Som tehotná a mám vaginálnu mykózu. Ohrozí to dieťa?

dadak
27. nov 2006

ahojte baby,

co znamena pre dieta, ak ma matka plesen alebo infekciu tam dole? Je nebezpecna?

briluxina
27. nov 2006

citala som, ze vraj dieta moze mat v dutine ustnej plesen, ktora sa mu dostane z posvy pri porode. a vraj ma povleceny jazyk aj vnutorna strana lic je povlecena bielym povlakom a dietatko to velmi boli ked papka...

froschka
27. nov 2006

heeeeeeeeeeeeej nestraste plesen vobec nieje nebezpecne pre dietatko

a este mi povedzte ktora zena si zije s plesnou cele tehu ved je to neprijemne.

pokial sa liecis tak plesen ti zmizne s dobrymi liekmi uz za 3dni

partner musi tiez dodrzat kuru,par dni nesexuvat xi xi popripade dostane masticku takze s plesnou sa da bojovat rychlo a ucinne

briluxina
27. nov 2006

este chcem dodat, ze kym je v brusku tak sa nic nedeje lebo ono tam je uzavrete..ale pri porode sa to moze stat a nemusi. lekarka ti pred porodom predpisuje nejake lieky aby sa vycistili porodne cesty. takze sa nic neboj... 😉

papula
27. nov 2006

dadak ako sa ti to zacalo prejavovat?Lebo ja mam taky bieli vytok aj som pisala temu a tehulky ma ukludnili,ze to je normalne a poradnu mam az v piatok.

froschka
27. nov 2006

pokiel nesvrbi a nesmrdka tak je vse ok a nemal by mat este farbu silnejsiu ako bledunkozlta

dadak
autor
27. nov 2006

Ano,je to taky vytok. Ale ani nesmrdi, ani nesvrbi. Len mi lekarka posielala moc na vysetrenie a dosli vysledky ze mam nejaku infekciu. Potom ma cievkovala a brala odznova moc, a ked videla ze mam dole tolko vytoku, tak povedala, ze je to plesen...

briluxina
27. nov 2006

dadak, ved gynekologicka by ti mohla predpisat nejake lieky, nech ti zoberie vyter na k+c.

lussy83
23. nov 2012

viem ze je to stara tema no to iste sa momentalne deje aj mne..dostala som ju z antibiotik ktore mi dva tyzdne predtym predpisal urolog kvoli zapalenemu moc.mechuru a teraz mam zase dalsie lieky ktore sa vkladaju dovnutra a vraj maju pomoct...no a poamly koncim 6ty mesiac tehotenstva,takze radost... 😒 mate s tym tu niekto skusenosti ze ci nieco take neohrozuje babetko a ci to vobec aj pomaha pocas tehotenstva?dakujem za kazdu odpoved... 🙂

majaja86
23. nov 2012

@lussy83 Ahoj ja som pri prvom tehotenstve brala asi trikrát čípky ... a malá je našťastie v poriadku ... neuškodilo jej to. Moja doktorka hovorí že pre bábätko je nebezpečnejšia mykoza ako čípky, takže sa neboj, oni vedia čo robia... určite nie si prvá, ktorej to nasadili. Ja som sa síce tiež bála, ale snažila som sa veriť svojej lekárke a nesklamala ma. V tehotenstve sú tie mykozy bežné aj u žien ktoré mimo tehotenstva s tým vôbec problém nemajú. tak držím palce aby všetko bolo ok.

lussy83
23. nov 2012

@majaja86 no tak to som rada..aj moj doktor mi povedal ze je mensie zlo tie tabletky ako ta samotna mykoza takze..no a hento mam doslova ako tabletky nie cipky..co som sa cudovala tiez... 😖

lencika
20. apr 2013

aj ja som mala s mykozou problemy v tehotenstve a pouzivala som mast canesten gyn a vsetko bolo v poriadku ani mne ani babu sa nic nestalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre