Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

inka28
10. aug 2009

katika to na co ti budu robit ten klukozovy test?Robia to kazdej tehulke?

kessy11
10. aug 2009

..ahojte babulky, vidim že ste preberali tvrdnutie, mne to segra, ktora s tym prelezala dva mesiace pred pôrodom v nemocnici opisovala, tak že vam ztvrdne spodná časť bruška a to tak ako keby tam bol kamen a este pri tom citite aj taký tlak na spodok, takže podla toho čo ste písali to vyzera u väčšiny z vás iba na napínanie bruška a to je preto že bábatko zmenilo polohu a vam sa bruško napne, to tvrdnutie je v norme ak je to myslím 5-6 x za den ak je to viac a často treba to oznámiť lekárovi, a vačšinou to ztvrdnutie trvá len pár sekund, minutku, nie viac...aj mne sa to už stalo dva krát raz v noci a raz cez den a ozaj je tvrde ako kamen (ako keby chcete s prstami vyskúšat špeky na brušku a ono to nejde lebo je uplne tvrde)

kessy11
10. aug 2009

inka 28 glukozovy test sa robí na zistenie gestačného diabetesu-tehotenskej cukrovky, na Slovensku sa robí každej tehulke ale rozmedzie týždnov je rôzne, väčšinou medzi 24-28 tt.

klauduska
11. aug 2009

Breee ranko tehulky maminky!!! 😉 😉 😉

smajli..... 😵 tak nakoniec som niekde v strede s tymi rokmi..... 😉

Vidim,ze ste toho este vcera dost popisali..... 😕

katika82
11. aug 2009

Dobre ranko maminy,tak sa sedim u v čakárni uz mi dva krat zobrali krv najskor hned na zaciatku teraz po hodine a este jednu hodinu musim cakat.celom sa to dalo nic hrozné to nebolo dokonca mi to chutilo akurat je toho vela tak 4 dcl.no potom sa vam ozvem z domu teraz pisem len cez mobil tak sa zatial

klauduska
11. aug 2009

ajoj katika....tak drzim palceky nech to v pohode zvladnes az do konca.... 😉
uz som si myslela,ze vsetky este buvate,ked nikto nepise......no ani by som sa necudovala,nepracujucim,lebo u nas take pocasie ako na jesen,zamracene,prsi a teplota nizsia,ale da sa.....proste cas na spanie.....a ja msuim pracovat.... ☹ ☹ ☹

monika131
11. aug 2009

ahojky klaudi - ja už nespinkám, už od 7.00 sedím v robote. Aj u nás je také počasie ako na spanie. 🙂
Ale teraz mi volal manželíno, a možno sa nám podarí prísť na ten Západ. Uvidím, čo mi povie poobede. Lebo nemajú robotu a povedal, že keď sa mu podarí, tak že si vybaví dovolenku.
Juj to by bolo super, hneď by som ti dala vedieť a mohli by sme zorganizovať to stretčo aj s lukou. 😅

klauduska
11. aug 2009

ajoj moni......tak uz zarezavas???Mas toho vela dnes?

no to by bolo super keby sa stretneme.... 😵A to by ste kedy mali prist?A na kolko?

luka04
11. aug 2009

ahojte...ja teraz vstavam 😅 ked prsi, neviem sa vytrepat z postele....klaudy vcera som bola v Kiku v Nr, zas som daco kupila, hodila som aj do albumu..tam sa vzdy nieco da...este tam planujem ist..boli sme aj vyplatit kocik, uz len cakat...

moni..aj u vas prsi??

klauduska
11. aug 2009

Bree ranko luka..... 😀 Keby som na Tvojom mieste,tak snad vyleziem tiez az teraz z teplej postielky a v pyzamku som mozno cely dnik.... 😉 mrkla som do albumu.....ta deka a topanocky su krasnucke......strasne roztomile.....som si inak ani nevsimla,ked sme tam minule boli,ze tam maju aj taketo veci ako deky a podobne.....lebo sme sa dost ponahlali,tak sme omrkli len veci na stojanoch a sli sme.....Tak supis doplnate zasoby... 😉

a na tych fotkach ani nemas velke brusko.....na 29tt.... 😉

luka04
11. aug 2009

ahojcek klaudy..nejako sa mi to brusko zastavilo, viaceri vravia...v 6 mes. mi vybehlo rapidne...a mozno je to tym, ze som mala oblecne cierne 😀 no aj ja som si vsimla v tom obchode az na niekolky krat, co tam vlsten vsetko maju...este sa mi tam strasne pacili take mrnave zupanceky, mali ruzove a modre, nadherene...za 160sk..aj s opaskom..aj osusky a podbradniky.. aj u vas prsi??

monika131
11. aug 2009

luka - u nás zatiaľ neprší, ale je hrozne dusno a dosť pomračené, možno sa rozprší, mohlo by, lebo ma z toho počasia začína troška bolieť hlava.

klaudi - no ak by sa nám to podarilo, tak by sme zajtra ráno okolo 4 odchádzali z KE, takže na západe by sme boli ráno okolo 8.30. A boli by sme až do Nedele. No aj ja by som sa potešila, keby sa nám podarilo prísť, ale zatiaľ sa ešte veľmi neradujem, lebo ešte to neviem na 100%. ☹

klauduska
11. aug 2009

luka...no osusky tiez este budem potrebovat,tak mozno keby dame stretko v nR,ked pride aj moni,tak by som sla nakupit do kiku.... 😀
u nas prsi a je uplne zatiahnute,z jednej strany sa uz trosku svetla prebija,ale inak to vidim na uprsany cely den....

moni...aha,tak to by bolo fajn,ved das este vediet,nie?A budes mat potom pristup na net?

slniecko77
11. aug 2009

ahojte tehulky 🙂
viete mi poradit, ktora knizka pre tehotne vam najviac vyhovuje?
..kedze zijem v zahranici a chystama sa na SVK, chcela by som si nejaku kupit..rada si vypocujem vase nazory a pripomienky
..dakujem 😵

monika131
11. aug 2009

klaudi - áno, dala by som vám ešte vedieť, a prístup na net budem mať. Švagrinka má internet, takže v pohode. Ja mám v robote vegetík. Nová koleginka sa už pomaličky zapracovala, takže všetko nechávam na ňu. Ja si už len dorábam nejaké drobnosti. 🙂

juj, veľmi by ma potešilo keby nám to stretčo vyšlo 🙂

jahody11
11. aug 2009

Caute babky.. Ako sa mame? ja zatial fajn, len mala by uz mohla ist aj pomaly von 😀

katika82
11. aug 2009

babulky tak už som domka,
no tá posledná hodinka bola už horšia skoro ma aj natiahlo ale som vybehla vonku trošku sa nadýchať a prešlo to. takže to mám úspešne za sebou ufff výsledky pošlú môjmu lekárovi a ak niečo bude tak o mi zavolá

slniecko - no ja mám knižku deviať mesiacov otázok a odpovedí a potom ešte veľká kniha o matke a dieťati ale viac sa mi páči ta tých 9 mesiacov je tam toho oveľa viac.

už som sa najedla lebo sa to nedalo vydržať s tou sladkou vodou v brušku a idem si trošku lažkať lebo ma akosi ukladá no a zajtra už zasa v práci hmhh mnič moc teda

luka04
11. aug 2009

ahoj kati....tak super, zvladla si 😉 oddychni si....

luka04
11. aug 2009

ahoj jahody...pozeram ze si zo SNV 😎 ja mam odtial svagrinku... a ako sa citis??? pripravena pomalicky??? bojis sa? 😅

monika131
11. aug 2009

katika - tak super, že to už máš za sebou. Mňa to ešte len čaká, ale snáď to zvládnem.

jahody - ahoj, tak tebe sa to kráti a každú chviľu je už malinká na svete. Ako sa máte? Je všetko v poriadku?
silno ti držím palčeky. 🙂

klauduska
11. aug 2009

Tak babenky,uz som po obede,bol dobrucky a este sa mi usli aj zakusky zo svadby,co bol manzel robit sofera kamosovi....tak som si na nich pochutila..... 😀 😀 😀 zbodla som asi 4... 😀 😀 😀

klauduska
11. aug 2009

jahody..ahojcek...tak to uz mas za par.....ako sa inak citis?Pripravena na porod???

slniecko...ja mam tiez tu knihu o matke a dietati..inu nemam,takze to nemam s cim porovnat,ale je tam toho dost na vsetky temy....... 😉

kati...tak vydrzala si???Kolko si tam teda bola celkovo?Ja tam asi umrem od hladu.... ☹

katika82
11. aug 2009

ahoj klaudy,
no bola som tam od siedmej hned nás brala sestrička po jednej najskôr nás pichla raz hned potom sme vypili tú vodu bolo to asi 4 dcl ako vypiť sa to dá je to ako ked si doma riadne presladíš čaj prvý pohár som v pohode potom je to už príkre ale vypiť sa to dá ak máš rada sladké ako ja tak je to v pohode. horšie je potom to čakanie ta prvá hodinka sa dala ale tá druhá ja som zvyknutá o tej 8 sa najersť tak to už bolo horšie.uplne som cítila ako mi ústa začína sťahovať tak ako ked ti je na vracanie tak som hned vybehla von na vzduch a opakovala som si neni mi zle neni mi zle len aby osm to v sebe udržala. potom to prešlo tak som sa vrátila spať no a akosi vydžala ešte tu posldenú hodinku celkovo som tam bola nejak do pol desiatej.
hned potom som zamierila do bufetu a dala si žemľu.

jahody moje tak tebe sa to kráti, juj tak na teba myslím. ani nás tu neprídeš kuknúť asi máš toho veľa teraz čooo??
tak sa držkaj a dúfam že potom nám dáš vedieť po pôrode ako to dopadlo

lucinka1104
11. aug 2009

Môžem sa opýtať koté z týchtomien sa vam najviac páči Timea, Nela alebo Emily???

monika131
11. aug 2009

lucinka - no mne sa najviac páči Nelka . Aj ja som chcela dať také meno nášmu bábu, keby to bolo dievčatko. 😀

lucinka1104
11. aug 2009

😉

klauduska
11. aug 2009

kati...no pekne....to si sa teda nacakala....Ja tiez zvyknem jest okolo tej 7,30-8,00,niekedy aj skor,ked stihnem....potom mam desiatu okolo tej 9,30-9,45...a niekedy som na obed uz riadne hladna....Tak to budem riadne hladna...so mnou urcite pojde aj manzel,bude robit na poobede,tak ho vyuzijem....nechcem si to privolat,ale ako sa poznam s tlakom a hladom dokopy a odberom krvi..... 😒 😒 😒

luci...aj ja som mala vybrane meno pre dievcatko Nellku,takze u mna vyhrava....druhe Timea sa mi paci tiez celkom.... 😉

Juj babulky,prave tu bola kamoska a mala som na rukach krasne 2 mesane babatko Emmusku...taky anjelik malicky....drobucky.... 😵 😵 😵

luka04
11. aug 2009

kati, aj mne zostalo ,,po tom,, zle...az ma pot oblieval... ale je to dibry pocit, ze to mame za sebou, ze? 😉

subidubi
11. aug 2009

ahojte babiny 🙂 pridavam sa k vam, ja som dnes asi v 6tt+3, ale to som sa chcela spytat prave vas ze ako sa tieto tt+dni rataju.

klauduska
11. aug 2009

subi...tak srdecne gratulujem a vitam Ta medzi nami tehulkami.... 😉 😉 😉

tyzdne si vyrataj tu...

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

zadas tam prvy den posledneho menzesu a vyrata ti to.... 😉 no niekedy sa to nemusi zhodovat,ako napr. mne,lebo som zrejme mala ovulku neskor a tak som o tyzden aj nieco pozadu... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre