Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
9. nov 2009

Babulky tak je mozné ze este aj vnoci pojdem.prave mi odtiekla voda tak čakajú ci prídu aj kontrakcie lebo zatial nie su.je tu aj moj doktor tak uvidime

klauduska
9. nov 2009

kati...cooo???No pekne,to asi z toho strachu.....Tak sa drzkaj!!! 😉

emilly821
9. nov 2009

katika tak drzim palce, cochvila budes mat aj ty svojho malinkeho v naruci... 😵

luka04
10. nov 2009

ahojte babky...

tak dnesny den zacinam krasnou spravickou, katika ma synceka Lukaska, narodil sa vcera vecer o pol osmej sekciou, ma 3520gramov a na fotke je velky fesak 🙂 🙂 este ho nema pri sebe....oddychuje

monika131
10. nov 2009

ahojte babenky.....

jej, tak to je super správička hneď takto z rána. Tak to je super.

katika......gratulujeeeeeeem, veľa šťastíčka a rýchlo sa zotav. Držím palčeky.

No zlatíčka moje, tak ja som bola včera na poradni a zostala som mierne zaskočená. Prečo?
No na vyšetrení bolo skoro všetko Ok, ale mala som slabé ozvi, malý spinkal, a potom som mala aj nížky tlak 105/50, ale nakoniec z toho doktor nerobil vedu, ale išla som na ultrazvuk a včera mal službu Dosedla-veľmi príjemný chlapík.
No a dosť ma vystrašil ale aj prekvapil. No najprv mi povedal, že podľa neho bude mať malý cez 4 kg, keď sa narodí, nechcela som mu veriť, ale už včera keď ho vážil mal presne 3876 gramov, no vraj treba rátať s odchýlkou, a potom mi povedal aj kompozitný vek a ten je podľa neho 39/4 a termín pôrodu mi určil na 12.11., zo spodu som síce ešte úplne zatvorená, ale on sa iba zasmial a povedal, že nech si nachystám tašku. Ale ubezpečil ma, že je všetko v úplnom poriadku. No troška sa bojím tej váhy, ale hádam to nebude až taký valibuk ako povedal. 😒

klauduska
10. nov 2009

Ahojte!!!

No super spravicka hned z rana,super,tesime sa s Tebou katika!!!!
Takze sa narodil este vcera vecer?

Prajeme rychle zotavenie sa a vela,vela zdravicka a nech VAm Lukasko robi uz len samu radost!!!! 😉 😉 😉

moni....no pekne soky,to mas aj o 2 tyzdne skor termin,nie?S tymi terminami teda nejako hapruje kazdy lekar...Ja mam mat podla menzesu 14.11.,este v 25tt,ked sme boli na 3D sone,tak podla velkosti urcil lekar termin na 19.-21.11 no a naposledy co uz chodim do nemocky na sono a prietoky,tak tam sedi prvy termin aj podla velkkosti-asi to drobcek dobehol a podrastol.....
Moni,ale Tebe riadne teda podrastol.....Ale vraj tieto sona nie su vobec presne a odchylky su aj do 0,5 kg co je pri takej vahe teda dost....Tak neboj.....A kedy ides teraz najblizsie?

Ja som vcera mala opat tie bolesti dole,boli ma snad uz kazdy pohyb,aj krize,mi to vystreluje niekam aj vyssie.....Dufam len,ze to nebude uz dlho trvat,lebo takto fungovat-to nie je bohvieco..... 😒 Este do nedele som bola ako rybicka a nevedla,ze som tehu...... 😅

luka04
10. nov 2009

moni...aj me vraveli ze mala je velka, ze je o 2 tyzdne popredu, pametas?? podla sona..a nakoniec to bol drobcek, 3270g, mali sme najmenej zo vsetkych co sme naraz rodili...takze to sono neni presne..ale aj tak to bude valibuk 😉

klaudy..verim ti, ako sa citis...ty kokso, sak uz aj vy za chvilonku pojdete s moni, juj tesim sa, aby ste to mali za sebou aj vy...apsom poviete o normalnom porode, zatial sme tu same sekcie 😅

inak baby, nejako rychlo zabudam na tehu, bolesti, cisarsky..sak kazdym dnom si horsie vybavujem vsetko..akoby som ani tehu nebola...a pritom mi to pripadal nekonecny pribeh, stale som jojkala..vcera som lezala a snazila sa predstavit si, ako mala kopala...a uz to nejako neslo 😅

inak, tuto noc som spala dokopy asi 2 hodky...uz zacinam byt z toho zufala, cez den mala spi a v noci sme hore...kazdu hodinu...bud boli brusko alebo pyta papat...keby sa aspom poriadne napapala a vydrzala, ale ona si trocha pocucka a uz zaspi a o hodinu je hore.. ☹ ☹ som biela ako stena, kazdy mi to vravi...

monika131
10. nov 2009

klaudy.... tak to ti poviem, že to sú riadne šoky. No a ten termín je skôr presne o 11 dní, ale ja si myslím, že skôr ako budúci týždeň sa nám ten drobček nenarodí, to je taká moja intuícia. No uvidíme.
A s tou váhou je to presne tak, že tá odchýlka môže byť aj 500 gramov, a to mi aj doktro povedal, takže veľmi neverím tomu, že je až taký veľký, no necháme sa prekvapiť.
A tie bolesti v podbrušku? Tak to mám aj ja, také nepríjemné tlaky ako keby to malo všetko prastknúť, ale včera mi bolo vysvetlené, že je to normálne, že sa všetko rozťahuje a pripravuje na pôrod.
A aj kríže ma dosť bolia, no ale tiež dúfam, že sa to už čoskoro skončí.
😉 😉 😉

monika131
10. nov 2009

luka.... no áno, na to si spomínam. Ja si tiež myslím, že nebude až taký veľký, ale hovorím, uvidíme, necháme sa prekvapiť.
No, to mi hovorilo už viac kamošiek, že na tehulkovanie, pôrod a bolesti žena veľmi rýchlo zabudne. Lebo sa teší z bábätka.
Takže malinká Vám v noci nespí, tak to ti verím, že si riadne unavená, ale hádam sa to upraví, má vymenený deň a noc, no mne moja mamina hovorila, že to sa môže stať, že bábätko si zamení deň s nocou, a potom v noci je hore každú chvíľu, ale vraj sa to upraví. Tak ti držím palce, aby to bolo čoskoro.

No ozaj to vyzerá tak, že iba ja a klaudy by sme mali rodiť normálne, tak si budeme vymienať skúsenosti. No ale nepredbiehajme 🙂

klauduska
10. nov 2009

luka....takze malinka Ti zle spinka v noci?A co to,z coho ju boli brusko?Nemoze to mat z Tvojej stravy?Ci vyhybas sa takym veciam,ktore by mohli nafukovat???2 hodky naspat to je ozaj malinko.....aspon si pospis s nou cez den?Mala by si,lebo takto fungovat......potom sa to moze prenasat aj do mliecka....
Tak drzim palce,nech sa VAm to rychlo upravi..... 😉

moni....aj ja si vravim,ze to takto ma asi byt-tie bolesti a tlaky,ale som aj nakoniec rada,ze to prislo az teraz a nie skor,lebo je to fakt neprijemne,ani sa poriadne posadit,ani postavit,ani lezat na jednom boku,ani na druhom a o chodzi ani nehovorim....teraz si pripadam,ze chodim ako ta kacica co ste tu spominali.... 😠

A co kedy ides teda najblizsie???

monika131
10. nov 2009

klaudy.... so sedením, ležaním a chodením je to u mňa presne rovnako. Už si niekedy pripadám ako mrla v zadku, lebo sa mrvím, večer radšej dlho pozerám telku, aby som nemusela každú chvíľu vstávať z postele na wc a budiť manželína.
No a ako kačica si pripadám aj ja. 😀
Najbližšie idem 16.11., to je v pondelok, presne na moje 25 narodky, ale už idem aj s pobalenou taškou, nechám ju v aute, keby náhodou, ale už ju zoberiem zo sebou. 🙂

V nedeľu som sa pýtala manželína, že čo dostanem od neho na narodky. a povedal mi, že on mi už darček dal, a že možno sa trafil aj presne do dátumu, myslel tým malinkého. 🙂

luka04
10. nov 2009

klaudy...aj ju boli brusko v noci, vidim, ze ma krce, aj to pocut ako jej zblnkoce v crevkach moje chudatko ☹ robim s nou vsetko mozne, masirujem s mastickou, cvicime nozkami...neviem ci je to z mojej stravy, praveze sa snazim dodrziavat vsetko ako mam, ked tu bola mamina, naucila ma co mozem a co nie...sak uz som schudla skoro vsetko co som pribrala, dnes som sa vazila, ostalo mi 1 kilo 😵 ale nehladujem, len sa neprejedam ako kedysi a zakazali mi cokoladu, takze nepapam ani sladkosti...a ide to dolu...uz si obleciem povodne veci, len mam troska pneumatiku na pase 😅 ale t tak lahko nemozem davat dole, po cisarskom....cvicit... cez den nespim, sem tam hodku poobede...aj to ju pocuvam stale...musim stale nieco robit, aj teraz periem, idem vyvarit flasky a odsavacku, a varit 😒

klauduska
10. nov 2009

jeeej moni,tak to by si mala krasny darcek k narodeninkam!!!to fakt....Mne zasa segra pyli do hlavy-este vydrz do 12.11,lebo vtedy ma zasa ona narodky,ze by to bol pre nu ten najkrajsi darcek§ 🙂
Tak uvidime,mozno sa aj ten Vas vypyta skor.....a nas netusim....tipujem to na tento vikend.....ale ved vsetko je mozne.....

Aj ty chodis teraz tak casto na WC?Ja snad kazde 2 hodky... 😒 ale nastatsie manzelina nebudim,este ako-tak vladzem vstat.....

inak,prihodila som najnovsie foto.... 😉

klauduska
10. nov 2009

luka....fuuu,tak toto nas caka....???Keby ti mal aspon kto pomoct,ze by si si zdriemla aspon cez den nieco,ked sa uz v noci takto trapite....A kedy ides s malou k dr.?Mozno ti ona poradi,neskusala si jej zavolat?

A ako vyvaras,mas sterilizator alebo riadne zalejes vriacou vodou?S tymi kileckami si aj tak dobra,sa malokomu tak postasti dat rychlo dolu nabrate kilecka...ale ono to ide dolu aj samo si myslim,sa vravi,ze aj to sestonedelie je na to,aby sa aj maternica dala dso poriadku a tym padom aj vaha sa upravuje....a potom uz len cvicit a cvicit...

monika131
10. nov 2009

no, to by teda bol naozaj super darček, ale ja mám taký ciťák, že to nebude presne na moje narodky, ale okolo 18, no uvidíme, nechcem to predbiehať a možno to bude aj tento víkend.... 🙂

no na wc-ko chodím tiež asi každé 2-3 hodky, podľa toho, ako tvrdo zaspím, a tiež vládzem vstať, ale môj manželíno vždy zareaguje, či je všetko v poriadku, ale potom hneď zaspí, takže ja preto radšej spín na gauči v obývačke, aby sa on vyspal, pretože ráno vstáva každý deň o 4.45 do práce.

kuknem fotečky.....

luka.....tak tá váha je super, že jedno kilo, koľko si po pôrode, 2 týždne?
No a Leuška sa hádam polepší, a bude v noci spinkať, beťárka jedna, ale s maminkou nacvičuje? 😉

monika131
10. nov 2009

klaudy.....vyzeráš super, sexi mamina

idem postaviť hráškovú polievočku, manželíno si rozkázal a potom sem nakuknem

klauduska
10. nov 2009

moni...aj moj vstava tak pred piatou,ale on ma taky tvrdy spanok....ze niekedy si myslim,ze je hore,ze ma vnima ako tazko vstavam,ale v zapati zaskripe zubami a je mi jasne,ze spi.... 😀 😀 😀 A my mame vlastne spalno-obyvacku,takze jedine,ze by som sla spat na balkon..... 😀 😀 😀

klauduska
10. nov 2009

moni..tak dobre navar....

ja som minule robila prvy krat cicerovu pomazanku a taka som z neho bola naduta,teda myslim nafuknuta....uf..... 😝

co sexi,ale gulata mamina.... 😉 🙂

Inak sa pochvalim,ze nam vcera prisiel uz monitor dychu..... 🙂

luka04
10. nov 2009

klaudy... vyvaram klasicky vo vriacej vode...musim kazdy druhy den, take su tie flasky hnusne od toho mlieka...aj odsavacka...mozno by som mala aj kazdy den ale to sa mi nechce 😅 u doktorky sme boli vcera...na prvej poradni..aj jej prepichla uska..mame nausnicky 😵 ona povedala na vsetko, ze je to normalne,aj bolesti bruska, aj flaky na telicku, aj ze skro vobec neplace len ked ma tie bolesti / ked ich nema v ten den, ani ju nepocujem pipnut 😕 / snad je to normalne...

klauduska
10. nov 2009

tak uz mate nausnicky??Super-mala je teda riadna fesanda uz..... 🙂

moja mam mi tiez vravela,ze som vobec neplakavala iba ked som pytala jest a potom ked mi az v 9 mesiacoch isiel prvy zub..... 😅
Takze malinka Leuska je mozno taka dobrucka-po maminke.....

S tym vyvranim budem na tom asi podobne,no rozmyslali sme,ze kupime ten parny sterilizator....neviete,ma ho niekto z vas alebo vo vasom okoli--ci sa to oplati alebo nie?Nie je to az take drahe,ale ci to dobre funguje....

monika131
10. nov 2009

klaudy....guľaté sme všetky, takto pár dní pred pôrodom, nie si v tom sama, vlastne už sme zostali iba my dve, takže som na tom rovnako, guľatá mamina 😀

no aj môj drahý má tvrdý spánok, niekedy chrápe tak, že odchádzam k telke kvôli tomu, ale aspoň raz v noci sa zobudí, keď idem na wc-ko a kontroluje, či je všetko v poriadku.l

ja som zasa včera zmastila dve hrianky s cesnakom a bolo mi zle celé poobedie, strašne z toho cesnaku....

luka....takže Leuška je už kočka s náušničkami, super, že na poradni bolo všetko v poriadku. Hádam tí doktori vedia, čo hovoria, nie? 🙂

polievočka sa už varí, teraz idem vysávať, tak letmo utrieť prah a potom zbaliť veci do pôrodnice 🙂 🙂 🙂

klauduska
10. nov 2009

moni,ty si este neni zbalena???Tak to ja by som teda nemohla takto nechat na poslednu chvilu..... 😅

monika131
10. nov 2009

no, upratané, polievočka skoro dovarená, a idem sa baliť.
no klauduš, ja som to nechala takto na poslednú chvíľu, ja som si tou taškou pri dverách nechcela.....tak troška naháňať strach, alebo nepozerať sa na tú tašku každý deň a myslieť na to, že kedy to už bude......
🙂 🙂 🙂

ale dnes ju už pobalím, alebo až zajtra?

nie, nie, dnes ju zbalím a idem aj nachystať postielku, dať plachtičku, obliecť paplonik.....

katika82
11. nov 2009

No Ahojte maminy,tak mi sa uz pomalicky učíme kojit dnes uz pekne sal mlieclo sice este nemam ale cucka si to kolostrum.ja som na tom trosku lepsie uz sama chodím len to hrozné boli ale musim co uz.co boli asi najviac su injekcie na stahovanie maternice no tak to su take hrozné bolesti.inak nakoniec som bola v celkovej narkóze lebo uz sa inak nedalo ten pondelok ale som rada ze bola celková som bola taka kľudnejšía.

luka04
11. nov 2009

AHOJ kati...tak celkova bola?? mozno aj lepsie...ja by som tiez radsej..ale uz nevadi.. tak pekne sa ucite prikladat, neboj Lukasko ti to kolostrum roztaha..ja uz mam take mliecko, bileunke krasne 😅 a v nemocke to vyzeralo vselijako, sme sa natrapili, kym sa to roztahalo...juuj tie bolesti, viem o com hovoris!!! aj pre mna to bolo strasne..ja som sa asi az po 3 dnoch dokazala vytesovat z porodu a ze mam dietatko krasne, ked presli tie najvecsie...ale to chce cas, takyto zakrok...ja uz sa citim vinikajuco...tak pevne nervy a drzkaj sa!!! malinky je svetovy 🙂 🙂 🙂

klauduska
12. nov 2009

Ahoooj kati!!!!

Tak uz sa ucite pekne papakat???No super,dufam,ze sa Vam bude darit a budete dlho,predlho kojit!!! 😉
A nakoniec celkova?Preco?Kvoli tomu,ze Ti odtiekla ta plodova voda,alebo kvoi comu?A mala si aj bolesti,kontrakcie este pred zakrokom,ked ti odtiekla ta voda?

My sme este domka,vcera som bola v nemocke na vysetreni,vsetko je OK,krcok skrateny o 1 cm.....v pondelok idem opat....baby,neviem ci to maly tlaci,ale strasne ma boli chrbat,ani nie krize,ale niekde v strede chrbta...... ☹ v noci som vobec nespala,strasne bolesti...Tak som si uz musela dat 1/2 paralenu a potom to chvalabohu preslo.....

Ja uz chcem mat Filipka pri sebe!!!!!Toto je asi najhorsi tyzden tehu..... 😒

klauduska
12. nov 2009

Inak KATI!

Vsetucko najsamlepsie k dnesnym narodeninkam vela zdravicka,statsicka,lasocky,spokonosti a radosti zo zivota a hlavne teraz z maleho Lukaska!!!!! 😉 😉 😉

miculienka
12. nov 2009

katika - blahoželám ku maličkému aj ku všetkému čo práve máš 😉

nella27
12. nov 2009

ahoj Katuska, tak aj ja sa pripajam ku gratulaciam, som rada ze vsetko dobre dopadlo a uz mas malickeho pri sebe.... tak sa pekne opatrujte a prajem vela zdravia a sily do novej etapy vasho zivota. 🙂

monika131
13. nov 2009

ahojte maminky......

katika.....gratulujem k malinkému a aj k včerajším narodkám. Takže vy už aj pomaličky cuckáte, tak to je super, že Lukáško je taký šikovný.
Tie bolesti ti nezávidím, ale držím palčeky, aby to rýchlo prešlo.

klaudy.....ja tiež idem v pondelok do nemocky, ale už si pre istotu zoberiem aj pobalenú tašku, keby náhodou.
A také nepríjemné bolesti mám aj ja, a nie len chrbát, ale posledné tri dni, mávam v podbrušku také bolesti, ako keby som mala dostať krámošky. A v noci nespím, už skoro vôbec.
Aj dnes to bola hotová katastrofa. Každú chvíľu sa prevaľujem, a čo je najhoršie, že nemôžem zaspať, a drobček už hrozne tlačí na všetko, na čo sa len tlačiť dá.
No uvidíme, do kedy sa ešte bude rozvaľovať v brušku.
Ale tiež by som ho už najradšej mala pri sebe, a mala všetko za sebou. Tie posledné dva týždne tehulkovania sú fakt o držku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre