Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

luka04
7. aug 2009

no baby, tak to nam robia asi vsetkym..mali huncuti...ked som chodila cely den po Bojniciach, ani som o nej nevedela, ale ak onalhle lenosim, ozyva sa stale 🙂

moni...ja som dneska nejaka mechom prastnea, asi za to, ze som moc spala, nic sa mi nechce, stale len zyvam..volala mi kamoska, ze ju mam prist kuk, tu u nas v dedine,,tak asi pojdem, aby som celkom nesplesnivela 😀

kati...teraz som bola utorok a dali ma opet v auguste, 27...ze polku septembra maju dovolenku, tak radsej skor...

katika82
7. aug 2009

ahháá tak ja ja by som mala po správnosti ísť nejak 24 augusta ale má tiež dovolenku tak ma dal až na 2.9 to už budem 30tt takže další veľký ultrazvuk nás čaká.a potom sa už tuším chodí každé 3 týždne nie?? či každé dva???

luka04
7. aug 2009

no ani ti neviem...ale kazde 3 urcite..mozno aj menej...a co ako, si v praci este??

katika82
7. aug 2009

ano moje ešte som ale bola som si kuknúť telenovelu na izbe a o pol hodku idem zatvoriť kasy babám na pokladnu a pojdem sa huby prejsť.

inak ešte osm sa ťa chcela opýtať koľko si mala tej vody sladkej čo treba vypiť?? niekto mi hovoril že pol litra to je niekto zasa že dva deci.tak teraz neviem

luka04
7. aug 2009

ja som mala asi dva deci..taka klasicka kavova salka...praveze ja by som pristala vecsiu nadobu, lebo potom by to nebolo take silne 😝 ale tak, da sa to prezit... a kam ides? na huby?

katika82
7. aug 2009

noo chodievam sa tu nad chatu čo tu bývame prejsť do hory minule som bola na kurčiatkach tak idem ešte kuknúť či sú zajtra by som zobrala domkov na hubovku.ale musím si kuknúť petardy čitu ešte mám to tak ja chodím do hory a preventívne buchnem najakú ak by sa nejaký macko uráčil ale tu dole ani nie toskôr ked sme vlani s drahým tam vyššie chodili tak tam že občas videli tak ja každých 10 minút hádzala petardy ako divá sa peťo môj smial že ak tak aj dáke medvede boli tak tie už sú dávno na druhej strane že ja vyplaším aj veveričky aj všetku zver z hory. 😀 😀 😀 ale strach je strach

no tak dva deci to sa dá hádam treba to asi rýchlo hodiť do seba a nezastavovať sa čoo

luka04
7. aug 2009

jeeej to vy hodite na hentake miesta?? kde su mackovia? 🙂 to by som sa aj ja bala...my sme chodili od malinka na Oravu na chatu a ked sme sli na cucoriedky, alebo hriby, tak som sa klepala jak .... milujem ten kraj...uz som tam ale dlho nebola ☹
ja som praveze s tym pitim zastavila, asi na 3x som to vypila, to sa proste nedalo, sestricka sa nadomnou zlutovala a ked som mala uz len na spodku take moc huste, tak mi tam sprcla trocha vody a dopila som to..

kessy11
7. aug 2009

Ahojte babulky,
zdravím Katiku, vidím, že budete mať chlapčeka 😀 😀 😀 aj nám to tak vyšlo, že to bude chlapček, aj ked sme čakali babu 😀 v stredu ideme na 3D tak dufam že sa nič nezmenilo, lebo už sa nakupuje v modrom 😉
...ja som tej sladkej vody mala 2,5 dcl a 75 g toho glukozového prášku, robili mi to už pred dvomi týždnami a výsledky boli velmi dobre, dalo sa to zvládnuť aj ked tie postupy toho testu su u každeho lekára iné....
Tak sa majte a ja vám sem este niekedy nakuknem, pa pa

katika82
8. aug 2009

ahoj kessy, no ale to letí žeee, strašne rýchlo. no ja tiež dúfam že sa to už nezmení lebo už mám pokúpených kopec vecí pre chlapčeka. ale my sme to videli na 3D ultrazvuku aj s drahým aj mamina aj segra tak hádam niesme všetci slepí. 😀
a inak sa ako cítiš v pohode všetko zatiaľ

katika82
8. aug 2009

a dobré ránko maminy,
ja ešte dnes v práci a potom mám 3 dni vooooľno juj už sa teším

luka04
8. aug 2009

ahoj kati...ja som akurat dosla z obhliadky kocika, ale nic sme nenasli, takze idem objednat ten z internetu, co mam tu v albume...

katika82
8. aug 2009

no ne sa v obchode tiež nejak nepáčil ani jeden a asi je lepšie si z netu objednať aspon ti nedajú prirážku ešte svoju ako v obchode.

klauduska
10. aug 2009

Ahojte babenky,tehulky!!!!! 😵 😵 😵

Tak ako ste sa tu mali???Vidim,ze ste toho dost popisali,uz som VAs aj precitala......A zistila som,ze som z VAs najstarsia.... 😕 😕 😕 V januari budem mat 28... 😉

kati..ty dnes tusim dovolenkujes,tak len pekne oddychuj.... 😉

luka....boli ste vyberat kocik?A kde ste boli?Nic sa Vam nepacilo?Veru,z netu sa to viac oplati.... 😉

moni...ako nozky a brusko?

Ja som sa mala fajn,som oddychnuta,len mi chybal manzelik... ☹ Ale uz je dobre,sme spolu,vcera aj navaril veceru taku mnamkatu... 😎 😎 😎

kessy11
10. aug 2009

Ahojte babulky,
ja vôbec nemôžem spávať, malému sa nepáči ani na pravo ani na ľavo, a okrem toho túto noc som mala v brušku krče, ale nie také ako na menzes ale také ako by mi strplo cele brucho a hned to preslo, nebolelo to, len sa toho bojím, nepoznáte to???? a potom som mala jeden na pravej strane ale taký ako keby svalový a to som sa ani z postele nezdvihla ☹ doteraz mi nič nebolo a magnezko papám ☹
.......klauduska a najstaršia budem asi ja mám v oktobri 28 😉 😉 😉

klauduska
10. aug 2009

ahoj kessy....uf,tak to mi odlahlo,ze nebudem najstarsia.... 😉 Ale nie,ty si tusim predtym vek nespominala....

No,aj ja pomaly zistujem,ze nas drobcek kopka nejak viac bolestne...vcera som lezala tak ako obvykle,na poloboku a zrazu taky kpanec,ze som zajajkala, 2 krat a manzel sa zlakol,ze c je....a to maly takto vystrajal,tak som sa musela pretocit,asi sa mu ta poloha nepozdavala.....Len sa obavam toho,ze to este nemam take velke brusko a uz si pripadam strasne nemotorna v posteli,ked sa pretacam..... 😒 😒 😒

kessy11
10. aug 2009

....no ja som sem ani moc nechodila iba sem tam kuk a potom som zbadala katiku s tou sa poznáme este zo snažiliek tak teraz sem chodim častejšie....a vek som teda ozaj nespomínala 😀 😀 😀
...to že kopkáme celý den a dosť silno mi nevadí aj ked tiež ma niekedy poriadne vystrie ked dobre trafí ale tie krce sa mi nepácili, dúfam že to bolo iba dnes a už sa to nebude opakovať ☹
...v stredu ideme na 3D tak sa ho na to spýtam....
No a ja mám bruško teda dosť veľke a v posteli sa otáčam ako malý sloník, fučím, vzdychám a ked sa otočím tak malý si aj tak zmyslí že sa mu takto nepáči a odznova na druhú stranu 😀 😀 😀

monika131
10. aug 2009

no dobré ránko tehulky.....

klaudi - takže na dovolenke bolo dobre. Aj počasie ti celkom vyšlo. No ja sa chystám na dovolenku od stredy. Aj keď v stredu bude dosť blbý deň, chcem ísť na to vyšetrenie na cukor. Ale hádam to zvládnem. No bruško je fanj - pijem šumivé magnezko 2xdenne a to zaberá a nohy sú tiež v pohode.

A to s tým kopkaním je aj u nás tak. Niekedy kopne tak, že so mnou až cukne, a vraj to bude ešte viac intenzívne. Ale teším sa na to, niekedy, keď sa dlhšie neozýva, tak mi je aj smutno a začnem si škrabkať bruško, alebo zjem niečo sladké a drobček hneď ožije. Je to veľm milé.

A na posteli sa tiež prevraciam ako sloník, a nie len na posteli, už sa mi aj chodí tak ťahšie, musím chodiť pomaličky, lebo potom odfukujem, a veľmi rýchlo sa unavím. 🙂

kessy - ahoj, neboj tie kŕče nebudú vážne, možno sa len tvoj drobček hneval, že si si zle ľahla a začal ti v brušku tlačiť na niečo, čo tie krče spôsobilo. 🙂

kessy11
10. aug 2009

ahoj monika, dúfam aj ja že to bolo také niečo, lebo teraz mi je zasa fajn,
len som trošku nevyspatá už druhú noc som nespala dobre 😖 ale bolo mi povedané "zvykaj si" tak to beriem trošku ako tréning 😀 😀 😀

klauduska
10. aug 2009

veru,este sa natrenujeme kym porodime..... 😀

moni...ajoj...tak to je fajn,ze magnezium zabera na brusko.... 😉A budes mat dovolenku?Dokedy?Aj sa niekam chystate???

ja mam zasa dnes taky dne-pocit,ze ani nie som tehotna.....drobcek sice kopka,ale akosi brusko nie je velke a proste tak,sa dnes akosi "netehotno" citim.... 😅

monika131
10. aug 2009

kessy - určite to bolo iba drobčekove trucovanie. A k tomu spaniu. Ja som tiež dnes v noci nespala dobre. Išla som spať o 22.00 o 24.00 som sa zobudila na to, že mi hrozne treba na WC a nemohla som zaspať, zaspala som až okolo 01.00, a ráno som vstávala ako zdochlinka.

klaudi - no aj ja som veľmi rada, že to magnezko zaberá, niekedy mi to bruško cez deň ešte stvrdne, ale tak 2 až 3 krát za deň a niekedy vôbec, ale pred tým to bolo hrozné.
Dovolenku budem mať od stredy do konca týždňa, v pondelok už prídem do práce. A chystám sa oddychovať 😀 , v stredu pôjdem na ten cukor, vo štvrtok by som chcela zavariť cibuľku, ale to stihnem doobedu a v piatok asi pôjdem pozrieť moje krsňa nezbedné, už som ju nevidela asi 2 mesiace. Som to ja ale krsná mama, ale jednoducho sa mi už poobede nechce nikam chodiť. 🙂
A manželíno bude pravdepodobne na týždňovke, ešte to neviem presne, dnes ráno išli na firmu a majú im povedať, že kam pôjdu, mali by začať nejakú novú stavbu. Takže uvidíme.
Ozaj, ty kedy ideš na vyšetrenie cukru, alebo si už bola? 🙂

klauduska
10. aug 2009

tak to budes mat pekny program......na kazdy den trosku...dobre si si to naplanovala...... 😉

ja idem teraz 25.8. na poradnu a v ten isty tyzden (den mi este sestricka povie) mam prist na cukor a na krv kvoli protilatkam,lebo som Rh negativna....to budem akorat 28tt....

Dnes som sa babule vazila a mam + 6kg..... 😕 a neviem ci som spominala,ze som si nasla prve strie na pravom prsniku-zospodu,takze to nie je az tak vidiet.... 😒 Som z toho aj smutna,ale vzdysa ukludnim tym,ze nevadi,sa stavaju aj ovela horsie veci a hlavne,ze drobcek a ja sme zdravi...no,nie?

luka04
10. aug 2009

ahojte pacujuce mamulky tehulky 😉

klaudy...no boli sme sobotu na kocik...vsetk mozne sme pobehali a nic...bud nevyhovovala cena, abo sa mi nepacil...tak som si v jednom detskom kupila aspom obycajne plienky, nech mam aj par nocuvkych, lebo vecsina je po Ninke a aj taku s obrazkami..a taku tenku prikryvku, co dam na dno kocika..s obrazkami,.a ponozticky zas 🙂 no a objednala som ten co mam tu v albume, dnes ho ideme zaplatit do banky a budem len cakat..troska mam obavy, lebo predsa objednavame macku vo vreci, ale snad sa zadari..aj tu postielkovu sadu som objednala, ale maju dovolenku, ze to poslu az v Septembri.

moni..to poznam aj ja, ked ma mala vyzenie na WC, nemozem potom zaspat..juj...ale v noci vie tak divo kopat, ze aj zjaknem niekedy..tak bolavo, jak keby sa zahnala celou silou potvorka 😀 kazdy vecer jak si lahnem, sledujem brusko, to je take mile, ked sa mi prevaluje, vidim sa tam zo strany na stranu mrvi..kde momentalne je...a viete co sa mi snivalo?? ze som si hladkala brusko a zrazu mala vystrcila nozicku do predu, ze som ju videla cele to mrnave chodidlo s prstekmi a nie a nie ho znovu schovat dnu, ze som ju tlacila rukou naspet....divny sen.. 😕

my sme mali behaci vikend, najprv ten kocik, potom vysvaca co mi zhorel a potom k nasim na oslavu..mamina ma narodky aj meninym tak sme tam grilovali aj spali..veselo bolo..a vcera zas behacky po Nitre, u rodiny a taaak..

klauduska
10. aug 2009

ajoj luka...

takze takto ste vy pochodili a pooslavovali cez vikendik...ale ved dobre,apson ste sa nenudili a ked si to vcelku dobre zvladla,tak je dobre.... 😉 Aj my sme sa bali kupovat cez net kocik,predsa len je to vacsia sumicka penazi,ale nakoniec rozdiel cca 100 eur je dost a tak sme to riskli.....ved uvidime,treba len dufat,ze kocik Vam pride ok-vacsinou su v tychto internetovych obchodoch velmi mili ludkovia a potom ho uz len zarezavat v praxi a verit,ze ziadna reklamacia nehrozi.... 😉
A inak,kde a za kolko si kupovala bavlnene plienky?Tie nemam vobec,planujem kupit takych cca 20 ks.Len este neviem kde a vobec v akej cene sa pohybuju.... 😒
Ja tu supravu do postielky budem objednavat asi az v septembri,ked maju dovcu.....

Tak dnes pekne oddychuj po behacom vikende...A dnes nieco varime? 😕

luka04
10. aug 2009

dnes nevarim, vcera vecer mi manzel navaril veceru ako sme prisli domky..este zostalo...budem sice oddychovat, ale len kym nepride z prace, zas ideme do mesta, zaplatit ten kocik a asi pojdem kuk do toho Kiku...a uz ked budeme v meste, tak aj braskovi na kavu 🙂

ja som tie plienky kupila v tom Babydreame v Partizanskom, kde sme sli na kocik..jedna stala 0,96 eura..biela...a ta s obrazkami 2,30 eura..

monika131
10. aug 2009

klaudi - ja idem na poradňu 26.8., ale na vyšetrenie na cukor ma poslal už teraz. A tiež mi hovorila sestrička niečo o nejakom odbera, ale ja som RH pozitív, takže neviem o aký odber pôjde. Uvidím.
A tých tvojich 6 kg je v pohode, ja som pribrala už 10 kg a strie na prsníkoch som si objavila asi cca pred dvoma týždňami, ale tiež ich mám zo spodu, takže to nie je vidieť. Najprv som z toho bola troška smutná, ale natieram sa takým krémom proti striám a oni mi troška pomizli. Ale tak ako píšeš, hlavne že drobček a aj ja sme zdraví, čo tam po striách. 😀

luka - aj náš drobec sa najviac hýbe večer, a pri telke, tiež ho s manželínom sledujeme ako sa prevaľuje z jednej stany na druhú, a minule tak 3krát za sebou kopol, že to bolo krásne vidno, bruško mi poskakovalo ako divé. Z chuti sme sa zasmiali, že aspoň vieme, že ho máme.
A ten sen bol naozaj divný. 😒

čo sa týka látkových plienok, ja som úplne nových 15 ks zdedila po švagrinke. Vlastne zdedila som po nej viac užitočných vecí. 🙂

garicka
10. aug 2009

ahoj monika
aký krém na strie používaš? ja som si kúpila elasti-q ale ešte som nenašla žiadnu striu.

monika131
10. aug 2009

garicka - aj ja mám presne ten.
Ale ja som urobila chybu, bruško si natieram od začiatku elatinom, a nemám ani jednu striu, ale prsia som si natierala iba detským olejom a tam sa mi tie potvorky urobili. Ale už aj prsia si natieram elastinom, tak dúfam, že sa ďalej nerozšíria. 🙂

luka04
10. aug 2009

baby mne prsia nepraskaju, ale brusko ☹ na pravej strane dole....

garicka
10. aug 2009

asi začnem už aj ja 🙂 . inak na ten glukózový test si bola v šaci?

garicka
10. aug 2009

luka a používaš niečo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre