Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
21. sep 2009

Dobre ranko tehulky!!!

Tak ako po vikende,oddychnute a nastartovane do noveho tyzdna?Ja celkom ano,ale to mi vacsinou zostane tak iba do obeda a potom to je uz s pracou horsie.... 😒 Ale vyspala som sa dobre a to je fajn pocit....

Veru,osa ma postipala,mam to pekne napuchnute,cervene a tvrde.....svrbi to ako slak..... 😠 U nas ich teda tento rok vela nebolo,ale pri oberackach sa tomu clovek tazko vyhne..... 😒

luka04
21. sep 2009

ahojte babeny.....tak, my sme mali nabity vikend, sobota same navstevy, nebolo casu ani upratat, tak ma to pockalo do nedele...a potom sme sli k nasim a tam boli do dnes..teraz som sa vratila...este som nakupila, draheho vylozila v praci...a ja idem oddychovat.../teda ked umyjem kupelku 😀 / zajtra rano mam cakat kuriera, volali mi, pride kociiiiiiiiiiiiiiiiiiiik !!!!!!

monika131
21. sep 2009

ahojte maminy.....

tak ja mám za sebou víkend plný nakupovania. Boli sme v sobotu v Krosne a nakúpili sme celkom dobre. Kočiarik, podložku do vaničky, osušky, deky, pre seba som si kúpila župan a veľa sladkostí, obraz, schránku....
Chcela som už včera hodiť fotky na net, ale nejako mi to nefungovalo.
Tak hádam to dnes pôjde.
Nekúpili sme jedine postieľku, pretože tam majú iba také obyčajné, bez prebaľovacích pultov. No majú aj s pultom, ale na objednávku. 🙂

klauduska
21. sep 2009

luka...no super spravicka,zeee???Tak sa budete vytesovat,treba ho hned zlozit a zabehavat..... 😉 😉 😉

pocuj luka,minuly tyzden som bola na prednske o porode a asistentka mi vravela,ze asi bude problem s epiduralkou,lebo ja ju chcem....vraj sa mam dohodnut s anestezilogickou MUDr. Buranskou a potom by mi bol pri porode Matejka alebo primar.Nevies ako sa vola primar?A ci s tym nemaju skusenost Tvoje kamosky?
Lebo si to dost neviem predstavit,vraj ked budem rodit v noci alebo cez vikend,ked bude mat anestieziologicka volno,tak epi nehrozi???Vraj sa mam s nou dohodnut,tak tipujem,ze to myslela tak,ze si to bude vyzadovat dalsie prasule.... 😒

luka04
21. sep 2009

klaudy... ty chces epi?? som ani nevedela...jedna kamoska rodila pred tyzdnom a vraj je vobec nezabrala 😕
no Matejka bude aj mne pri porode 😉 primar je myslim ze Uharcek....ak sa nemylim.. prednosta je Mlyncek...ale mozno sa s tym primarom pletiem, neni som si 100% ista meno.... no a ked by si rodila v noci alebo cez vikend tak kto ti ju pichne???? menovani doktori????

klauduska
21. sep 2009

praveze nie,preto musim mat vybavenu tu Buransku-anestieziologicku...co mi pride padnute na hlavu,ze ked budem rodit v noci alebo cez vikend,hoci ju chcem,nebude mi ju kto mat pichnut.....Divne,nie???Vraj tam je teraz len jedna co picha,lebo 2 odisli na MD.... 😒
Asistentka vravela,ze ak mi nezaberie,peniazky sa vracaju.... 😉

klauduska
21. sep 2009

moni...tak super,ze ste nakupili,sa vytesujes,cooo?Tak budeme cakat na foto,hlavne na kociarik som zvedava.... 😉

monika131
21. sep 2009

no áno, vytešujem sa....no dúfam, že sa mi dnes podarí tie fotky pridať do albumu. Nám doma nejako blbne ten net. 🙂

luka04
21. sep 2009

no je to divne, lebo v podstate, ked to nebude cez ,,pracovnu dobu,, tak nemozes mat epi....

moni..aj ja som zvedava na kociiiiiik.....uz len my dve sme tu nemali 😉 nahod foto ak ti to pojde...

klauduska
21. sep 2009

veru luka,v dnesnej dobe sa mi to zda az padnute na hlavu...najprv Ti ponuknu tuto moznost,musis si zaplatita apotom mas hold smolu????Ved uvidim,skusim sa jej este popytat....

Ja idem zajtra do poradne,tak sa tesim,mal by mi robit posledny velky ultrazvuk,tak som zvedava....Maly sa uz v brusku riadne toci,vrti a pekne citit nozicku alebo rucicku.... 😵

Inak baby,vy nemate sem-tam pocit,ze Vas boli dole v podbrusku?Ja ano a najma vtedy,ked sa na posteli v noci pretacam z boku na boku..... 😒

luka04
21. sep 2009

jaj klaudy...vsade ma bolieva...a veru aj pri pretacani citim take nepriejmne zabolenie 🙄 a mna zas zacina trapit cim dalej castejsie to, ze mi byva nevolno...normalna slabost na mna pride, studeny pot, slabe nohy, zle od zaludka...co som vam uz spominala...kazdy druhy den to na mna pride ☹ a musim si lahnut na chvilku....nechapem 😕 😕 😕

monika131
21. sep 2009

no, ja idem do poradne v stredu, som zvedavá, lebo tiež mi bude robiť veľký ultrazvuk, teším sa.

luka....tebe príde kočiarik zajtra ráno, tiež sa vytešuješ, však, je to taký príjemný pocit, pozerať na ten kočiarik, a aj keď ešte prázdny si ho troška potlačiť.

klaudy....aj ja mám také bolesti a tiež vtedy, keď sa prevraciam, ale aj keď dlho sedím, tak ma bruško dosť pobolieva, musím to striedať.

práve obedujem, ale vôbec mi nechutí.....radšej to nejem, lebo.....

ináč, v tom poľsku som riadne prechladla, už beriem homeopatiká, nádcha ma dobehla, potvora, a pritom som bola oblečená, dokonca mi bolo horúco a predsa som ju chytila.

monika131
21. sep 2009

no a začala ma riadne páliť žáha, ale pomáha mi mlieko, tak pol pohára a za pol hodku je dobre. 😉

klauduska
21. sep 2009

moni...tak si prechladla???A nebolo tam krasne teplucko ako u nas?Ano,vraj mliecko pomaha na zahu,tak aspon Ti to zabralo..... 😉

Takze mate rovnake pocity,bolesti....to som rada,nie ze by som Vam to priala,ale ze nie som sama a tak viem,ze to je normlane.....este ma zacala boliet aj panva,zvonka aj zvnutra..... 😒

monika131
21. sep 2009

klauduš....no áno, prechladla som, no bolo tam teplúčko, ale pofukoval tam taký studený vietor, som sa spotila, rozopla bundu a prechladnutie je tu. ☹ No a zatiaľ mi to mlieko zaberá.

Mňa panva nebolí, ale poslednú dobu ma strašne nafukuje a potom mám hnačku, nemôžem hoci čo zjesť.
Aj dnes, jedla som na raňajky paradajku, všetko bolo v pohode a začala som jesť obed, iba ma naplo a koniec, viac som nejedla. Ale nešla som zvracať, začalo ma hrozne bolieť bruško, krče, a bum na wc-ko a zasa hnačka.
No neviem, čo to je, ale je to dosť nepríjemné, aj teraz som ešte nafúknutá ako balónik. 😲

klauduska
21. sep 2009

fuuu,tak s tymto ja problem nemam,ale pamatam si ako mi svagrinna vravela,ze ona mala hnacku aj pri druhom,aj pri tretom pred porodom....normlane,ze ju prehnalo 2-3 krat a potom prisli bolesti.....To akoze ta nechcem strasit,ja len tak,ze ma to napadlo...A vidis,v mudrych knihach pisu,ze vo vyssom stadiu Ta moze trapit zapcha este viac ako predtym,lebo drobcek tlaci na creva,maju malo pohybu a zapcha je na svete.... 😒 Takze vsetko je velmi individualne....

tento tyzden sa chystam dokupit veci pre mna do porodnice a pre maleho kozmetiku.A manzel ma uz nahana nech si kufor zbalim.... 😀 ale mne sa to zda skoro....

luka04
21. sep 2009

no zapcha chyta ja mna....a zaha tiez...doetarz som to ani nepoznala...ale uz ma pali, z hociho...tak vravite mliecko??? skusim, lebo vcera som bola fakt zufala, ani jest mi nechutilo kvoli tomu 😒
ja balim tasku dnes 😀 😀 zehlila som si kosele do porodnice a pomaly hadzem do tasky, co mam kupene...bola tu kamoska, tehulka, rano sla do nemocnice s tym, ze asi to uz na nu ide a poslali ju domov, ze plany poplach ...a ona herecka si dosla na auticku na kavu, sme sa rehotali, ze sa aj sama odvezie do porodnice ked v kuse lieta na aute... 😅

emilly821
21. sep 2009

ahoj maminky... tak ked tu spominate tie bolesti panvy...ja uz kvoli tomu ledva chodim, docista ako kacicka, a moj vtipny doktor mi predvcerom na poradni nakazal prechadzat sa 30minut kazdy den 😅 😝 ked ja som rada ze prejdem zo spalne na zachod 😝 no a v noci na posteli ked sa chcem otocit, to je hotove utrpenie...ja uz chcem konieeeeec!!!!!!!! uz chcem moju malinku drzat na rukach 😵 😵 😵 inak uz mame 2900g 😵

luka04
21. sep 2009

noo emily...to uz mate peknu vahu 😀 ja ti verim, ja mam podobne pocity....tiez by som malu mala najradsej vonku... a ty zijes v zahranici??

emilly821
21. sep 2009

luka a ty ako s tym cisarskym? este nevies? lebo nakoniec to hrozi asi aj mne ☹ a ja som z toho uplne nestastna, ja som tak hrozne chcela normalny porod...cisarsky je moja najhorsia nocna mora. musim ist k ocnemu a ako sa vyjadri, tak podla toho sa zariadi moj gynekolog. stale na to myslim... dufam, ze nakoniec nebudem musiet 😢

emilly821
21. sep 2009

hej ja som v egypte, v hurghade 😝

emilly821
21. sep 2009

klauduska...na to ustipnutie osou super pomaha petrzlenova vnatka. prilozit, obviazat a nechat posobit taku hodinku a mal by byt pokoj.

emilly821
21. sep 2009

inac sa tu rozpravam sama so sebou. xixi 😝 😀 😝 😀

klauduska
21. sep 2009

luka...tak ty uz balis dnes?Noo super,tak uz budes pripravena....a kolko kosiel si beries do nemocky a kolko ich mas normalne?Ja mam zatial dve,vraj dve treba urcite do nemocky a neviem ci este treba dokupit....ci uvidim podla toho ci budem kojit alebo nie...ani sama neviem....

emily...tak to az take bolesti mavas,ze ledva prejdes z izby do izby?Fuuu,tak sa mozno mame na co tesit.... 😒

Ja som uz doma,idem este odviest afto do servisu,nic vazne,len treba nam uz po case vymenit remene,tak radsej este teraz...Opat vydavky nemale,ale aspon to bude hotove a neprekvapi nas to v najnevhodnjeisiu chvilu.... 😉

emilly821
21. sep 2009

ale tak ked to trochu rozchodim, tak sa da. ale moc toho uz teda neprejdem, fakt ma ta panva dost boli, skratka citim tu vahu babetka. ale ved tych par tyzdnov to uz nejako vydrzim 😵 snaaaaad 😝 😝 😝

luka04
21. sep 2009

emily...a ake je tam pocasko??? este asi teploty ze??? ze Egypt...parada...taktze budes rodit tam??

klaudy...no balim pomalinky...zajtra zacinam 35 tyzden, tak uz mi nakazali.... kosielky mam 2..to si myslim, mi uplne staci...ak nie, tak zoberie drahy domov a vymeni..ved predpokladam, ze bude kazdy den pri nas 😀 nemame to az tak daleko... a auicko treba dat na poriadok, aby bolo ok, ked budete letiet pre Filipka 😉

inka28
21. sep 2009

luka porad co treba vetko do nemocnice zobrat ?

klauduska
21. sep 2009

luka...no pekne nam to leti,ze 35 tyzden,ved len nedavno sme tu zacinali a radovali sa z prvych foteciek a sona.... 😅

mne asistentka dala taky zoznam,ze co vsetko zobrat do porodnice,ale akosi ho neviem najst.... 😠 😠 😠

inka28
21. sep 2009

tak mozno aj ja nieco take dostanem. 🙂

klauduska
21. sep 2009

ak to najdem,urcite sem napisem.... 😉
Inak,nejake zoznamy su aj na nete,len si treba presne zistit co v ktorej nemocnici budes potrebovat....Kamoska co rodila v Dolnom Kubine si napr. plienky nemusela nosit vobec.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre