Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
5. aug 2009

no,mne ho sestra hned skomentovala,ze som si super vybrala,ze ma vsetko co ma mat a hlavne je lahucky a to som chcela!ona je odbornik na kociky....ona totizto vystriedala pri jej malom asi cca 6-7 kocikov.... 😅 😅 😅 Takze oprava,nie odbornik,ale maniak..... 😀 😀 😀

katika82
5. aug 2009

luka mám nejaké na moja svadba nick mám taký istý ako tu

ja som sa rozprávala aj s kamarátom on má tiež tento čo my a povedal že zatiaľ su snim spokojný tak uvidíme a je super na tom je že oni majú aj predajňu v ružomberku takže to máme fakt kusok keby niečo ajzáruka je naň

katika82
5. aug 2009

inak mne hovorila kamoška že aj tak vytiahnem ešte aj ten starý čo mám po mne lebo to sú tie také staré typické kočiare a že tie su úplne super na hojdanie lebo že v týchto nových sa ťažšie bábo hojdá že ona veru ten starý kludne doma mala a že malá jej v tom dobre zaspala 😀

luka04
5. aug 2009

tak idem ta tam kuk...a datum svadby aky bol??

katika82
5. aug 2009

27.6.2009

inak ten tvoj kočík je naozaj veľmi podobný tomu verso.

katika82
5. aug 2009

no inak viete nad čím sme my minule s manželom rozmýšlali?? že ako mi ideme potom po pôrode sexíkovať.doteraz sme o sto dušu ako červené mravce 😀 ked sme chceli bábo ale čo teraz druhé ešte nebudeme chcieť hned do roka asi. no tak máme dylemu že ako to ideme potom my dalej sexíkovať 😀 😀 😀
ja to asi berem tak ako keby mi to išlo po tých pôrodných bolesiach neviem ako chutiť 😀 😀

luka04
5. aug 2009

uz som ta nasla 🙂 ake ine vlasy tam mas, tmavsie, ani by som ta nespoznala...zlati ste 🙂
hej je podobny, takmer rovnaky...za to sa mi paci ten verso, lebo viem, do coho idem, kedze chcem objednat cez net a nevidim ho nazivo 😒
uz tusim nemam kocik len a ja moni...aj ostatne kamosky okolo mna maju, aj co su viac tehotne, aj rovnako ako ja...nuz, ja si nan budem musiet este pockat ... 🙄

luka04
5. aug 2009

kati, ved sexujte kolko vam bude chutit, a ak nechcete hned babo, tak spravte patricne opatrenia 😀 😀

katika82
5. aug 2009

luka my sme tiež ešte nemali v pláne ho kupiť ale padol nám do oka a ten poliak nás fakt tak ukecal a tým že nám dal zľavu skoro 40 eur tak sme neváhali najskôr chcel 290 nakoniec sme ho zjednali na 250 eur. 😀 že sme jeho prvý zákazníci a tak, sme ho začali lámať a najskôr chcel dať len 20 eur a ja že no tak ja idem ešte kuknúť do toho obchodu a on že nie ne nech pani nejde dáme ešte lacnejšie že to bude mať celý den pokazený ked si prvého zákazníka odbije a tak. ja som mala dosť.

monika131
5. aug 2009

no katika, vieš že presne nad tým som rozmýšľala aj ja? Ale ja si asi dám predpísať tabletky, aj keď pred tým som ich nebrala, môj manželíno si dával pozor, alebo sme počítali plodné dni, ale to sme ešte bábo nemali, a keby sa aj bolo pritrafilo, tak by sme sa len radovali.
Ale teraz to bude iné, ja by som tiež nechcela hneď druhého drobčeka. Najprv prvého troška vypiplať a potom druhého. No uvidíme 🙂

katika82
5. aug 2009

no ja tableky ani vidieť nechcem ja som sa po nich dávala dokopy rok a pol a ešte som mala z nich a zrazeninu v plúcnici čo mám s tým doteraz problémy, takže budeme musieť iné opatrenia urobiť asi 😀

akurát zajta idem na kontrolu na hematologiu a uvidíme či mi dá zasa pichať si do bruška tie injekcie

luka04
5. aug 2009

ja som tabletky mala 6 rokov, potom bola pauza, to sme davali pozor a potom som ich mala znova a v januari som vysadila a pozrime sa 😀 ale po porde si ich asi dam spet..tiez nechcem hned babo...a strachovat sa co ked nahodou...nebudem mat z toho sexu nic...jedna znama pred 3 mesiacmi porodila, po veeelmi rizikovom tehotenstve uz v 7 mesiaci a zas je tehotna...asi ide na potrat...je hotova...toto by som nechcela ☹

katika82
5. aug 2009

no luka toto by som asi ani ja nechcela. teda chudiatko

inak kuknite toto
http://fishki.net/comment.php?id=55458
to je už trošku veľký extrém ale bábo majú krásne

klauduska
5. aug 2009

ty kokso kati...to si kde vylovila???? 😅 😅 😅

no,tak pridam aj ja.....tabletky som brala 7 rokov,potom som sa rozhodla vysadit,este cca pol roka sme sa chranili,ze nech sa organizmus da dokopy a potom sme sli na "to" 😀 😀 😀 A tiez to budem asi riesit tabletkami po porode,lebo babo urcite hned nechceme,momentalne sa zhodujeme na jednom,ze staci a dalej uvidime.....teraz su aj take tabletky,ktore sa mozu aj pri dojceni....

klauduska
5. aug 2009

papa kocky,majte sa tu pekne,opatrujte sa a opat tu budem v pondelok... 😉

katika82
5. aug 2009

no mne by ich už asi ani nedovolili jesť kôly tomu že mám nábeh na tromózu takže len opatrnosť alebo gumičky 😀 😀 no niečo vymyslíme.

no my by sme druhé chceli ale až tak nejak za 4 roky

luka04
5. aug 2009

juj kati, tak to asi ani nemozes HAK...ked vravis tromboza..ved su vselijake metody, nieco vymyslite 😀 my druhe ani neviem kedy a ci vobec, zalezi na porode a ako budeme vsetko zvladat..ale zas nechcela by som uz v neskorsom veku druhe...najradsej do 30-tky...to aby som si pohla..a ty mas kolko kati? ja 25, za 12dni 26r.

katika82
5. aug 2009

no ja budem mať v novembri 27 a si dostanem najkrajší darček k narodeninám kedže termín mi vychádza tak okolo mojich narodiek 😀 😀
budeme s drobčekom naraz oslavovať

ja tiež nechcem aby bol veľký vekový rozdiel medzi mnou a segrou je 4 roky zdá sa mi to dosť

katika82
5. aug 2009

babulky takže švagrinká mi odfotila ten kočík nakoniec takže ho mám v albume môžete kukuk

luka04
5. aug 2009

no kati, pozrela som, krasnucky je 😉

monika131
6. aug 2009

Dobré ránko......

katika - ten kočiarik je veľmi pekný. Ináč ja budem mať v novembri 25 a tiež by som mala dostať jeden z najkraších darčekov na svete, pretože aj mne vychádza termín tak okolo mojich narodenín.
Tie fotky čo si sem hodila - no tak teda to je riadna sila. Ešte ten ženích, dajme tomu, ale nevesta. Ale to bábo je tam naozaj zlatučké.

My by sme chceli s manželínom aj druhé bábo, ale nie hneď. Tak po 2 rokoch, to by bolo celkom ideálne, drobček by už mohol ísť do škôlky a ďalší drobček by bol na ceste. Ale takéto veci sa nedajú naplánovať, no uvidíme ako to na koniec bude.

Ako sa dnes máme?
😀

monika131
6. aug 2009

ahoj babenky.......

čo dnes tu nikto nie je? 🙂

katika82
6. aug 2009

no ahojte maminy
ja som akurát prišla naspať do jasnej, bola som na tej hematologii, výsledky sú až na jeden celkom oki ale dala mi pre istotu zasa pichať si tie injekcie vraj sa bojí aby sa mne alebo bábu niečo nestalo že je to istejšie.

tak aj ja som spokojnejšia.

inak včera som si našla pod pazuchou hrčku, strašne som sa zľakla ani spať som nemohla ale dnes ma doktorka ubezpečila že nemusím robiť paniku že že to môže byť len z holenia lebo to nevyzerá byť hormonálne. tak som trošku kludnejšia ale včera ma to fakt zobralo ☹

monika131
6. aug 2009

katika - tak to je super, že tie výsledky sú v poriadku, a keď tie injekcie musíš brať, tak ich radšej ber 🙂
ja som si minulý rok našla hrčku na prsníku, pri bradavke. Najprv som si myslela, že to bude vyrážka, ale ono sa mi to vždy zväčšovalo a nedalo sa to vytlačiť. Nakoniec som s tým išla k svojej lekárke, tá sa iba usmiala, a povedala, že je to podkožný tuk, zobrala ihlu, prepichla mi to a vytlačila, ale od vtedy sa mi to tam raz za čas urobí stále a stále to musím prepichnúť a vytlačiť.
A pod pazuchou som už tiež malá takú hrčku, z ktorej sa nakoniec vykľul zapálený chĺpok, Tiež som to vytlačila, vyčistila a bolo. 🙂

katika82
6. aug 2009

monika tak si ma trošku upokojila, juj ja som sa už bála že to bude niečo horšie. ale aj doktorka mi povedala že v mojom stave nemám panikáriť a že vačšinou je žena v tehotenstve chránená

luka04
7. aug 2009

ahojte baby...

tak co nove dnes?? klaudy mame na dovolenke...kati, neboj nic to nebude, lekarka asi vie co vravi..keby sa jej to nepacilo, konala by...moni.. ako sa mame? do kedy v praci dnes? pride manzel z tyzdnovky, coo? 😎

katika82
7. aug 2009

jujj akosi tu je dnes pusto čo to???

ja som dnes v práci ale zasa mám volnejšie tak si oddychujem trošku.ja sa tu chodím iba vyrozprávať a pokecať na koníka na net 😀 😀 😀 vôbec sa mi robiť nič nechce. už aby som bola domka na materksej tááák si budem užívať ten posledný mesiac. síce nám treba prerobiť detskú drobcovi a vybúrať jednu priečku ale to bude taká oddychovka. 😀

luka tiež si myslím že keby to bolo vážnejšie tak by ma bola už niekde poslala.tak hádam to nebude až také hrozné.
luka a kedy máš najbližšiu poradňu???

monika131
7. aug 2009

ahojky.....

katika - tá hrčka bude v pohode. Určite to bude iba zapálený chĺpok. 😅 Ani mne sa v robote veľmi nechce pracovať, a ja sa už tiež celkom teším na materskú. Ale ešte by som chcela chodiť do roboty aj celý september. A ten posledný mesiac už asi ani nič iné zvládať nebudeme, iba budeme leňošiť 🙂

luka - no mám sa celkom dobre. Dnes by som mala byť v práci cca do 15.00, no uvidím podľa situácie. Možno zdrhnem skôr, dnes som autom, takže je mi to jedno. 😀
A manželíno príde, na večer sme si naplánovali takú malú opekačku, nejaké klobásky a slaninka, troška posedieť s našimi, pokecať, nevidela som ich celý týždeň, lebo boli v maďarsku na stanovačke.
A ty, ako sa dnes máš, maličká kope?

Baby, ja som si za posledný týždeň všimla, že drobček kopká troška menej ako pred tým, asi už má menej miesta, a nemôže sa toľko prevaľovať a hemžiť. Dúfam, že je v poriadku. 😖

katika82
7. aug 2009

monika no musíš prísť drobcovi na režim a to chce čas. ja som si tiež myslela že nieekdy nekopká ale niekedy má fakt hyperaktívne dni že uplne ako besný kopká kotrmelce si robí, inokedy zasa má kľudový režim. a všimla som si že čím so ja viac aktívnejšia on je kludnejší a čím viac ja oddychujem vtedy najviac kopká.

monika131
7. aug 2009

takže je to v poriadku. A vieš, že to som si už stihla všimnúť aj ja? že keď celý deň pracujem, vtedy si on spinká a keď sa večer uložím na gauč k telke, vtedy kope o sto šesť. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre