Skrátený krčok maternice od 24. týždňa tehotenstva. Máte rovnaký problém?

janninnka
13. aug 2007

ahojte tehulky a maminky, chcem poprosiť o info. v 24tt mi gynek na poradni prvýkrát povedala, že mám skrátený a zmäknutý krčok. bola som na kramároch na meraní cez uzv, vtedy som ho mala 37mm. minulý štvrtok som bola na kontrole, znova sa skrátil, už má len 30mm, a to som len v 27tt. lekár, ktorý mi uzv robil (dr. plank) povedal, že je to už vysoká gravidita, že ma už nebude zašívať. aj tak mám trochu obavy, hoci vravel, že len nemám zdvíhať ťažké veci, športovať a ani "túliť" sa s manželom. navyše z kulti mi zistili streptokoka, moja gynek mi na to dala vaginal krém dalacin, je to antibiotikum. znova mám ísť o 2 týždne na kotrolu a už teraz sa bojím, že bude znova kratší. tak vás prosím, ak máte niektorá podobný problém, napíšte mi, čakám prvé dieťatko, tak mám strach trochu, aby bolo všetko v poriadku. ďakujem vám (podobnú tému som nenašla, preto som túto založila. možno mi len nefunguje ten vyhľadávač)

poseidonka
20. apr 2009

dianka3: aj ja ti držím palce, nech sa vám tu teraz podarí

dianka3
20. apr 2009

evaaaa avoj ja viem moja ,ze su aj horsie pripady a mam vlastnu skusenost,totizzto cerka sa moi narodila v 24tt 😔 a potom som dva razy potratila v 19tt a v 9tt. preto uz nechcem potratit ani predcasne porodit je to strasne a trapenie na cely zivot ☹

poseidonka dakujem ti moja aj ja dufam lebo som uz zufala 😔

petruska moja aj ja tebe velmi drzim palceky a co budes mat? no moja babo este nema dozrete plucka a hrozi mu aj krvacanie do mozgu,lebo je este nezrely

evaaaa
21. apr 2009

dianka3 je mi jasné, že je hrozné čo si už prežila, ale 32tt, už fakt nie je taký hrozný,aj keď bábätko ešte nie je vyvinuté. Ja som zdravotníčka a dosť veľa som počas školy praxovala na nedonoseneckom oddelení a tam som videla malilinké bábätká a vypiplali z nich valibukov. Ale tým nechcem povedať že je všetko super a tak..bábätko je najlepšie donosiť a hotovo a ty si už na najlepšej ceste. Tak ti držím palčeky a snaž sa nestresovať.

petrusska19
21. apr 2009

ahoj:D mno budeme mat chlapčeka a ty?..aj ja si myslím že ty si už s najhoršieho vonku na plúcka sa dá vpichnut keby niečo tak už len peken odychovat lezkat a bude dobre:D:D

dianka3
21. apr 2009

ahoj evi,ja viem ze nie to to hrozne ale ja uz nechcem mat babatko v inkubatore ☹ ani len na dva dni,chcem ho mat uz pri sebe hned po narodeni a nikomu ho nedat aby si s nim robili co chceli a doslova mali z neho pokusne ho kralika 😠
keby som aspon vydrzala do toho 38tt bola by som stastna.uz som si svoje vytrpela ked moja dcera bola v inkubatore 6 mesiacov a potom mimo este 3 mesiace.vyse roka zanu dychali pristroje no a ten vztah nemam taky k nej ako by som mala mat. ako keby vyprchal tym odlucenim ☹ uz to neni take ako ked sa narodila 😔

petruska 🙂 jeej aj ja budem mat chlapceka 🙂 a uz vies ake meno mu date? mi nemame este vybrate 😝
no ja viem ze su nato tie injekcie ak by nahoodov ale to zaberaju az po 42 hodinach aco keby som uz prisla neskoro uz by mi nestihli pichnut vies? aj pri mojej dcere uz bolo neskoro porod bol uz v plnom prude a narodila sa mi v 24tt 😔

petrusska19
21. apr 2009

Dianka mno my už máme vybraté Tomaško a bude volať:Djasne jasne ale treba myslieť pozitívne a hned to je lepsie lebo ta naša psychika rbíi veľa.. ☹ a kedy ideš teraz do poradne??

ditka1
21. apr 2009

dianka...klobuk dole 😔 teda ty si si vytrpela,hm...a teraz je dcerka zdrava je v poriadku?alebo ju to nejak poznacilo ze sa narodila tak skoro? ☹ prepac,ze sa pytam...ale zaujima ma to. 🤐

petrusska19
14. júl 2009

ahoj Dianka.. tak ako sme na tom malinke uz je na svete..??ja som lezela do teraz v nemocnici a uz sme konecnee domka:D uz mame 5 týždnov narodili sme sa nutnou sekciou v 36 týždni doktori nas velmi zanedbali strasne to bolo......ale konecne sme domka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre