Skrátený kŕčok

majkabr
31. júl 2013

Ahojte babenky, chcem sa spýtať čo to znamená ked mi doktor povedal že sa mi skracuje krčok a som v 19 tt??

materina_duska
31. júl 2013

@majkabr A tvoj lekár ti čo povedal na túto otázku? 😉

majkabr
autor
31. júl 2013

že je to zatiaľ v norme ale mal by byť dlhší...

nika5214
31. júl 2013

no to dobre neni ale vobec nie ja mala pri oboch skrateny a skončila som s pesarom,a vyloženymi nohami a pekne kludovy režim to je ešte skoro aby sa skracoval

hajajanka
31. júl 2013

@majkabr Ked je to v norme, tak je to potom dobre, nie? Krcok sa skracuje pred porodom a pripravuje sa na porod (najprv sa skrati a potom sa zacne otvarat, ak sa nemylim). 19-ty tyzden je este skoro, aby sa krcok zacal skracovat. Ak by bolo nieco v neporiadku, tak by ta lekar upozornil. Ja som mala pri druhom tehu skrateny krcok od zaciatku 20-teho tyzdna a bol v takom stave, v akom idu zeny rodit. Do konca tehu som bola doma, mala som kludovy rezim a prve tyzdne som len lezala. Krcok sa mi uz nastastie neskracoval, dopracovali sme to do 35. tyzdna, kedy muselo babatko von kvoli inym problemom. Takze jedine, co ti mozem poradit, je klud, ziadne natahovanie, zdvihanie tazkych veci a velka namaha. Tymito cinnostami by si mohla prispiet k predcasnemu porodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre