Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
22. júl 2009

no tak ja tiež už makám v práci ale vôbec sami nechce

monika no ja som taká istá ako ty všetko na poslednú chvíľu a potom nestíham. ja sa spolieham že všetko počas tých 6 tich týždnov materskej pred pôrodom tak to hádam postíham dokupiť čo bude treba.

klaudy už sa tešíš nazajtrajšiu poradňu??? ja hej strašne dúfam že nám povie že všetko je ako má byť.

klauduska
22. júl 2009

kati ano,teskam...ale tak menej ako naposledy,lebo teraz viem,ze sono nebude,takze len klasika-tlak,vaha,moc,....Skor sa strasne tesim na toho 2.8. na to 4D sono-to uz o inom doma s manzelom ani nerozpravame... 😀

Tak vidite babenky,ja som zasa taka,ze si nerada nechavam veci na poslednu chvilu...Len ked som do skoly chodila,tak na skusky som sa ucila posledne dni a to som potom tahala v kuse,aj v noci.... 😒

monika131
22. júl 2009

luka - ahojky, a dobré ránko, čo dnes budeš vyvárať. Zasa nejakú dobrotku však. No to moje bruško ani troška nepočúva. Ale dúfam, že to čoskoro prejde.

katika - takže aj tvoje bruško sa naťahuje, tie naše deťúrence budú asi riadne veliké 😀 No s tým nakupovaním to u nás bolo stále tak, a mi nie len nakupovanie, ale my všetko robíme na poslednú chvíľu. Keď Vám poviem, že my sme ešte aj do kostola na vlastnú svadbu meškali 15 min. Farárko už stepoval pred bránou. 😀

klaudi - áno má byť po kom vysoký. Ja mám cca 172 cm a Patrik je odo mňa vyšší asi o hlavu. A môj dedko, mamin otec bol vysoký ako hora aj Patrikov otec bol vysoký a robusný chlap. Zasa čo sa týka môjho otca, tak ten je nižší aj babka - otcova mama bola nižšia a moja sestra je po otcovi, nižšej postavy.
No uvidíme, takže má byť po kom vysoký ale ja sa vždy smejem, že keď si zoberie všetko zlé so mňa a s manžela, tak sa máme na čo tešiť. 😀

klauduska
22. júl 2009

a zacali sme 100. stranu.... 😀

monika131
22. júl 2009

zo mňa a z manžela (gramatická chyba - pardon) 😀

katika82
22. júl 2009

monika no ako keby som seba videla s tým všetkým na poslednú chvíľu ja tiež na svadbu všéééétko sme si na poslednú nechávali a potom som bola taká nevyspatá žea ž. aj na skúšky na štátnice ja som všetko na posledný týžden nechala a potom som sa učila po nociach ako besná.

no a klaudy aj sa mám zajtra objednať na 3D tak som zvedavá na kedy ma objedná lebo už sa neviem dočkať.

klauduska
22. júl 2009

moni...tak to hej,ma byt po kom....to si dost vysoka.....aj ty,aj manzel...

ja mam len nejakch 162 cm a manzel 177 cm,u nas v rodine su zasa vsetci pomensi,u manzela sestry vysoke,aj ked neviem po kom,lebo rodicov vysokych az tak nemaju...mozno po starych rodicoch.....netusim....Tak som vcelku zvedava....

katika82
22. júl 2009

klaudy tak ja som tiež taká nižšia mám 165 a manželej je vyšší o hlavu

a super už 100 to fakčíme

klauduska
22. júl 2009

so skuskami to poznam,ale tak svadba u mna.....to som nenechvala len tak...

katika...tu poslednu fotku v albume co mas-to si v akom tyzdni bola?Lebo tam veru velke brusinko nemas.... 😅

stanka1986ke
22. júl 2009

ahojte baby...no ja mam doma uz jednu sikulku 4 ročnú. len teraz sa dost bojim.v decembri som potratila v 6tt. menstruaciu mam pravidelnu, stale mi chodi 2 dni skor.cize cyklus cca 26 dni.no teraz neprisla.som dost unavena a ma hlavne rano alebo v praci /robím čašníčkuod rana do večera/bolesti v strede v podbrusku.tehot.test mi vysiel negativne.no lenze ja ked som bola s viki tehotna bola som v 3 mesiaci lebo prve dva som mala normalne menzes a rapiclear mi nic neukazal..a aj teraz su testy negativne.meska mi to cca 4 dni.co je u mna nezvyk.

klauduska
22. júl 2009

ahoj stani....

tak ak mas uz taku skusenost,ze test Ti vychadzal negativne a aj mrsku si mala a i napriek tomu si tehu bola....Myslim,ze to moze byt aj teraz...Este vydrz par tyzdnov a potom chod k dr...skor by dr. asi aj tak nic nevidel..... 😒

stanka1986ke
22. júl 2009

🙂 no len to čakanie je hrozne...či ano alebo nie...lebo ja som v praci teraz na dohodu a az v polovici septembra mi da zmluvu, lebo dostane z uradu niejake peniaze za mna...no a tam je to dost narocne.rano ma boli brusko a hlavne ked su obedy lebo vtedy tam lietam...doslova...tak teraz neviem..lebo ked budem v tom tak hned skoncim.lebo asi to urcite nieje vhodne.uz som aj myslela na to ze vyedrzim a ked mi da zmluvu sa tam vypisat..ale to by bol na mna asi poriadne nahnevany... 😒

klauduska
22. júl 2009

a zmluvu Ti da aku?na dobu neurcitu?

monika131
22. júl 2009

katika - takže veľmi dobre poznáš ten zhon, keď nič nestíhaš a pritom si na to všetko mala more času. 😅
Jaj hurá, že nie som sama, čo má tento problémik 😀

klaudi - možno aj ten váš chalanisko bude vysoký - veď manžel má dosť, 177 cm, to je celkom slušné.

stanka - juj, tak ti veľmi držím palčeky aby sa to podarilo, aby tam bola tá malá fazuľka ako má byť.

Dnes ste sa akosi veľmi rozpísali, a ja mám zasa toľko robotky. No nič idem pracovať. 😢

katika82
22. júl 2009

stanka ja by som skúsila mama test ten je naozaj spoľahlivý, rapid som počula že je nie až taký spoľahlivý.

klaudy no to som bola v nejakom 20tt ale mám pocit že mi nejak nepodrástlo. ale to je asi len môj pocit lebo všetci hovoria že hej.
ale mne sa asi drobec viac do vnútra ukladá tka preto mi tak bruško nerstie moc

klauduska
22. júl 2009

hm,ved na Tebe kati ani nie je poriadne vidno,ze si tehu.... 😅

katika82
22. júl 2009

klaudy to máš pravdu, ja len také malé bruško mám musím otfotiť teraz v 25tt a pridám aby ste porovnali

klauduska
22. júl 2009

tak,tak...sup sem s fotkami.... 😉 a na vahe aj pozorujes,ze si pribrala?

monika131
22. júl 2009

katika - tak to máš celkom fajn, že až tak ti to bruško nerastie. Zato to moje je už poriadne, tiež ho musím odfotiť a dám do albumu. Niekedy sa zlostím už aj sama na seba, lebo mám problém s obliekaním sa do práce, zbyťočne nechcem nakúpiť veľa vecí, aby mi to potom nestálo v skrini. 😅

včera bola moja svokruša obdivovať postieľočky a kočiariky v jednej predajni v KE. A vraj sú tam celkom pekné kúsky. Ja sa tam tiež chystám, asi pôjdem v sobotu, už by som mu mala aj niečo kúpiť, aby som to všetko postíhala.

klaudi - takže svokruša už zabehuje kočiarik. Ja by som tiež chcela kúpiť ten náš troška skôr a dám ho k našim, aj všetky veci čo nakúpim budem odkladať k našim. Ja som totiž to troška poverčívá 😖

klauduska
22. júl 2009

moni,tak Tvoja svokrusa obzera kociariky a postielky skor ako ty??? 😅 😅 😅 Tak to je dobra sranda...

Ja zasa poverciva nie som,co sa ma stat sa stane,bez ohladu na to....Ale kociarik sme tam nechali,lebo ho aj tak nemame kde skaldovat v tom nasom 1-izbovom bytiku a len by zavadzal... 😒

moni...a ty si kolko pribrala?Ja 4,5 kg,brusko si tiez posudit nejak neviem,zda sa mi,ze odkedy mi vykuklo,ze sa az tak velmi nezvacsilo,ale manzel vravi,ze ano...Zrejme si to vidime inak,ako ostatni....

Tak ja som uz hladna ako vlk a idem sa napapat...Bru chut vsetkym k obedu.... 😉

katika82
22. júl 2009

ja osm si myslela že len pôrod mi pomôže aby som pribrala lebo ja mám zasa taký problém že ja som enmohla pribrať a to som fakt doslova žrala čo prišlo, ja mám proste dobré spaľovanie. no a sa všetci smiali však počkaj teba treba zbucnúť hned priberieš. ale pribrala som od začiatku tehu le 5 kg.taže ani to nepomohlo.
teraz mám 55

takže celkom som bribrala 5 kg ale bruško sa mi nezdá vačšie

monika131
22. júl 2009

klauduška - ja som jej hovorila o tom obchode a ona ma včera čakala v meste a mala ešte hodinu čas, tak to tam išla zo zvedavosti omrknúť. Ale vyberať si budem sama, neboj. Do toho si nedám kecať.

No a ja som zatiaľ pribrala - no na poslednej poradni pred 3tt to bolo celkovo 8,5kg a teraz som sa nevážila ale mám taký pocit, že takých dobrých 10kg už určite áno. Aj mne každí vraví, že mám už poriadne veľké bruško. 🙂

katika - ja som tiež bola chudučká a mohla som zjesť čokoľvek. Od 18rokov sa moja váha pohybovala od 55-57 kg. A aha, ostala som tehulka a už je to 10kg naviac. Všetci hovoria, že by mi aspoň 5kg mohlo po pôrode ostať, lebo že vraj vyzerám lepšie. No uvidíme.

Aj ja sa idem naobedovať, lebo už som hladná ako vlk 😀

stanka1986ke
22. júl 2009

🙂 no ano asi vyskusam ten mama test a uvidim.....dakujem 🙂

monika131
22. júl 2009

stanka - daj vedieť ako to dopadlo, držím Ti všetky palce 😉

katika82
22. júl 2009

no ja som už po obedíku, mali sme šošovicovú polievu a kuracie na prírodno s ryžou šampionmi a oblohou no ňam. akurát mi už toho toľko akosi do bruška nevojde ako voľakedy. oči by mi jedli ale do bruška už noveošlo.

stanka určite skús ten a potom daj vedieť.

klauduska
22. júl 2009

stanka...urcite daj vediet,sme zvedave..... 😉

och baby,vy ste ake chudulinke...ja som tych Vasich 50 kg mala v 18-tich a odvtedy sla len smerom nahor... ☹ Vtedy som zacala chodit s mojim drahym a u nas platilo presne to ako sa hovori:LASKA ide cez zaludok.... 😀 😀 😀 Ja som nabral peknych 12 kg a manzel 15 kg... 😀 Potom v priebehu tychto 9,5 roka co sme spolu sa nam vaha kolise,podla toho ako sa nam dari chudnut...Ja som este pred tehu stihla schudnut 5,5 kg,takze mam nadbehnute... 😎 😎 😎 lebo inak by som bola uz ako gulicka... 😒

katika82
22. júl 2009

no tak ja zasa opačný problém ale vraj potom ked budem kojiť že ešte potom môžem pribrať.

ja si idem ešte asi do baru kupiť varenú čokoládu mám nejakú chuť

klauduska
22. júl 2009

len si daj kati.... 😉

Asi je to individualne s tym chudnutim a apriberanim....Moja segra strasne pri kojeni nabrala a vsetci si mysleli,ze este nebola rodit.... 😅 Ine kamosky zasa pri kojeni schudli,dokonca poniektore tak,ze boli chudsie ako predtym....
Ved sa nechame prekvapit,co nam ti nasi anjelikovia prinesu.... 😉

andrea12737
22. júl 2009

Ahojte tehulky..ja som pribrala rovnako ako monika doteraz-takze tych 10kg, ale pohodka, ved to sa zhodi...teda aspon mne by potom trebalo:D.. mam na vas taku otazocku akym cisielkom mate oznaceny krcok, teda take nieco ako CS v tehu knizke? a neviete kolko bodov ma to CS? vdaka...krasny den vam prajem.. 🙂

veva2
22. júl 2009

Ahoj, ja som tam mala prve dve poradne nulu a teraz naposledy tam mam 1. Ale neviem co to znamena, len mi gynekolog povedal aby som obmedzila sex.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre