Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
3. sep 2009

smajli,tak to mas super,ja budem rodit v NR a este vobec netusim ako to tam chodi...ja som myslela,ze to ma automaticky moj gynokolog posle do nemocky...ani som nevedal,ze je mozne vybrat si takto doktora...teda okrem toho,ze si ho zapaltis...ty si si teda platila,ked si si ho vybrala?
Musim sa spytat nasej porodnej asistentky co nam precvicuje,zajtra,ze ako to tam chodi.....aj na tie kufriky sa chcem spytat ci davaju v nemocke a odsavacku mlieka......tak uvidim.....

luka04
3. sep 2009

smajli, vidim, ze vsetko dobre dopadlo, ziaris stastim 😉 prajem ti, nech uz je to tak do sameho a uspesneho konca...ja uz mam tiez zajednaneho dokiho, o 3 tyzdne mam prist a bude ma sledovat tiez priamo v nemocke kazdy tyzden...aj ja som taka pokojnejsia, ked viem, ze ma bude sledovat do konca jeden a bude moj stav dobre poznat...este neviem ako budem sice rodit, lebo som mala operaciu kostrce, ale ked aj normalne, je to pre mna lepsie, ta istota, ze sa mi bude on venovat.... 😅

smajli
3. sep 2009

Monika .. u Dr. Dosedlu v Saci... fakt je sympatak a srandista... hovoria o nom dievcata tu na MK,ze aj pri porode je takyto...

a klaudy... v tej teme Porod v Saci som sa docitala,ze ako postupovat,vypytovala som sa... mne moj obvodny gynekolog len spomenul uz pred mesiacom,ze sa mam potom uz objednat aj do tej porodnice,kam chcem ist rodit... ,aj som sa ho pytala,ci mi daco odporuca... ,tak mi volajake mena spominal,ale ja som si vybrala podla kamosky... ale odporucal m tiez Sacu,lebo on tam predtym 9 rokov robil porodnika...

toho porodnika si nemusis vybrat ale mozes..., v tej nemocke v Saci sa za vyber porodnika neplati,zalezi uz len na tebe,ako sa potom dohodnes ty s tym porodnikom ..., vraj je v Saci nejake oficialne dobrovolne "sponzorske" co sa rozdeli mezdi nemocnicu a porodnika... ,ale da sa to aj len tak s porodnikom sukromne... ,mozno to chodi v kazdej porodnici inak...

smajli
3. sep 2009

vsetko sa vraj ale uctuje az po porode pri odchode z porodnice... aj ked sa nakoniec pouzije epiduralka,tak sa plati az potom... aj nejake priplatky za izbu nadstandard,ak si to rodicka vyberie,alebo za pritomnost blizkej osoby... vsetko vraj az na konci sa plati naraz..., na epi treba poucenie,ale ked ti ju nakoniec nedaju,tak sa neplati za nu... mozno sa to uz tu pisalo,len som to pre istotu napisala...

monika131
3. sep 2009

smajli - tak na Dr.Dosedlu som počula samé chvali aj ja. Ja sa tiež chystám rodiť do Šace a možno sa tiež prikloním k nemu alebo ešte rozmýšľam nad Dr. Vargovou. Uvidím.
Takže treba sa tam objednať nezávisle od svojho gynekológa. No dobre vedieť. 🙂

smajli
3. sep 2009

:o) ja som si zavolala na cislo do Sace na gynekologiu porodnicku... cislo som si nasla podla netu... a tam som si pytala,ze sa chcem objednat priamo k Dr. Dosedlovi...,tam mi sestricka povedala,ze sa mam skusist nakontaktovat na nho cez mail,ktory maju zverejneny tiez na tej stranke nemocnice...,tak som mu napisala a behom dna sa mi ozval... rovno mi napisal termin,kedy mam za nim prist...,mala som na neho aj mobilne cislo,ale to dievca,ktore mi ho davalo nevedelo,ci nie je nahodou sukromne...tak som ho najprv oslovila oficialne cez mail... a bola som rada,ze sa mi ozval:o)

brisilda
3. sep 2009

kocky mozem sa opytat kolko sa asi tak plati ak chcete mat daneho dokiho pri porode???

katika82
3. sep 2009

no ahojte maminy moje,

no tak ja som sa konečne dostala k netu ráno sme mali poradu tak som musela ísť do práce.
no včera som mala strááášny deň, normálne piatok 13-teho je nič.

tak najskôr som išla ráno na tú hematologiu tam ľudí na kašu že som bola 18 ta tak som si dala zobrať krv a išla domov že pôjdem okolo dvanástej naspať. no tak som sa vybrala o pol dvanástej že si ešte v meste niečo kuknem.
no tak som hodila kabelku na sedačku,kľúče som strčila do prístrojovky a išla ešte vybrať sušiak nech mi veci poschnú. no a iba počujem že cuk cuk, už som vedela že mi zamklo auto. kľúče v nom kabelka so všetkým tiež no a náhradný kľúč mi nemáme. manžel bol v hore takže to nič tak som mu len zavolala že čo sa mi stalo tak mi povedal že mám ísť po suseda a skúsiť to nejak lankom otvoriť. no lenže mu to nešlo tak som skúsila zavolať do Impy že mi poradia. no oni povedali že to takto neotvoríme že to má akési doťahovanie okien že jediná možnoť je vybiť sklo a že mi pomôžu akurát tým že mi povedia ktoré majú na sklade aby som to vybila že mi ho vymenia hned. tak už som aj drahého pripravila že idem vybiť okno že stojí okolo 50 euro no to nieje až také strašné tak povedal že dobre že aj tak to treba otvoriť nejako. no lenže nakoniec okno nemali museli ho objednať tak som ešte počkala a skúšala či ho niekde nezoženiem. potom mi našťastie zavolal bratranec aby som ešte počkala že mi to prídu skúsiť nejakými vankúšmi či čím. tak prišli chalani zo servisu a proste takými vankúšikmi ako sa meria tlak nejak nafúkali medzi dvere a háčikom sme vytiahli kľúče z prístrojovky a vytiahli ich k tej medzere a otvorili . tri hodiny v strese ako to dopadne no hrúza. potom som rýchlo utekala na tu hematologiu po výseldky a hned odtiaľ na gyndu na poradňu. no proste strašný deň.

drobec bol natočený zadočkom takže sme videli veľkéééé???? ale aspon ho pomeral vážime už 1514 g takže sme akurát veľký, a ešte ukázal doktorovi fakira 😀 normálne na rúčke len prostredný prštek mal vystrčený. tak sa doky smial že nielenže sa nám otočí zadkom ale ešte aj toto.

no na materskú by som mala nastúpiť 5.10.09 takže za mesiac. ale v robote chcem skončiť nejak 18 tak uvidíme.
na kontrolu ideme 1.10 a hned aj na materskú nás vypíše asi ujo doktor potom.

pýtala som sa na tú epi tak ju môžem mať v pohode aj ked mám s tou krvou že to práve že mi teraz len lepšie urobí ked mám riedenú tými injekciami. ale ešte stále váham či si ju dám.

idem vás prečítať lebo ste tu toho popísali až až.

smajli
3. sep 2009

no tak to si mala den Kati ti nezavidim,ale ten fakir malickeho vas musel aspon dobre rozveselit, aj ja som sa nasmiala...,hlavne nech je malicky zdravy :o)))) aspon sa to takto ukoncilo srandickou,ked uz ste mali trampoty....

ozaj dievcata,chcem sa vas spytat...,kolko kusov latkovych plienok mate kupene? ja mam zatial 20 ks a neviem,ci nemam este dokupit,ci to bude dost... ,10 ks beriem do porodnice... niekde pisu,ze treba aj latkove... ,tak ci mi tych 10 ks co budu doma postacia kym kupim potom dalsie? len potom bude zhon...

katika82
3. sep 2009

smajli ja mám asi tiež tak nejak ale to sú všetko staršie tak ešte asi kúpim 20 nových. mne mamina povedala že aby som aspon prvé tri mesiace balila do látkových plienok že je to tak lepšie. že to toľko práčka operie a že ona je predsa domka tak mi pomôže požehliť a tak ale že zo začiatku sú lepšie látkové. tak ja budem potrebovať viac.
ale ak chceš len tak na odgrgnutie a tak tak to ti asi stačí

klauduska
3. sep 2009

no teda kati,ty si teda mala naozaj den!!! 😒 Esteze to nakoniec dopadlo takto a vybit to sklo si nemusela..... 😉
Juj a veru teda sranda s tym prstikom.....ste sa museli nasmiat.... 😀 😀 😀
A maly ma uz tolko kg?je to akurat?

smajli....ja mam zatial 10 ks od svokry a 3 ks take s obrazkami,do kocika alebo tak....a neviem vela bab mi vravela,ze mi to bude stacit....ja planujem davat normalne jednorazovky plienky a balit do postoliek,tak tam vela plienok potrebovat nebudem,a potom len na odgrgnutie a myslim,ze to budem stihat aj oprat medzi tym.... 😉 mozno este takych 5 ks max. dokupim.... 😉

luka04
3. sep 2009

aj ja mam asi tolko plienok, su v tom aj starsie aj nove...to mi staci..u nas v porodnici pytaju 5ks...a na doma su dobre aj tie starsie, ved im nic neni....

kati...ozaj, akoby bolo piatok 13-teho..ja som zazila taketo trampoty s autom s kamoskou minule, ale to som vam pisala..inak vazite ako my presne, ked som bola pred tyzdnom na sono 😀

smajli
3. sep 2009

no ja chcem tak ako ty aspon tie prve mesiace balit do latkovych..., hlavne u chlapcekov je to vraj haklivejsie,tiez mi aj mama pomoze so zehlenim...,tak to ze by som aspon este 10 teraz kupila... ,no jak si balim teraz tasku do porodnice z toho,co uz teraz doma mam,tak zistujem,ze este mi nejake veci treba kupit...

brisilda
3. sep 2009

kocky babtko staci na siroko balit len na noc a to tak ze na pampersku date este 2 latkove plienky poskladane nasiroko v nemocnici vam ukazu ako 😉 cezden nemusite napr. v GB deti na siroko nebalia vobec a ja som svojho pred 6 rokmi balila len jeden mesiac 🙂 to balenie je len prevencia 😉 no je pravda ze ja som maleho mala v lete cize by mu tak ci tak bolo horko 😀

klauduska
3. sep 2009

brisilda....staci balit iba na noc?A 2 plienky?To som nevedela,ale snad by nam to niekto povedal....

katika82
3. sep 2009

no mne to tiež kamoška spomínala že ona dávala jednorazovku a potom na to látkovú. ešte sa smiala na mne ked som povedala že chcem zo začiatku do látkových tak mi povedala že no ved uvidíš tak týžden ťa to bude baviť a prejdeš na jedorázovky. no tak uvidíme 😀

luka tak to je sranda že na rovnako vážili naši drobcovia??

luka04
3. sep 2009

no vidis, mozme porovnavat do konca tehu...uz aby to bolo 😅

matka331
3. sep 2009

ahojte...neviete nahodou aky je rozdiel medzi 3D ultrayňzvukom a morfologickym?prosiim ak viete ..lebo v mojej teme ma ignoruju

luka04
3. sep 2009

juj matka, rada by som ti poradila, ale aky je rozdiel neviem... 😕 ja som bola akurat na 3D....

jahody11
3. sep 2009

morf. ultrazvuk je skoro ako klasicky len tam meraju napr. obvod mozocka,a ostatnych organov, proste kontrola vnutornych organov a 3D je len cisto komercia, ake je babatko peknucke, ja som bola na morf. utz v BA u Cunderlika koli zlym testom na downov syndrom...

brisilda
3. sep 2009

klaudiska ja som maleho tak balila pred 6 rokmi kazda mamina v dnesnej dobe dava pampersku + 2 latkove nasiroko je to koly tym klbkom no kedze v GB nebalia tak vobec a detom nic neni tak nevidim dovod mat dieta zabalene 24 hodin nasiroko uplne staci ked su nasiroko zabalene len v noci cca 12 hodin denne 😉 mne lekarka po 3 tyzdnoch povedala ze ak su klbiky v poriadku nemusim balit uz vobec 😉

brisilda
3. sep 2009

jahody pokial viem tak 3D vysetruje dietatku taktiez organy + to ako funguju neni to len o tom ake je peknucke 😉

katika82
4. sep 2009

jahody moja a ty ešte niesi v pôrodnici???

inak dobré ránko maminy,

ja som dnes spala ako zarezaná vám poviem. asi v takej polohe ako som zaspala som sa ráno aj zobudila 😀

luka04
4. sep 2009

bree ranko 🙂 no mne nepo mohlo ani ze sa ochladilo a prsalo..celu noc som buntosila...a behala na wc, co ja vobec nezvyknem v noci...uz som bola na nakup, napapala sa a idem s kamoskou do porodnice, za jej dokim, ide jej ukazat porodnicu, ona ma za par dni termin...tak sa idem inspirovat trosku...potom letime k nasim na vikend, takze sa tu neukazem do nedele...pekny vikend Vam prajem a tym co tvrdo zarezavaju este 😀 aby ten dnesok ychlo ubehol...papaa

oliinka
4. sep 2009

ahojte babule.už som sem písala ohladom mojho tehu,že som bola v 56 tt na sone a lekár potvrdil tehu.ale bolo vidieť len tehotens.vačok.chcem sa spýtať je normálne ked bolí bruško?alebo v podbrušku?v noci som mala až také krče,neviem či sa mi tak roztahuje maternica alebo čo.na kontrolu idem 22.9.tak snad bude vidieť fazulku,mam ale obavy či nejde o prázdny vačok ☹ ☹ ☹

monika131
4. sep 2009

dobré ránko maminy......

katika - tak ten včerajší zážitok ti teda fakt nezávidím. My máme našťastie aj náhradný kľúč od auta, keby sa náhodou také niečo prihodilo.
No a na poradni to musela byť riadna sranda - aha ešte sú len v brušku a už vedia ukazovať také veci 😀

smajli - no moja koleginka je bývalá spolužiačka Dr. Friča, on je teraz v Šaci prednostom kliniky, takže ja by som chcela ísť najprv za ním, nech mi on poradí či Dosedla alebo Vargová. Ale vraj je dobrý aj Lenďák.
Takže už by som to asi aj mala začať riešiť a dohodnúť si nejaké to stretčo, lebo to letí ako voda.
a čo sa týka tých plienok?
tak ja mám asi 20 ks nových a 10 takých používaných, tie nové budem používať na to balenie na 2 krát, ale budem ich dávať na jednorázovky.
a tých ďalších 10 na ostatné veci.

luka - takže ťažká noc, ja som sa tiež dnes často budila, u nás v noci hrozne pršalo, takže ja som sa budila na bubnovanie kvapiek na parapetu.

oliinka - hlavne sa nestresuj a mysli pozitívne. Pokiaľ nezačneš krvácať, tak je všetko v poriadku a žiadne obavy, lebo si to privoláš.
Uvidíš, že všetko bude v poriadku.
Mne tiež na prvom sone bolo vidno iba vačok a na ďalšom tam už bolo srdiečko. A tá bolesť v podbrušku je normálna, pokiaľ nie je neznesiteľná. Aj ja som to mala.
Takže hlavu hore. 🙂

oliinka
4. sep 2009

dakujem monika,si zlatá,máš pravdu budem myslieť pozitívne,takže je to normálne že v tom6 tt bol iba vačok?a nevieš prečo až kontrola o 4 týždne,?

monika131
4. sep 2009

oliinka - nemáš za čo, no ale prečo máš ísť na kontrolu až o 4 tt, tak to neviem.
Ja som bola na opakovanom ultrazvuku hneď po týždni a keď tam už ťukalo strdiečko, tak ma objednal do prvej poradne.
Možno to tak urobil preto, že keď bude všetko v poriadku, tak už ti vystaví aj tehu knižku a bude. Nebudeš tam musieť chodiť ako na hodiny klavíra, tak ako som tam zo začiatku chodila ja.
Najprv krv, potom jedno sono, druhé a až tak o 4 týždne poradňa.
A berieš nejaké vitamínky?
Ak nie, treba si ísť kúpiť kyselinu listovú a nejaké vitamíny na prvý trimester. 🙂

oliinka
4. sep 2009

no snad to bude ok.neviem prečo ma tak objednal a nevieš ked mi bude robiť sono to budem asi v 10 tt to už sa aj baby merá a tak?žeby ma preto tak objednal?to idem vlastne na kontrolné sono ale dal ma v den kedy má tehotné,teda poradnu.ano beriem calibrum babyplan

monika131
4. sep 2009

oliinka - na meranie bábätka máš ešte hromadu času, pred tým je ešte hromada iných vyšetrení, ktoré musíš absolvovať.
Mne robil doki prvý veľký ultrazvuk v 20tt, vtedy mu meral úplne všetko. Od hlavičky až po nožičky, vážil ho .....
Takže na to si ešte troška počkáš. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre