno tam zase ostanem 😖

aj ja som si chcela tehu uzivat,ale co narobime 😖

majula28
15. máj 2009

Ja mám svoje skúsenosti z nemocky takže preto radšej doma ležím ako tam. Kto to nezažil nepochopí

Ja chodím každý mesiac a to sa mi zdá veľmi dlho nie? Ale doktor vravel, že keď čakám už druhé tak môžem byť už otvorená že je to normálne, ale keď mávam to tvrdnutie tak sa bojím či sa neotváram viacej a na poradňu idem až 3.júna

Ty možno kvôli dvojičkám chodíš častejšie a dvojičky sa aj tak rodia skorej, nie?

petkaerdal
15. máj 2009

nemusia sa rodit skorej dvojicky,je tu vela dievcat,co porodilo v 38tt dvojicky

je to tak ano,ze pri druhom mas ten krcok uz oslabeny,tak moze byt pootvoreny,dolezite,aby sa neotvaral dalej

s tym tvrdnutim neviem presne,ako to je,ale mne krcok otvarali menstruacne bolesti,tie som mala,len som nevedela,ze su to kontrakcie take slabe a tie mi to sposobili,potom ma v nemocke stabilizovali a zatial som ok,bez bolesti

ja som tiez chodila na kontrolu raz za mesiac alebo raz za 2 tt ,az teraz chodim castejsie ku koncu

majula28
15. máj 2009

Ja mávam niekedy tiež také bolesti ako pri menzese, vtedy sa otvára krčok?
Mám aj strašné bolesti kostí v oblasti panvy hlavne v noci keď idem na WC sestra u doktora vravela, že je to normálne, ale neviem neviem.
Ty si teraz na koľko otvorená?

petkaerdal
15. máj 2009

bolest v panve je ok,to sa ti roztahuje,mna to ale neboli
no ja neviem isto,ci to u kazdej moze znamenat roztvaranie krcka,ale u mna to tak zial bolo,ja som to nevedela,bo tu je niekde tema,ze bolest,ako na kramy a ja som si myslela,ze je to ok a doma cakala,ked som sla na kontrolu mala som krcok uz iba 4mm,mesiac predtym som ho mala 46mm!!!! a otvorena som na spicku prsta,preto ma hned nechali v nemocke na infuzie a zastavili to,dufam,ze sa mi to drzi

tu bolest menstruacnu radsej spomen dr.

majula28
15. máj 2009

Veď ja som aj jemu o nej hovorila, a nič mi na to nepovedal.
Ale keď mi dával magne b6 tak hovoril, pokiaľ mi tvrdnutie do dvoch týždňov neprejde mám prísť, tak uvidím či to bude robiť a budúci týždeň k nemu behnem.
Aké je tehotenstvo pri dvojičkách? Ja mám teda len jedno ale čo niekedy robí to je až neuveriteľné, aj doktor vravel pri sone, že je moc hyperaktívny už od začiatku.
A odkiaľ si ty?

petkaerdal
15. máj 2009

Ja som od To 🙂
s dvojickami je narocnejsie teda,ale baby su kludnucke,lebo maju menej miesta,su take pokojne,ale uz mi pomali telo nevladze,uz meliem z posledneho,uz sa tesim,kedy bude koniec...brusko mi inak zatial moc nezavadzia,mam ho uz väcsie,ale pohoda

kolko krat denne si davas to magne? ja 3x

majula28
15. máj 2009

Moja malá bola veľmi kľudná, aj keď sa narodila, stále len spala, pri kojení som ju musela budiť, lebo mi aj na prsníku zaspala. Strašne rada spí až doteraz, mám problém ju niekedy zobudiť aj ráno do školy.

Magne beriem tiež 3x1
Ty ho ako dlho už berieš? A dokedy sa má vlastne brať?

petkaerdal
15. máj 2009

ja ho beriem uuuplne od zaciatku tehu a co som citala tak v 36tt to dr. kazu vysadit,ale to by ti mal tvoj povedat,aby potom mohol zacat aj porod neskor normalne

zuzka279
15. máj 2009

Ahojte dievčence 🙂 Aké ste dnes rozkecané 😀 Ja som bola na nákup, teraz ležím, lebo poobede treba ísť ak pre malú do škôlky.
Na každom magne B6 je napísaná denná dávka, závisí to od miligramov, kt. obsahuje tabletka. Jedny čo som brala boli slabšie a brali sa 6-8tabletiek denne a tieto druhé čo mám sú silnejšie a berú sa 3-4denne.

A Dianka nám už rodí? 😲

jankapo
15. máj 2009

Ahojky,

berushka, tak super ze sa ti ten krcok nezmenil. Mne sa pri Matuskovi skratil v 20tt na nejakych 15mm a odvtedy to drzalo jak zverak, az dokonca bez akejkolvek zmeny. Ked mi den pred porodom, ze stale ma tych 15mm a ani sa to nehlo skoro ma slahlo. 😠 😅 To som ale vtedy lezala vkuse 2 mesiace, chodit na prechadzky a po byt som zacala az po 28tt nejako. A potom od 32tt som viac menej fungovala normalne, s dlhsimi odpocinkami a od 36tt som blaznila a nalez stale rovnaky. 😒 😉 Zvlastne, ze ja som bolesti ziadne nemala, alebo si vobec nepamatam. 😕

Teraz ma brusko pobolievalo sem tam,ale skor na dotyk...ja beriem magnezium lactiti 3-4x2 tbl denne. Dost, ze? No a nedvihat tazke? Moj maly ma cez 12kg... ☹ Niekedy to proste nejde ze nedvihnut na ruky. 😖
Majula,ty mi pises z duse. Prostedarmo mipovedal, ze to nie je kriticke, mne sa zapli brutal kontrolky v hlave a mam strasny strach... 😨 Viem, ze clovek ma co robit pri zdravom donosenom babatku, nie to estepredcasne narodenom+ dalsom. To by som nezvladla. Ja radsej budem teraz zas 2 mesiace dolu hlavou ako potom rok cvicit Vojtovku. Ja uz mam take scenare v hlave, ze koniec. Revala som dnes jak tur. 😢 Lebo mi to prislo luto, ze zas to iste. Ze sa nemozem malemuplne venovat, domacnosti, vsetkemu, co mi robi radost, len sa zase vkuse bat. Ved to vsetky poznate. Som pisala so svarginkou, jej povedala jak mi je a ona ze co robim paniku, ked to nie je kriticke.No tak kedy mam zacat panikarit, ked ostanem v nemocnici a Matusko bezo mna? Ked to bude kriticke? Mne nema kto pomoct smalym a domacnostou. Manzel chce vsetko zvladnut, ale to sa neda. 😖 Asi si moc neuvedomujem co vsetko stihnem kym on nie je doma. Kebyze to vsetko necham na neho, tak asi vtedy pochopi, ze upss.

Majula,ja som brala magnezko do 36tt, potom som vysadila, ale zacalo tvrdnut brusko, tak som znova brala, lebo som fakt chcela vydrzat do 38tt....A potom nie a nie porodit. 🙂 Ale porod som mala super. Tak aspon daco.

Petka, vy sa uzasne drzite...Este budes plakat,nech je konieeeec. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre