Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

miroslava89
29. júl 2009

adusa ja by som pohlavie najradsej nevedela..len nech budu babenka zdrave to je hlavne..ale drahy chce vediet ci sa mu naozaj podaril ovyrobit si dievcatka ako hovori🙂..bude veselo len dobre ze na babenka nebudem sama..

majka vymenis sa?😀..my sme sa blai ci sa nam podari co i len jedno a zadarili sa dve... a pricom nikto v rodine nema dvojicky..

beruska maly je rozkosnY🙂 aj ja chceem uz babetka mat pri sebe 😔

adusaa
29. júl 2009

beruska! musim dodatocne gratulovat! Lukasko je naadherny. na tej poslednej fotke ako sa krasne usmieva.
drzim palce, aby ste cim skor nabehli na rezim. oddychuj a spinkaj s lukaskom. aky si mala porod? ked budes v pohode tak sem prid 😉

maja177
29. júl 2009

beruska mala porod vysnivane rychlyv 😀

mirka aj by som sa vymenila, len by sme sa nemali kam pomestit 😀 😀 ja som praveze mala mat dvojicky, moja babka ci kto to je z dvojiciek, a tak to nejak vychadzalo, ze ja by som mala mat dve...to nejak kazde druhe pokolenie ci jak mi to vysvetlovali 😀 😀 ale bohato mi staci jedno 😀

miroslava89
29. júl 2009

majka nemali kam pomestis?😀:.maly bytik??:...ale tak an zaciatok ti jedno bude stacit a potom ked druhy krat otehulkujes budes mat dvojcatka🙂

maja177
29. júl 2009

no mi byvame v rodinnom dome, v jednej izbe som ja, v druhej mama, v tretej mame obyvacku...v kuchyni sa spat neda :D a ja mam izbu malu...teda, taku normalnu no, ale cez pol izby ma postel 😀 a jedna postielka vojde akurat vedla nej, neviem kde by som dala druhu 😀

zuzka279
29. júl 2009

Ahojte.
Beruška, malinký je roztomilý. Neboj, on nabehne na ten správny rytmus. Zatiaľ sa snaž čo najviac oddychovať keď môžeš. 😉
Mňa skolila depka. Nemôžem v noci spávať, mávam zvláštne stavy, niekedy ma pochytí plač. Strašné 😠

maja177
29. júl 2009

zuzka, mna pochyti plac, ked idem mestom a vidim, jak sa dvaja drzia za ruku...a ked vidim, jak taky stastny tatinko tlaci kocik este aj ide mi srdce puknut! 😔 😔

adusaa
30. júl 2009

Bože! Aj ja si prosím rýchly pôrod bez komplikácií! Prosím... 🙂

Majka, ty budeš sama s dietatkom? Prepáč, ze sa pýtam, neodpisuj ak ti je to nepríjemné.

Mne sa posledný mesiac snívajú hororové sny. Uplne sa bojím íst hoc aj na záchod. a to musim kazdu noc aj trikrát...

maja177
30. júl 2009

adusa, hej ja budem sama... rychli porod bez komplikacii si zela kazda znas 😀 😀

mne sa tuto noc snivalo ze som porodila žabu 😀 😀 😀 😀 uz o piatej rano som bola hore, varila som si kukuricu 😀 😀 potom som sprasila celu cokoladu a isla som spokojne spat dalej 😀 😀

miroslava89
30. júl 2009

ahojte🙂
my sme uz od rana domka..steh drzi, babenka vyzeraju byt ok🙂.. takze len lezat a oddychovat a bude dobre🙂

maja177
30. júl 2009

mirka, to je super 🙂 doma je predsa len doma, jak hnit v tej nemocnici... 🙂 ako sa inac mas? nieco nove?

miroslava89
30. júl 2009

doma je ovela lepsie..len uz ma usi bolia zo svokry, draheho a mojej mamy...kazdu minutu sa ma pytaju ci nieco nepotrebujem - budem si na to asi musiet zvyknut 😅
ale inac sa mam celkom dobre🙂 sice dost mi vadi to ako je vonku horuco ale da sa to vydrzat🙂
a nove nemame snad asi nic..novinky budu az po velkom ultrazvuku a po 3D/4D🙂

miroslava89
30. júl 2009

majka a ty ako sa mas?🙂

adusaa
30. júl 2009

mirka, tak to je fajn, ze sa o teba tak staraju 🙂 . ja som na vsetko sama, svokra je daleko a mama je chora. ale nestazujem sa, lietam a robim vsetko akoby som ani tehotna a podsita nebola 😀 . mne sa sniva, ze soferujem auto a idem velmi rychlo a ked sa pozriem do okien tak tam na mna buchaju tehotne zeny a nieco na mna kricia 😕 a ja dupnem na plyn, no nemozem sa ich zbavit... uz mi hrabe z toho načisto 🙄

maja177
30. júl 2009

mirka, to liezlo aj mne na nervy, ked som lezala a kazdy furt "nechces nieco?" a len mi nosili jest a furt daco blee 😀 😝 no aj ja sa neviem dockat 10.8... tiez budem mudrejsia az potom... no ja v pohodicke, dni mi pomaly ubiehaju, ale uz by sa mohlo veru ochladit, dnes som chvilu sedela na slnku a tak mi zacalo byt srdce az v hlave som ho citila 😝 😝

mirka, ved ty uz mas pomaly polovicku tehu za sebu 🙂

adusa, keby vies jake somariny sa mne pravidelne snivaju...az sa rozum pozastavuje 😀

mama mi len hovori aby som to uz mala za sebou a porodila, ze lebo len "zerem" v jednom kuse a trepem somariny 😀 😀

miroslava89
30. júl 2009

adusa ja aj keby som nieco chcela robit tak mi nedovolia.. oni by boli schopni ma do postele aj priviazat 😝 😀

majka to iste zazivam aj ja a este len prvy den a uz mi to lezie uplne na nervy 😒 si na to musim zvyknut asi..
pomaly polovicku tehu mam za sebou..a este 21tyzdnov pred sebou co sa mi zda nehorazne vela 😔

zuzka279
30. júl 2009

Mirka, uvidíš ako rýchlo to ujde, ani nezbadáš. Aj ja som stále hovorila, bože koľko ešte, ale tak to prešlo ako voda 🙂 A to obskakovanie má aj výhody ale aj nevýhody. Bolo dobre, že mi pomáhajú, ale vidieť napr. moju mamku upratovať za mňa, nebolo nič moc. Upratala, ale nikdy to nebolo to pravé 😀

marielik78
31. júl 2009

Ahoj babulky, dlhsie som vas nebola kuknut, tak som musela docitat 🙂

Beruska, to je krasne, ako si to popisala, zasluzila si si taky porod 🙂 Hlavne, aby si sa dobre hojila a malinky spokojne papkal a naberal na krase a vahe... Asi sa s tym kojenim bude pasovat vacsina z nas, ale ved budeme trpezlive ako aj ty a zmakneme 😀 Ani sa mi nechce verit, ze uz ste dvaja 🙂 Ja si seba stale neviem predstavit 🙂

Mirka, nech zasitie vazne dlho drzi, poriadne sa ale setri, ide to na nervy, viem, ale stoji to za ten krasny vysledok... Musite este dost tyzdnov vydrzat 3v1 🙂)) Veeeelmi sa opatruj! Rychlo to ubehne, uvidis 🙂

Ja som mala perne dni, ani sa nejdem rozpisovat, male sa roztahuje v brusku ako besne (teraz mi prave ide rozpucit vajecnik na pravej strane, ako sa tam uz hodinu tlaci a boli to jak des), asi ma velmi malo miesta a rychlo rastie, tak co uz... Zazitok taky, ze som spadla zo schodov, ale nastastie sa nic nestalo mne, ani mimcu - okrem modriny na chrbte a lakti (nastastie som padla dozadu), tak som to predychala a bolo dobre... A posledne dni poslusne vegetim doma, teda s jedinou vynimkou, kedy som musela do prace.

Drzim vam vsetkym palceky, aby ste nemuseli do nemocky, resp. mohli z nemocky rychlo domkov k najblizsim a drzali sa pekne dalej 🙂 Myslim na vas 🙂

diapozitiv01
31. júl 2009

Ahojte,
hlasim sa do vasej debatky.
V 30 tyzdni mi moj rajonny gynekolog oznamil s cudesnym vyrazom na tvari, ze ten vaginalny nalez nie je dobry,
ze mame spotrebovany krcok (hrdlo) a sme otvoreny na 2cm.
Kedze mam este jedneho gynekologa v BA skrz cukrovku na inzuline tak ma dopurucil na neho.
Na dalsi den sme teda vyrazili do BA a tam si ma hned nechali na rizikovom.
Hned mi zacali pichat kortikoidy na dozretie plucok a nasadili mi infuzne Gynipral a antibiotika Klacid skrz pozitivne ureaplazmy. Takze na infuzkach Gynipralu som bola nonstop 12 dni a antibiotika 2x denne tiez v infuzkach pocas 10 dni.
Teraz uz bereme Gynipral v tabletkach kazdych 6 hodin a ktomu magnezko zatial v infuzkach raz za 8 hodin ale coskoro na tabletkach.
A hlavne je ze bojujeme, nas ciel 36 tyzdnov,,, 🙂

miroslava89
1. aug 2009

ahojte🙂

ja oddychujem kolko sa len da🙂 teda vecsinu dna prelezim🙂 a moja rodinka ma krasne obskakuje🙂 3v1 musime vydrzat minimalne 7tyzdnov..najlepsie by bolo keby viac ale uvidime..

diapozitiv 6tyzdnov nie je tak vela🙂 vydrzite🙂 drzim palcekY🙂

beruska113
1. aug 2009

Ahojte babenky
nemyslite, ze na vas nemyslim, ale vazne vazne nestiham. aj teraz kocikujem jednou rukou maleho. Mame stale trapaenie s papanim. Mlieko mam, ale musim odsavat, co je na nervy, ale asi mi je to zbytocne, leo malemu nestaci, je stale hladny, vydrzi tak hodinku a nie som si ista, ci to ma vyznam. Cez den ani nespi, lebo je stale hladny a ja mu nechcem stale daavat, lebo potom mi grckal. Som z toho na nervy, ked ma v noci nutrilon, tak je jak anjellik. uz sa mu trochu rezimotaca. Citim to ako zlyhanie, ale asi budem davat len nutrilon. Len co s tym mojim mliekom?
Dnes sme v noci sami, muz je na nocnej, tak drzte palce.
Inak neverili by ste, kolko sa da toho stihnut za 30 min. Som jak raketa. Cely den poriadne nic nespravim, tak ked zaspi, neviem sa zastavit. Petke tie dvojicky nezavidim. inak mam dole 15 kg, uz len 14. Aj tak pri malom nestiham jest.
Ozvem sa. Kto chce, piste radsej IP, ak by som nestihla docitat. PAPA 🙂 😅 😀 😖

adusaa
2. aug 2009

beruška, zlatko to nie je zlyhanie. Lukinko je velky papkacik! My sme mali to iste. Musela som prikrmovat aj Nutrilonom, ale ešte som co-to kojila. Neodstavuj mlieko naraz, ale pomaly. Pokial nemas zapalene prsniky ja by som ti odporucala kojit co najcastejsie - kedy maly chce. Je to zaujimave, ze je hladny, ale ked spapa viac tak grcka. toto iste mi robil maly tiez. a k tomu vsetkemu sme mali aj koliku. otrasne.

hlavne pevne nervy a drzim ti palce. mas velmi podobne zaciatky ako som mala ja. 😉

maja177
3. aug 2009

ahojte,
mirka ma svoje babetka uz v nebicku... 😔 😔 😔 😔 😔 😔

marielik78
3. aug 2009

Ahoj Beruska, to nie je tvoje zlyhanie... Maly je velky papacik, ako pise Adusaa, moja vynikajuca kamaratka mala toto iste a velmi dlho. Stale mala Adamka na prsnikoch, cely den sa nestihla ani prezliect z pyzama, co ho krmila, on grckal, zase krmila a pod. A mozno aj prikrmovala, to ale nespominala... Urcite si vsak nezlyhala, to uz si nikdy viac nehovor! Pekne prikrmuj, koj este co to da, ak mozes a ono sa to casom zlepsi, uvidis... Velmi ti drzim palce s drobcekom, aby ste co najskor mali pohodove a pokojne dniky a ty si nemusela jak raketa makat len ked drobcek zaspinka 🙂)) A tie kilecka, pani, to je krasne, neboj pojde dole aj to ostatne 🙂

Maji, smutna spravicka :(((((((((( Nemozem ani verit, aj na nasom fore sme prisli o maleho Matyaska velmi skoro, nechcela som uz ziadne taketo straty zaznamenat...
Mirka, vyzaduje si to obrovsku silu a odvahu, to, cim musite teraz prejst... No si silna osobka a zvladnete to, verim, ze pri tebe budu vsetci stat a v tomto pripade cas vam doda co najviac sil a laska zahoji rany. Myslime na vas a dvoch malych anjelikov, ktori teraz lietaju nad vami!

beruska113
3. aug 2009

Ahojte baby,
tak maly spinka, tak mam tak 10 min na konika.
No pozeram, ze sa tu toho riadne zmenilo. V prvom rade Mirke prajem vela sil a pozitivne myslenie, aj ked je to urcite neskutocne tazke. Mne uz teraz idu slzicky.

Majka,
tebe tiez pozitivne myslenie, chlapi nie su vsetko a ako sa hovori za jedneho gebraveho 10 soplavych. Taka fesna babenka, nepotrva dlho a nebudes kocikovat sama.

Adusaa,
porod som opisala, precitaj dozadu. Bol vazne vysnivany, stale nechapem a z celeho srdiecka vam vsetkycm prajem rovnaky po tom vsetkom, co ste si tu preskakali.

Dakujem vsetkym za pochvalu drobceka. Je neskutocny, ked sa na mna usmeje, aj ked niekedy by si zasluzil poprdelke.
Co sa tyka mojho kojenia, asi som sebec, ale nezvladla by som ako pise Marielik robit to, co jej kamaratka. Mne doma nikto nepomaha, este stale robime okolo domu, aj dnes su tu majstri, kopu studnu, tak mom roboty vyse hlavy, neviem si predstavit, ze mam maleho cely den zaveseneho na mne. Mozno si to raz budem vycitat, ale kojenie som vzdala, aj krmenie mojim mliekom, davam len nutrilon a maly je spokojny a ja som tiez kludnejsia, uz len aby som sa zbavila mlieka, nech nemusim odsavat Kupila som si na to homeopatika, tak cakam na vysledok. Bolo to pre mna stresujuce a maly bol tiez nepokojny, ked som nebola v pohode.
Este si stlae na seba zvykame, ale noci su lepsie, uz prespi aj vyse 4 hodinky.

A viete co je zvlastne, cele tehu som nemavala depky, ani som nerevavala a teraz si na nieco spomeniem a v sekunde som uslzena. Niekedy by som len revala, aj ked s malinky je vsetko OK.
Tak papa a zase skocim ked raz bude spinkat 😀
drzte sa.
Zuzi,
drzim palce, aby sestonedelie prerobili kym budes rodit.

marcela22
3. aug 2009

Ahojte kočky

Beruška, poslala som IPčko🙂

Mirka, keď som zistila čo sa stalo, tak som zostala v šoku. Je to veľmi veľmi smutné a nechápem to ☹ Určite je to hrozne ťažké, neviem si ani predstaviť ako ☹ Ani neviem nájsť tie správne slová, ako vyjadriť, ako veľmi je mi to ľúto! Želám Ti najmä veľa veľa veľa síl, aby si to zvládla najlepšie ako sa bude dať!!!

Maji a Ty ako sa cítiš, ešte mávaš tie bolesti?

Diapozitiv, oddychuj a lažkaj, je fajn že si pod kontrolou lekárov a 6 týždňov zvládnete! Držím palce!!! A "koho" čakáte? 😉

zuzka279
3. aug 2009

Ahojte kočky

Mirka, tak to mi je veľmi ľúto 😔 Neviem, čo napísať. Keď som pri Emke ležala v nemocke, tak jedna baba, čo bola so mnou na izbe tiež potratila. A už má zdravé bábo. Chce to len čas. Bude to ťažké, ale verím , že to zvládnete. Máš manžela, ktorý Ťa miluje a rodinu, ktorá Ťa určite bude obskakovať. Ale všetko zlé je na niečo dobré. Asi to tak malo byť, a radšej skôr ako neskoro. Drž sa.

adusaa
4. aug 2009

Ja som myslela, že snáď zle vidím!

To nemyslite važne s Mirkou! Prečo sa stávajú také nespravodlivé veci? Viete mi povedať? Mna to teda zobralo a poriadne, neviem si predstavit co teraz preziva Mirka s manzelom. Ako tu pisete, chce to cas. Mirka, sme s tebou, hlavne vela sil a podpory najblizsich. Ja neviem co viac dodat. Je to nespravodlive. ☹

miroslava89
4. aug 2009

ahojte, pozeram ze uz viete ze sme o nase babenka prisli 😔 mozno je to takto lepsie pre ne ako keby sa mali narodit skor a potom sa trapit 😔

snad sa nam potom casom podaria dalsie babenka..casu bude este dost snad..

marcela22
4. aug 2009

Mirka, určite to nepotrvá dlho a budete sa tešiť zo zdravého bábenka a možno nie len jedného...veľmi Vám to želám, je to strašne nefér, že sa stávajú takého veci, je mi z toho veľmi smutno a neviem si ani predstaviť, ako musí byť Tebe ☹ Odkedy som sa dozvedela čo sa Vám stalo veľa na Teba myslím a dúfam, že to rýchlo prekonáte a pôjdete ďalej, aj keď to stojí veľa námahy...držte sa 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre