Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
22. júl 2009

andrejka no idem sa hned kuknúť ale veru neviem

no adka nenašla som to, mne vačšinou do knižky nič nepíše ale mi rovno vytlačí svoje z počítača ale ani tam som to nenašla ale minule tuším spomínal niečo že 3 ale čo to znamená neviem

veva2
22. júl 2009

Akurat som si to nasla na internete, v tehotenskej knizke mas uvedenu maximalnu toleranciu pre ktory tyzden s ciselnou hodnotou- primi je pre prvorodičky a multi pre viacrodicky. Ta hodnota ktora je tam uvedena je hranicna s tou ktoru ti napise lekar.

katika82
22. júl 2009

kaludy tak už sa napchávam tou čokoládkou a je geniálna mnaaammm 😀

klauduska
22. júl 2009

baby,tak ja som v knizke ziadne CS nenasla... 😅 😅 😅

kati....hmmmm,spravis mi tu chutky,az mi slinky budu tiez a nakoniec skoncim tak,ze zbehnem dolu do cukrarne pre nejaky zakusok alebo kofilku,milu,horalku..... 😅 😅 😅

andrea12737
22. júl 2009

ked som bola koncom 20tt tak mi napisal CS1 a dnes ked som,teda koncim 24tt tak mam CS2, mne sa totiz mari ze CS 2 ,CS3..... mi zacal pisat pri prvom tehu niekde az koncom siedmeho mesiaca, pamatam sa ako som na to cumela, ze stale CS1 tam mam napisane...tak ja len preto, idem si nieco o tom viacej vygooglit...

takze by mi trebalo obmedzit sex....fiiiha..to sa da aj ked ziadny nepraktizujem :D...
tak zatial vam velmi pekne dakujem 🙂

katika82
22. júl 2009

klaudy tak chod mne to teda pomohlo aj drobcovi chutí lebo ma pekne zakopkal 😀
ja som na sladné vždy bola, mamina ma síce teraz trošku hreší že budem mať zlé zuby ale ja nedokaážem sladkému odolať to teda nie. ja vždy po slanom musím sladké zjesť a ked zasa jem sladké tak si musím za tím niečo slané dať. proste také chute mám

katika82
22. júl 2009

andrejka určite by ti lekár povedal keby si mala obmedziť sexík alebo niečo iné.
ono u každej je tehu iné. niektorej niečo zakáže inej pri tom iston nezakáže oni nás poznajú najlepšie tak asi sa len na nich spoľahnúť každá sme iná a na každú to inak vplíva. viem že niektorým babám zakázali sexík pri posunutí placenty dole ja ju mám tiež dole a nič mi nezakázal povedal že sa to ešte upraví. tak vidíš u každej je to iné.

klauduska
22. júl 2009

kati tak s tymi chutami to mas dobreee.... 😀 Hlavne,ze Ti z toho zle nie je.....

Ja som vcera vecer mala este chut na rozok so sunkou,ale zaroven chut aj na torticku este z oslavy....Tak som najprv zjedla rozok a potom torticku.... 😀 😀 😀 Tak mi chutilo,az ma manzel brzdil....ale len kvoli tomu,ze nech mi nie je zasa zle.... 😒 Ale nastatsie nebolo... 🙂
A inak som tiez celkovo viac na slane ako na sladke a mam pocit,ze teraz v tehu mam viac chute na sladke.... 😅

katika82
22. júl 2009

no ja mám chute na všetko, mna sa každý pýta že na čo špeciálne mám chuť uhorky kyslé a tak. a ja že ja na všetko proste čo mi príde pod ruku. akurát mlieko mi nechutí a to niekto hovorí že v tehu začal piť mlieko na litre no na mna to neplatí.

klauduska
22. júl 2009

inak,aj mna sa kazdy vypytuje,ze co mi chuti...ale ja som nespozorovala ziadne specialne "tehu" chutky....akorat mi smrdia ryby,takze tie som nejedla odkedy som tehu... 😒 Ale inak v pohodke zjem vsetko....co nezje mna....cize nevidim nic extra...
moja suseda vraj mala strasnu chut na pomarance a jedla ich na kila.... 😅

monika131
22. júl 2009

tak s tými chuťami je to aj u mňa podobné. Na nič špeciálne chuť nemávam. Iba hneď ráno nemôžem zjesť nič sladké, lebo potom mi je zle - ale poobede si už sladkosti dávam jedna radosť.
Na raňajky vždy papkám niečo od mäska alebo zeleninku a chlebík.

klaudi - a rybky by si mala papkať. A vraj teraz v tomto štádiu tehulkovania najviac, pretože dieťatko potom bude mať lepšie IQ, ale to som iba čítala na nete, či je to pravda, tak to neviem.

moja mama mi hovorila, že ona miešala piate cez deviaty, najprv slané potom sladké a na koniec to už aj kombinovala. Ja som na sebe nič také nespozorovala a dúfam, že sa mi to nestane.

kamoška zasa chodievala v noci jesť, no veď aj pribrala 20kg, ale našťastie sa jej to podarilo zhodiť 😀

klauduska
22. júl 2009

moni o tom IQ som to pocula aj ja,ale nasilu sa to neda....ked mne to smrdi.... ☹

katika82
22. júl 2009

no ja ryby zasa môžem rybaciu pomazánku by som aj každý deň jedla, aj vyprážané
mne zasa mäso smrdí my sme robili guláš v robote a bol vynikajkúci ale musela som ho jesť zo zapchatým nosom lebo mi to maso smrdelo. každé okrem kuracieho my smrdí

smajli
22. júl 2009

ahojte:o) fiiha ale sa tu kecaa... az daa roboty precitat to :o) 🙂
vcera som sa dozvedela,ze budem mat nakoniec hlboky kociar od brasku po synovcoch... :o) velmi som tomu rada,lebo kociar je financne narocny... dost nam to pomoze... postaci uz kupit len autosedacku a potom v maji daaky sportovy kocik... ,a este ma bude pri srdiecku hriat,ze som v tom istom kociariku kocikovala aj bratovych chlapcekov:o))) tak nam odpadla zhanacka po obchodoch za kociarom :o) aj postielku budeme mat... :o) aj oblecka:o) tak to sa tesim, tvelmi nam to pomoze na nas spolocny zaciatok s muzikom,lebo este len zariadujeme bytik..... :o)))

dnes sme s muzikom vybavili dolezitu vec:o) kedze sa teraz neberieme,az neskor rok po narodeni baba,tak sme boli na matrike a spisali sme ten zapis o urceni otcovstva,aby malo babo priezvisko po tatovi,nech to mame radsej dopredu,lebo potom by sme dva dni po porode museli vsetko dovybavovat..a to potom bude treba na ine veci mysliet...,trebalo nam tam uz aj napisat krstne mena babatka i pre priprad,ze to bude chlapec abo dievca :o) takze uz mame definitivne potvrdene,ze chlapec bude Miki a ak by sa z toho nahodou vyklulo dievca,tak budeme mat Danku :o) s milym sme si robili srandu,ze uz ma po chlebe,ze uz z toho nevycuva,ze je tatom on xixixi 😀

smajli
22. júl 2009

a babo ma uz kopka stale vyssie a vyssie,ze to aj takto vy citite,ze je babo kazdym tyzdnom vyssie...
ja ho uz citim tesne pod rebrami,zatial ma kopanceky nebolia,ale je to take zlate,ked viem,ze uz je tam hore...ze ako rastie:o))) vcera som mu kupila male rukavicky... uz zacinam kupovat...aj zajtra sa chystam na detsku plienkovu osusku... a bodycko s dlhym rukavom... a plienky asi este...
v auguste na to nebudem mat cas..na nakupovanie,lebo budeme tu mat cely mesiac synovcov...a v septembri sa my uz bude tazko guulat... tak uz kupujem teraz:o)))))))) 🙂 🙂

katika82
22. júl 2009

inak ked sme sa rozpávali o tom priberaní niesom na tom ešte až tak zle

Tu je tabuľka priemerných hmotnostných prírastkov nastávajúcich mamičiek:

1-16 tt + 2 kg
17-22 tt +2 kg
22-26tt +2 kg
27 - 39 tt + 500 g každý týžden,
takže zatiaľ spĺňam

už som sa bála že som podviživená 😀 ked to bruško tak rýchlo nerastie

smajli tak gratulujem že už je otecko istý 😀 teda na papieri

luka04
22. júl 2009

klaudi ajoj...prave som pozrela kocik, krasnucky je 😉

emilly821
22. júl 2009

...ahoj smajli. aj mna uz malinka kope aj o cosi vyssie. ale ona to stiha na vsetky strany naraz 😝 je ulozena koncom panvovym, takze hore boxuje a zaroven stiha kopat aj dole do mechura 😀
...ale teraz posledne 2-3 dni mam taky problem, ze sa mi chce stale cikat a ked idem na wc, tak vycikam 5 kvapiek a konec. tak neviem, ci som nachladla, alebo mi babo tlaci na mechur, alebo co 😝 niekedy je to fakt dost neprijemne ☹

blazka24
22. júl 2009

ahojte babule, ako čítam tak máte aj priemernostnú tabuľku hehehe
tak ja som pribrala 22 kg a lekárka skoro dostala infarkt a navreli jej žily na krku od jedu čo sa rozčuľovala 😀

emily malá bude kopať na všetky strany ešte dlho a to cikanie - to je normálka, ešte len uvidíš koľko krát pôjdeš pár týždňov predtým.......

držím vám palčeky dievčence my už sme zbalený a len hajde do pôrodnice 😀 😝

emilly821
22. júl 2009

no tak to si ma nepotesila blazka s tym cikanim 😝 ja som z toho uz cisto na nervy, ale vsak kvoli mojemu zlaticku to nejako vydrzim 😵 ti zavidim, ze uz to mas za chvilu. ja by som uz tiez najradsej mala sofinku vonku v postielke a ja by som bola "normalna". a to chcem este dalsie 3 mimi 😎 😎 😎

monika131
23. júl 2009

Dobré ránko tehulky.......

Tak ako ste sa vyspinkali, čo budete dnes robiť? 😅

klauduška - ten kočiarik je veľmi pekný.

ja som včera nášmu drobčekovi kúpila prvú vec do výbavičky. Dva pári tých najmenších ponoštičiek aké som v obchode našla. 😅

katika82
23. júl 2009

bréé ránko maminy

klaudy tak čo ako bolo v poradni ?? ešte tam asi si žee??

emily tak super že malú citíš stále vyšie to je dobré nie

ja si akosi nemôžem v noci nájsť polohu na spanie, doteraz som spávala na bruchu a inak neviem tak neviem čo idem robiť.

inak viete čo sa mi včera stalo???
normlne mi z ľavého prsníka vytekala taká tekutina lepkavá už sa mi to stalo predtým ale to bolo po sexíku ale teraz z ničoho nič.

už sa vám to stalo niektorej??

luka04
23. júl 2009

ahojteee 😉

ja sa neviem nejako prebrat, celu noc som halabusila, otrasne teplo bolo v spalni... ☹ a ked si predstavim ten dnesy den...ja som vcera behala po meste, vecsinou na aute, bola som aj v starej praci kuk a potom u kamosky..ta ma vytiahla do nejakeho uzastneho obchodu s detskymi vecami..akoze vyber tam bol vazne dobry, aj som daco kupila, ale to chodenie po slnku ma zabilo 😖 ja som bola vecer hotova...tak zle mi este nebolo..brucho mi slo roztrhnut, cele krize, az do noch mi to vystrelovalo..az mi bolo do placu od bolesti..uz som myslela, ze pojdeme na pohotovost,ale okolo pol noci to polavilo...uz som pochopila, ze nezvladam, to co kedysi 😅

kati...o tom spani mi nieco hovor, ja sa tak tesim ,ked si znova budem moct lahnut na brusko..len si podkladam boky vankusmi, krutim sa, nie a nie si najst polohu...este sa mi to s tou tekutinkou nestalo, ale kamosky to spominali, ze to pride...uz sa ti zacina tvorit asi ten mliecny maz..

moni...na ponozky sa aj ja strojim, este nemam nove 😀 a ty ako, stolicka pripravena???? do kedy si dnes??

klauduska
23. júl 2009

AAAhojte!

Tak ako,dnes nas caka veeelmi horuci dnik,takze vela tekutin dnes treba... 😉

Ja som uz doma z poradne,vsetko ok,vaha rastie,ale vraj primerane,tlak opat nizsi,takze vela pit a mam trosku bielkoviny v moci... 😒 ale nic vazne.... 😉 Najblizsia poradna 25.8.
Katika,ty ides az k veceru asi,ze?Potom daj vediet....

Moni...jeeej,tak uplne super,ponoznickz,to su take chutnucke,drobnucke vecickz na spapanie..... 😀 😀 😀 Ja s tym mat problem nebudem,resp. nemam,lebo nasi predavaju ponozky,takze maminka uz nabalila plnu tasku ponozticiek,pancuch,.... 😀 😀 😀

luka....tak sa nedalo spat...u nas celkom fajn vecer,skor sa obavam co to bude dnes v noci.... 😒 Mne poloha az taky problem nerobi,lezim akokeby pol na pol-brusko-bok a to mi vyhovuje...
Maly vcera teda kopkal intenzivne...ale zakon schvalnosti,ze vzdy ked manzel ruku prilozi,na chvilu prestane.... 😀 A dnes rano sa mi uz spat nedalo,ked manzel odchadzal do robotky o 5.00,tak kopkal ako na prave poludnie....Ranne vtaca.... 😀 😀 😀

klauduska
23. júl 2009

katika...mne sa to tiez este nestalo s tou tekutinou z prsnika,ale je to vraj normalne,je to tzv. kolostrum, ktore sa nam tvori a moze vytekat.... 😉

monika131
23. júl 2009

katika - mne sa to tiež ešte nestalo, alebo aspoň som to zatiaľ nespozorovala. Ja spávam dobre, iba dnes v noci mi bolo tiež troška horúco, ale ináč v pohode. Ja spím tak ako klaudi, pol bruško pol bok, alebo na chrbte. Takže u mňa je to so spinkaním zatiaľ ok. 😀

luka - tak to si si včera dala riadnu makačku a potom ťa bolelo bruško. Moja, ale hlavne, že ti to prešlo. Ja som si ináč už tiež všimla, že nezvládnem toľko, koľko pred tým. V nedeľu sme išli s manželínom do lesa na huby a veru som vyšla iba do pol kopca a musela som ísť naspäť. A potom ma tiež celý večer bolelo bruško. 😒 A stolička vždy pripravená, už som na nej mala aj nožičky vyložené, úplná pohodička. 😀 Ideš dnes niečo variť? 😅

klaudi - ja som tým ponožtičkám včera nemohla odolať. Mám ich odložené u našich a skočím ich odfotiť a hodím do albumu. Takže Ty už máš ponožiek celú tašku, tak to máš o starosť menej. Nám malý bol včera tiež nejaký živý, takýto kopkací deň ešte nemal, a hlavne večer, keď som si už ľahla na gaučík, tak to kopkal o sto šesť. Aj sme sa s manželínom smiali. Také zlaté to bolo. A aj dnes sa už ozýva, ale zatiaľ len tak pomenej. Asi je mu horúco, tak ako aj mne 😅

andrea12737
23. júl 2009

Ahojte, tak to teplo je ozaj otravne, ani ja som sa dnes nevyspala, k tomu zlee sny-velmi zleee sny, plus si so mna manzel robil v noci srandu, ked som rozpravala so sna-ze vraj som sa nejak teraz pocas tehotenstva rozkecala 🙂 , a pravdepodobne so mnou viedol debatu, lebo si cosi matne pamatam 🙂 a k tomu maly mal zle sny, zobudil sa ze vydi pavuky, a hnal ich prec 😒 , no krutaa noc to bola... ☹ citim sa dnes pod psa.. krasny den vam prajem

klauduska
23. júl 2009

veru,luka....toto tehu sa nezda a dava nam zabrat,aj ked si to mozno nechceme priznat...Ja dnes dychcim,ked mam slapat schodiky a to si myslim,ved zvladnem,v pohodicke.... 😝 Tak sa radsej setrime a neprecenujme sa,aby nas potom bruska neboleli.... 😉

moni..tak to je jasne,ze sa takym veciam neda odolat.... 😉 Hlavne,ze si dobre vzbrala a teskas sa.... 😉 Nas maly je tiez najviac aktivny,ked si lazkam na gauc a oddychujem.... 😀

monika131
23. júl 2009

andrea - zo sna rozprávam aj ja, ale ja som to mala už pred tehulkovaním. A manželíno si zo mňa tiež rád uťahuje. 😀

klaudi - veru, veru, musíme sa šetriť, aj keď si to možno nechceme priznať. Ja mám v robote kamošku na 4p. a ešte pred mesiacom so po schodoch v pohode vybehla. Včera som jej išla odniesť nejaké faktúrky a na 2p. som už fučala ako sloník. Takže od včera chodím výťahom. 😀 Takže aj váš nezbedník sa ozýva hlavne večer, ale je to milé, včera sme pozerali na jojke profesionálov a on si kopkal o sto šesť. Ako keby sa s nami smial na tých hlúpostiach. 😀

monika131
23. júl 2009

ozaj zabudla som vám napísať, že moje bruško je už v pohode, ťuk, ťuk, nech to nezarieknem. Ale začala som brať každý deň jednu tabletku Magne B6, možno sa to aj preto ukľudnilo, no neviem. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre