Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

h.a.i.n.y
12. apr 2009

Ahojte baby. Mozem sa Vas opytat .. Vsetky ste vydate co cakate babo ? A mate ukoncenu skolu ? Lebo ja som prave v 3. rocniku na VS a velmi uz tuzim po babatku 🙂 Ale najskor az o 2 roky a po svadbe

mi.mimi2
12. apr 2009

queenka
mňa lekar na základe toho že mi bývalo hrozne zle,odpadávala som,mala som nízky tlak vypísal na pn..a bola son na pn až do 31 marca..a od prvého apríla som na materskej.žena ktorá je od začiatku pn ma nárok na materskú už v 32 tt.tak keď pôjdeš lekarke povedz jej že ti býva zle a o tvojej práci ako to tam chodí a si myslím že ťa necha pekne doma.

zuzanka.h
12. apr 2009

Nie nie je. lebo rizikové tehotenstvo jae indikácia na PN. ja mám rizikové tehotenstvo lebo som po IVF a som na PN

zuzanka.h
12. apr 2009

hainy ja som vydatá 5 rokov a vydávala som sa 3 roky po VŠ.

andiekens
12. apr 2009

hainy, ja som v 4. na 6.rocnej VS. a snubenec je uz po VS. sme zasnubeni pol roka a svadbu by sme radi mali na bud. rok, teda podla toho co mi zajtra vyjde.. 🙂 babo sme neplanovali, ale uspesne mi meskaju kramy. ak vyjde pozit., tak to s nadsenim prijmeme aj ked to nebude easy 🙂 piaty by som mala zvladnut na zaklade individ. planu a siesty..hm..ten je este daleko 🙂

jahody11
12. apr 2009

hainy, ja som prvacka na vyske, svadbu mam o dva tyzdne ale uz mam
26 rokov, skolu mam externe.... takze vsetko naraz... 😀

tinika
12. apr 2009

h.a.i. a prečo až dva roky po svadbe??? My sme chceli rok po svadbe začať snažilkovať a nakoniec sme sa rozhodli skor a nedarilo sa tak aby ste to potom neriesili par rockov dlhsie 😉

andiekens
12. apr 2009

tinika, podla mna to hainy myslela skor tak, ze babo najskor o dva roky (ked dokonci VS) a ze by to uz bolo zaroven aj po svadbe.. aspon tak som to pochopila.. 🙂
ach baby, drzte palec..dnes koncim 12. den meskania. ako zvyknem mat pravidelne 31.dnovy cyklus, ale napriklad aj minuleho roku som mala jedno negativne meskanie 13.dni. zajtra idem robit test 🙂

tinika
12. apr 2009

andie aha tak jasne hihi
držim palčeky nech najdes na testiku to čo chceš

h.a.i.n.y
13. apr 2009

tinika
Ano presne ja chcem hned po svadbe zacat pracovat na mimi a aj par mesiacov dopredu uz by som bola za 🙂
Ale hovorim cakat este tie 2 dlhe roky tak to asi neprezijem .. uff ..

andiekens
Ja by som tiez chcela uz cez skolu ale nasim by sa to urcite nepacilo a myslim zeby som ani skolu nezvladala kedze uz teraz mam s nou zabite cele dni a nie to zeby mi do toho voslo este babatko

jahody11
Tak to ti zavidim ze si taka odvazna 😉 Klobuk dole .. Prajem ti aby si vsetko v pohode zvladala .. A ak sa mozem spytat kam chodis na VS ??? Ja do PP na EF UMB

kacka.h
13. apr 2009

Ahojte, tak ako ste prezili sibacku?
CHcem sa Vas spytat, vsetkych co ste tu a ste tehu...mate kazda nejake priznaky? Lebo ja stale nic, jem ako predtym, vone mi nevadia, unavena nie som, zle mi nie je, ..A normalne sa mi to zda divne, nakolko v skutocnosti mam dost slaby zaludok.
A este... neviete, ci to ze babatko prestane rast, teda dychat sa vzdy nejak prejavi, napr.krvacanim alebo niecim? Ja sa asi stavam paranoidnou, vidim problemy mozno tam kde nie su ale predsa len ma to zaujima. 😒

gugu
13. apr 2009

Ahojte, kočky.
Ja vás veľa čítam, veľmi som neprispievala, ale musím sa pochváliť. Po troch rokoch snaženia (4x IUI, 1X IVF+ICSI - tehotenstvo potvrdené 1.4.2009, pomohli nám "anjeli" z Heliosu) sa nám konečne začína spĺňať sen. 🙂 Začiatkom decembra čakáme vytúžené bábätko.
Poviem vám, keď som si deň pred krvným testom spravila test a boli tam tie krásne dve čiarky, myslela som, že vyskočím z kože. To bolo niečo neuveriteľné, po toľkých negatívnych testoch.
No a pocity.....sme v 7tt a necítim nič. Presne ako ty, kacka.h. Nie je mi zle, nie som unavená, nevadia mi pachy. Možno trošku cigaretový dym, ale v norme. To bruško pobolieva a prsia mám tiež boľavé, ale to som ja mala vždy dva týždne pred krámami, takže to ani tak neberiem. Možno by sme mali byť šťastné, že nám nie je zle. 😉
23.4.ideme na posledné sono do CAR-u, to už budeme počuť srdiečko tak ja pevne dúfam, že to bude všetko OK.
A určite chcem ostať na PN až do konca.

mi.mimi2
13. apr 2009

ahojte
kacka.h a gugu budte spokojné a kľudné...ste asi z tých pár sťastných ktorým sa tehu príznaky vyhýbajú 😉
ja som tiež vravela na začiatku že sa tehu ani necítim,žiadne príznaky a tak...a na ďalší deň to začalo.....a trvalo to hrozne dlho až tak že som schudla 5 kíl a musela som si ísť poležať do nemocnice...takže budte kludné....patríte medzi tie šťastnejsie.. 🙂 😉

gugu
13. apr 2009

No neviem, čo je na tom pravdy, ale už viackrát som počula, že sa treba pozrieť na to, ako prežívala tehotenstvo tvoja mama. My sme traja súrodenci a mamine nebolo zle ani pri jednom. A vlani v júni porodila aj moja sestra a tá ešte v ôsmom mesiaci maľovala strop v kúpeľni. 🙂 Tiež bola úplne v pohode, žiadne nevoľnosti. Možno na tom niečo bude.....

kacka.h
13. apr 2009

GUGU- GRATULUJEM A DRZIM PASTIKY, NECH TO VSETKO DOBRE DOPADNE!!!! Ja mam tiez len to brusko a prsia.
mi.mimi- dakujeme za povzbudenie, budem sa tesit, ze to je len dobre. Asi moc panikarim, ale uz prestanem. Predsa tomu co sa ma stat aj tak nezabranim, ale pokial sa nic zle nedeje, musim byt stastna a spokojna aby sa nasa mala bodka zvacsovala, bola v pokoji a klude a narastla az tak ako tebe mi.mimi 🙂

zuzanka.h
13. apr 2009

ahoj gugu ja som teiž tehu - z heliosu... 🙂

gugu
13. apr 2009

Aj ja tebe gratulujem kacka a neboj, všetko je tak, ako má byť. A ....máme rovnaký termín pôrodu... len tá kalkulačka v pase mi to nejako ináč vypočítala. Doktor mi termín vyrátal tiež na 4.december. 🙂 Aj keď je len 5% žien, ktorým termín sadne presne podľa výpočtu. Ale na tom nezáleží, pár dní hore-dole. Že?

zuzanka.h
13. apr 2009

inak baby mne začali príznaky až v siedmom týždni.....

gugu
13. apr 2009

Zuzi a prežili sme si tie "pokusy" skoro rovnako 🙂
Možno to bude znieť trochu divne, ale mne za tými Heliosákmi bude smutno. 😉 Skvelí ľudia. Ja som bola zakaždým, keď som odtiaľ prišla perfektne naladená. Chodím tam od 11/2007 a ani raz sa mi nestalo, že by som mala nejakú negatívnu skúsenosť. Oni mi nepomohli len ako lekári, ale aj ako ľudia. Ja som bola počas celej stimulácie v perfektnej nálade, normálne som sa na tie večerné injekcie tešila. Nám totiž naša koordinátorka povedala, že injekcie sú kamaráti, tak som ich tak aj brala. 😀

zuzanka.h
13. apr 2009

no ja som tam tiež rada chodila. Mňa už odtiaľ 3.4. prepustili k môjmu gynekológovi. Potom čo maličkému bilo srdiečko. Inak ja som tam chodila od 09/2006

mi.mimi2
13. apr 2009

kacka.h
neni zač...hej buď kludna to malinké to cíti..ja som od začiatku na rizikovom a povei mti že lekár ma vždy upozornil aby som bola kludna že to je to najdôležitejšie čo môžem pre to malé urobiť..i keď nie vždy sa to dalo dodržať..ale snažila som sa a dotiahla som to pekne ďaleko...sa teším že mam zdravé dieťa.. 😉 takže oddycjhuj a buď v pohode...a sa teším keď mi ukážeš fotku tvojho brušiska aspoň v takom tt ako som ja 😉 ok??a bodka narastie na krásne veliké bábo 🙂

smajli
13. apr 2009

🙂 gratulujem vam dievcata k //,velmi. mam kamaratku,ktora ma teraz dvojicku za pomoci SPLNu. drzte sa a opatrujte sa 🙂
a presne tak...kacka.h a este neviem ktora,ak vam nie je zle,tak budte rady,nemusite nic citit a nemusi vam byt zle a vsetko moze byt ok,je takych dievcat mozno malo. ale moja druha kamoska to mala presne takto,okrem unavy na zaciatku jej bolo uplne bezne. a mne zatial je zle stale.. 😢 nie sice rovnako zle kazdy den,ale raz lepsie,raz horsie,rano a doobedu ako tak este fajn,ale vecer mi je skoro stale zle. 🙂 ale verim,ze to uz dlho nepotrva,ze to nebude cely cas... aj ked moja mama vravi,ze jej bolo tak divne cely cas...tak mozno bude aj mne. ale navadi,hlavne nech je babo 🙂
a inak mama s bratmi sa smeje,ze brusko mam,akoby som uz bola v 5.mesiaci xixi,...,je to moje prve tehu...,budem pekny hrosik cez leto 🙂
pekne dni prajem 🙂

smajli
13. apr 2009

a uzivajme si vonku slniecka cez volne dni 🙂 a krasne rozvkitnute zahrady, papa 🙂

gugu
13. apr 2009

Ja sa už neviem dočkať, kedy začnem rásť. 🙂
Smajli, ja mám tiež kámošku, ktorá grcala celých 9 mesiacov, chúďatko. Ja som jej vtedy zakaždým vravela, čo by som ja dala za to, keby mi bolo zle kvôli tehu, ale som rada, že som v pohode. Aj keď ono to ešte fakt môže prísť, uvidíme.

smajli
13. apr 2009

to mojej svagrinke bolo takto celych 9 mesiacov zle...stale grcala denne aj viackrat...,ja nastastie len raz denne vecer,aj to nie kazdy den, su na tom baby aj horsie. A tiez som sa nevedela dockat,kedy mi brusko porastie 🙂 a podla mna ho mam v podstate stale este malinke...,ale hovorim si,ze nech budem este teraz rada,ze este budem potom ako hrosik alebo ze sa budem uz len gulat,ze si to este potom uzijem...

gugu
13. apr 2009

....a obúvanie topánok bude asi tiež sranda 😀

kacka.h
13. apr 2009

No kocky, dakujem este raz...som ovela kludnejsia...a uz na tuto temu nebudem ani pisat, lebo je to BLBOST zbytocne sa stresovat.
Mimi, ty si riadne stihla..len brusko ti narastlo, nic viac. 🙂
Jasne, brusko ukazem, take balooonove riadne 😉
GUGU a Zuzanka..inak, mate moj obdiv, ste si toho museli riadne preskakat...to neviem, ci by som zvladla. Ale kvoli babatku asi ano, ze?

mi.mimi2
13. apr 2009

kacka.h
no hej a riadne popukalo...ale tak to mi vadí najmenej...hlavné je že je bábo ok... 😉
gugu...no to obúvanie je riadna sranda....xi...šak počkaj ...uvidíš sama 🙂

fyalynka
13. apr 2009

ahojte zienky 🙂
tak som tu znova po par dnoch 🙂 A rada vidim, ze je nas viac s cerstvymi // 😵 😵 😵 gratulujeeeeeeeem 🙂 🙂

ja som sa chcela spytat prave na opacny problem ako ma kacka a gugu....mne zacina byt zle po kazdom
jedle, nech zjem hocico - hockedy 😝 je mi tazko od zaludka...zatial negrcam, ale je to pocit, ze keby som
sa vygrckala, asi by sa mi ulavilo, no nejde to 😀 Najprv ma napadlo, ci to nemoze byt z liekov (beriem
Duphaston), ale ma to navaznost na jedlo... Aj taketo podobne priznaky ste mali niektora?
Pachy a chute su zatial ok, tak uvidime... 😉

zuzanka.h
13. apr 2009

mne bývalo z duphastonu teda riadne zle máš to aj napísané ako veďľajších účinkoch v príbalovom letáku tuším....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre