Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
13. okt 2009

dobré ránko maminy,

tak čo ako ste sa vyspali dnes. ?? no my už máme po raňajkách drahý išiel pre skrine do detskej takže konečne si môžem porobiť poriadky tak ako chcem.

klauduska
13. okt 2009

Ahojte maminy!!! 😵

Tak aj my sme uz hore....

smajli...srdecne teda gratulujem k zdravemu drobcekovi a prajem vela,vela zdravicka a Tebe rychle zotavenie.... 😉 Teraz nech Vam malicky robi uz len samu radost... 😉

kati...tak ty dnes budes upratovat do skrin?To je super robotka,nie?Ja sa chystam vypratat skrine,lebo uz sa teda riadne ochladilo...tak to potrebujem vymenit.Vcera sme zasa robili s dverami,kupili sme take nove zhrnovacie na kupelnu,ale samozrejme,ze to nebolo bez problemov....tieto panelaky stavali a robili asi napiti majstri,lebo vsetko je take krive,ze strach.... 😠 😠 😠 Tak manzelino musel z nich este pilit..... 😒 dnes ich este dokoncime...o 14,00 ideme na pedikuru,potom na postu a snad si potom aj oddychneme...

vcera som bola pozriet kolegovcov,zaniest im zakusky a zajtra pojdem asi tiez,lebo tam je jedno podanie,ktore kolega nebude vediet co s tym,tak to idem spravit....Aj Vam poviem,ze mi ta robotka celkom chyba... ☹ Ale ked uz bude drobcek,tak asi ani nie..... 🙂

Mne tu panvu meral hned na zaciatku,meria sa to takym veeelmi starym pristrojom co vyzeraju ako klieste.....aj mi sestricka vysvetlila,ze keby mam tu poslednu hodnotu pod 20,tak odporucaju vacsinou cisarsky,lebo je prilis uzka panva.... 😉

luka04
13. okt 2009

ahojte...ja som az teraz stala, lebo som zaspala o druhej 😅

smajli..myslela som na teba, gratulujeeeem, prajem vela zdravicka a aby bol malinky dobrunky...ked si zabehnete nejake kolaje, budes mat cas aj trosku na nas 🙂

klaudy...hmmm tak mne toto nerobil..ale sak neva..my sme tiez pri prerabani nadavali na murarov, lebo tie steny v dome boli snad vlnovkove.... 😠 😅

kati..ty mas dneska pracovny dnik...ja uz ani nemam do coho pichnut..cez vikend bolo velke upratovanie...

klauduska
13. okt 2009

luka ajoj.....co dnes budes porabat?

luka04
13. okt 2009

ajoooooj...vies ze ani neviem???? rozmyslam...ked mne uz sa nic nechce take, pustit sa do niecoho...uz som taka napnuta z toho porodu, kazdym dnom viac, neviem sa nejak sustredit..mohla by som utriet prach v obyvke, to jedine mi ostalo po vikende...drahy pride az vecer, tak aj na varenie mam kopu casu...ani nemam zavolat na kavu jaku kamosku, jedna ma uz babenko, dalsia odletela do egypta na pol roka, ostatne su v praci ☹ pod ty 🙂 🙂 🙂

katika82
13. okt 2009

no tak hej my ideme mať dnes trošku upratovanie a premiestňovanie vecí 😀

my sme robili dvere včera na detskú tiež zhrnovacie, a klaudy tiež sme sa veru nazúrili náš dom má predsa len 24 rokov tiež krivá stena kde tu a museli sme odpilovať z nich spodok.

luka no ty už si si všetko porobila takže teraz už len oddychuj pekne a pripravuj sa na tú krásnu chvíľu ked už vieš kedy bude presne.

klaudy aj mne veru práca chýba. ja som si bola na izbe v jasnej v sobotu po veci a veru mi aj slzičky vypadli mi bolo ľúto ved to bol náš druhý domov s drahým. teraz tam bude bývať s jedným chalanom z hotela z recepcie.
ale ked už bude maličký na svete tak už na robotu asi ani len nepomyslím

😀

klauduska
13. okt 2009

luka....hm,rada by som,len nemam afto.... 😀 😀 😀 ja som sa uz pustila do upratovania suflikov,zacala som s tym, v ktorom mame fotky a tak si viete predstavit kde som skoncila.....pri pozerani fotiek..... 😀 😀 😀 ale som sa aj nasmiala,lebo take fotky co ma mangel spred min. 12-15 rokov.....fuuuu,tak to ina moda bola..... 😀 😀 😀 😀
Idem ich teda trosku pretriedit,nasukat este do albumu,ktore sa vmestia a potom hadam uz aj mangel pride z robotky.... 🙂

kati...veru chyba,ale tiez si myslim,ze ked bude drobcek,tak ani cas na pracu pomylsiet nebude.....Neboj,clovek si velmi rychlo zvykne....bude musiet... 😉 ja mam vyhodu,ze hocikedy mi bude smutno,zbehnem cez cestu a so v robotke..... 🙂

luka...aj u Vas tak strasne fuka a zima jak v ruskom filme?Uz nam zacali aj kurit.... 😕

monika131
13. okt 2009

ahojte maminky.....

smajli....gratulujeeeeem k nádhernému valibukovi. No je to teda riadny chlap. Tak sa držte a rýchlo sa zotav, aby si bola v pohode.

klauduška....ani mne tú panvu zatiaľ nemerali, ale koľko doktorov, toľko spôsobov. Mne napríklad ani prietoky nerobili cez pásy, ako to tu baby opisujú, mne doktor robil ultrazvuk, a potom si zapol niečo, cez čo som počula malého srdiečko a potom diktoval sestričke nejaké hodnoty. Uvidím čo bude zajtra v poradni, už sa teším.

ja som včera poprala všetky vecičky a dnes som dala prať deky a osušky. A čaká ma obrovská kopa žehlenia.

U nás je tiež poriadna kosa, fúka hrozný vetrisko a prší. Tiež pôjdem zakúriť do kotla, ale zatiaľ sa to dá vydržať, potom večer je v dome hrozne horúco a nemôžem spať.

😀 😀 😀

luka04
13. okt 2009

klaudy...ja som si tiez prikurila, lebo som tu nevedela vydrzat....aj u nas tak fuka, bola som vonku pozriet v schranke a skoro som zamrzla...som nemyslela ze je az taka kosa...sak ja nemam ani co navrch, nezapnem ziadnu budnu, len mikiny...do dalsej poradne budem zalezena vnutri asi 😅 len na vikend chcem skocit k nasim , naposledy vo dvojici 😀 maly brasko ma meninky, tak zagratulovat..ale neviem co dam na seba...a sak v aute nejako vydrzim, zakurime 😅 ja som tiez upratovala sufliky minule, triedila som papiere, bloky, zarucne listy a vyhadzovala vsetko co bolo par rokov po a zbytocne zaberalo miesto..sa tesim ,ze koncne mam v tom prehlad, krasne sa odlahcili...

moni....aj mne to robil doktor zvlast...najprv som bola na pasoch, potom som sla na sono a tam mi robili prietoky...tiez zapol nachvilku akoby srdiecko a diktoval sestricke udaje 😅 tak ty sa chystas na vecicky...pranie je este v poho, ale to zehlenie...aspom teda ja to moc nemilujem, ale kvoli krpcekovi si na to budem musiet zvyknut 😉

monika131
13. okt 2009

luka....no tak na to žehlenie sa teda neteším ani ja a už je toho jedna kopa, a to ešte nemám poprané plienky a obliečky do postieľky 🙂

katika82
13. okt 2009

moni nič sa neboj tie pretoky teda pasy sa robia až od 36 tt takže ťa to všetko ešte len čaká. ja som tiež myslela že ma už minulý týžden pošle ale idem až tento ked som ukončený 36tt.

no a o zime mi ani nehovorte my doma už kúrime vyše troch týždnov doteraz len tak večer ale veru dnes ocino je domka tak už od rána kúri, a nám tu nielen že fúka ale nám už aj snežííííííí však orava viete. a drahý bol domka v zázrivej pre tie skrine to je trošku vyššie ešte od nás tak povedal že normálne chumelica ako v zime poriadna.

moni tak žehlenia mám aj ja všetko som poprala teraz som ešte fusak a idem dať deky tiež a môžem sa pustiť do toho. skrine už máme takže už ich len poukladať

nella27
13. okt 2009

ahojte kocky,
chcela som sa vas popytat, ci vam robil doktor ten ster na streptokoka, bo ja som bola dnes posledny krat u mojho doktora na poradni a uz od buduceho tyzdna mam chodit na poradnu do porodnice, to budem v 36tt a mne ten ster nerobil ☹ .... je to normalne?

luka04
13. okt 2009

jeeej kati, vy uz mate taku zimu??? my sme minuly tyzden mali v nitre 30 stupnov ked som sla o jednej k doktorovi....to su extremy....aj u nas hlasili zajtra snezenie, tak uvidime....

prave som si zistovala na jednej stranke o mene Lea a som velmi milo prekvapena co o nom pisu...to som ani netusila... a este som zistila, ze nasa bambulka bude mat vestky sviatky vzdy 29-teho....meninky 29.4 a narodeninky 29.10 😅 😅 😅

katika82
13. okt 2009

luka tak to si ani len netušila ked si meno vyberala že to tak krásne vyjde čooo?? to je fakt super.

nellie mne robil doktor ster už na začiatku tehu v tom 12tt a tam mi zistil že mám toho streptokoka a teraz mi ho robil znova. možno ti ho urobia už priamo v nemocke

nella27
13. okt 2009

no Kati ale ja som sa na to sestricky pytala ze ci mi to urobia v nemocke a ona ze naco, ked su neni komlikacie, ale sak ake komlikacie ved to mi musia preboha spravit aby sa malinke nenakazilo pri porode, nie ☹
normalne ze som velice nespokojna s totou nasou poradnou, sestricka stale nervozna, ked nas je vela tehotnych na poradni, tak uz nas vyhana rodit, akoze katastrofa.... to neni ako ordinacia v ruzovej zahrade 😒

luka04
13. okt 2009

nella...aj mne to robil doktor automaticky ako som prisla prvy krat na poradnu do nemocnice...ten ster..podla mna ti to tam spravia, neboj...mna to dost bolelo, asi mi tam nieco narusil, lebo som potom 2 dni krvacala...ale potom to preslo v pohodke...

nella27
13. okt 2009

dik luka, aj tak som bola rozhodnuta ze ked pojdem na poradnu do nemocnice ze sa na to spytam, aby som mala pokoj v dusi.... no a to fakt ta tak moc bolelo? asi bol nejaky necitlivy tek doki, hm? a za ako dlho byvaju asi vysledky, nevies?
a este som sa chcela popytat, ze ci ste si materske podprsenky kupovali klasika v obchode alebo ste si objednavali cez internet? lebo rozmyslam ze si asi objednam cez net, ked som to porovnavala z cenami v obchode tak sa to viacej oplati...., len mam strach aby mi to potom dobre sedelo. 😖

luka04
13. okt 2009

nella...neviem kedy su vysledky..ale ved by mi povedali keby je daco zle...uz som tam bola odvtedy znova na poradni...ono to tak nebolieva bezne, aspom co baby vravia, ale mne musel nieco poskodit, lebo mala fakt bolesti... ja som si tehu podprdu ani nekupovala, jednu mi dala svagrinka a nejak to neriesim...mne absolutne ani prsia nenarastli, nosim stale tie co predtym...

katika82
13. okt 2009

nela ja som si kupila dve tiež normálne veľkosti ako som nosila doteraz akurát že sú to tie odopínace

no a mna to tiež bolelo ale nie tak veľmi ako luku, ono ti vlasne pri tom odštipne trošku z krčka a preto to bolí niekoho menej niekoho viac , mna to tak zaštipkalo ale dalo sa to prežiť

luka04
14. okt 2009

dobre ranko...vybuvane??? ja konecne ano, bola som iba 2x na wc...teraz ma zobudila mamina s telefonom...brrr u nas su na teplomery 2 stupne... 🙄

katika82
14. okt 2009

dobré ránko

no ja som už stihla zbehnúť na poštu po dobierku prišli plienočky tak ich idem akurát vybaliť a kuknúť aké sú

luka tak u nás je nejakých 5 cm snehu rano som vybehla v teniskách tak ma skoro tak švihlo čo sa mi pošmiklo. musím ja už veru vytiahnuť zimné botičky 😀

luka04
14. okt 2009

jeejha sak to uz mate normalnu zimu 😀 ja nemozem moc behat von, lebo nemam co na seba 😅 to ti prisli obycajne plienky?? ci tusim tie co sa nemusia zehlit tie drahsie??

katika82
14. okt 2009

ano luka tie drahšie čo som objednávala jedny sú také čo sú ako jednorázovky už na ne nič netreba a sú až po nočník také farebné každá inej farby, tie budeme mať len tak na dlhšie prechádzky a ku doktorke, a potom ešte také veľmi savé na noc a aj farebné som si do kočíka objednala také klasické do vankúša a ešte mi majú prísť z tej druhej firmy také zavazovacie.

no uvidíme ako s nimi budeme spokojní a či neprejdeme po mesiaci aj tak na jednorázovky pri mojej lenivosti 😀

no poviem ti ja tiež sa horko ťažko zapnem do mojej zimnej lyžiarskej bundy tak iba v tej chodím zatiaľ. 😅

a čo ideš dnes porábať?? ja idem konečne dožehliť vecičky ešte tieto plienky nové poprať, drahý natiera postielku v garáži ešte, no stále niečo sa nájde.

luka04
14. okt 2009

ja dnes od rana nieco robim, uz som oprala, vyvesala, navarila, prach utrela, kvetky poliala, nechtiky si spravila...pozrela damsky magazin 😅 a uz len cakam draheho, ideme poobede kadernicke...

katika82
14. okt 2009

júúúj tak tebe je hej teda, ja by som tiež mala ku kaderníčke skočiť len mi je akosi ľúti vlasov, už ich mám po zadok chcela som ich hned po svadbe ostrihať ale akosi sa nemôžem donútiť

luka04
14. okt 2009

no to ani ja by som sa nedala ostrihat, ja si ich pestujem uz tiez peknych par rockov...mam tiez velmi dlhe...idem sa len dat zafarbit a muzicek ostrihat...

katika82
14. okt 2009

no len mne už dosť lezú na nervy už som sa raz dala takto z dlhým na krátke ostrichať pred nejakými 8 rokmi teraz ich mám zasa také dlhé a už mi dosť zavadzajú tak neviem. pri pôrode ich musím zapliesť do copa a uvidím ako mi to bude vadiť či ma nebude malý moc za ne ťahať potom a ak tak ich ostrihám

emilly821
14. okt 2009

ahojky 🙂 hodila som nejake foto nasej zabky do albumu, tak kuk 😵 😵 😵

smajli
14. okt 2009

emily nam sa pokladiky narodili v rovnaky den :o)
ahojte dievcata
drzte sa
aj ja sem dam malu fotecku
a napisem...len ten cas rychlo bezi...

smajli
14. okt 2009

nebojte sa sekcie... da sa to... fakt bolo namahavejsie zacat kojit...
ked sa mi prvy krat naliali prsniky mliekom a prsniky mi uplne stvrdli,trebalo ich rozmasirovat,lebo maly nemohol papat,lebo boli uplne tvrde a maly plakal a plakal a ja som nevedela preco... nebola som na to stvrdnutie prsnikov pripravena nevedela som o tom... este ze nam jedna sestricka pomohla za co jej dakujem ... naucila nas rozmasirovat prsniky a potom to uz islo... myslite na to :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre