Skrátený krčok maternice od 24. týždňa tehotenstva. Máte rovnaký problém?

janninnka
13. aug 2007

ahojte tehulky a maminky, chcem poprosiť o info. v 24tt mi gynek na poradni prvýkrát povedala, že mám skrátený a zmäknutý krčok. bola som na kramároch na meraní cez uzv, vtedy som ho mala 37mm. minulý štvrtok som bola na kontrole, znova sa skrátil, už má len 30mm, a to som len v 27tt. lekár, ktorý mi uzv robil (dr. plank) povedal, že je to už vysoká gravidita, že ma už nebude zašívať. aj tak mám trochu obavy, hoci vravel, že len nemám zdvíhať ťažké veci, športovať a ani "túliť" sa s manželom. navyše z kulti mi zistili streptokoka, moja gynek mi na to dala vaginal krém dalacin, je to antibiotikum. znova mám ísť o 2 týždne na kotrolu a už teraz sa bojím, že bude znova kratší. tak vás prosím, ak máte niektorá podobný problém, napíšte mi, čakám prvé dieťatko, tak mám strach trochu, aby bolo všetko v poriadku. ďakujem vám (podobnú tému som nenašla, preto som túto založila. možno mi len nefunguje ten vyhľadávač)

belda
13. aug 2007

ahoj janninnka, já měla přesně to co ty.nevím,kolik jsem ho měla na mm nebo cm, každopádně ve 26.tt jsem měla cervix skore 4-5, tak jsem hned druhý den putovala do nemocnice na "udržovací" léčbu.brala jsem maximální dávky gynipralu, k tomu léky, které potlačují jeho nežádoucí účinky, taky 6tablet magnesia,vitamíny, léky na štítnou žlázu(mám ji vyoperovanou) a občas něco na uklidnění těla.tyhle léky se berou do konce 35.tt,a pak se pomalu vysazují a buďto porodíš, nebo donosíš do termínu.v každým případě hlavně co nejvíc lež.držím pěsti a zdravé mimi!!!hlavně se nestresuj, doktoři vědí, co dělají!!!!

eva4444
13. aug 2007

janninnka: ja som mala v 29tt makky a skrateny krcok - 27mm, tiez som mala streptokoka, brala som antibiotika (neviem vsak meno). po vybrati antibiotyk som dostala este mykozu, co sa prejavilo dalsim skratenim na 17mm. ta sa preliecila, a skracovanie sa zastavilo, tiez som nesmela nic, len som bola doma 😖
nakoniec som rodila spontanne 40tt+4 😉
myslim, ze ked sa to prelieci, je to v pohode, lekari vedia, co robit. neboj sa, dolezite je, ze na to prisli 'vcas'.
daj si este pozor po antibiotikach na vytok, ak by sa ti nezdal utekaj tiez k dokimu - tie mykozy su po nich velmi caste - aby ti to nenarobilo dalsiu sarapatu ako mne 😔
drzim prsteky, neboj, vsetko dobre dopadne a v novembri sa budes tesit z krasneho babetka 😎

janninnka
autor
13. aug 2007

belda, evka, ďakujem Vám za rady. evka, ty si bola aj na pn-nke? aha, vlastne píšeš, že si bola len doma. a to si bola od toho 29tt? až do pôrodu? tiež som už myslela na tú mykozu, ešte na dnes mám ten krém, občas ale pociťujem také akoby pálenie, uvidím čo bude, keď to doberiem. no dúfam, že drobček v brušku vydrží do konca. ďakujem ešte raz za info a ak Vás ešte niečo napadne napíšte mi. budem rada.

lucia79
13. aug 2007

Ahojte,
ja som v 22 tt a mám síce krčok nezmenený 4,5 cm (druhorodička), ale doktor povedal že ho mám slabý a mám nariadený kľudový režim, len ležať s nohami vyloženými. Hovoril aj o serkláži, ale to by som nerada podstúpila, lebo je to dosť rizikové. A toho streptokoka som mala aj ja.

mamcaaa
13. aug 2007

Ahoj janninnka,mne zistili skrátený krčook v 30 tt,strašili mna z predčasným porodom, aj som bola 2 tt v nemocnici, potom mesiac doma len na gauči, užívala som 3 tt gynipral, v 36 tt mi ho doktor uz nechcel ani merať že to sa už neoplatí že už je skrátený na minimum a momentálne to vyzerá na to že nakoniec budem aj prenášať....
Takže hlavu hore, všetko bude ok....

janninnka
autor
14. aug 2007

hmm, ja chodím normálne do roboty, robím administratívu, tak asi preto nie som doma. beriem len magne b6 proti sťahom, ale aj tak pociťujem občas bolesti ako pred menštr. už neviem, či je to normálne a spôsobené tým, že sa maternica rozťahuje ako malinký rastie alebo je to niečo horšie. bruško mi myslím netvrdne, ale vlastne ani poriadne neviem aký to má byť pocit. no nič, ostáva mi len veriť a modliť sa, aby bol malý v poriadku a zdravý a hlavne nech príde vtedy kedy má

belda
14. aug 2007

mamcaaa, ty jsi s tím gynipralem byla doma?

megie
14. aug 2007

baby, a prečo je serklaž riziková? 😕

eva4444
14. aug 2007

janninnka mna potom vypisal na pn-ku na mesiac a potom uz som takcitak sla na matersku. ak pocitujes palenie tak radsej bezkaj k dokimu, mne sa tak prejavovala mykoza, dostala som nejake vaginalne tabletky a uz po prvej sa mi ulavilo 😖
tie pocity v brusku som mala aj ja, tiez som brala magnezium 😉

kuzelka
14. aug 2007

Ahoj holky já mám taky zkrácený čípek (od 22tt) ☹ mám nařízený klidový režim a nohy vzhůru, beru magmesium 9 tbl. denně. Ale u mě je to způsobené asi tím že čekám dvojčata, a jedno miminko je moc nízko, jsem drobnější postavy a bříško mám dost dole. Nejdřív jsem se dozvěděla že se mi zkracuje čípek a pak to, že čekám dvojčata 😕 😅 😀 . Dr mě nechala doma jen když jsem jí slíbila že se o mě má kdo starat (manžel, mamka).

renus
14. aug 2007

ahojte...ja mam skrateny krcok na 1 az 1,5cm...mam serklaz a aj pesar...takze sa dost obavam...a este sa mi zacali aj bolesti ako pri menzese...

tulisek
15. aug 2007

renus: já se včera na kontrole dozvěděla že mám čípěk měkký, 3/4cm, bolesti podobné menstuačním (přesně jak píšeš) a hlavně mě pár dní trápí "píchání" hodně intenzivní "tam úplně dole". od 19tt (dky mi začaly stahy a byla sem v nemocnici) beru magnézko. Doktor mě chtěl původně nechat v nemocnici,ale nakonec k tomu nedošlo. Mám ležet s nohama výš a chodit jen max.na WC, tento režim mám do další kontroly, která je 27.8.

kaceenka81
15. aug 2007

ahoj holky,já jsem otevřená na 1.cm,nemocnici jsem nakonec ukecala,tak odpočívám doma. 🙂
ale je to teda děs já jsem "aktivní"tvor,pořád musím něco dělat a ted mám ležet ☹

tulisek
15. aug 2007

kaceenka81: no to mi povídej, ale m ěten klid skončí po víkendu portože jde manžel do práce a já budu na maldýho (3 roky) sama.

adkag
15. aug 2007

kacenka, odkedy si tak otvorena? ja som sa zacala otvarat v 34tt a mne dokina povedala,ze to je uz v pohode.ale teda len vonkajsi krcok je otvoreny,vnutorna branka drzi.inak ja som prelezala skoro cele tehotenstvo a tiez som hyperaktivna,ale da sa to,clovek si zvykne a ked ide o mimi,tak to zvladne.

tulisek
15. aug 2007

adkag: to máš dobrý že už seš v těhu tak daleko. nemusíš mít takový strach kdyby náhodou mimi chtělo ven už třeba zítra.

adkag
15. aug 2007

tulisek, uz nemam strach, tiez myslim,zeby to uz bolo oki,ale prezila som si strachu az az, v 12 tt silne krvacanie, potom asi od 15tt mi zacalo tvrdnut brusko a mala som rozne bolesti, musela som skoro stale lezat. ale krcok nastastie drzal az do toho 34tt. citam,ze aj ty si mala podobne problemy. drzim palce, aby ste to s miminkom vydrzali,ale uz to urcite vydrzite v pohode, len to chce este par tyzdnov klud 🙂

tulisek
15. aug 2007

adkag: máš pravdu, veliký problémy, od 7tt do 15tt hematom který nechtěl mizet, takže sem užívala hormony na udržení a v 19tt mi začaly stahy tak sem byla v nemocnici. A od tý doby mám tvrdý bříško skoro pořád. ☹ . Od tý nemocnice sem byla ráda za každý ukončení týden, teď budu ráda za každý den.

fenrirka
24. aug 2007

Ja som v 20t.Lekár mi predpisal-magne B6.Som vraj otvorena na 3cm čo je vraj na hrane.Tak mám týžden brat 3x zaden tieto lieky a mám byť v klude.velmi sa bojím,lebo toto je moje prve babätko.Chcela by som sa opýtať že či náhodou neviete čo prichádza ak sa to nezlepšuje. ☹

megie
24. aug 2007

fenrirka, asi ťa "zašijú", serkláž, či ako sa to volá... Proste ti dolu naložia steh, aby si sa neotvárala... Aspoň myslím, ja také niečo chvalabohu nemám za sebou. Držím palčeky... 😉

kaceenka81
24. aug 2007

já jsem otevřená od 26týdne.teda musím se přiznat že to leženímoc nedodržuju 😔 ale copak se to dá,pořád ležet?hrabe mi už z toho! ☹

geegee
24. aug 2007

mala som aj ja taketo problemy, poctivo som lezala doma, gauc pod nohami vyssie a porodila som v pohode v termine. Ale bala som sa riadne 😖

geegee
24. aug 2007

a lezala som od 25tt, normalne som zacala fungovat na zac. 9. mesiaca

fenrirka
25. aug 2007

No tak dufam že sa mi to zlepší teraz v utorok idem na kontrolu...Dakujem Megie.Hmmm,dost sa bojím.Dufam že ma nebudú zašivať.Ja sa bojím porodu a nie to ešte takehoto niečoho.Včera večer som cítila ako sa hxbe.Na tom by nebolo nič zvláštne keby to nebolo tak intenzívne.Som myslela že chce preraziť bruško.A občaš ma aj bruško bolí 😒

petrusska19
19. apr 2009

Ahojte..tak aj ja by som sa rada podelila s mojimi problémami som v 28 týždni tehotenstva tvrdnutie bruška mam už od 23 týždňa aj v nemocnici som si na infúziach poležala a teraz musím doma... 😒 taktiež sa veľmi bojím predčasného pôrodu pretože vonkajší krčok mám pootvorený cez špic prsta..naštastie ma bruško nebolieva ale myslím že mám veľmi časté sťahy maternice už fakt neviem čo môžem čakať..preto držím všetkým maminám palce aby sme to vydržali čo najdlhšie ako sa len dá....

dianka3
19. apr 2009

petrusska avoj mojano ja mam skrateny krcok maternice ale teraz neviem nekolko 😒 lebo pri poslednej kontrole ma doki nepozeral ☹ a z toho som v strese.no mne sa tie otvaral krcok uz sokro a preto som aj potratila najprv v 24tt a potom v 19tt a potom som potratila v 9tt. neviem preco som tolko krat potratila ale ked pri tych prvych dvoch tehu som uz bola otvorena cca na 3 cm. vobec netusim preco som sa zacala otvarat a preco som potratila 😔
inac a preco si ta radsej nenechali v nemocke? nemala by si to lepsie?

petrusska19
20. apr 2009

NO tak to neviem veru ale snžíim sa mat taký istý kľudový režim aj doma tak dúfam a čakám..
ježiši tak to je strašné toľko krát potratiť to ťa obdivujem... a teraz okrem krčku je všetko v poriadku??ani ja neviem nakoľko ho mám skrátený idem k doktorovi vo štvrtok tak sa popýtam. a ty si teraz v koľkom tt??

dianka3
20. apr 2009

no ja som v 32tt ale stale mam rizikove bo moje babo nieje este vyvynute ☹ neviem pricinu preco som potratila 😔 nikdy mi nato neprisli

petrusska19
20. apr 2009

tak to je veľmi smutné veru... tak a čo ešte nemá vyvinuté?? ☹ teda veľmi ti držím plačeky aby sa ti narodila zdravučké krásnučké bábetko...

evaaaa
20. apr 2009

Mne sa skracoval a mäkol krčok od 20 tt.Veľa som ležala, brala magne b6 a Teraz už len chodím a nie a nie porodiť. 🙂 Nebojte,všetko dobre dopadne, len treba oddychovať, keď ešte bábenko má byť v brušku.
dianka3 :bábo by malo vydržať aspoň do 36-37 tt,ale ani tých 32tt už nie je tak hrozne málo.Dnes sa už zachraňujú oveľa menšie bábätká.Ale len pekne oddychuj, pozitívne mysli a odčítavaj si dníčky.Aj ja som to tak robila 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre