Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
13. aug 2009

ahoj babenky.....

tak ja už dovolenkujem, som na tom západe, ale včera som ráno absolvovala vyšetrenie na cukor. A nebola to žiadna hrôza. Ja som to prežila úplne normálne, ešte aj tá sladká vodička mi chutila. Zvládla by som vypiť aj viac.
Ale ku koncu som už bola strašne hladná, posledná pol hodinka bola už troška kritická, ale hneď ako mi urobili posledný odber, som vytiahla z tašky rožky a pašteku a napapkala sa a doma som ešte zvládla 2 párky, taká som bola hladná.

klaudi - s lukou sme zistili, že moja švagrinka býva od luky asi 10 min autom. Takže s lukou sa nám stretčo pravdepodobne podarí. A ty to máš ďaleko z domu do Lefantoviec? To je dedinka, kde býva luka.
Ak áno, tak nevadí. 🙂

klauduska
14. aug 2009

Bree ranko kocandy!!!

Konecne dnes piatok a potom 2 dni volna.....Sa konecne vyspim,lebo som tento tyzden chodila spat neskoro a potom to ranne vstavanie..... 😒 Viete si predstavit.....

moni....tak super,aspon sa stretnete vy,lebo ja to mam do Lefantoviec asi dost,do NR to mam 20 km a z NR neviem kolko presne.....

juuj baby,som vcera zabludila do jedneho obchodu u nas s detskymi vecickami a ani som netusila,ze tam maju take krasne veci a velky vyber!!! 😅 😅 😅 Maju vsetko ceske znacky,autex a pod.,su sice drahsie,ale vidiet,ze kvalitne a krasnucke!!!!Tak som si tam dala nieco odlozit pre drobceka a zajtra si idem pre to... 😉

luka04
14. aug 2009

dobre rano tehulky... vybuvane?? ja nie 😠 uz som si konecne zvykla na nas matrac v obyvke a pre zmenu som nemohla zazmurit oka...kazdu hodinu hore..musim ist do mesta a voobec sa mi nechce, najradsej by som zalahla...aj u vas sa tak ochladilo?? 😕

katika82
14. aug 2009

dobré ránko babulky

tak čo dnes lepšie vyspaté?? no ja ani nie išli sme spať o pol jednej boli sme u kolegu gratulovať mu k meninám a sa to nejak zvrhlo tak ledva kukám do pc. musím sa nejak brebrať

klauduska
14. aug 2009

babule,ja som tiez isla spat asi tak o polnoci... 😒

u nas je riadne zamracene a aj chladnejsie....ale hlavne,ze neprsi.... 😉

katika82
14. aug 2009

moni mne tiež tá voda celkom chutila nič strašné ale vydržať s ňou v žalúdku na lačno tak to bolo horšie.

tu je tiež zamracené klaudy ale neprší zatiaľ ale hlásia veru tak uvidíme.

klauduska
14. aug 2009

to pocasie je nevyspytatelne....Aj vcera,rano bolo chladno,zamracene,potom po obede vykuklo slniecko,ale az tak,ze bolo strasne dusno....no a k veceru sa taky lejak spustil,ze sa riadne kaluze narobili za taku chvilku..... 😅

Ja som sa potom nudila,tak som este o 19,40 vybehla von okolo mesta sa prejst... 😒

katika82
14. aug 2009

no ja ked som domka tak ja každý večer veru chodím s našim havom aby som sa prešla trošku večer pred spaním potom sa lepšie spí.

klaudy ty si tiež v práci žee?? a do kedy chceš robiť?? či tak ako sa má ak bude všetko oki tak ten 34 tt na materskú??

luka04
14. aug 2009

no baby, citam tu, ze vam ten cukor dokonca chutil...mne nie..ale o to by ani neslo, len keby mi zle neostalo po nom..ale ved to uz je jedno, mam za tym, vsetko je ok, takze sa tesim...

klaudy, do kedy dnes v praci??

klauduska
14. aug 2009

veru,aj sa rada prejdem,len nasi nie su teraz doma,sestrin maly ma kiahne,manzel bol v robotke,kamosky v robote,dalsia v stredu porodila.... 😒 Tak som sa tulala sama.... 😕

No,ak sa budem citit ok,tak veru tych 6 tyzdnov pred terminom....Este mam sice 18 dni dovolenky,ale uvazujem,ze si ju vycerpas po materskej,teda ked budem na rodicovskej alebo si ju proste necham a ona sa zide,ked bude krpcek vacsi a bude nahodou chory,tak je lepsia dovca ako Pn-ka....
A ty?

katika82
14. aug 2009

no ja tiež tak ak sa budem dobre cítiť.ale ja chcem dať výpoveď v práci. nie z dôvodu že by mi tu bolo zle ale ja mám veľmi malú pravdepodobnosť že by som sa tu do jasnej vrátila robiť. je to predsa len 60 km od nás no a chceme začať stavať takže pochybujem že by som sa s malým trepala tu do jasnej už by bol problém aj s ubytovním to by sme už neboli len dvaja s manželom ale aj bábo. takže je to pre mňa výhodnejšie dať výpoved aj ked šéf bude z toho dosť mimo lebo on stále ráta že sa vrátim už po tých 6 mesiacoch. a zasa až také zázraky tu nezarobím aby sa mi to oplatilo a ešte aj škola do toho ešte na dva roky a teraz ked už som skončila Bc tak mám viac praxe zo stavbariny tak by som sa chcela v tom smere nejak angažovať tak uvidíme.
my sme sa bavili s manželom že ak by sa mi naskytla práca tak pojde na rodičovský on a ja do práce.uvidíme ako bude. takže ja asi od nejakého 15.9 by som chcela skončiť zobrať si dovolenku ostatú čo mám a potom rovno na materskú

klauduska
14. aug 2009

kati a je to vyhodne davat teraz vypoved?Nie je lepsie potom???Len tak uvazujem....radila si sa s niekym o tom???

katika82
14. aug 2009

klaudy áno dokonca to mám prešpekulované mamina sestra robí na sociálnej poisťovni a poradila mi super vec ale nechcem to tu rozpisovať môžem ti to napísať do IP 😉

smajli
14. aug 2009

ahojte tehulky 🙂 dnes ma dedo volno tak sa kusok bavi s chlapcami/synovcami...tak som spravila kuk na net....
dnes mi vsetko vsade smrdi... nemozem si pomoct... musim na to kaslat... aspon ze sa mi z toho uz zaludok nedviha ako v prvych mesiacoch... nos mame ale citlivy stale,ze... :o)))))

smajli
14. aug 2009

tak ta masaz ma zaujala... to budeme praktizovat,nech je porod lahsi a priprava veseljsia s muzikom:o)))) ale vazne,zaujalo ma to :o)))

smajli
14. aug 2009

ale kto by povedal,ze masaz hradze je to,co tam pisu....,stale som si myslela,ze to je zvonku....

katika82
14. aug 2009

ahoj smajli

no ja som si tiež myslela že sa to masíruje zvonku ale aj tak si to neviem dosť predstaviť ako sa to má robiť zvnútra 😀

luka04
14. aug 2009

my sme to vcera s muzom studovali, ale ja si to celkom dobre neviem predstavit...on tvrdi ze ano 😀 ze vie ako na to...tak mu dam prilezitost, vyskusat to 😀

klauduska
14. aug 2009

luka...no,chlapi si to asi predstavuju omnoho jednochsie ako my..... 😅 😅 😅 Ale ved,treba im dat prilezitost a ono sa to mozno v dobre a prijemne zvrtne...ako nasich chlapov poznam.... 😀 😀 😀

klauduska
14. aug 2009

baby,kamoska mi dala jeden link,neviem ci som Vam ho sem davala....ohladne toho,ze co vsetko treba vybavit-papierovacky po porode... 😉

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...

katika82
14. aug 2009

no idem to kukuk klaudy

klauduska
14. aug 2009

kati...celkom slusne je to tam popisane,tak si myslim,ze nam to dost pomoze.... 😉

katika82
14. aug 2009

hej hej dobre to tam je aj tlčivá sa dajú stiahnuť to je dobre 😉

klauduska
14. aug 2009

Tak babule,pekny vikend a opat v pondelok!!

papa 😉

luka04
14. aug 2009

aj tebe klaudy 😉

katika82
14. aug 2009

ahoj klaudy,
no ja ešte aj víkend v práci to je hrúza tak sami nechcéééééé 😢 😢 😢

luka04
14. aug 2009

to ti nezavidim kati...a co uz si zaucila tu novu??? alebo sa este zaucate???

katika82
14. aug 2009

no tak niečo už vie ale robí tak popri mne alebo ja popri nej 😀 tak sa dá.
teraz víkend robíme obe. ale poviem ti že sa teším na tých 6 týždnov pred pôrodom na to voľno

luka04
14. aug 2009

aj to ti verim 😀 ja som doma uz 6 mesiacov a vobec nelutujem...aj ked peniazky samozrejme chybaju, ale ten pocit volnosti a nevstavania do roboty je nenahraditelny.. a co vlastne tam robis na tej lanovke? popis trosku...a do kedy si dnes?

smajli
14. aug 2009

som rada klaudy,ze si sem tu linku hodila..co treba vybavit po porode. Uz som na to myslela.... len som sa k tomu este nedostala a tak to uz mam,diky:o))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre