Som dva mesiace po potrate a som znovu tehotná

janasj
25. sep 2012

Mal by som na Vas jednu otazku. Som 2 mesiace po potrate a po kyretazi. Spontannou cestou som potratila v 5. mesiaci tehotenstva kvoli odteku plodovej vody nasledkom infekcie. Som znova tehotna priblizne mesiac. Podla Vas sa mi moze stat znova to co predtym? Kolko je sanca, ze to bude normalne tehotenstvo a zdrave babatko? Mam uz 2 zdrave deti 7 rocneho chlapca a 11 mesacnu dcerku. Moc sa bojim, ze to tak znova dopadne a potratim. Dakujem

nevestickaaaa
25. sep 2012

Gratulujem k šťastnej udalosti 🙂 s tým, že si už tehotná nič nenarobíš, takže ti zostáva iba veriť a byť silná, nestresuj sa zbytočne tým, že sa to stane znova. Stať sa to môže kedykoľvek, ale verím, že pre teba bude druhé tehotenstvo šťastné s nádherným koncom 🙂
Inak, chápem to správne, že po dcérke si otehotnela ešte v šestonedelí a teraz tiež?

trish22
25. sep 2012

@janasj to je super že si znovu tehu. je nás tu dosť ktoré by za to dali všetko. a neboj sa ničoho. ak sa bábo udržalo tak to bude o.k. Treba veriť, že to bude v poriadku a musíš byť silná 😉

janasj
autor
25. sep 2012

@nevestickaaaa mala mala 3 mesiace ked som otehotnela. Teraz som otehotnela mesiac po potrate a po kyretazi. Bojim sa moc, ze to bude mat rovnaky scenar. Po potrate som bola psychycky uplne nadne tak sme si mysleli s muzom, ze toto by vysetko napravilo.

nevestickaaaa
25. sep 2012

@janasj na psychiku to určite veľmi pomôže. Keď sa teraz však budeš zožierať tým čo sa môže stať, tak bábu určite veľmi nepomôžeš...

usacek79
25. sep 2012

@janasj juj a co by si chcela pocut..? ze nie, uz sa to stat nemoze? alebo ano, stat sa to moze? jedno je klamstvo, druhe fakt, no zaroven aj zbytocne stresovanie, vobec to netreba riesit, lebo to je prvy krok k neuspechu..
dopadne to tak, ako to dopadnut ma a mozeme ti akurat tak drzat palce 🙂 a odporucit ti rychly odchod z konika, kde sa budes len zbytocne stresovat 😠
nikto z nas nie je vestec, aby ti povedal, ako to dopadne a je tu milion zien, ktore po potrate donosili a milion, ktorym sa to zopakovalo, tak si vyber 😕

mam za sebou styri potraty a ZIADNE dieta a ked budem tehotna piaty krat, tak urcite opat nebudem riesit, ako to dopadne, lebo to vobec nema zmysel.. Ver, ze to dopadne dobre, to je cele 😉

usacek79
25. sep 2012

@janasj a inak takto tema uz existuje - najdes v nej vyse 9tisic odpovedi 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/

niki0121
25. sep 2012

@janasj
Gratulujem k tehotenstvu!
Držím palce aby všetko dobre dopadlo. Nemyslí na zlé veci z minulosti, mysli pozitívne.
Ja som otehotnela 3m po spontánnom potrate v 16 týždni a mám krásneho zdravého 2,6 ročného syna a som v 33 týždni tehotenstva. Drž sa kočka a mysli pozitívne. Držím všetky palce a rodinke prajem všetko dobré.

nevestickaaaa
26. sep 2012

@usacek79 uffff, ťažko sa číta o štyroch potratoch... ale máš môj tajný obdiv, že to zvládaš s takýmto optimizmom a triezvou hlavou, mnohým sa nám to nedarí ani po prvom potrate...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre