Som proste HOMOZYGOT--podarí sa mi vynosiť bábo?

timcika
2. sep 2007

ahojte má nejaká skúsenosť stouto zázračnou diagnozou?Ja bohužial 3potraty a možno ako-takú nádej nakolko sa len teraz prišlo na to čo mi vlastn je! poteší ak napíšete 😕

mon777
24. apr 2017

@milagros je to krásne...Ale ak máš len jednu mutáciu, nie ak máš obe...
Jedna moja časť verí, že sa v 21. storočí dá niečo robiť, druhá moja časť bojuje s myšlienkou dieťa radšej nemať. Nechcem sa dožiť toho, že mi raz moja dcéra povie to, čo zo mňa vyplavili pred takmer rokom emocie... Nechcem, aby ma moja dcéra znenavidela len pre to, že bude mať rovnakú túžbu a tá hnusná krv jej zničí celý zivot tak, jak ho posrala mne a môjmu mužovi. Všetko je v prdeli a nikto ma nepresvedčí o opaku. Naše dieťa (chlapec či dievča) bude minimálne MTHFR A1298A hetero a pri veľkom šťastí Leidena zdedia moje vnúčatá. Krásny genetický základ...

butterfly333
24. apr 2017

@mon777 ja mám za sebou 4x MA raz v 22tt som rodila mrtve. Mám dve deti no chceme ešte no 3r sa nedarí. Pred rokom mi zistili 4mutacie 2x heterozyhota 2x homozygotaTHFR C677T no stale verím že sa nám to podarí. Žiadne inj.mi nedali že až v tehu neviem či aj to nieje problem že mi ich nedali skor tak ako aj tu baby beru ešte pred tehu.

mon777
24. apr 2017

3x sme prišli o dieťa. Škrípe nám to v posteli, lebo sa proste nedá myslieť na to, že v ak sa náhodou podarí aj keď to neplánujeme. ms mi chodí kedy sa jej zachce a vďaka Leidenovi mi tak bude chodiť celý život, lebo sa hormóny (ani HAK, ani duphaston ani nič podobné) nedoporucuju. Takže ani len v tom si nepomôžem. Jedine, v vo môžem dúfať je zázrak, dostatok fraxiparinu v lekárňach (čo je totálny nonsens), v silu vitaminov B6 a B12 a v tu najsilnejsiu kyselinu listovu, aku hadam este ani len nevytvorili v žiadnom laboratóriu.
Keby mám len jednu z mutácii, hľadí sa mi na to s väčším optimizmom. Ale po poslednom tehu, keď som si pichala injekcie, brala vitamíny a aj tak to prd pomohlo už neverím v nič. 😢

mon777
24. apr 2017

@butterfly333 čo ja by som dala za jedno. Chceli sme veľkú rodinu, obaja túžime po troch-štyroch...A nakoniec asi budeme len mačky chovať, jak sibnute stareny z americkych serialov

margarita
24. apr 2017

@mon777
chapem Tvoj smutok aj pesimizmus, ale ja mam tiez "len" jednu mutaciu, MTHFR homo, Leidena nemam, a tiez sme prisli 3x o babo, a to aj ked som si od pozitivneho testu pichala Fraxiparine...a este z praveku tejto stranky si pamatam x bab, co mali horsie a kopec mutacii trombofilnych, a maju deti.
my uz mame medzicasom stvrte 🙂
tym vsetkym chcem povedat len to, ze to osobne nepovazujem za sebecke, a keby sa mali rozmnozovat iba totalne schopni a absolutne zdravi jedinci, uz davno svet vymrie.
ja mam 2 baby a 2 chalanov, a myslim, ze v case, az oni budu riesit svoje otehotnenie, medicina, svet aj zivot uz bude podstatne dalej ako dnes. takze toto za nich neriesim, verim, ze nejako sa s tym zrovnaju ako som sa musela aj ja, a to som o svojej trombofilii do druheho potratu ani len netusila,a moji rodicia tiez.

drzim Ti moc palce, ked to najhorsie preboli, mozno uvidis aj svetielko na konci tunela...

mon777
25. apr 2017

@margarita tak mám asi len depku 😖 😅 alebo čo. Na MK už ani nechodím, neviem, čo mi to napadlo sem napísať. 😂 Hádam sa aj na nás usmeje šťastie. Len nech nie sme jak pokusné králiky...

tinaberry
25. apr 2017

Hlavu hore ženy musíte veriť!!!! Mám 40 rokov som tiež homozygot a porodila som zdravého chlapčeka moju lásku❤.... dnes už má krásne 4 mesiace. Držím Vám prsty moje🙂

butterfly333
25. apr 2017

@tinaberry aj ste brali nieco pred snažením??

butterfly333
21. okt 2017

@pallacinka ahoj možem sa spytat? Mám za sebou 5x MA po poslednom potrate ma poslali na hematologiu kde mi zistili 4 mutacie aj MTHFR C667T homoz. No nič mi nedali vraj až ked budem tehu. No od posledneho MA čo je vyše roka sa nedarí celkovo 3r a nič. No čo som čitala mala tak telo mi nespracuva kys.listovu čiže by som mala brat niečo čo obsahuje matylfolat. Ti si brala len kys.listovu čo je na predpis?ta stači? Lebo čo som čitala tak že ani keby beriem velje davky kys.listovej to nepomože treba niečo kde je ten metylfolát. Tak neviem čo.

pallacinka
21. okt 2017

@butterfly333 Ahoj, ja som zakazdym verna Femibionu, bravala som ho par tyzdnov/mesiacov pred tehu, pocas aj po nom (viac-menej pravidelne 🙂). V suvislosti s touto mutaciou mi ho odporucala este moja stara lekarka. Tato mutacia samotna inac nie je vraj dovodom na ziadnu inu liecbu, mam teraz novu hematologicku a podla nej to nie je potrebne. Staci chodit na kontroly a byt pod dohladom. Ale ak mas aj nejake ine mutacie a hlavne tolko MA za sebou, uz by som na nej trvala. Prajem vela stastia, nech je uz to dalsie tehu uspesne!

butterfly333
22. okt 2017

@pallacinka ja rozmyšlan že skusim pragnafolin 800 . Takže ta kys listova čo je na predpis by mi asi nebola dobre.

butterfly333
5. nov 2017

@pallacinka ahoj chcem sa ešte spytat brala si preventivne anopyrin alebo aspyrin?

pallacinka
6. nov 2017

@butterfly333 Nie, nebrala som nic z toho, celkovo som ziadne lieky nebrala, iba v sestonedeli fraxiparin injekcie (aj tie mi uz viaceri lekari povedali, ze boli zbytocne).

butterfly333
6. nov 2017

@pallacinka ahaa tak dakujem.

milagros
6. nov 2017

@butterfly333 ahoj ja mam tiez mutaciu a jedno MA ako som ostala tehotna minuly rok hned som utekala hematologicke ona povedala ze mutacia ako taka nieje problem ze treba spravit aj ine vysetrenia tam sa ukazalo ze jedny hodnoty zrazania krvy su hranicne a kedze som uz mala MA nasadila aspirin ktory som brala do 32tt okrem toho zistila ze skoro vobec nemam Dvitamin takze nasadila aj Vigantol a este som brala Euthyrox na stitnu tiez hranicne hodnoty...na hemato som potom chodila kazdych 6tt na kontrolu v 32tt som aspirin prestala brat a o par tt som mala pravu nohu ako slon na kontrole ma hemato trochu vystrasila lebo ze to moze byt tromboza dala mi pochat fraxiparin a 4dni pred terminom som este musela nahanat cievneho...tromboza sa nastastie nepotvrdila ale fraxik mi ostal do porodu a vdaka bohu tentokrat sme to dotiahli do uspesneho konca .....drzim palce

butterfly333
6. nov 2017

@milagros ja ako ostanem tehu hned inj.cele tehu. No beriem aspyrin no a bola som aj na cievnom vraj tu trombozu nemám podcenovat musim nosit dennodenne kompresne pančuchy.

lucinocka
6. nov 2017

@butterfly333 staci ti folat napr. od Solgara 400 mg...s MTFR nema vyznam brat kyselinu listovu, lebo aj tak si ju telo nevie rozlozit a nic z nej nema

butterfly333
6. nov 2017

@lucinocka ved to preto zhanam niečo s folatom. Rozmyšlam že kupim pregnafolin.

lucinocka
6. nov 2017

@butterfly333 folat maju napr. aj novalac vitaminy

butterfly333
6. nov 2017

@lucinocka a ktore je lepšie a cenovo vyhodne? Ten pregnafolin 30ks 10,99€ ten od solgara čo stoji a kde sa da obj.lebo som to pozerala a stranka nieje v slovenčine.

lucinocka
6. nov 2017

@butterfly333 to ti neviem povedat, ja byvam v Chorvatsku... ja beriem folat od solgara+novalac...obe som kupila v lekarni... solgar je 100 tabliet, berie sa jedna denne, cize vydrzi fakt dlho a novalac je 30 tabliet , tiez sa berie jedna denne

butterfly333
6. nov 2017

@lucinocka dakujem pozriem unas teda v lekarni.

milagros
6. nov 2017

@butterfly333 a si teraz tehu?

butterfly333
6. nov 2017

@milagros nie 😒

milagros
6. nov 2017

@butterfly333 neviem teda lebo mne aspirin dali az v tehu

butterfly333
28. júl 2019

@mon777 ahoj pozerám ze sa vám nakoniec zadarilo. Gratulujem. Aj si brala v tehu či pred6tehu niečo? Ja stále nič.

mon777
29. júl 2019

@butterfly333 bolo to ťažké na začiatku, tskmer som potratila, ale podarilo sa. Krvácala som, tak som si aj poležal v nemocnici s hematómom pod dcérkou štyri dni na injekciách (5-6tt). Mala som duphaston do konca 11tt (ak sa dobre pamätám), ascorutin tiež tak dlho, magnézium podľa potreby a fragmin 2500 0.2 vďaka nim je naša malá potvora s nami už pomaly pol roka 😍😍😍

butterfly333
30. júl 2019

@mon777 to je krásne gratulujem. Ja som pri oboch tehu mala rizikové a krvacala a ležala celé tehu v nemocnici no už to bolo dávno. Teraz vyše roka a pol sa nám nedarí.

milagros
30. júl 2019

@butterfly333 umele ste neskusili....?drzim silno palce ...ja som prisla o jedno a bola som suca na psychiatriu ...si neviem ani predstavit co musis prezivat ty

butterfly333
31. júl 2019

@milagros ešte nie ale ideme to riešiť no najprv musím vybrať tie injekcie na zvýšené cytokiny a pôjdeme v auguste do centra na konzultáciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre