Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

zuzanka.h
11. apr 2009

linea ja keď som dobrala HK som mala problémy so špinením v strede cyklu vtedy mi gyndoš povedal že je to normálna vec že sa menia hladiny hormónov ale aby si mala istotu choď pre istotu ku gynekológovi

zuzanka.h
11. apr 2009

katika stavajú tam hotel

zuzanka.h
11. apr 2009

on je stavbár

linea22
11. apr 2009

zuzanka.h a keď mám krvácanie ale ono je veľmi slabé asi nemôžem byť tehu však?som trošku aj dúfala... ☹

katika82
11. apr 2009

linea - ja viem že po vysadený anti. dochádza k takzvanému spádovému krvácaniu a potom príde normálna mrcha tak ako má.

katika82
11. apr 2009

linea určite nemôžeš byť tehu aspon podla mna je to normálne ja som to tiež mala a potom v termíne prišla aj normálna mrcha

linea22
11. apr 2009

katika82 no tak som nevedela...a to ked to mám krvácanie tak je asi malá pravdepodebnosť,že som tehu však?lebo ma bolia prsia už druhý deň na nevydržanie. ☹

linea22
11. apr 2009

No škoda...

linea22
11. apr 2009

katika82 a nemôže byť,že to mám teraz mrchu?a ak nedostanem potom mrchu?

rush
11. apr 2009

linea22 - nehadz flintu do zita....kazda to mame zariadene inak....pockaj par dni a testni sa...
ja som momentalne tiez v cakacej faze 🙂 zacala som spinit...ale mrska nechodi, vcera som trochu krvacala pri milovani a dnes rano kukam a 2 //
zatial tomu este ani verit nexcem...uvidime neskor...zatial to nikomu nehovorim...ani drahemu....chcem az ked to bude trochu istejsie 😎 😵

zuzanka.h
11. apr 2009

linea ja neviemči môžeš či nemôžeš byť tehu lebo ja keď som vysadila HK tak sme stále ešte neplánovali bábetko takže som sa s tým nestretla. a potom keď už sme plánovali tak sa nám nedarilo a to mrcha chodila ako "má" a žiadne krvácanie mimo cyklu som nemala.

linea22
11. apr 2009

rush držím palce 🙂 a ďakujem za odpoveď ale prsia ma bola na nevydržanie a včera mi bolo úplne nanič aj na zvracanie asi si telo zvyká bez tabletiek 😒

katika82
11. apr 2009

rush tak blahoželám to je super.
ja to tu už písala čo sa stalo mojej kamoške že mala 5 mesiacov mrchu a bola tehotná ani o tom nevedela.
linea - neviem fakt je to ťažké posúdiť môže to byť aj to krvácanie po vysadení mrchy alebo normálna mrcha. kto vie.
prsia ťa môžu bolieť z toho že telo nemá už prísun hormonov ale aj z toho že si tehu ak ťa predtým nikdy nebolievali

rush
11. apr 2009

baby dakujem vam pekne...ono je to tak neuveritelne....este moze byt vselico...najma ked to tu tak citam ake vselijake problemy su...no zatial som optimistka 😵

ked som ja vysadila HAK sa mi cyklus uuuuplne rozhadzal - predtym bol ako svajciarske hodinky...trvalo to asi rok kym sa znormalizoval....ked nemate pravidelny cyklus tazko zistit ovulaciu a cielene planovat tehotenstvo....asi treba skusat a ono sa zadari ani neviete ako...kamoska tak mala...rozne cykli sex kade kedy a je vtom :D

drzim palce a modlim sa aby mi to potvrdil lekar a aby sa moje babatko dobre zahniezdilo 😵 😵

rush
11. apr 2009

zuzanka pozeram cim vsetkym ste si presli kym cakate babatko - drzim vam velmi pesticky....muselo to byt dost na nervy....nech je vsetko OK!!!!!!

katika - aj ja som poznala pripad, kedy do 5mesiaca!!!!!! vobec baba netusila ze je vtom...haluz...neviem si to predstavit....

linea22 - velmi sa nesleduj a nestresuj....pripadne si kup nejake testy...ale to sa zase tak skoro neukaze...az cca 2 tyzdne po oplodneni....aj ked pisu ze skor...mne skor nic neukazali...ale zase je to individualne....podla hladiny hcg.....a ked ti pride mrska...a lekarni dostat aj ovulacne testy...celkom prakticke pre tie, co maju kramy kade jak.....

...inak vela o teme tehotenstvo neviem...iba tie zakladne veci....ako sa to cele deje a vyvija 😀 ....co som tu tak citala niektore to mate poriadne nastudovane 😅 musim dostudovat 😵

linea22
11. apr 2009

no uvidím ako to bude ďalej pokračovať,ale keď som zbadala špinenie hnedé tak som taká smutná z toho zostala. ☹

jahody11
11. apr 2009

Caute babky. tak uz sme na vychode 🙂 cesta sa celkom dala, ale opuchnuta som bola cela 😖
tak idem sa venovat rodinke a aj pomoct robit maskrty na zajtra, segricka oslavuje 18-tku ta bude basavel 😀 😀

katika82
11. apr 2009

jahody super tak je dobre že si už domka ja tiež za chvíľku vyrážam z práce musím ísť skôr lebo potom by som už dostala domov až neskoro večer.

tak mi držkajte prajem všetkým tehulkám aj čakateľkám na potvrdenie tehu pekné sviatky veľa vody ale len teplej aby sme moc neprechladli. dávajte na seba aj na drobcov.

janahad
11. apr 2009

prosim daka tehulka v uk,alebo co bola a rodila v uk.chcem sa popytat ak sa da tak aj mailovo 🙂 dakujeem

queenka
autor
11. apr 2009

caute babenky 🙂 som sa vas chcela spytat..nijakej z vas lekar nepovedal ze ma rizikove tehotenstvo..lebo jas by som chcela ist na marodku koli praci...

mi.mimi2
11. apr 2009

ahoj queenka..
ja som od začiatku na pn na rizikovom...jednoducho mu povedz že sa necítiš dobre v práci a podľa mňa doky nebude robiť problémy..a akú prácu robíš??ak teda smiem vedieť??

kacka.h
11. apr 2009

Janahad...skus niekde inde, je tam urcite zahranicie, lebo kedysi som tam pracovala, aj sme s drahym planovali mat babatko, ale nakoniec sme kvoli dobrej praci na SVK odisli. Ale je forum aj zahranicie, tam sa toho urcite dozvies viacej...
Katik...pekne si oddychni doma
Rush- gratulujem!!!

kacka.h
11. apr 2009

Janahad- ten zaciatok som napisala ako madar 🙂 . To je tak ked pisem a premyslam uz o dva kroky vopred 😒 .
Ale hadam si ma pochopila, ze je tu v modrom konikovi aj tema zahranicie a tam pisu kocky, co su niekde mimo SVK.

janahad
11. apr 2009

dik

jahody11
12. apr 2009

Caute zienky, kde ste??? Mne sa od vcera pustila priesvitna tekutina z laveho prsnika, haluz 😅

queenka
autor
12. apr 2009

mimi..no robim sprievodkynu vo vlaku a je to dost take nebezpecne...a radsej by som chcela byt doma....kolko asi dopredu to mam dat vediet v praci...tiez nemozem prist a povedat ze zajtra nepidem lebo som tehotna..zatial som im to nepovedala...a lekarka mi da nejaky papier alebo ako?neviete kolko budem dostavat z platu?

mi.mimi2
12. apr 2009

queenka
no to je dosť nebezpečna práca....fúha no to ti asi neporadím koľko to treba dať vedieť lebo u každeho v praci to je inak...ale ty si chranena pretože ako tehotnú ťa vyhodiť nemožu...no keď ti da pn tak neviem ako sa to počíta u vas...no keď ti da pn tak budeš mať tú a ta ti stačí...ale na tvojom mieste by som to riešila a zbytočne neriskovala...buď radšej domka a oddychuj...daj vedieť ako si pak dopadla...ok?? 😉

zuzanka.h
12. apr 2009

queenka mzslím že prvých 10 dní ti PN platí zamestnávateľ prvé š dni je to okolo 20% z hrubého platu a daľších 7dní 55% . Potom ti platí PN sociálka a to je 55% z hrubého platu. Do PN sa ti rátajú aj víkendy.

queenka
autor
12. apr 2009

no 17 teho idem na odbery tak to chcem lkarke povedat...este sa ma nepytala ani kde robim tak neviem.....takze staci ked jej poviem ze chcem ist na pn a ona ma vypise....vies to je tak ze mne je dot casto zle a kruti sa mi obcas hlava a pri mojej praci je to dost riskantne...ci uz ked robim v noci tak mozem prechladnut alebo cokolvek sa moze stat..neraz ma privreli dvere a niekedy sa tazko otvaraj..no proste si nemyslim ze je to vhodna praca pocas tehotenstva...len neviem ako natom zareaguju v praci...je tu aj dalsia varianta..ze vlastne nemusim byt na pan ale v kasncelarii..nedavno u nas bola jedna tehotna a tiez sedela v kancli....len asi budem tiez potrebovat papier nejaky od lekarky..a ked sa to tak vezme tak aj tak by som dlho nemohla robit tu pracu koli tomu ze mi bude o chvilu vidiet brusko a urcite by som nemohla chosit po vlaku pomedzi ludi s bruskom nie?

queenka
autor
12. apr 2009

zuzanka...ale pokial ja viem tak to je takto pri normalnej marodke ale toto je rizikove tehotenstvo a tam je to ine...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre