Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

luka04
30. sep 2009

ahojte...no aj nam dopadla posledna poradna dobre, srdiecko bije ako zvon malinkej, zo spodu som v poriadku, neotvaram sa... tlak som mala ok a pribrala som 2 kila za posledny mesiac...sono mi nerobil, ani odbery, ako nahle som mu spomenula, ze uz pondelok idem porodnikovi, tak povedali so sestrickou, ze uz mi maju oni v nemocke teda urobit druhe odbery...som myslela, ze ma tito este poslu na tie pasy,ale nic 😕 tak asi tak..a ze ma ocakavju po porode...hned zajtra rano sa idem teda objednat k dokimu do nemocky..

klaudy, v digi sme pochodili tak napol ko mojej spokojnosti, ale aspom sa s nami dotycna pani bavila a prefotila si vsetko a ze hned dnes to posle s listom do BA na centralu, nech to presetria..aj podla nej sme v prave mi..a mali by nas spetne odhlasit dozadu k datumu, kedy som poslala tu ziadost..a ze nech to este neplatim, mam pockat ake vyjadrenie mi k tomu z BA poslu...tak som velmo zvedava 😨 😨

kati ma zariadovaciu horcuku 😉 ale ved treba....
moni..tak teba takto posunuli?? vidis...tak ked tvoj maly ma 2100g a si v 34tt tak moja ma kolko???? 😅 juj tak som myslela ze mi spravi sono a neviem nic..

klauduska
1. okt 2009

Ahojte tehulky moje!!!

Tak dnes som tu prva??? 😅 😅 😅 Tak ja uz dnes oddychujem,vyspala som sa uuuplne skvele,i ked som bola uz o 7,00 hore,ale aspon dostatocne vyspata,v noci som bola iba raz na WC.... 🙂

Pozrela som si uz aj ordinaciu,co som si z utorka nahrala,teraz periem a pojdem daco pozehlit,nech z tej kopy ubuda..... 😉

Baby,super,ze Vam poradne dopadli OK,to sa tesim s Vami.....Moni,takze podla sona ste trosken vacsi a posunul termin?Ktovie nakolko su tie vahy zo sona presne..... 😒 Ved nechajme sa prekvapit.....Moj mi este doposial nikdy maleho nevazil a nepovedal,takze vobec nemam sajnu,ze kolko ma,zatial tipujem iba priblizne,podla tabulky,ze by mam mat uz okolo1900-2000 g.Mozno ked zacnem chodit do nemocky,tak sa dozviem viac....

luka...tak aspon tak si vybavila,myslim,ze celkom fajn,mozes byt zatial spokojna a teraz uz len cakat co Ti odpisu....Silno budem drzat palce!

luka...vcera mi asistentka vravela,ze uz je rekonstrukcia ukoncena a ze sa maju v pondelok stahovat....ale riaditel vraj chce dalej prerabat aj gynekologiu...kedy este nevie...mozno to bude zrovna vychadzat vtedy,ked tam budem ja.... 😒 ale vraj je to lepsie,lebo tie izby uz budu prerobene a jedina nevyhoda by bola,ze nebudeme na izbe 2, ale 3.... 😒 ale tak co uz....

luka04
1. okt 2009

ahoj klaudy..no ja som sa zas nevyspala vobec...zaspala som rano o 5 a spala do teraz..to su moje spanky v poslednej dobe...uz mi zacina sibat z porodu, chcem to uz mat za sebou, lebo len nad tym rozmyslam a nespim...neviem sa teraz dovolat tomu porodnikovi, chcem sa na zajtra objednat...nezdvihaju...dufam, ze neprestahovali aj jeho a mam zle cislo... no gynekologiu by mohli tiez prerobit, lebo ako som tam toho toku 2x lezala, tak je to tam otras...ale porodnicu uz stihneme novu, nie? 😉

luka04
1. okt 2009

ahoj smajli..citala som v inej teme, ze ides cisarskym??? preco?

klauduska
1. okt 2009

tak ty si mala zlu noc?Uz to asi je horsie s takym bruskom....kazdy mi vravi,ze to uz len horsie bude..... 😒

Hej,novu stihneme,akorat,ze budeme trosku potlacene,ale to mozno vadit nebude....zrejme 17.10 ideme omrknut porodnicu..... 😉 tak som zvedava....

luka04
1. okt 2009

no ja som sa konecne dovolala porodnikovi, pondelok ma rano ocakavaju o 8 a hned ma daju na pasy a spravia mi odbery, sestricka bola velmi mila... tomu ver, ze je to s tym bruskom cim dalej horsie, som tak premyslala, ze do takeho 7 mesiaca som si ani neuvedomovala fyzicky tehotenstvo, este som si vravela, ze sak to nic neni...ale jak sa to telo zvecsi....a co vcera ste si boli aj sadnut alebo nejak sa rozlucit?? aky je to pocit byt prvy den doma??

smajli
1. okt 2009

aa ahoj luka a ahojte... no tajila som a vahala som ci to napisat a prezradit abo nie... lebo to,ze preco,je take osemetne,moc sa tym nechvalim...,najprv som silou mocou chcela ist riadne,ale uz to posledne dva tyzdne vyzeralo tak,ze uz je tato cesta fakt lepsia......

smajli
1. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu som to pisala... ☹ ale je to uz v pohode... clovek si nevybera a treba s vecami zit ako su... takto je to istejsie...kvoli malemu...

takze idem 6.10. ... v pondelok mam ist na prijem a este zajtra idem do poradne k doktorovi,nech sa este blizsie porozpravame,ci pojdem spinalkou alebo celkovou anastezou... teraz som v pohode... uz som sa kusok vybala toho pocitu,ze tam budem noc predtym s myslienkami a asi nezaspim...ale vsetko pre dietatka vydrzime...vsak by som pri riadnom porode bola tam aj tak sama len s inymi tehulkami a este by som mala bolesti a tak... tak len dufam,ze ma to nechyti skor ako mi dali termin...

smajli
1. okt 2009

no s bruskom...mne uz aj nohy puchnu... a to my nepuchli... a bursko mam uz take napnute... uz vzdy viem,kde ma malicky hlavku,kde chrbatik,kde zadocek... uz nikde inde miesto nema:o))) vsetko uz vyplna,co len moze:o))) ale je to zlatucke...uz si uzivam posledne dni,co mam malinkeho v brusku a nechce sa mi ani verit,ze to uz tak dlho nebude... juj ako ho vystiskam a nepustim ho z ruk.. :o)))

luka04
1. okt 2009

smajli..ved nemusis to tajit..moja 😅 ja som zo zaciatku chcela len cisarsky, lebo som mala paniku z normalneho porodu a teraz to vyzera tak, ze mozno aj nim pojdem...kvoli operacii kostrci...pondelok sa porozpravam s doktorom aky ma na to nazor...uz aj ja budem chodit len do nemocky..no mam tiez uz vselijake myslienky, ze ak to tak bude, den predtym tam budem musiet lezat...ci aj vobec oka zazmurim...stale premyslam ci by som si dala celkovu alebo spinal...ved kvoli tomuto uz nemozem spavat posledne noci..tak uz mas termin stanoveny, no dali ti presne tyzden pred dnom D, dufam ze o stihnete..nebojkaj, kazda to zvladla, zvladnes aj ty...my 😅

katika82
1. okt 2009

no ahojte maminy,

tak mi sme dnes boli v poradni tiež,
ultrazvuk nám síce nerobil ale sme oki, zo spodu krčok je vporiadku aj primerane dlhý aj zatvorený.
budúci týžden 15 ideme zasa do poradne,a ráno pred tým máme ísť na pasy alebo v priebehu toho týždna že to je jedno. s výsledkom mám potom prísť k dokymu.

dnes tam bola na tých pasoch sesternica a povedala že jej dali také tlačitko a mala ho stisnúť vždy ked cítila pohyby. ešte že sa smiala že malý bol celú noc hore a kopal tak že určite spinká ale sestrička jej povedala že nech sa nebojí že toto ho zobudí a že naozaj že sa prevracal potom ako divý.

na materskú mám nástup v pondelok takže už si ju idem len užívať.

smajli na tom nieje nič že chceš ísť cisárskym to by som aj ja šla keby som mohla. ja sa tej bolesti tak bojím že radšej znesiem jazvu ako tú bolesť ale hovoria mi že ked to prežili iné tak aprežijem aj ja.

luka04
1. okt 2009

ahoj kati..ani mne nerobil vcera sono...len krcok pozrel a ako bije srdiecko malej.. ja idem na tie pasy pondelok, to uz si ma poslal porodnik..potom s vysledkom k nemu a urobia mi aj nejake odbery...a bude debata o porode 😨

inak ako sa citis?? ja uz velmi zle, hlavne v noci, nespavam...potom nad ranom a taham do 9....mne to brusko uz strasne zavadzia, uz sa neviem dockat opet si lahnut ako chcem, strasne mi chyba aj kupanie vo vani...uz ma problem aj strihat si nechty a o holeni ani nehovorim...vcera som sa pokusala po sediacky obut ponozky, ale marna snaha..musela som sa postavit...ale ty asi az take problemy nemas, ved mas oproti mne malinke brusko...

smajli
1. okt 2009

tak pomaly sa nam uz aj babatka ponarodzuju...tak ten cas letii :o))))
ja by som aj sla rodit spontanne...ale je to riziko a riziko si mozem podstupovat,ked ide len o mna,ale tu ide hlavne o zdravie babatka... ,porodnik mi vravel,ze o tom nemam pochybovat,ze v medicine sa nad niecim takym nerozhoduje,ked by sa tym malo podstupit take riziko... ze by sa malemu mohlo nieco stat,ak by sa nam v polke porod zastvil,ak by som sa splasila ...a to je tak dost pravdepodobne,ze nemame nad cim vahat...tak sme sa tatko vsetci rozhodli... ze je to tak lepsie... aj ma to mrzelo,lebo cely cas som si hovorila,ze pojdem rodit riadne,aj ked tuto moznost mi predostierali vzdy... od zaciatku tehu a hlavne ked som uz zacala chodit k tomu porodnikovi,tak on sa ma na to pytal vzdy,ci chcem ist riadne abo sekciou kvoli mojim problemom... no a na druhy krat ma to tam uz v porodnici tak rozklepalo,ze dokonca sam porodnik mi na zaciatku tretieho stretka vravel,ze ako o tom uvazujem... lebo si to uz vsimol... a zas on vie,co je pri porodoch dolezite.. velmi ma ukludnil...mozem mu verit ...

luka04
1. okt 2009

a uz si sa rozhodla aku formu anestezie??

smajli
1. okt 2009

no ja by som chcela tu spinalku,aspon si teraz myslim,ze by som to zvladla... netrva to dlho ten zakrok a ked su budem stale opakovat,ze mi babatko za chvilku ukazu,tak to stoji za to... ,aj sa po nej rychlejsie zotavuje a babo by som celkovo mala pri sebe skor... ale som zvedava na nazor mojho porodnika,bude to zavisiet aj od neho,lebo on ma predsa len skusenosti ... lebo ze vraj mi pri tom nemozu dat oblbovacku... tak vsak uvidime,zajtra idem za nim vecer do poradne... cez vikend sa ja na net moc nedostavam,lebo net mame len u nasich a to sem k nasim chodim vtedy,ked je muzik v praci...cez vikend sme spolu... a tak ci sa v pondelok dostanem na net,to neviem,lebo v pondelok uz idem na prijem... ,doktor este mi do telefonu vravel,ze nemusim prist hned rano na prijem,staci v priebehu dna... tak sa ho presne spytam,ze do ktorej hodiny,aby som zas neprisla pozde... ,ale moze byt ze uz sa tu na net dostanem len zajtra u nasich a v pondelok uz nie..... tak potom vam dam vediet hned ako sa potom znovu k pc dostanem,ze ako to dopadlo... napisem aj dojmy... a snad aj stastnu spravicku.. :o))))) tak drzte palce v utorok,ak by som sa uz neozvala,tak sa drzte aj vy :o)

luka04
1. okt 2009

ok smajli, budeme drzat palceky... 😅 vsetko bude dobreee....no napis potom, aby si zas ty mna ukludnila co ma caka 😉

katika82
1. okt 2009

luka no veru mi o tom niečo hovor,
holiť ma musí drahý 😀 , lebo si nevidím cez bruško, ponožky no tak to je tiež dilema ked je doma obúva ma on, alebo sa tak nejak ja na bok alebo si nohu vyložím na koleno a tak. proste to je fakt hrozné toto, ja vo vani sa tak sprchujem že sedím v rohovej na tom sedáčiku ale tiež som bola zvyknutá si poležať vo vani s penou. júúúj a spanie ani nehovorím bola som zvyknutá spávať na brušku teraz sa mi už ani na boku nedá poriadne.

ja mám svojho lekára aj pôrodníka takže nemusím našťastie za nikým chodiť to mam celkom dobre.

inak som vám chcela s klaudy povedať že budúci týžden ideme z roboty do Podhájskej na výlet. to je tuším niekde tam blízko vás nie pri nitre?? či dalej???

luka tak potom nám napíšeš ako to dopadlo a aké to bolo tie pasy??

luka04
1. okt 2009

no to je troska dalej od Nitry...aspom teda odomna, lebo ja som este 20km pred Nitrou...tak ty ides este na takyto daleky vylet??? to sa dost povozis v auticku, citis sa na to? ja by som uz asi nesla... jasne ze napisem kati...ved sem kazdy den pisem 😀 ale coskoro to skonci, aby som mala tolko casu........

luka04
1. okt 2009

no presnejsie je to od nas 62km ,nasla som si to na nete... a co ako pokracuje prerabka??

klauduska
2. okt 2009

Ahojte maminky!!!

smajli...tak ty to mas uz takto riadne za par??? 😕 Fuuu,silno budeme na Teba mysliet,nech Ti to vsetko dobre dopadne,hlavne,nech ste zdravucki,obaja a rychle zotavovanie sa!!!A budeme cakat na Tvoje spravy..... 😉

kati...na POdhajsku?To je kusok od nas,cca nejakych 15, mozno 20 km!A to idete viaceri?Na 1 den?Ale kupat by som Ti tam neodporucala!!!A co prerabka?A truhlicka dokoncena?

luka...vies co,ked som Ta inak videla v tom Tescu,ani sa mi nezdalo,ze by si mala nejak velke to brusino...take normlane.....Ale verim,ze manipulacia s nasim telom je obtiazna....a presne ako si pisala,do toho 30tt som fungovala normalne ako keby ani tehu nie som,len po tomto tyzdni,ako sa aj maly otocil,tak som to telo zacala citit nejako "inak"... 😒 panva,krize,v noci bolesti podbruska...proste je to "ine" po tomto tyzdni,aspon u mna.....
Ja sa teda zatial holim sama,este si "tam" ako-tak vidim,takze zatial bez zrkadla a manzelovej pomoci...Ale tipujem,ze o taky tyzden,dva nieco z toho vyuzit budem musiet.... 😀 S obuvanim topanok mam problem,ale len ked mas snurky,lebo kvoknut si a snurovat cez brusko mi dost dost vadi,tak si vacsinou sadnem, prelozim nohu a zasnurujem.Inak vcelku ok.

Juj a este som Vam chcela povedat,ze mne napr. moj dr. vobec,snad za cele tehu nekontroloval krcok,ani teraz naposledy ked som bola....tak mozem len dufam,ze je to ok a tesim sa do nemocky aj z tohto dovodu,ze tam to bude lepsie pod kontrolou....I ked som pocula,ze v NR byva straaasne vela ludi......!!!luka...mame sa na co tesit...vyzbrojit sa vodou,desiatou a pevnymi nervami! 😉

luka04
2. okt 2009

ahoj klaudy...no nezdalo sa ti brusko, lebo som mala mikinu 😀 ale riadne mam..presne, aj mne sa tie pocity zmenili po 30 tyzdni..no vidis, to si dobra, ked si tam este ako tak dovidis, ja uz nemam sancu 😅
inak to sa divim ze ti nekontroloval krcok, ved to je dost dolezite..mne zakazdym... ja zas dufam, ze tam nebudem cakat, ved sme predsa dohodnuti so sestrickou aj doktorom, cakaju mu..mam im zaklopat pred osmou a zavedie ma na porodnicu na pasy...ale bezne sa tam asi caka dlho, vzdy tam sedela plna chodba tehuliek... a co dneska robkasM aj varis?? ja nie, mame zo vcera, len som bola v obchodiku, pojdem do sprchy a taaak..ozaj vcera mi svokra dovliekla kopu veciciek pre malu, boze ja uz to nemam kam davat, ja chapem ze mi chcela urobit radost a kupit to, ale to nemame sancu vynosit!!! ja mam veci od 0-6 aj pre 3 deti... ale ako jej to povedat, aby sa neurazila..radsej keby mi plienky nosili do zasoby 😀

klauduska
2. okt 2009

hm,no vidis,nekontroloval...aj si teraz nadavam,ze som sa mala asi ozvat a spytat sa ho na to,ale ved vies ako to chodi...doma mam pripravenych plno otazok a ked som tam,tak mam hlavu vymletu... 😠
Nevarim,bo manzel je v praci,ja mam este obedik v praci a na veceru si vzdy robime nejaku rychlovku chlebikovu... 😉

Veru,tie plienky by boli asi uzitocnejsie,ale tak co uz narobime???Nemozeme im to takto povedat... 😒

katika82
2. okt 2009

ahojte maminy

no tak ja som sa vytiahla o deviatej z postele, o pitej som bola hore nemohla zaspať až o siedmej som zadriemala ešte,
teraz trošku riadim a idem sa pustiť do tej izby, idem tam umyť okno a olepiť tu truhlicu konečne tými kvietkami,

izba je pekne namaľovaná takže ked bude celkom hotová aj zo zariadením tak ju otfotím.
zajtra ideme do polska na nákup júúj teším sa veľmi.

luka no ideme celá partia z roboty asi 17 ti ale my ideme svojim autíčkom aby som to mala pohodlnejšie, a jasné klaudy že ja sa kupať nebudem ale máme aj iný program okrem kupaliska, takže v pohodke, ja si budem maximálne nôžky močiť ak tak.

no včera som robila cca rozpočet na tie plienočky čo chcem ja kupiť tie už také nohavičkové a tak. no a vyšlo mi to veru na 300 eur, je to dosť ale je to jednorázová investícia aj pre druhého drobca to už bude. a sú to všetko jednoveľkostné plienky ktoré sa dajú patentkami prispôsobiť aj vačšiemu bábu potom takže tak. ale každý mi hovorí že ved počkaj aj tak prejdeš na pampersky ale fakt by som nechcela. tieto čo som objednala už netreba žehliť iba prať takže hádam ma to nebude veľmi zabávať.

klaudy - to som ale fakt veľmi prekvapená že ti nekontroluje krčok? mna vždy hned na kozu vyženie prvé ked prídem. ako potom vie či sa náhodou neotváraš alebo tak???
ja aby som nezabúdala ja si píšem na papierik do materskej knižky čo sa chcem popýtať aby som nezabudla

luka04
2. okt 2009

klaudy...aj ja vzdy zadbunem co som chcela..alebo dostanem nejaky blok a nespytam sa na to... ale ved ty uz si neni v robote, ci ano?? som myslela ze len do stredy..
tak kati ide zajtra na nakupy...verim ti, ze sa tesis..ked to nemate daleko...

smajli
2. okt 2009

ahojte:o) mama mi vravela,ze kedysi ani im nekontrolovali krcok maternice... ked bola moja mama tehotna s nami... bol taky nazor,ze sa lekari bali,aby nieco neotvorili,aby to nenarusili... mozno je ten tvoj doktor starsi? v porodnickej poradni ti ho ale klaudy skontroluju a neboj,iste ked doteraz nemas ziadne problemy,tak ho mas ok :o) a dakujem za prianie :o) to fakt,uz je to za par dni...uz si to ratam,a malemu v brusku hovorim,ze este nech do utorka vydrzi... hoci sa uz asi navzajom tlacime... mne je tazko... jemu tiez sa uz tazko vytlaca nozicky... ja sa viem ledva najest,lebo uz nemam miesta... zaludok je malicky... minule sa mi podarilo dopit kavu,lebo som sa ponahlala von,tak som ju dopila naraz... a to som robit nemala,lebo to skoncilo na wc-ku... a sla som s prazdnym zaludkom von... :o) tak uz teraz davam pozor... :o)

este som sa rozhodla,ze malemu kupim taku zavinovacku do vajicka autosedacky,nemali ju teraz ale v obchode,tak mi slubili,ze ju vo stvrtok dostanu...tu zimnu verziu...,tak mi po nu nasi pojdu,my uz budeme v porodnici... tak dufam,ze ju budu mat,aby bolo malemu Mikimu teplo cestou domou,ked nas budu z porodnice viest... juj len nech je babatko zdravucke....,nech sme v poriadku a bude vsetko ok...
takto vyzera ta zavinovacka... aj vy nieco take mate?

http://www.bocianbaby.sk/index.php?idvyrb=231&a...

klauduska
2. okt 2009

kati...no super,tak dobre zajtra nakup!!!Fuuu a tie plienky teda vyjdu dost...ja som nad touto alternativou ani nerozmyslala.....Sme uz kupili aj plienky,su take malicke,ze ich chodim stale obzerat a nemozem tomu verit,ze to bude taka mala ritulka a ze mu moze byt ta plienka este aj velka.... 😅 😅 😅

veru,baby,nekontroloval a teda ani nevie asi ci sa otvaram alebo nie....neviem,to by som aj nejako citila,inak?

luka...bola som naposledy v stredu,ale obed mam este nahlaseny dodnes...potom uz nie,len som si na klegu, ktory nechodi na obedy kupila listky,takze aj v oktobri,aj v novembri budem mozno chodit,podla toho ako sa mi bude chciet varit.... 😉A som povedala,ze to asi ocenim po porode,ked ja budem zaneprazdnena,aby som varit nemusela,tak poslem manzelika pre obediky.... 🙂 😉

prave mi doprala pracka,idem vyvesat tie krasne detske vecicky a potom sup na obedik.... 😉

smajli
2. okt 2009

no klaudy,mozno by si ani nic necitla,mozno skorej nic nie je citit... a mozno tie menzesove bolesti.. ale iste mas vsetko v poriadku... neboj sa, a ked budes na poradni uz v porodnici,tak ta pozru...

luka04
2. okt 2009

smajli, tak este si tu? 😉 si u vasich??? pocuj, tie pasy ako prebiehaju???

klauduska
2. okt 2009

smajli,veru,moj doki je strasi,naposledy mal clanok v casopise mamina o poporodnom menzese....Tak snad je vsetko OK a do tej najblizsej poradne vydrzim....len teraz asi budem o nieco nervoznejsia,kedze Vam vsetkym dr. krcok skontroloval a ste si na istom,ze je to OK.... 😒
tu zavinocku nemam,mam taky teply overalik,ten planujem obliekat vzdy do autosedacky a popripade prikryt dekou.... 😉

smajli
2. okt 2009

ahoj luka:o)
u nas v porodnici tie pasy prebiehaju tak,ze sestricka ta na nich napoji este kym pride doktor,aby doktor uz mal vysledky,v samostatnej kabinke,v ktorej som ja bola aj s muzikom, je postel,tam si lahnes (mozes si lahnut aj nabok,mne je tak lepsie,tak ja lezim na boku,lebo sestricka najprv povedala,ze na chrbat,ale to mne nerobi dobre...hned ma pali zaha...),takze si lahnes na bok,sestricka ti da kolo bruska dva pasy ako ked ti meraju tlak a ty budes lezat 15-20 minut,mozes si citat:o) a budes pocut tlkot srdiecka babatka,aj take zvuky,ked sa babo pohne,tak to bude pocut. Volaju to tiez monitor... lebo cez tie pasy sa zaznamenavaju nejake cisla a vyjde z toho stroja taky papier,ako ked tebe robia EKG...,tusim sa to vysetrenie aj vola kardiotokogram... ,u nas v nasej porodnici lezis tak,ze na cisla na tom monitore nevidis... moj muzik vzdycky sleduje,ako sa tie cisla menia a studuje to 😀,sestricka ta pride pozriet mozno raz,mozno dva krat... a pozrie aj ten papier,co vychadza... ,potom ta odpora a ides za doktorom. Mne sa moj doktor k tomu monitoru nikdy nevyjadroval,pozrel ho,dal mi ho potom do tehu knizky,nech tam mam vsetky papiere po kope,brala som to tak,ze mame tie vysledky dobre. tak to prebieha u nas :o)

este som dnes u nasich...muzik milovany je v praci,zajtra uz budeme cely den spolu :o) aj v nedelu ho uz ani nikde od seba nepustim... uz budem mat asi strach...taky pred ocakavanim.. :o)))) take rozrusenie,tak sa pojdeme volakde prejst:o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre