Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

emilly821
15. nov 2009

ahoj luka. ty si spominala, ze mamina je dietna sestra... a nevies mi nahodou poradit, co je dobre jest, alebo pit na podporu tvorby mliecka??? diiik 🙂
katika...gratulujem k malinkemu a prajem vam obom vsetko najlepsie 🙂 !!!

luka04
15. nov 2009

emilly..no do mna stale pchala mamina polievky, hlavne zasmazenu so slizikmi, taku na cerveno a vela pit..stale mi nosila pohar s vodou...a mam aj caj HIPP na podporu tvorby mlieka..

inak babky, dostala som zapal prsnikov, bola som na pohotovosti cez vikend, horucka a hrozne bolesti...v jednom prsniku, mi zatvrdlo mlieko, mam si to vymasirovat ale strasne to boli ☹ ☹ a mam antibiotika...a pritom mlieka mam uz malo... teraz malej davam HAMI...asi sme skoncili s kojenim..

jak som bola na pohotovost, uuplnou nahodou som zazrela taky zosit, kde su napisane mena rodiciek prijatych a bola tam nasa KLAUDI, 12.11. takze uz ma Filipka aj ona, dufajme, ze je vsetko ok...

katika82
16. nov 2009

ahojte maminy

tak ja už som domka od soboty, ale až dnes som ako tak v norme

luka moja viem o čom hovoríš mne sa v nemocnici behom hodiny naliali prsia a mala som ich ako beton keby ma neboli v sobotu pustili v nedeľu by som už mala horúčky a zápal prsníkov. sestričky mi len stále že odstrekávať a tak ale to sa nedalo ked som mala prsia ako beton

v sobotu ked som prišla domov ma mamina posadila na stoličku a musela mi to najskôr vymasírovať to poviem vám takú bolesť som ešte nezačila ja som revala ričala mamina rovno somnou lebo ona to tiež zažila, Peťko chudák temu tiež slzy tiekli a segra revala spolu somnou.

takto celú sobotu až večer som dokázala trošku odsávačkou odstriekať teraz už tak ked sa malý naje vypije tak 60-90 ml vážime ho pred a po kojení tak preto viem a ja ešte deci vždy odstiekam.

takže už je to trošku lepšie, inak malý je zlatý bolieva ho bruško občas, dnes v noci mal koliku tak sme sa dve hodiny trápili ale potom spal 5 hodín a teraz už spinka od deviatej.to bruško je najhoršie inak by bol fakt super spinká tak 2-4 hodiny takže to krásne.

klaudy gratulujem k malému držkajte sa a opatrujte už je toho na nás viac čooo. tak sa musíme nejak potrápiť

surviver
16. nov 2009

Ahojte,tak sa vam trochu zamiešam do debaty 😉
emily na tvorbu mlieka su dobre marhule,bud kompot,ale aj sušene a samozrejme vela pit...držim palce nech mate dost mliečka a aby vas to nebolelo....a blahoželam všetkym k babatkam,super,že to už mate za sebou,ja ešte len začinam mat trocha obavy ako to bude....

monika131
17. nov 2009

Ahojte maminky.....

Tak som už zostala iba ja.....
Včera som bola u doktrora a ešte mám zatvorený krčok a dávajú nám ešte týždeň, najmenej. No už to musíme nejako vydržať, aby sme sa k vám mohli pripojiť.

klauduš.....tak gratulujeeeeeeem k Filipkovi. 🙂

bzzmajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika333
18. nov 2009

ahojte

katika82
18. nov 2009

no inak babule ešte čo sa týka môjho pôrodu
bol trošku chaotický v pondelok som prišla do nemocnice a kedže som už vraj mala kontrakcie ktoré som ja necítila tak mi dali magnozium. no a potom som zacítila ako mi niečo tečie také vodavé tak som volala sestričku ale povedala že to voda nieje podlľa tej skúšky.tak ma poslala na obed. no a z obeda ked som išla tak ma ešte zavolala že doktorka jej kázala mi pichnúť fraxiparín že ked idem až utorok ráno že ešte mi dajú tú jednu dávku predsa len ked som ho užívala od 4 mesiaca. no lenže potom to začalo tiecť ešte viac. Prišiel môj gynekolog Hruda mi povedať že teda v utorok o pol deviatej ideme na to. no ale ked som mu povedala že mi niečo tečie tak si ma zobral a hned vyšetril našťastie mal službu vtedy.no a povedal že som otvorená takže ak tie kontrakcie neprestnú tak ideme na to. a ja že no ale tá doktorka čo ma prijímala mi pichla praxiparín a Hrudová mi jasne napísala do predoperačnej správy že deň predtým mi nebá byť pichnutý lebo že sa spinalná anestéza potom nesmie dať. tak on chudák bol z toho taký že prečo mi ju pichli a tak a že tak ked nie tak urobíme celkovú že či súhlasím. no bolo mi to už jedno len aby bol malý v priadku. no ale ked zistil že ma sestričky poslali na obed tak to už vošla do neho asi aj zlosť. že teraz mi nemobol urobiť ani spinal ani celkovú a musíme čakať že čo sa bude diať. aj sa bál určite lebo vedel že ak sa začne pôrod tak bude problém.
no našťastie to trošku o tretej ustalo a o pol siedmej ma brali už na sálu a nachystali na cisársky a 19.10 už bol malý na svete. mamina ho potom čakala pred sálou a chudáka ešte poriadne zjazdila že prečo mi tá doktorka pichla ten fraxiparín že čo keby sa mi niečo stalo a tak. tak jej potom povedal že on si to s ňou už vyriešil a že našťastie je všetko v poriadku.
aj ja aj malý.

selyma
18. nov 2009

Ahojte babky. Ja som niekedy sem skocila na par otazocok, ale to uz asi ani nepamatate. Chcela som vam len zablahozelat k vasim krasnym detickam. Pamatam sa, ako ja som bola len na zaciatku a vy uz pokrocilejsie tehulky. A teraz? Ja pokrocilejsia tehulka a vy mamicky zaciatocnicky. Ale ako ten cas leti.
Este raz vam blahozelam a nech vam zdravie sluzi. 🤐

luka04
18. nov 2009

ahoj moni aj kati...moni, nebojkaj, aj na teba to coskoro pride 🙂 uzivaj si posledne dni kludu...ja som 😅 hotova...dnes idem napr, az teraz papat 😒 /ale neuskodi mi 😀 /

kati..fuuu tak to si mala riadne harakiri pred porodom...nastastie vsetko bolo ok...a ty si mala tiez take problemy s mlieckom?? no mne je konecne lepsie, hrudy som skoro cele rozmasirovala, aj ked to bol druhy porod, dnes som bola u gynca, dal mi tablety na zastavenie mlieka..uz mam malinko, za cely den co odsajem, ma Lejka na jednu davku papania..ze to nema zmysel, a zapal by sa mohol vratit..a to uz nechcem.. 😕 len su tie lieky dost silne, moc znizuju tlak, mam si davat pozor pri prudkom vstavani, ze mozem odkecnut..a ja mavam bez tak nizky tlak..ale co uz..aj horsie bolo..malinka zatial posllucha, aj bolesti bruska ustupili..a ty ako??? poslucha Lukasko?? bola si na prvej poradni uz?

selyma..dakujeme 😅 ja si ta pametam...aj tebe drzime palceky

toja
18. nov 2009

caute, prosim vas, ake ste mali priznaky, este predtym,ako vam vynechali kramy? mna boli prsia a to mam mat kramy za 14 dni...

toja
18. nov 2009

plus sucho v ustach🙂,aj to sa ráta ako priznak?

mamka24
18. nov 2009

Dobrý večer kdo mi umi poradit brala sem antikocepci tři měsice a před sedmimi dnami sem ji nebrala a měli sme y přítelem se.. je možné že budeme mit miminko ya radu děkuji

toja
18. nov 2009

mamka24: no to pochybujem,ale predsa treba vediet aj to, v ktory den po menzese to bolo a tak...

monika131
19. nov 2009

ahojte maminy.....

luka....no hádam to už bude čoskoro, lebo už je to dosť o držku. Drobčekove kopance sú riadne bolestivé a keď začne, tak si pokopkáva aj hodinku v kuse. S manželínom sa na tom riadne zabávame, ako sa bruško vlní hore, dole a keď sa vypučí nožička a chodí si s ňou po celej strane bruška, tak je to riadna sranda, ale niekedy aj bolesť.
Takže ty už prestávaš kojiť, no keď sa nedá, tak sa nedá a počula som, že tie zápaly sú dosť nepríjemná vec, takže ani sa nečudujem, že už ďalší nechceš zažiť.
Super, že malinkú už nebolí bruško, aspoň už nemáte také búrlivé noci. 🙂

katika....tak to bol riadny chaos. No ale tvoj doktor to zvládol, a hlavne, že ste ty aj Lukáško v úplnom poriadku. To je dôležité.

selyma....ja si ťa pamätám, ako sa cítiš? Je u vás všetko v poriadku?
A bude to chlapček alebo dievčatko?

toja....mňa boli prsia pred každými krámoškami, a začali asi tak 2 týždne pred tým. Ale keď ťa pred tým neboleli, tak možno by to mohol byť aj príznak toho, že si tehulka. Ale určite treba počkať a urobiť si o tých 14 dní testík a uvidíš. Držím palčeky. 🙂

mamka24....po vysadení antikoncepcie potrebuje organizmus nejaký čas na to, aby si usporiadal hormóny, a väčšinou to tvrá dlhšie ako 7 dní, takže podľa mňa asi tehulka nebudeš, no ale možno motyka vystrelila. 🙂

jahody11
19. nov 2009

jaaj baby, ako ten cas letiiiii, uz aj ty katika si mamicka, to je super, my sme uz zabehani ale na net mam velmi malo casu, nisi nahodou na facebooku???

selyma
19. nov 2009

Ahoj Monika. Dakujem za opytanie, poklopem po zuboch, zatial sa mame dobre a vsetko je OK. Ja zatial neviem, co to bude, aj ked by som chcela. Uvidime.
Samozrejme drzim ti palecky, ja sa velmi tesim na svoju chvilu. 😀

katika82
19. nov 2009

ahojj jahody, jasné som na faceeboku ako katarína zubajová.tak ma tam nájdi

luka no my si pomaličky zvykáme jednu noc máme super že prespí 4 hodinky napapá s a znova spinká dalši a je taká že celú preplače. no dúfam že tie koliky trošku ustúpia. mliečko zatiaľ ok, už je to lepšie už kojím normálne bez klobúčikov takže som rada,malý papa o sto dušu.stále sa na ňom smejeme aké grimasi strúha ked zaspáva tak to je úplne úžasné.

monika131
20. nov 2009

Ahojky Selyma....

Tak to je super, že u vás je všetko v poriadku. Takže vaše bábätko sa nechce ukázať, že čo má medzi nožičkami. Ten náš drobček nám to ukázal už v 17tt. Už vtedy mi doktor povedal, že to bude chlapček. Ja som bola troška sklamaná, ale iba troška, lebo ja som veľmi chcela dievčatko, ale hneď ma to prešlo, to sklamanie, lebo som bola šťastná z toho, že drobček je zdravučký ako rybka.
Ja sa tej svojej chvíle už neviem dočkať. Už som z toho aj mierne nervózna, že kedy to príde, je to také napätie, ale veľmi sa na to všetci tešíme.
Drobec má už málo miesta a kope o sto šesť, dosť ma utláča, ale dá sa to vydržať, aj keď dnes v noci som musela odísť zo spálne a ísť k telke, lebo tak sa mrvil, že som nemohla spať.

Ja ti tiež držím palce, aby všetko dobre dopadlo 🙂

selyma
20. nov 2009

Ahoj Monika. Tak ja sice nie som v tvojom tyzdni, ale musia to byt riadne kopance. Ja tiez mam niekedy v noci problem zaspat, lebo sa tak mnervi a hlavne akurat pod bruchom, tak mam niekedy ani nie strach, lebo neviem, ci to moze byt naozaj, ale ze ci som ho neprilahla, ci tam nema rucku alebo tak. A potom sa otocim na druhy bok, a tam zasa. Polezim na chrbate, a ked sa vratim na bok, zasa kopance. Tak neviem, ale vtedy nespim. Len vnimam ako sa hybe.

monika131
20. nov 2009

No, ani ja nemôžem spať, keď sa drobček hýbe, lebo sa to nedá.
No a poviem ti selyma, že sú to riadne kopance, veď uvidíš sama o pár týždňov.
A určite nemusíš mať strach, že drobčeka priľahneš, to sa nemôže stať, aj keby si spinkala na brušku, drobček je chránený. 🙂

selyma
22. nov 2009

Monika, ako sa citis?

smajli
22. nov 2009

drzim palce monika:o)
a aj mamickam nech sa dari:o)
nam sa dari...akurat sme prisli o mliecko ...tak sme dva tyzdne na nutrilone...tak velmi ma to mrzi....uz som sa s tym zmierila,ale je mi to luto,ze sa mi nepodarilo kojit co najdlhsie...a malicky sa naplakal,kym si zvykol prejst na umelu papu...
tak sa drzte:o)
my doma net nemame...maju ho moji rodicia... takze ja uz na net nestiham chodit...iba ked pridem k babke...
tak sa majte:o)

klauduska
22. nov 2009

Tak konecne sa ozyvam z pody domovskej,len vcera nas poobede pustili domkov,zltacka akosi nechce ustupovat,maly bol 2 krat na fototerapii a hodnoty neklesaju... Teraz mame praktizovat helioterapiu,ale akosi slniecka nikde,tak mame vraj aspon vyuzit denne svetlo...V utorok vsak ideme naspat do nemocky na odbery krvi,ci bilirubim klesol alebo nie.Silnob drzte palceky,prosim!!!

Inak porod bol celkom fajn,kontrakcie neboli az take silne,sluzbu mala Liskova(porodna asistentka co som k nej chodila cvicit),tak ma odrodila spolu s Brestanskym.Najhorsie snad bolo sitie,to strasne bolelo a boli doteraz... Museli ma nastrihnut,lebo som nevedela vytlacit hlavicku a malemu sa tam uz prestavalo pacit,az chceli volat dalsieho doktora s 2 atestaciami,tak nakoniec strihli a ja vytlacila..... Ale samozreme,ze som im pri tlaceni omdlela...No,to som cela ja.... 😀 mliecka mam dost,len malinky ma divne intervaly papania,niekedy potiahne 2-3,5 hodky a niekedy pyta kazdu hodinu,neviem si to vysvetlit a tiez ma niekedy take prdy,asi ho trapi brusko,lebo vtedy je strasne placlivy,neviem ho utisit ako strasne placka..... ☹ ☹ ☹

tak uz len Monike drzim palceky!!! 😉

luka04
22. nov 2009

ahojcek kladudy..srdecne gratulujem 😉 ja som bola na pohotovosti a videla som v zosite prijatych tvoje meno, 12.11.ze???? som na teba myslela...fuu tak si mala tazsi porod, ale hlavna vec, ze to mate uspesne za sebou...aj moja Lejka mala male naznaky zltacky, dokina kazala davat doma na denne svetlo a pomohlo...drzim palceky... no moja tiez papa kazde 2-3 hodky....jedujem sa, ze tak casto, lebo mame umele mliecko a nohla by vydrzat viacej...a ked zyvsim davku, nevladze dopit alebo sa dogrcka..tak nechavame povodnu davku, ale potom stale papame.. pri kojeni je asi normalne ze pyta hocikedy, mozno si malo vytiahne, tak je za hodinku zas hladny..baba so mnou na izbe kojila stale maleho...

emilly821
23. nov 2009

ahojky maminky...
klaudy, gratulujem k mlinkemu a prajem vam obom vsetko najlepsie 🙂 to je u maleho babetka normalne, ze este nema staly rezim papania. moja malinka uz ma vyse mesiaca a este stale papa "kedy sa jej zachce" 😉 niekedy spi aj 4hod. a inokedy zas nechce spat ani za svet a papa kazdu hodinu...
...a s tym bolenim bruska...neskusala si ho davat do polohy "na tigrika"? nasej sofinke to pomaha, sa tak pekne ukludni, ked ju boli brusko, potom si aj poprdka a je zasa na chvilu dobre...
smajli, to mi je luto, ze si prisla o mliecko. si dostala tiez zapal ako luka? ale tak hlavne, aby si bola v poriadku, aby aj malinkemu bolo dobre. najdolezitejsie je spokojna a kludna maminka a potom bude aj babetko 😵 drzim palce... 🙂

monika131
23. nov 2009

Ahojte maminy.....

Tak už som zostala iba ja sama..... ☹
Dnes som zasa bola na kontrole, tak ešte je to tam všetko zatvorené, ozvy boli dobré, tlak, moč a prietoky tiež, takže mi doktorka povedala, že trpezlivosť vraj ružičky prináša a musíme iba čakať.
Ibaže mňa to čakanie už vôbec, ale vôbec nebaví. Už mi je hrozne ťažko, ale hádam to tých pár dní nejako vydržím, aj manželíno je už dosť nervózny, no ale hádam sa čoskoro rozhodne prísť ten náš drobec na svet.
Ďakujem všetkým, čo mi držia palčeky.

klaudy.....gratulujem a teším sa s tebou. 🙂

maryol
23. nov 2009

Ahoj, Monika, veľmi dobre viem, ako sa cítiš, aj my dnes máme 1.termín a stále nič...nezostáva nám iné, ako tých drobcov začať presviedčať, že už by sa patrilo...

smajli
23. nov 2009

monika vydrz,myslime na teba a drzime palce...uvidis uz sa coskoro budes tesit zo svojho chlapceka aj ty :o) drzte sa :o)
my sme dnes boli na poradni a vazime 4650g :o) 🙂

katika82
23. nov 2009

ahojte maminy

no tak vidím že máme toho veľa spoločného

klaudy mne tiež tak malý niekedy vydrží aj 4 hodiny a niekedy ani hodinu, mamina mi povedala že mám asi riedke mliekčko že preto niekedy chce viac niekedy menej. ale tak snažíme sa ho vážiť pred kojením a tak cca tých 50 vypije.

bruško nás tiež trápi pred každým kojením dávame espumisan L tak to trošku pomáha ale strašne si musím dávať pozor na stravu. stačí koliesko uhorky alebo niečo také a už je zle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre