Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
20. apr 2009

klauduska: Ja som pred tehu necvičila, lebo som to nepotrebovala, ja som vždy bola chudá, po otcovi.
Moja mamina mi hovorila, že keď bola tehotná so mnou, tak pribrala 17 kg. A tiež jedla ako divá, tak toto budem mať asi po nej.
Ale keď mám povedať pravdu, je mi to fuk koľko priberiem, samozrejme, že sa nechcem gúľať ako gulička, ale v prvom rade je bábo a keď je hladné, tak mu musím dať jesť. A je hladné teda poriadne. 😅

jahody11
20. apr 2009

mne idu kila velmi pomaly hore, som za polkou a pribrala som 5 kg, dokonca od poslednej poradne doteraz co uz je 4 tyzden este ani kilo, zaujimave a le babo ma cez 300 gramov 😀

monika131
20. apr 2009

jahody11: Ak je bábo v poriadku a na Teba sa kilečká nelepia, tak je to O.K.
Moja švagriná, pri treťom bábätku pribrala za celé tehotenstvo 7 kg, z toho 3,20 mal malý. Keď porodila, všetko sa stratilo, ani na nej nebolo vidno, že je tehotná. 😎

klauduska
20. apr 2009

Tak to su fakt statsne baby,ktore malo priberu a babatko je zdravucke......Niektore abby co citam,tak priberu straasne vela a to sa ani nijako neprepchavaju.....
Ja momentalne papam uplne vsetko a teda zatial klo,klop,ale nejako nepriberam.Mozno to potom pride zrazu a viac... 😒 Neviem....Ale zistujem,ze mi nechuti evcer jest.Napr, ked pridem z roboty domov t.j. o 15,30,tak si dam nejaky chlebik maly,celozrnny 1-2 ks a potom uz vobec nie som hladna,skor mam niekedy pocit,ze som az prepchata.....tak uvazujem ci skor na vecer nezaradit len skor nejake ovocicko.... 😒

juvimail
20. apr 2009

monika, snazim sa jest veci bohate na vlakninu, mne ovocie naopak dost pomaha a tiez vela pijem, mozno aj preto sa citim viac plna ako hladna...inak u mna funguje to, ze ci som vecerala skor alebo neskor, tak stale ked lahnem do postele, tak mi zacne skvrkat v zaludku od hladu...a s tym neviem ako bojovat, lebo nechcem jest tesne pred spanim, lebo potom mi pracuje traviacka, snivaju sa mi divoke sny a navyse sa vobec nevyspim ani to malo medzi prehadzovanim sa zboka na bok...ja uz v podstate aj dufam, ze konecne nieco priberiem, uz sa mi to nezda normalne v 11 tt a nic nepribrat 😒

jahody11
20. apr 2009

no dufam aj ja , ze to tak bude pokracovat a tie kila co zatial mam tak sa zviditelnili na prsiach, zvacsili sa mi o 2 cisla !! katastrofa, a etse aj boky sa zvacsili...

poseidonka
20. apr 2009

Baby nasla som na nete jednu super stránku,,,hladala som cez google,,,pod heslom ako v tehotenstve veľa nepribrať- a tam bolo presne napísané koľko je normálne pribrať, vychádza sa pri tom z vasečj sčasnej váhy. 😵 skuste si to najst.

Ja sa priberania nebojím, ale chcela by som mať váš problém.....nepriberať.....pre istotu sa od nového roka už nevážim 😎

po ukoncení horm.antik. som totiž pribrala za tri mesuace 10 KG a to som jedla úplne normálne a ešte som chodila aj do fitka......takže 😀 des

ale na druhej strane som úplne vraj zdravá ......hahahaha.....bronzový darca krvy

poseidonka
20. apr 2009

sorry ze hrubice 😖

klauduska
20. apr 2009

poseidonka...ja som tiez nikdy nemala problem s vahou,az akosi s pribudajucim vekom a zmenou na "zenu" ako mi to vraveli ostatni,som postupne priberala....najviac,ked som zacala chodit s mojim drahym,kedy som behom roka,dvoch nabrala 12kg.... 😠 ...potom som zasa nieco zhodila,potom pribrala a tak...striedavo...oblacno.....a ked uz som za minuly rok pribrala dalsich 9 kg a to fakt ani netusim ako......tak som sa vo februari tohto roku rozhodla,ze s tym musim nieco urobit,lebo zo mna bude obrovska kysna......A tak som zacala tvrdo cvicit 3-krat do tyzdna vo fitku+5-krat bicykel do tyzdna a samozrejme som upravila stravu.....a vysledok sa dostavil pekne podla planov.....po necelych 2 mesiacoch som mala dole 5,5 kg....no nebyt tehu....tak pokracujem dalej,pretoze som mala za ciel zhodit na 54 kg,co by bolo fajn... 😒

Ale tiez je fajn byt tehu.... 😀 😀 😀

poseidonka
20. apr 2009

Klauduska....ale ty vyzeráš uplne super takže predpokladám, že možes mať max a to hovorím max 60 KG. ked som tolko mala ja, balili ma aj pubertaci 😉

klauduska
20. apr 2009

No,momentalne mam 64 kg a to som teda po schudnuti....esteze som si nadbehla..... 😀 😀 😀 lebo tych 69 kg,to bol des... 😝
fotka v pase je z minuleho roku a mala som tam tusim 63 alebo 65 kg.....kde su tie casy,ked ma balil mangel s mojimi 50 kg???? ☹

ty mas kolko?

poseidonka
20. apr 2009

ja teraz strasne vela, ked sme sa so snúbencom spoznali mala som 60 a to som už bola pribratá, ale robila som aerobik a strečing a vodná gymnastika

a teraz mám plus tých desať, všetci si už od vianoc myslia že som tehotná
xixixixixi

klauduska
20. apr 2009

no,ja som si tiez uz tak pripadala..... 😠

niekto nema s kilami problemy cely zivot...... 😒 to musi byt v genoch.... 😒

poseidonka
20. apr 2009

klauduska::: je to tak napríklad moja mama mala stále malo koli až kým neprekročila 40tku. Neviem či som sa už pýtala kolko máš rokov???

Ja 26 😀

klauduska
20. apr 2009

ja mam 27,ale citim sa na 22... 😀 😀 😀

moja mamina uz niekolko rokov tu istu vahu a to je absolutne vsetko a hocikedy a vobec necvici....A brucho ma teda ovela vacsie ako..... 😎

poseidonka
20. apr 2009

no vidíš to je des to vždy takto dopadne ☹

klauduska
20. apr 2009

no co uz,ja sa uz len upokojujem,ze po porode to dam vsetko dole.....navod na to ma,vysledky som videla a teda aj odskusala sama na sebe.......len ci sa mi bude chciet,to este neviem.... 😒 Ale presne je to otm,ze ked clovek chce,tak to dokaze....ja som predtym skusala rozne dietky,ktore leteli na nete a vydrzala som max. 2 tyzdne,zhodila nejake 1,5-2 kg,ale potom to bol ten isty kolobeh... 😒 Teraz som sa naozaj zatala a aj ked som sem-tam porusila,nic sa nedialo,na vahe sa to neodrazilo a aja som makala dalej.....

Tak verim,ze sa do toho po porode pustim,lebo som taky sportovy,pohybovy typ a j spolu s mangelom.... 😉

jeej,inak,teraz som si vsimla,ze vy budete mat Vianocne babatko????Ake zlate.... 😎

poseidonka
20. apr 2009

🙂 no to som zvedavá

sakura77
20. apr 2009

ahojte tehule!tu sa preberaju kilecka?
ja som sa tiez pri prvom vytesovala,jak nepriberiem vela-prve tri mesiace ani gram-a potom som to dobehla +17 😀 to keby mi niekto niekedy povedal ze budem raz vazit 72 kilov,tak si myslim ze sa zblaznil 😅 no ale co uz-a to som sa teda nejak zvlast neprezierala

no a zatial to mam -1,5kg,tak uvidime kedy to zacne zas 😅

poseidonka
20. apr 2009

sakura77: tak ja dúfam, že priberiem max do 10 kg. inak sa asi zblaznim

klauduska
20. apr 2009

sakura...no pekne,tak to sa potom takto zrazu pribera???takze si nemam fandit,ze som este nic nepribrala??? 😠

sakura77
20. apr 2009

no este si nefandi,ono sa to este vzdy da dobehnut 😀 😀

ale jasne,ze uz teraz si budem davat vacsi pozor,a azas je aj pravda,te ja som cele tehotenstvo vegetila,vylehovala a kavickovala s kamoskou tehulkou-zatial co teraz mam doma certika,ktory ma oddychovat nenecha,tak snad to nebude tak tragicke

ja by som rada tak do tych 12kilov,no ale uvidime

klauduska
20. apr 2009

presne tak,uvidime,vraj je to velmi individualne,takze sa to neda brat rovnako...

tak ja sa uz tesim,ze frcim domov za 20 minut,ale na 16,30 sa musim vratit,bo mame komisiu.... 😒 uvidim,co stihnem doma za tu hodku.... 😒

poseidonka
20. apr 2009

klauduska:::komisiu? ty si učiteľka???

klauduska
20. apr 2009

ale nie,no urcite.... 😀 😀 😀
komisiu zivotneho prostredia pred mestskym zastupitelstvom...som "uradnicka"... 😀 😀 😀

poseidonka
20. apr 2009

aha tak prepáč, vidíš keby si bola vBB tak by sme mohli spraviť rozhovor ja som redaktorka

jahody11
20. apr 2009

tak uraduj a aby ste presli cez tu komisiu 😀 😀

zuzanka.h
20. apr 2009

čaute ženušky ja sa tiež pridám . Ja som teraz v 3. mesiaci a pribrala som 3 KG. a to hlavne do brucha ja už sa 4 týždne do ničoho neoblečiem. Ale mne býva zle od hladu ja som tiež stále hladná.....

parvitas
20. apr 2009

tiez som pribrala cez 2,5 kg... ale mna bolo dost aj pred otehotnenim 😀
uz som si kupila tehu nohavice, je to velmi pohodlne

kuspitka
20. apr 2009

ahojte.no uz som tu dostala som lieky a musim lezat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre