Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
7. apr 2009

tak,tak.... 😉 Vlastne ani mne nehovoril nic o odovzvach a biti srdiecka.... 😒

jahody11
7. apr 2009

tak drzime palce na stvrtok a nezabudni nam dat vediet, dzime palce !! 😉 😉

irine
7. apr 2009

Moni, musis pozitivne mysliet, cele je to o to, ze nepripustis, ze sa moze nieco zle stat

monika131
7. apr 2009

Irine - ja určite myslím pozitívne, a vôbec si nepripúšťam, že sa stane niečo zlé. My sa s manželom na toho malého človiečika hrozne tešíme, pretože sme sa o neho dlho, dlho snažili. 🙂
A keby sa náhodou stalo niečo zlé, tak sa budeme snažiť znova 😖

irine
7. apr 2009

baby moje...ake "keby nahodou"...nemoze byt ziadne keby nahodou, ziadna pochybnost 🙂 🙂 🙂 musi nam to vsetkym dobre dopadnut

monika131
7. apr 2009

Jasnačka, že to všetkým dobre dopadne, a všetky budeme mať krásne a zdravé detičky. 😀

zuzanka.h
7. apr 2009

ahojte žienky tehuľky idem sa k vám pridať pretože som už dlho bola sektore snažilky a som rada že začínam patriť k vám

irine
7. apr 2009

Zuzanka, blahozelam!!! Vitaj...

zuzanka.h
7. apr 2009

ďakujem.

klauduska
7. apr 2009

ano vitaj zuzi.....sme v rovnakom tyzdni,len termny mame ine.... 😒

irine
7. apr 2009

inak dievcata, tento ich kalendar mi to neukazuje celkom presne...ja som v 16tt a termin mam 15.9., co je teda ine ako mi to vypocitalo, da sa to manualne zmenit nejako?

katika82
7. apr 2009

no ja som na obede nebola lebo ked som si pomyslela na jedlo hned som bola v záchode tak som si len niečo suché dala dúfam že zajtra bude lepšie.
ja idem dnes k drahému do nočnej hore na chopok juj už som tam nebola dlho vlastne odvtedy ako sme zistili že sme tehu to sa drahý bál lebo som chodila dole na lyžiach ale teraz pojdem na lanovke aj dole tak to je v pohode.
tam je tak super tichučko iba kamzíky. paráda fakt

irine
7. apr 2009

Katika, az ti zavidim...ja sice nemam tazku robotu, a sedim aj sama v kancelarii, takze si oddychnem kedy potrebujem a prisposobim vsetko silam, ale aj tak by mi bolo dobre niekde na vzduchu. Hlavne teda ked sa treba nahodit do prace a mne sa rano nechce...vy ostatne ste na tom ako?

klauduska
7. apr 2009

kati,tak to zavidim aj ja.....musi to byt krasny pohlad......

iri...ja som tiez zasita v kancli,ale mam sem-tam aj vyjazdy do terenu,takze sa da...a do prace mam cez cestu,takze pohyb moc nemam.... 😒

irine
7. apr 2009

klaudi, ja zasa chodim vsade autom, viem, ze je to pohodlnejsie, ale treba mi pohyb, chodim preto aspon 2x do tyzdna na prechadzku a na cvicenie pre tehulky...plavanie som zrusila kvoli nachylnosti na infekcie tam dole a preto radsej neriskujem

katika82
7. apr 2009

no tak našťastie sa nejak špeciálne nahadzovať nemusím ale ja sa rada fintím ako sa hovorí.
zuzi vítam ťa medzi nami juj ale nás tu pribúda to je super. irine - my sme sa tiež o mimčo snažili veľmi dlho ale teraz si hovorím že keby sa nedaj bože niečo stalo aspon vieme že to ide prirodzenou cestou a nemusíme podsrtupovať umelé alebo v krajnom prípade sme už aj nad adopciou uvažovali.

irine
7. apr 2009

Kati, ja som tiez bola prekvapena, ze sa nam to podarilo...vzdy sme vedeli, ze to nepojde lahko, lebo som nemavala menzes skoro vobec, takze doktori mali vseliake nazory a potom po jednom cykle merionalu (hromonalna liecba neplodnosti) to vyslo...lebo sa priznam, tiez som nebola za umele formy oplodnenia a na adopciu som nebola odhodlana tiez

klauduska
7. apr 2009

ja viem,velmi lahoko sa vyhovara,sme jednoducho pohodlne....

Ale ja som dost sportovala,takze pohyb mi chyba a urcite ho zaradim,len sa neviem rozhodnut,ze co....Cvicenie pre tehulky u nas nemame,takze rozmyslam nad jogou(co som citala,ze dost odporucaju najma co sa tyka dychania), kalanetikou, na ktoru som chodila kedysi,ale tam by som nemohla cvicit uplne vsetky cviky-ako rozvcku (skaknie) na zaciatku a brusaky,ktore sa neodporucaju.....alebo bike aspon 30 minut denne a cviky par cvikov s lahkym zavazim (to som nasla na nete,ale neviem...) alebo doma na fitlopte,podla dvd alebo nejakej knizky.....

irine
7. apr 2009

podla mna je hlavne sa hybat nejakym sposobom a aby sa kazda pri tom citila fajn...fitlopty sa vraj velmi odporucaju, no ja ju este nemam... robim doma aspon tie cviky, co cvicime tam...tak a ved ked doma sexnete sem tam, tiez je to pohyb, nie?

katika82
7. apr 2009

kaludy ja tiež doma na fit lopte
skús kuknúť tu
http://www.starostlivostodieta.sk/tehotenstvo.html

tam si daj cviky pre tehotné je tam na fitlopte celkom v poho.ja budem aj na bike chodiť po tých 12 tt myslím ši že pokiaľ sa nebudem niekde po jamách natriasať tak to bude v poho
aj na korčule by som chcela ale bojím sa aby ma niekde nevytrepalo lebo ja sa pomaličky neviem ja len šalieť

irine
7. apr 2009

ja som teda nikdy nestala este na korculiach...a normalne sa tesim, ze ked budem mat kocik, kupim si aj korcula a tak sa naucim korculovat a nebudem vyzerat jak nemehlo, ze furt padam 😀

klauduska
7. apr 2009

no kati,korcule by som radsej neriskovala,to aj ja teraz radsej korcule vynecham,chodila som taku trasu 15 km.....ale teraz radsej nie,aby som sa nahodou nevykotila.....
a tenis sa tiez neodporuca....do kelu,vsetky oblubene sporty su zakazane..... ☹
Nuz,co uz.....

klauduska
7. apr 2009

kati...ta stranka vyzera dobre...asi si kupim fitloptu a vytlacim v robote tie cviky....a potom uz len praktizovat.... 😉

katika82
7. apr 2009

hej hej veľa som sa tam dočítala vlastne aj to aké vyšetrenia sa kedy robia a tak.

irine- jasné sexík je najlepšie cvičenie akurát už nemôžeme tak blázniť pri tom ako doteraz 😀

klauduska
7. apr 2009

to ano,na to nas ujo dr. hned upozornil..... 😀

Baby,ja som zasa taka hladna!!!To je strasne......dnes mam pocit,ze som nonstop hladna.... ☹

irine
7. apr 2009

no to mi hovor...uz mi to zacina ja chybat, ale este mame toho vela pred sebou s bruskom 🙂

irine
7. apr 2009

a hladna som tiez skoro stale... furt jem ovocie...a jogurty

klauduska
7. apr 2009

mne jogurty akosi prestavaju chutit,dviha sa mi od nich zaludok som zistila..... 😠
a idem si dat aspon jablcko..... 😉

kacka.h
7. apr 2009

monika, zuzanka- Gratulujem.
Normalne nestiham citat, co tak rychlo pridavate prispevok za prispevkom...
Tak je vonku krasne, ze sa mi nic nechce.
Ale do tej Jasnej by som sla aj ja hned pozriet. Nie tu byt zavreta medzi 4murmi v kancli...vidim, ze nas z kancelarie je tu pozehnane.
Ked pridete na to, aky sport okrem fitlopty je vhodny, dajte mi vediet...ja som niekolko rokov aktivne sportovala, len v oktobri som mala mensiu nehodu a odvtedy len "hnijem" co je teda katastrofa. Uz som sa akosi z toho pozviechala, tak som sa tesila, ze zacnem opat sportovat trocha a baaach, prisiel dalsi pobyt v nemocnici...a teraz, ked som sa uz aj z toho zotavila, prislo baby... 🙂 co je samozrejme krasna spravicka...len horsie, ze zadok rastie... ☹

irine
7. apr 2009

mne praveze ked by bolo zle (co mne nebyva- asi iba 2xdoteraz) zapijem mliekom a je fajn. jogurty hlavne tie bifi musim jest kvoli traveniu, odkedy som tehu strasne zriedka chodim na velku, je to vraj normalne, lebo telo dlhsie travi kvoli babatku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre