Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

nella27
27. okt 2009

ahoj Luka, tak aj ja ti drzim palecky, nech to vsetko dobre dopadne, ale ono to uricite dobre dopadne a nech ste hlavne zdrave, aj ty aj tvoja Leuska, takze drz sa, pa.

emilly821
27. okt 2009

ahoj maminky, hlavne luka, myslim na teba. uvidis, vsetko dobre dopadne. ten cisarsky sa da v pohode zvladnut...a ked budes mat malinku pri sebe, tak na vsetko ostatne rychlo zabudnes (viem o com hovorim 😵 ) ja mam teraz dokonca pocit, ze to zotavovanie po cisarskom je lahsie ako po normalnom porode. co som predtym z toho mala fobiu, ze ako to bude, starat sa o babetko s rozrezanym bruchom a jazva bude boliet a tak...ale jazva neboli, na sedenie nepotrebujem nafukovacie koleso 😉 (ako po normalnom porode) a nebyt tej parcentimetrovej ciarky na bruchu a malinkej v postielke, tak ani neviem, ze som vobec niekedy porodila 😝 😀
takze luka drz sa a neboj nic, vsetko bude dobree 😉
p.s.: vcera som sa vazila,ze len tak pre srandu, kolko mi este ostalo kil, a ja uz mam vsetky tehotenske kila dole!!! sama som bola prekvapena ako same dobrovolne odisli 😝 😨 😕 😝 😀 5kg ostalo v nemocke a tych dalsich 5-6 sa "rozpustilo" za 3tyzdne. aj ked brusko je teda ovisnute dost, ale snad aj to sa casom spravi 😎
tak sa majte dievcata a drzim vsetkym palce... 🙂 🙂 🙂

luka04
27. okt 2009

dakujem babule, ste zlateee 😅 aj tebe Nelly aj Emilly.....
Emily, parada, za 3 tyzdne sa dat do formy..aj vahovo 😉 dufam ze sa aj mne podari....

katika82
27. okt 2009

luka tak mne tiež môj hovorí stále že ved počkaj ešte stále to môže byť zuzka, že potom ťa tam šlak trafí, a ja no tak čo tak bude prvé tri mesiace nosiť modré veci a čo 😀

no nič také nové som sa nedozvedela len som si zacvičila pomáha mi to na kríže, a bavili sme sa tak všeobecne kedy do nemocnice ako rozpoznať plodovú vodu a tak. pýtala som sa či môžem odmietnuť cievkovanie lebo segra mi hovorila že hej ale sestrička že nie lebo že ti sledujú vlastne koľko moču ti odíde z tela, ale vraj to neni také hrozné až. ja sa skôr bojím toho hladu, deň predtým nejesť a potom po operácii tesne nepiť to bude asi horšie pre mna

luka ja si tiež už len tak hovorím že čo už aj tak proste tí drobčekovia nejako výjsť musia takže to musíme prežiť.
o tom vytláčaní mi hovor niečo, a to vraj posledný mesiac žena cíti menej pohybov tak ja to mám asi otočené ale ja cítim najviac pohybov práve teraz, vytláčanie, kopance, a tak.

katika82
27. okt 2009

ozaj luka ešte som sa pýtala že kto mi bude vložky vymieňať ten den po operácii tak mi povedala sestrička že každú pol hodku ma prídu zospodu opláchnuť vodou a vymeniť mi vložku

emilly821
27. okt 2009

katika nemusis sa bat, ze budes po operacii smadna, lebo to ti budu podavat tekutiny cez infuzky. teda aspon u mna to tak bolo. a ani ta cievka neni nic hrozne. mne ju napriklad zaviedli az potom ako mi dali spinal, takze som nic necitila a pri vyberani to len trosku zastipkalo, ked to sestricka vytiahla, ale inac fakt nic strasne...takze naozaj ziadne strachy 😉 !!!

luka04
27. okt 2009

kati, tak ti potom poslem balik s ruzovym a ty mne s modrym 😀 😀 😀 aj moja mala dobre tlaci, kde sa jej zachce...aj teraz..mam pyramidu na pravej strane, dychat nemozem..ale nezazlievam jej to, sak uz nema miesta...

katika82
27. okt 2009

luka tak dobre v prípade zlého odhadu lekárov to potom len vymeníme 😀

akurát mi teraz volala tá sesternica a hovorila ako rodila, tak som sa musela smiať, lebo ona ma muža anesteziologa a oni obaja boli presvedčení že si nebude dávať EDU, a že zacítila prvé kontrakcie a hned že dajte mi preboha epidurálu ved ja to nevydržím 😀 , tak som sa smiala že aká macherka ešte mna obaja odhovárali že nedávaj si a tak, a nakoniec ona si dala. vraj to ked už tlačila že cítila riadne ale že jej o 18:10 povedal že môže začať tlačiť a 18:17 už bol malý na svete, že to išlo uplne rýchlo a že teraz prvý deň že to celý prespal že len jej ho priložili dva krát nech sa skúsi prisať na to kolostrum ale že inak je zlatučký a spinká celý deň.

tak ma upokojovala že ten vpich v pohode že to ani necítila na tu EDU že je to podobné aj pri spinálke, tak že sa nemám báť

luka04
27. okt 2009

tak chces asi polovicnu,ze?? ja tiez....

katika82
27. okt 2009

hej hej chcela by som polovičnú, vraj je to menšia záťaž na organizmus, a videla by som hned drobčeka, uvidím ale čo mi povie anesteziolog ked mam tu aritmiu či mi nebude chcieť radšej celkovú

luka04
27. okt 2009

jaaaj ano, zabudla som...no moj laicky nazor je ze by ti dali skor polovicnu ked mas taku diagnozu, ale neni som doktor 😅 dobre kati, idem ja pre dnes offky...zajtra rano sem este skocim, rozlucit sa 😅

katika82
27. okt 2009

dobre zlatko pekne sa nám vyspinkaj a zajtra na teba silno myslíme.

luka04
28. okt 2009

tak kolegynky cakatelky, ja sa s Vami lucim, idem este do vane a okolo obeda odchadzam...nejako sa mi tazsie dycha, uz to na mna ide... 😅 😕 😅 kati tebe sa ozvem, drzim palceky aj ja tebe....a klaudy a moni tiez, mozno to pride coskoro aj Vam... ak by sme sa tu uz nestretli, tak dufam, ze popiseme ked uz budete mat vsetky babenka krasne zdravucke .... 😵 😵 drzte sa....a ja zajtra rano....papaaaa

katika82
28. okt 2009

luka tak na teba budeme myslieť, držkaj sa nám a prajeme ti nech to všetko dobre dopadne a malá bola zdravá a len ťa poslúchala

klauduska
28. okt 2009

Ahojte kocky!!!

luka...tak som Ta dnes v tej nemocke nepockala a nemohla Ta povzdbudit....Bola som vybavena uz o 11,00... 🙂 Tak Ti aspon touto cestou drzim palce a verim,ze vsetko dobre dopadne a budete obe OK!!!!Ved ty si to potom precitas,vsak???Tak budeme zajtra na Teba mysliet....

Tak ja som dnes bola prvy krat na pasoch,prietokocha a vysetreni...Vsetko vyzera byt OK,podla velkosti sme 37tt+2 dni a maly cca +- 3,080 kg....Na buduci tyzden v stredu opat....A inak ma dnes vysetroval dr. Matejka,teda ten co ma luka vybaveneho.....Takze celkom mily chlapik.... 😉

A Vy ako tehulky,citite sa???

katika82
28. okt 2009

ahoj klaudy

no tak ja sa cítim už fakt ako pred pôrodom, všetko ma všade tlačí, malý sa strašne vytláča až je to už fakt nepríjemné veľmi

monika131
28. okt 2009

ahojte babenky....

luka...budem na teba myslieť a silno, silno, silno ti držať palčeky. Držte sa západniarky, určite všetko dobre dopadne.

klaudy...no ja som dnes tiež bola na poradni, na pásoch som bola už druhý krát a bola to riadna sranda. Minulý týždeň bol malý aktívny a dnes ho musela sestrička budiť aby spinkal. Ináč sme obaja v poriadku, dnes ho doktorka nevážila, že to urobíme na budúcej poradni. Ale som zvedavá, ako narástol. Ja idem na ďalšiu poradňu až o 10 dní.
Už máš pobalenú tašku do nemocnice? Ja sa zatiaľ ešte nebalím, asi až budúci týždeň, ešte sa nechcem veľmi stresovať.

a mňa tiež drobček tlačí z každej strany a ešte sa dnes aj doktor smial, lebo vraj leží úplne na močovom mechúre, pýtal sa ma či, keď sa hýbe, nemám pocit ako keby som sa mala pocikať, že jemu je tam dobre, ale pre mňa je to dosť nepríjemné. No ale čo už, už to nejako musím vydržať. 🙂 🙂 🙂

katika82
29. okt 2009

ahojte babulky
takže Luka už má malú Leušku v náručí narodila sa o 8:50 má 3270g a 49 cm, vraj je mamina trošku vyčerpaná a vytrápená ale že to stálo za to.

ja som bola dnes na poradni takže sme stále koncom panvovým a vraj sa už ani neotočíme lebo máme 3472g a žiadne miestečko, takže nám teda stanovil definitívne terín pôrodu na 10.11. cisárskym. že kým sa neotváram a nemám problémy tak toho 3. ešte nejdeme stresovať ale necháme to na toho 10 ako bol aj pôvodný termín. ale vraj môžem čakať že to na mna dovtedy príde takže hned utekať na príjem a zavolať jemu a on príde na sekciu.

eva3107
29. okt 2009

Ahojte zienky...drzim vam palce...fuuuha stale viac si uvedomujem , ze i mne sa to stalr viac krati a ani sa nenazdam a budem balit tasku do porodnice 😀 ...Drzim vam palce , aby sa vam babatka narodili v poriadku , a aby vas velmi netrapili...DRZIM PALCE!

selyma
29. okt 2009

Luka, pripajam sa ku gratulacii. Tesim sa s tebou, aj ostatnym babam drzim palec tak silno, ako len viem.

lolita.9991
29. okt 2009

ahojte,prosim neiete mi povedat kedy sa asi robia geneticke testy?

katika82
29. okt 2009

lolita, genetické si musíš asi vyžiadať robia sa len klasické testy na vrodené chyby a to cca v 12tt sa meria nuchatálná vzdialenosť bábätku za šijou, potom cca v 15tt sa robia krvné testy AFP a ak tie vyjdu nejako slabo pozitívne tak sa robí amniocentéza

lolita.9991
29. okt 2009

a davali ste si niekto robit tie specialne zaco sa priplaca?ci stacia ja tie co sa robia klasicke?

katika82
29. okt 2009

ja som si nedávala robiť žiadne iné špeicálne,

lolita ak máte v rodine niečo prečo by si sa mala báť tak možno by som si dala, ale my sme nič také nikdy v rodine nemali, žiadne potraty, žiadne nejaké vrodené chyby detí predtým tak neviem.

ja čo som mala navyše bol akurát 3D na tom mi všetko pekne malému popozeral či má všetko ok.

lolita.9991
29. okt 2009

nie nemame ani s mojej ani z neho strany nejake choroby
ako mamininej sestre sa narodilo mrtve babo,ale inak ziadne choroby nemame.cize pokial vyjdu vysledky dobre tak nemusim si davat nic viac

diki moc

katika82
29. okt 2009

no a zistili prečo sa jej narodilo mrtve???

ak ti vyjdu dobre tie AFP testy tak podľa mňa nemusíš ani amniocentézu. ale je to len na tebe.

lolita.9991
29. okt 2009

sa mi zda ze sa mu omotala pupocna snura a zadusilo sa ale to bolo tak 20 rokov dozadua druhe co ma je v poriadnu,nema nikto ziadne vrodene chyby ani od nas ani od frajera

klauduska
29. okt 2009

Ahojte!!

kati...tak dakujeme krasne za infosku,super spravicka....

luka....teskam sa s Tebou a obom Vam prajem vela zdravicka a nech je Vam Leuska takym krasnym slnieckom vo vAsom zivote.... 😉 😉 😉

A inak co mate noveho???Nepozerali ste dnes spravy na joj-ke?Sestrina kamoska tu od nas z dediny asi 4 km vzdialenej,zzomrelo 3 mesacne babatko.Identifikovali to ako syndrom nahleho umrtia,v spanku......Strasne nieco,fakt to musi hrozne...... ☹ ☹ ☹

dydynka
29. okt 2009

ahojte kocky,,,ako sa mate?ja som bola dneska na ultrazvuku a konecne tam bolo nieco vidiet :D som strasne stastna,,povedali sme to s priatelom dneska mojim rodicom ,,mama dostala skoro mrtvicu ked som im to povedala,,,a tatino sa tesil a hned volal jeho mame,,,:D este ostavaju frajerovi rodicia :D

lolita.9991
29. okt 2009

preto je dobry ten pristroj monitor dychu,a da sa aj pozicat to bdue rpva vec ktoru si asi zaobstaram

chuda mamina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre