Slabá maternica. Máte s tým skúsenosti?

petruci6
1. sep 2007

hladala som nieco podobne a kedze som nic nenasla,tak zakladam novu temu.
presne toto je teraz moj problem,zienky,kt ste sa s tym stretli,budem rada,ak sem popisete vase skusenosti,alebo osvecene recepty.
Mne moj dr povedal,ze mozem otehotniet,ale plod sa mi neudrzi,kedze mam slabu maternicu,na to som bola u liecitela,kt mi poradil cvicit na brucho,spevnit svalstvo.Pijem aj alchemylku. Co viac spravit?? 😨

petruci6
autor
2. sep 2007

ako vidim,nikto mi neporadi ☹

lauritka
2. sep 2007

petruci ahoj..ja berem gynex ;) a tam pisu ze posilnuje sliznicu maternice :P

pheva
2. sep 2007

ahoj petruci&

opytam sa ta ci si uz bola tehotna? potratila si v neskorsom obdobi tehotenstva?

petruci6
autor
2. sep 2007

ahojte,laurit co je ten gynex?
pheva bola som uz tehotna,v maji tohto roku ale potratila som prave kvoli tomu ☹

lauritka
2. sep 2007

Gynex obsahuje fytohormóny, látky podobné ľudským hormónom. Sú to predovšetkým substancie z rastlín, ktoré majú napr. estrogénnu aktivitu. Dokážu telo detoxikovať od rôznych chemikálií ako je napríklad DDT. Majú veľmi silný protizápalový účinok a výrazný vplyv na činnosť ženských orgánov. Slúžia ako prevencia onkologických ochorení pŕs, zmierňujú problémy v menopauze, chránia pred srdcovými chorobami, mŕtvicou a osteoporózou. Ochraňujú a zlepšujú činnosť slizníc, najmä maternice. Nezaťažujú telo, ktoré si samo rozhodne, kedy využije rastlinný hormón ako náhradu chýbajúceho hormónu, alebo či využije rastlinný hormón na elimináciu prebytku niektorého z vlastných hormónov.

pheva
2. sep 2007

A este k tomu lekarovi ako moze tvrdit ze mas slabu maternicu? Ake vysetrenia ti robil?

lauritka
2. sep 2007

🙂 petruci to su kvapky. ;) hnusne ale da sa ...

petruci6
autor
2. sep 2007

to su kvapky?kde to mozem zohnat?kolko to stoji?
co mas nove laurit?

petruci6
autor
2. sep 2007

pheva no robil mi UZV vo viacerych dnoch cyklu a stale som mala uzku sliznicu ako po mrche...

lauritka
2. sep 2007

kolko je normalna sliznica okolo ovu?? 9 mm????
patruci 630SK na tri mesiace ti vydrzi. skus v nejakej cajovni. ja zatil nic nove :( stale cakam na lekara..

petruci6
autor
2. sep 2007

normalna by mala byt 6-8mm
to je dost,ale kupim,ako to treba brat?
kedy mas ist k lekarovi?aky bol spermiogram?

pheva
2. sep 2007

No tak liecitelia ti v tvojom pripade nepomozu. Ja som potratila dva krat v 18tt a 24tt a po druhom tehotenstve prisli na to ze moj krcok maternice je velmi slaby a kratky. Este dodam, ze pri druhom tehotenste som mala cerklage a aj napriek tomu som potratila.
Bolo by dobre urobit rozne vysetrenia zacat krvnymi testami, genetickymi, imunologicke a urobit aj " priefuky " maternice a pozorovat krcok ako sa pri tom sprava. Lekar ti moze urobit aj testi s tzv "svieckami" ktore ti zavedie do maternice cez krcok a tak moze vidiet ci sa krcok pri vybrati tejto sviecky da do pvodneho stavu alebo ostane otvoreny. Je velmi vela technik a vysetreni viac menej neprijemnych ale uzitocnych.

Mne nakoniec urobili transabdominalnu cerklaz (cerklaz polozena na zaciatku maternice) rodis zo zasady cisarskym a uz sa jej nezbavis. A este k tomu nevyhodou je ze lezis cele tehotenstvo( wc, sprcha), ziadne prechadzky.

Mozem ti to len odporucit pretoze vdaka nej sa mi pre dvoma tyzdnami narodil zdravy chlapcek.

petruci6
autor
2. sep 2007

pheva velmi tomu nerozumiem co si popisala,ale urcite sa na to spytam,aj tak za mesiac zmenim lekara,takze dufam,ze sa nieco poriesi,ja som skor za prirodnu medicinu,alebo babske recepty,ale ked to inac nepojde... 😝

lauritka
2. sep 2007

kontrolny spg dopadol dobre ..v norme. este budem vediet vysledky HP tento mesiac. ja som mala na sone sliznicu 9mm na 12 DC 😅
ja gynex beriem trokrat p osem kvapiek od 2 DC,, tri tyzdne a potom tyden pauza

petruci6
autor
2. sep 2007

laurit to su super spravy,takze aj spermijky su dobre aj sliznicu mas peknu,nechapem kde je potom problem u vas 😒

pheva
2. sep 2007

cerklaz je zasitie krcku maternice aby si neptratila.

petruci6
autor
2. sep 2007

phevus to robili aj mojej mame v 6.mes tehotenstva,lebo sa zac otvarat,ale ja som potratila v skorom stadiu tehotenstva a moze to byt tak aj nadalej,nedostanem sa az tak daleko,aby ma zasili,problem mam na zaciatku,aby sa vo mne plod vobec udrzal

lauritka
2. sep 2007

petruci problem je v tom , ze sa proste nedari..ved aj grafy mam pekne 😕
ja uz fakt neviem... proste skusam hocico:P aj teraz tie kvapky, no a uvidime ci ma lekar posla na to ivf alebo co...uz sa mi nechce tolko cakat na toho zaletneho bociana :P

petruci6
autor
2. sep 2007

laurit,ale ved nemate ziadny problem,neviem ci ta poslu na ivf 😒
nemoze to byt len psychikou?ze sa na to velmi sustredis?

ella1111
2. sep 2007

aj mne hovoria ze je to psychikou,ze sa moc sustredime nato.

petruci6
autor
2. sep 2007

ahoj ella,kolko sa snazite?

ella1111
2. sep 2007

uz so budu pomaly aj 2roky.a to sme zdravi obaja,nic nam nenasli.

lauritka
2. sep 2007

ja neviem petruci, ale posledne dva roky som na to nemyslela a aj tak nic hmmm. a zase ja to neberime nejak tragicky, ked pride mrcha ved ma poznas. ja nie som sufala. vela bab co mali vascie nervy otehotnelo ;)
mozno je este niekde problem v transfere..niekde vnuti vajcovodu..ze sa nejak to vajko nevie spojit s bojovnikmi..
ale mozno urobia ivf ked sa dlshie nedari nie ??? 😕

petruci6
autor
2. sep 2007

tak to je dost,ale hlavne sa nestresovat,pomoze mozno nejaka cinnost na zabudnutie,neviem mozno praca,fitko,proste zamestnat hlavu na nieco ine ako snazilkovanie,viem,ze je to tazke,ale mne tento mesiac pomohla nova robota,vecer pridem taka vystavena z roboty,nemozem ist v robote ani na MK,iba cez vikend doma,takze uplne zabudam sledovat cyklus,no a dnes som si vlastne uvedomila,ze som uz 28DC 😉

petruci6
autor
2. sep 2007

laurit ja si myslim,ze by to mali spravit az potom,ked najdu nejaky problem a u vas to vyzera asi na tu psychiku,nevrav mi,ze si na to nemyslela,ved uz len chodenie na MK je dost na psychiku 😀

lauritka
2. sep 2007

😝 no myslela---ale ved aj baby na to mysleli a teraz su tehu ;) cucus...bublinka..martinkamm..kkila.snoopy deina atd atd atd :D

petruci6
autor
2. sep 2007

pheva ty si nas opustila?
ty mas domka teraz krasne vonave babenko,tak ti zavidim,v dobrom 😵

lauritka
2. sep 2007

no kazdopadne uvidim ako sa dohodnem s lekarom 😀 mozno predsa len nieco najde 😅 ale mozno dovtedy zaberie gynex ;) kto vie... 😝

petruci6
autor
2. sep 2007

laurit ja viem,ale ja sa uz s nikym neporovnavam,pride to,ked bude ten spravny cas,tiez obmedzim MK a budem sa sustredit na nieco ine,verim,ze potom sa to podari,ale u vas aspon nie je ziaden problem a to je dobra sprava 😉

lauritka
2. sep 2007

😉 petruci no ja to len spominam kvoli tej psychike. ze niekto na to mysli a dari sa aj tak :D
este uvidime vysledky toho hormonalneho profilu, ale myslim si, ze hormony mam ok. inac by som mala zblbnuty cyklus nie ? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre