Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

kacka.h
7. apr 2009

Irine...ja chodim na WC stale...ja to mam uplne naopak..predtym raz za styri dni, teraz 1-2 krat denne.

klauduska
7. apr 2009

iri...o zapche by som tiez mohla hovorit....no mala som acidko,tak sa to trosku pohlo.... 😝

kacka....tak to musel byt pre telo sok,ked si prestala aktivne sportovat....ja som dost chodila do fitka,vlastne kazdy den,posilovanie+bike a v lete zasa dost tenis a korcule....a teraz neviem co si vybrat 😝

Babule,zozrala by som aj slona!!! ☹

jahody11
7. apr 2009

irine, veru, ja mam ten isty problem od zaciatku a stale pretrvava ☹ a jogurty, nemozem ich ani vidiet, pricom predtym som ich tak milovala... snazim sa do seba trepat vlakninu aale aj tak mam brucho ako olovene....

irine
7. apr 2009

Babulky, lucim sa na dnes s vami, idem niekam trosku na vzduch, lebo mi tu uz pecie do okien. Prajem pekny zvysok dnika a zajtra do pisania....

klauduska
7. apr 2009

papa iri...

jahody a aku vlakninu papas?Ja sa snazim musli s mliekom kazde rano,teda tak som to praktizovala az doteraz,ale tie "divne" stavy rano......natrepem to do seba o nejake 1,5 h. a aj to nezjem cele... 😠

irine
7. apr 2009

Neda mi este nezareagovat, ked vidim, ze sa trapite rovnako ako ja... mne teda pomaha aktivia kazdy den! a tiez mi uz zacina liezt na nervy pomaly ale isto...potom jablko zapite s vodou (muz sa mi cuduje, ze on by tuto kombinaciu nepredychal a ja som v poho), potom kamilkovy caj este a musli, orechy a skuste aj lyzicku oleja a veeeela vody cistej...ale aj tak je to kazde 4 dni, no lepsie ako raz za tyzden a s bolestami bruska

kacka.h
7. apr 2009

klaudi...veru bol. Ale co narobim. Len teraz som aj v praci od rana do vecera, cize nemam cas sa vobec venovat takymto veciam...Len nechcem dopadnut tak, ze priberiem 20kil.. Uz teraz si pripadam ako balon. Normalne sa necitim dobre, lebo som vzdy byvala chuducka a teraz som taka "riadna"...teda kazdy vravi ze som "akurat" len ja sa tak necitim. 😒

klauduska
7. apr 2009

toho sa aj ja bojim,aby som extremne vela nenabrala.....ja som za minuly rok pribrala 9 kil,ani neviem ako....menej pohybu,viac papania a bolo....tento rok som schudla 5,5 kiila a teraz som tehu,takze s chudnutim som s koncila,ale sportu by som chcela ostat verna.....a co teda budes cvicit?

kacka.h
7. apr 2009

😲 No ja podobne...este pred rokom a pol som mala 52kil...teraz mam 63 😲 .
Co budem robit? No to ozaj netusim...musim zistit, co sa smie....ja som dost nachylna aj na strie...A toho sa tiez bojim, ze budem mat potrhane brusko...a vsetko. A myslim, ze okrem natierania pokozky pomoze vyhnut sa tomu aj nejaky pohyb...Takze by som sa mala pustit do hladania moznych cvikov. Inak, take plavanie by mohlo pomoct, nie? Ale to zas ako uz spominal niekto, hrozia infekcie.
PS: V kazdom pripade...vsetky spominane veci si myslim ze za to stoja, ked sa narodi maly cloviecik...

jahody11
7. apr 2009

tak ranajkky activia ale nie kazdy den lebo uz ju nemozem ani citit, k tomu BB dobre rano, nesor jablcko, niekedy aj dva-tri, dost vody, vela polievky, druhe ani nemusim ale drahy stale namna huci, ze mu nicim potomka, ked nejem druhe nieco varene a vecer si dam mandarinku alebo ani nic...

klauduska
7. apr 2009

jahody...to vecer uz vobec napaps???A to nie si hladna???

kaci....ja mam 64,takze sme na tom rovnako a vysku mam malo...162 cm.... 😒 skoda,mohla som zacat skor s tym chudnutim a nadbehla by som si..... 😒

Tak ja letim babenky,dnes idem ku segre,s malym na prechadzku a podebatovat......vytiahnem od nej nejake tipy a rady pre tehulky.... 😉
papa

jahody11
7. apr 2009

tak papa

inak ja som mavala a este aj teraz este dost casto mam "ranne" nevolnosti vecer.... preto vecer nepapam lebo mi vobec nechuti, na druhej strane je to dobre, od zaciatku tehu som pribrala len 5 kg a to som v polke...

kacka.h
7. apr 2009

No ja meriam 168...Ale aj tak, mozno sa inym zda, ze je to ok s mojou vahou, ale proste ide o to, ze ja sa necitim dobre.... pekny zvysok dna
Jahody...tak to si na tom dobre. Ja verim, ze aj mne narastie len brusko
😎

queenka
autor
7. apr 2009

no baby..tiez mam taku dilemu---nechcem tiez vela pribrat...ono sa to potom po porode tazko zhadzuje...chcela by som by mi narastlo len brusko a ziadny zadok a stehna...mate nato nejake metody??

kacka.h
7. apr 2009

Inak...z casti si myslim, ze je to ovplyvnene aj geneticky. Niekto moze robit hocico a priberie...a niekto vobec. Ale z casti sa da isto tomu aj zabranit...takze veru tak, kto vie, nech odpovie a da rady.

jahody11
7. apr 2009

kacka, uvidis ze ano 😀 ale viac zien priberie pri kojeni ako pri tehu, aj moja sestra tak dopadla, po porode mala nadvahu max. 4 kg ale ked zacala kojit a aby mala dost silne mlieko aj jest a teraz vyzera ako by mala ist prave rodit....

smajli
7. apr 2009

ahojte baby,fiiha to je tuna toho napiisananee,to ste toho stihli :o))) ja som predvcerom vecer vracala...skoro po dvoch tyzdnoch,dufam,ze zas budem mat na chvilu klud. Na mna ale chodi hlad aj v noci,ked sa zobudim.. jem aj o 3 rano, alebo o 1/nej. ale len pol rozka alebo jogurt...,mne teraz nechutia paradajky,je mi po nich zle.... Moja vychodzia vaha bola 68 kg pri 162cm... tiez som za posledny rok pribrala,ale citim sa takto fajn,lepsie ako predtym. teraz uz mam skoro 70kg... ehm ehm... som zvedava,aka budem potom. ale dolezite je citit sa fajn,a nech nam nie je tolko zle. Inak u seba som zistila,ze ked som prestala brat ten Femibion,tak mi prestalo byt zle... ,potom som ho skusila zas brat a behom dvoch dni mi bolo strasne zle. tak si ho uz nedavam. Teraz jem tolko ovocia a zeleniny,co som pretym vobec nejedla tolko. Teraz mi to velmi chuti,comu som rada. Minuly tyzden som si skusila dat aspon b/komplex,aby som babo neubrala na vitaminoch..ale po 5 dnoch som vracala... a to som uz skoro 2-3 tyzdne mala od zaludocnych problemoch pokoj...tak teraz zas nejem nic umele,len cerstve. a jem vela ryby,plesnivy syr..., sosovicu,fazulu...s mierou,aby ma nenaduvalo... a to mi chuti :o)
tak uvidime:o)
a drzte sa vsetky :o)

kacka.h
7. apr 2009

No ono zas asi odtrhat si od ust pokial si hladna nic neriesi...mozme si tym asi len ublizit. Len je asi dobre najst veci, ktore nam chutia a su zdrave.
Ja zas davam este tomu nadej, ze schudnem po porode...ked budem pri malom lietat. Teda ak bude po mne, tak to bude maly diablik. 🙂

tinika
7. apr 2009

Ja sa chystam uz par rockov chudnut ale som si stale hovorila ze az po tehu 😀 ze to mozno bude lahsie ked budem behat okolo maleho tak uvidime.

zuzanka.h
7. apr 2009

no baby ja tiež zjem všetko čo mi neujde z taniera - mne býva zle od hladu. pred rokom som pribrala 10 kg z hormónov a nešlo to dole, ale to neva po pôrode schudneme ako hovorí tinika

smajli
7. apr 2009

presne tak, aj mne byva zle od hladu a strasne,az na odpadnutie,prave preto nosim pri sebe vzdy proviant,vodu a hroznovy cukor..take cukriky... a ked priberiem vela,tiez dufam,ze to pri babu vybeham...

zuzanka.h
7. apr 2009

no smajli mne začne kyselina a som jasná musím zjesť to na čo má chuť inak je zle....

marci149
7. apr 2009

no baby, tak to vám teda nezávidím. mne zatiaľ nebýva vôbec zle, ani neviem, že som tehotná, len ma bolia prsia. hrozne. nooo som síce len na začiatku tehotenstva....bábo malo pred 2-mi týždnami 1,9 mm 🙂 . zajtra idem k lekárovi, tak budem múdrejšia, som už zvedavá ako sa naše malé vyvíja-naše prvé - dlhoočakávané...držte palce. a konečne sa dozviem, v ktorom tt vlastne som.

queenka
autor
7. apr 2009

no mne je zle skoro vzdy ☹ neviem cim to je ale citim sa skoro stale hrozne...je mi nejak tazko..uz neviem co mam robit...je to v noci aj pocas dna...zajtra idem do poradne tak sa musim nato spytat dokiho...len dufam ze je vsetko v poriadku...

tinika
7. apr 2009

ja som sa v noci (a to bezne sa mi stava) zobudila na to ze mi je zle od hladu, ta som mala problem opať zaspať a zaujimave je ze rano o hlade ani nepočuť

kacka.h
8. apr 2009

Marci- ja som na tom podobne...ani pomaly neviem, ze som tehotna. Na jednej strane Vam co je zle nezavidim ale na druhej strane aspon viete, ze mate to malinke v brusku. Ja zacinam premyslat nad takymi hlupostami, ze ci je to normalne, ze dufam, ze bude vsetko v poriadku, ze ci ta bodka bude rast atd... nemate aj vy taky vnutorny strach? Vcera som bola u lekara a uz dnes sa neviem dockat, kedy tam opat pojdem. To je hroza.

klauduska
8. apr 2009

Ahojte tehulky!!!

kaci...vobec nad takym niecim nerozmyslaj.....Urcite bude vsetko v poriadku a malinke bude rast tak ako ma....Treba verit! 😉

Baby,tak ja som sa dnes po dlhom case rano s chutou ranajkovala.....Rano mi nebolo az tak zle a mala som namiesto musli s mliekom,ktore so doteraz v pohode papavala,chlebik so sunkou 😀 a rajcinky....mnam,ake to bolo dobruckave..... 😀

kacka.h
8. apr 2009

Kladi....Slubujem, nebudem. Vsetko bude v poriadku. Ved preco by nemalo byt!!! 😉
Tak to je dobre, ze si sa z chuti napapala. Ja som si dala tiez zemlicku so sunkou a paprikou, ale ani neviem, ci mi pomohla alebo uskodila 😒

kacka.h
8. apr 2009

Inak, to oslovenie malo byt samozrejme Klaudi 😝

klauduska
8. apr 2009

v poho... 😉

preco,necitis sa dobre po tych ranajojkach.....?

Moja segra vcera vytiahla vreco s detskymi vecickami..... 😀 😀 😀 Tak sme ich pozerali a len som sa cudovala,ze aky bol drobec malicky......Odlozila to pre mna,ale vraj mi to da neskor,ked bude naisto vediet,ze je vsetko ok....je poverciva.....

Baby,ved tie vecicky boli take drobne......ani v tych velkostiach som sa nevyznala.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre