Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

kuspitka
17. apr 2009

Indikácie:
PROVERA® sa používa:
Diagnostikovanie primárnej a sekundárnej amenorey, po vylúčení možnosti tehotenstva
Dysfunkčné (anovulačné) krvácanie, vyvolané hormonálnou poruchou, po vylúčení organickej poruchy
Endometrióza
Ovplyvnenie účinkov estrogénov (ženských hormónov) na endometrium u žien po menopauze liečených estrogénmi (ženskými hormónmi)
Liečba vazomotorických prejavov (prejavy zmenej reactivity ciev) počas menopauzy

kacka ahoj.
ako sa mas???

kacka.h
17. apr 2009

Kuspitka- mam sa okej a aj male dufam ze poslucha..

kuspitka
17. apr 2009

kacka ktory tt si tehu???

klauduska
17. apr 2009

Cafte tehulky... 😉

Tak,ako sa citite?Verim,ze lepsie a vsetko bude ok.

Ja dnes mam zas den,kedy mi je trochu blbsie... ☹ Takze ranajky som do seba zatial nedostala... 😒

kuspitka
17. apr 2009

Ahoj klauduska ty si z Nitry.lebo aj ja...... 😀
len som sa vydala do Rimavskej Soboty...
ty mas ktory tt

katika82
17. apr 2009

klaudy mne rano trošku ponaťahovalo na wc-cku ale negrcala som aspon.
ja mam tiež dni raz tak raz tak.dúfam že to čoskoro prestane.lebo nie som ničoho schopná som zoslabnutá a nechutí mi jest a to sa mi treba teraz učiť ešte mam pred sebou dve ťažké skúšky, potom napísať bakalárku a učiť sa na štátnice a po štátniciach svadba ach jo ak sa nezbláznim tak som dobrá

kacka.h
17. apr 2009

Kuspitka- podla poslednej MS mam dnes 8tt+0, podla lekara, co som bola na pohotovosti 5tt+3.
Takze vlastne sama neviem 😒

kuspitka
17. apr 2009

kacka si ako ja tiez neviem a kaslem nato hlavna vec ,ze som v tehu..
ozajaku knihu o babatku si mam kupit..mam 3 ale ani jedna nieje dbra.chcem taku kde je napisane vsetko o tehu a tak

kacka.h
17. apr 2009

No hej, to je dolezite...len ja by som bola rada, keby som uz aspon tak 133tt...ked uz su veci istejsie.
Knizku ti teda neviem vobec poradit, je ich vela prevela. Ja mam nejaku od svagrinej, ale nejak som ju este nestudovala. Len tak trosicka

katika82
17. apr 2009

kacka podla mna ti to nejak zle povedal asi je to u každej iné ja ked som bola prvý krat u dokyho tak som bola 6tt plus 2 dni a tak mi to aj potvrdil bábo malo len 3 mm a iným babám malo bábo viac a povedal im nenej dní tak nechápem. teraz ked pojdem najbližšie tak budem v 12tt +2 dni tak hádam už presne povie v ktorom som tt a aj dátum pôrodu upresní. juj a už budem mať aj tehu knižku dúfam

kuspitka
17. apr 2009

kacka ved aj ja,ale som na zaciatku a musim si davat pozor cakam dvojicky a chchela by som vediet vsetko otom co mozem robit.

lily1983
17. apr 2009

ahoj baby, kuspitka = dobra kniha je Velka kniha o matke a dietati od Elizabeth Fenwickovej, najnovsie vydanie, tak mas vsetko od začiatku až do troch rokov dietatka myslim a ja mam este aj taku hrubu, Tehotenstvi a pece o dite, to je do 6 rokov..

kuspitka
17. apr 2009

ozaj dievcata mate doma zvieratko nejake???
ja mam morske prasa a vravia,ze musim ho dat prec

klauduska
17. apr 2009

neboj kati,dockame sa aj mi tehu knizky....nech uz je 5.5... 😀 😉

kuspitka...nie som priamo z Nitry,som z Vrablov,urcite poznas....Ja som v 8tt,teda podla lekara,inak podla poslednej MS by som mala byt v 10tt.Predpokladam,ze na najblizsej navsteve sa to upresni,presnejsie aj termin porodu.... 😉

kuspitka
17. apr 2009

lili tu mam velku knihu o matke a dietati je dobra.....
len to je problem prvy krat som tehu tak chcem vediet vsetko...

kuspitka
17. apr 2009

klauduska tak to poznam velmi dobre...
tak ja neviem v ktorom som..... 😅

katika82
17. apr 2009

kuspitka no neviem ako je to s morským prasiatkom ale viem že by sa tehotné mali vyhýbať mačkám kôly toxoplazmoze skús si dať do google tehotenstvo a domáce zvieratá a niečo ti tam nájde.

kuspitka
17. apr 2009

katika mam knihu a prasiatkua tam je ,ze je dobre v tehotenstve mat zviera ,lebo babo si urobi protilatky.
a toxo som uz mala tak som viacej odolnejsia.
musim sa pytat ,lebo o tehu este nic nevie....

klauduska
17. apr 2009

tu knihu mam aj ja,dala mi je svagrinka,je sice trochu popisana od jej deticiek,ale je citatelna....tam je pekne cele tehu az po starostlivost,vychovu,vyzivu a dojcenie......Minule som si ju zobrala na wecko trochen studovat a prisla som do izby s tym,ze uz kojim....mangel nechapal,ale som mu vysvetlila,ze som momentalne v kapitole dojcenia... 😀 😀 😀

kuspitka,tak to budete mat riadne veselo s dvojickami... 😕

kuspitka
17. apr 2009

klauduska hej to budeme mat veselo.len sa bojim ,aby vetko uz bolo dobre potom vsetkom co sme uz presli.
a ja muzovi som povedala,ze ich nebudem vediet ani krmi taka kasicka a vsetko tak sa smial

lily1983
17. apr 2009

kuspitka aj ja som prvy krat tehu a co viem to viem z knih, internetu..stale som aj na tehotenskej kalkulacke, tam to mas po tyzdni, potom tu na koniku, a mamatata strana, dietaaja, babyonline..a samozrejme susedka, ktorej mala ma rok 😵

kuspitka
17. apr 2009

lily tak to mas dobre ja nemam nikoho takeho kto bol tehu....mam kamosku ,ale ta ma skor vystrasi ako mi nieco povie... 😅

klauduska
17. apr 2009

neboj,nikto uceny z neba nespadol a vsetko je po prvy krat,takze sa da vsetko naucit.....Len Tebe bude musiet omnoho viac pomahat mangel... 😉

ja som sa bala,ci aj my nebudeme mat dvojicky,lebo nabeh na to mame,takze snad nie,to uz by v 6tt snad dr. videl aspon nejake tie 2 bodky,nie???

kacka.h
17. apr 2009

Ja som citala, ze presnejsi termin sa urcuje okolo 10tt ked uz je to zretelnejsie vsetko.
Kuspitka- skus sa pripojit aj do debaty Cakame dvojicky...tak budu asi vsetko vediet presnejsie. A ake su to dvojicky, jednovajecne alebo dvoj???
Kati- pockam si na odpoved od mojho lekara...lebo sa mi to tiez zda zvlastne. Ale ktovie... 😒

kuspitka
17. apr 2009

klauduska ano ved mne to bolo vidno uz teraz..hej pomoze aj mam je domka tak pride na par dni.ale verim,ze to zvladnem...
ja po IVF mame dve teraz..
ved to radsej sa opytam ako keby som mala stale nad niecim rozmyslat

katika82
17. apr 2009

no ja som tiež veľa počítala na nete ale určite sú najlepšie skúsenosti iných ked vedia poveda čo zažili a tak.
ja som volajaká nascípaná neviem či ide alergia už na mna alebo čo. myslíte že by som mala ísť k doktorke či to prejde???
inak kupila som si ten mama drink a je celkom dobrý aspon dodržím pitný režim a bolo také akciové balenie že tri a k tomu flaška detská na čaj. tak už mám aj prvú falštičku

kuspitka
17. apr 2009

su to dvojvajecne
ja mam zas herpes na ustach.
dobre koncim idem na nakup.neskor pridem papa

zuzanka.h
17. apr 2009

no čaute už som zase tu. Mala som teraz taký dlhý rozhovor s kamoškou (asi hodinový) tak som nestihla na vaše témy ani reagovať.... 😀

katren
17. apr 2009

ahojte, mozem sa pridat?

zuzanka.h
17. apr 2009

jasné. Veď si skoro suseda. To už si druhá z nového mesta?????? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre