Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

jahody11
8. apr 2009

su to tripple testy, cize AFP testy, kde sa zisti aku mas vysoku hladinu hcg a afp, tie skratky mi nic nehovoria ale ak mas znizene, tak ma babatko nabeh na downov syndrom a ked su zvysene tak na razstep chrbtice, ja som mala ten nabeh na downov syndrom, vyslo mi riziko pri prvom krvnom teste, ze jedno dieta z 270 moze byt chore, cize 1:270
druhy test mi visiel 1:650, takze uz o dost lepsie... preto doki vravel, ze amnio( odber plodovej vody) nie je potrebna a ze staci podrobny morfologicky ultrazvuk, na ktory som objednana 17.4. do vtedy aj umriem od toho cakania...

katika82
8. apr 2009

no ja bývam v dome, už pred dvoma rokmi som si u rodičov prerobila vrchné poschodie takže mam vlastne svoj byt hore svoju kupelňu s wc obývačku spálnu a vééééľku kuchynu.
ale chceme začať stavať. mám pozemok po starkom takže pomaličky najskôr len tak hrubú stavbu pod strechu dať a okná nechať tak rok postáť a potom pomaličky si robiť dnu. však bývať zatiaľ máme kde takže to je na tom super že sa nemáme kde náhliť. ja by som si chcela po škole už popri materskej začať niečo svoje robiť budem projektantka takže hádam sa mi podarí rozbehnúť niečo malé alebo aspon externe robiť pre nejakú firmu projektíky
no ved všetko je ešte vo hviezdach.
inak baby chcela som sa opýtať- uvažovali ste či budete používať pampersky alebo bavlnené plienky???

katika82
8. apr 2009

jahody - tak to ti teda naozaj nezávidím to čakanie ale dúfam že bude všetko v poriadku aj ty aj mimčo.
a to sa dá aj nejako liekmi zlepšiť potom alebo len čakať musíš?

jahody11
8. apr 2009

tak, papersky to nemusia byt, patria medzi zbytocne predrazene.... sestra zacala uzivat bavlnene ale mala sa stale vyhadzala a to vyskusala rozne pracie prostriedky a tak presli na "pampersky" a to tiez skusali vselijake a nakoniec sa im osvedzili tesco plienky ale nie v tom bielo cervenom obale ale taky fialovy obal, su fakt fajn..
ja chcem tiez najskor vyskusat bavlnene ale ak sa nebude dat tak prejdeme na jednorazovky 😉

kacka.h
8. apr 2009

Jahody- A tie testy sa robia pocas celeho tehotenstva, ci len na zaciatku?...to cakanie musi byt ozaj strasne. Drzim pasticky nech je vsetko ok!!!!
My byvame u svokrovcov, ale prerabame byt, co sme kupili(ku ktoremu je aj zahrada) co je super, tak coskoro by sme sa mali nastahovat. Uz sa neviem dockat, ked budeme uz len ja s priatelom a babatko.
Kati- Veru ja som nad tym som este neuvazovala, co budem pouzivat. Ale pocula som, ze na zaciatku je dobre pouzivat plienky klasicke a potom uz kludne pampersky.

klauduska
8. apr 2009

jahody...tak to vazne cloveka vystrasi,ale snad bude vsetko ok.... 😉

kati...tak to mate super,aj pozemok mate......no uplne super.....nas este len caka toto vsetko,rozmyslanie ci byt ci dom a ako to vsetko financne zvladnut....

Inak ja som za jednorazovky 😉

jahody11
8. apr 2009

tie testy sa robia od 15-16 tt a musia sa stihnut do 20 tt lebo potom sa to uz neda zistit...

aj ja sa ukludnujem, ze to bude ok, este tyzden a pol a budeme vediet co a ako 😨

kacka.h
8. apr 2009

Jahody- urcite bude vsetko v poriadku 🙂

katika82
8. apr 2009

klaudy no ja by som si už v byte nezvykla pretože od malička som v rodinnom dome vieš záhrada proste vyjsť si na hojdačku vonku pokopkať si v záhradke dopestovať si zdravučkú zeleninku a ovocie.to je moje
som rada že mam pozemok a ked sme to tak rátali tak dať za 2 izbový byt 2 melony tak to aj dom postavím pomaličky.

ja by som bola si za normálne plienky je s tým síce námaha proste prať žehliť a tak ale my napríklad máme ešte odomna čisto nové čo mamina odložila a nejaké dokupiť.jednorázovky by som používala tak na cestu ked niekde ideš aby si ich mohla rovno vyhodiť a nebrať domov oprať ale inak asi klasické by som .uvidíme ako ich bude mimčo znášať

kacka.h
8. apr 2009

No asi sa tazko zvyka z domu na byt...my co si mame zvyknut z bytu na dom, je asi jednoduchsie a krajsie.
Pocujte, neviete akym potravinam by sme sa mali pocas tehotenstva vyhybat? Ja som pocula, ze plesnive syry napriklad by sa nemali jest ale inak vobec netusim. Je tu niekde taka tema?

katika82
8. apr 2009

no ja som počula že ani bylinkové čaje by sa nemali

katika82
8. apr 2009

kacka kukni tu

http://www.starostlivostodieta.sk/vyziva-v-teho...

na tejto stránke nájdeš naozaj všetko

kacka.h
8. apr 2009

Kati- dakujem...prave som to asi pred minutkou nasla na nete 🙂 .
Musim nieco nastudovat, nech som neni uplne blba 😀

jahody11
8. apr 2009

och joj, dnes je tak krasne a ja musim sediet v praci, kde mam aspon 25 stupnov 😒

sarinka23
8. apr 2009

Ahojte kocky neviete mi prosim poradit????Mam pravidelny cyklus uz dost dlho no tento mesiac som dostala mrchu ale az o 9dni skor ako mala prist a nerozumiem tomu preco,nemala som ziadne stresy praci alebo v sukromi aby sa to mohlo tymto prejavit. Neviete mi niekto poradit co to moze znamenat. Dakujem.

katika82
8. apr 2009

sari tak to fakt neviem čím to môže byť.
a bol normálny aj normáne dlho trval alebo sa ti zdal niečim iný?

katika82
8. apr 2009
sarinka23
8. apr 2009

Katika: no este trva ale prvy den bol iny ako bezne aj akoby som krvacala ale zaroven ani do kopy nic toto akurat bolo take zvlastne bolesti nemam vobec inokedy dost a teraz nic

klauduska
8. apr 2009

no,ja keby mam prasule,tak hned idem do RD.Len u nas tak isli pozemky hore ze az...a byty vlastne tiez...len vyhoda potom je,ze na dome treba o par rokov stake nieco a v bytiku nie... 😒
Svokra ma pozemok,kde maju taky stary domcek so zahradou,tak mame aspon tam miesto na oddych..... 😎

katika82
8. apr 2009

klaudi a ten domček by ste si nemohli prerobiť normálne na taký menší????
či je to daleko od mesta?

sari- no tak to ti zostáva len čakať ak to prestane a už nezačne skúsiť testík a uvidíš alebo navštíviť lekára

katika82
8. apr 2009
smajli
8. apr 2009

🙂 ja som na zaciatku skor za bavlnene,lebo z financnych dovodov ich potom ludia nechavaju babatkam dlhsie,a aj vnich sa robia bakterie,ktore su potom dlhsie na zadocku a vznikaju rozne zapaly a zapareniny... , ale uvidime aj ako to bude,tak ako jahody vravela..., tak to ale robil braska so svagrinkou... ,ked kusok deti vyratstli,tak uz presli na jednorazovky...
xixi musim sa priznat,ze som si skusila spravit s mojim snubnym prstenom tu predpoved,ci to bude chlapec abo dievca,a vislo mi to iste,ako ked sme to robili ako decka... cize mala by som mat dvoch chlapcov...tak som zvedava,potom vam poviem,ci sa mi to potvrdilo :o) priatel bude rada,ten by chcel mat futbalovu jedenastku...
Idem teraz do obchodu...chcem kupit drahemu jedno tricko na narodky,ktore uz ma zajtra ehm ehm... davam si nacas...,ale chcela som mu kupit listky na dnesny hokej,len sa mi to nepodarilo...,vcera som cakala 2 a pol hodiny v rade na listky a uz nam len povedali,ze su vypredane...,tak mi ostalo to tricko :o) 🙂 a vonku je krasne teplucko...
a tiez byvame v byte,ale ak by sa dalo,menili by sme za RD,len to nie je mozne...aspon teraz nie...
tak majte sa zatial :o)

myounghee
8. apr 2009

ahojte, tak som dnes bola na ultrazvuku... len tam nebolo este nic take -iba taka cierna velka bodka 😅 . Tak musim ist aj na buduci tyzden este 1x. Nieco vravel, ze je naznacena kavita. ale aspon uz dufam, ze to neni mimomaternicove, ked mi uz ukazal tu ciernu bodku.

katika82
8. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

myounghee
8. apr 2009

katika dakujem! uz len dufam, ze o tyzden mi tam najde uz aj plodik (ci ako sa to vola vtedy). Uz by som chcela ostat doma, tazko mi je rano od zaludka (ako keby som bola po opici), rada by som uz oddychovala a nestresovala sa uz tolko. uvidime co bude 😉 ale verim , ze bude vsetko v poriadku uz tentokrat
drzte sa 🙂

kacka.h
8. apr 2009

Katika- ved to ked si precitame, tak nebudeme nic jest 😉 . Ale nie, to srandujem. Postudujem si co a ako.
Myo..ja som bola vcera u doktora a na ultrazvuku bola velka cierna bodka a v tej ciernej "diere" bola dalsia malinka bodka...takze asi tam tiez o chvilku budes nieco podobne mat. A v kolkom tyzdni by si mala byt? alebo kedy bola posledna MS?

babovia
8. apr 2009

ahojte, chcela by som sa spytatna jednu vec. som v 13 tt, a na ultrazvuk mam ist najblizsie az po 20 tt. na kontrolu idem 5.5 a vravel ze nenude robit ultrazvuk. ako mám vedieť ˇže je všetko v poriadku? ďakujem za odpoveď.

katika82
8. apr 2009

no ja som tiež len takú veľkú bodku a v nej malú to vačšie bolo žlté teliesko z ktorého bábo zatial prijíma potraviny a to menšie bolo bábo.

kacka.h
8. apr 2009

Hej hej, spominal nieco take ako zlte teliesko...lenze kedze som to pocula prvy krat, tak som nevedela o com vravi...ale uz viem
Babovia- to vobec netusim, lebo to je ozaj dost dlha doba.. Ale mozno sa neskor robia vysetrenia ultrazvukom v dlhsich intervaloch. Juj, ale aj mne sa to zda dost, tiez by som sa bala, ze ci sa nemoze nieco stat. Ale ved hadam lekar vie lepsie. Ale su tu kocky, ktore su aj dlhsie tehotne, tak snad ti nejaka poradi.

kacka.h
8. apr 2009

Ja som sa este chcela spytat na srdiecko. Niekde som citala, ze srdiecko zacina bit uz v 4tt a niekde ze az v 6tt. Ako to teda je? Lebo som sa na chvilku zlakla, ze preco tomu mojmu nebilo...Ale nakolko mam super lekara, tak sa neobavam, urcite by nieco podotkol. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre