Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
21. apr 2009

nikka...neboj,vsetko pride tak ako ma....kolko sa uz snazite?Hlavne netreba na to tolko mysliet.... 😉

jahody...tak tomu sa vravi zakon schvalnosti....tieto auta...to je hrozne,su to zruti penazi...keby si tak clovek kupil afto a to fakcilo stale bezproblemov....to by bolo.... 😀 😀 😀 ...asi prilis jednoduche,cooo?
Tak drzim palec,nech to nie je nic vazne,nech to nestoji kopec penazi a nech svadbu urcite stihate...!!!

kati...no super,tak si toho ozaj dost postihala.... 😉 Tak Ti opat prislo zle?Vidis,ja mam zasa dnes den,kedy si mozem povedat,ze je mi dobre a neboli ma zaludok.... 😎 😎 😎 ...dufam,ze to tak zostane.... 😉

nikkkka
21. apr 2009

klauduska az sa bojim pomysliet ze aj polroka ☹

kuspitka
21. apr 2009

katika je to dobre kniha tak si to mozem kupit aj ja na citanie

klauduska
21. apr 2009

my sme sa vyse polroka a vidis prislo to....nasli sme inu prioritu ateda myslienky presli na to a prave vtedy sa zadarilo,fakt...neverila som tomu......a to som si vravela,ze ved vobec na to nemyslim.... 😉 Ver mi,nesleduj sa,milujte sa vtedy ked budete mat chut,nie vtedy,ze teraz musime,lebo mam plodne dni....venuj sa sama sebe,kupte si psa alebo nejake zvieratko a uvidis.....Mne dr. povedal,ze ak by sa nam rok nedarilo,potom to budeme riesit 😉 t.z.vysetrenia ci sme v poriadku atd....nastatsie k tomu nedoslo a zadarilo sa.... 😉

nikkkka
21. apr 2009

🙂 🙂 si utecha 🙂 no mame psika aj macicku ale to neradia tym kt.su alebo chcu byt tehotne ked prenasaju hodne choroby..tak no ale hadam uz cim najskor to pride..

klauduska
21. apr 2009

viem,ze sa macka neodporuca,ale tak vela pripadov som citala,ze si kupili psika a potom sa im zadarilo....

my sme sa dali na chudnutie a cvicenie spolu s mangelom...a hned prvy mesiac sa to podarilo.....fakt je to sila,ako ta psychika na to posobi.... 😉

jahody11
21. apr 2009

😉 neviem co ti poradit, mozno to, ze najlepsie je sexovat 14 od zaciatku menzesu, napriklad ak dnes by si to dostala, tak treba zacat aktivne sexovat o 14 dni, cize od 4.5., a ak sa vam nebude darit viac ako ROK! az vtedy treba navstivit dr. a ten urobi rozne vysetrenia.

dalej je dolezita absolutna rovnovaha oboch partnerov, hlavne byt bez stresu a v kklude a nepozorovat sa.... 😀 😀 to poznam z vlastnej skusenosti

nikkkka
21. apr 2009

hmmmmmm,.....niekto tu zneuziva moj nick si musim pomenit 😠 😠

nekopiruj
21. apr 2009

caw jahody to som ja z hora...no my sme to skusali aj presne tak.....a tak to bude asi stres..ten mam hadam kym nezaspim.....tak skusim byt bez nervov..smile 😀 😀 😀

juvimail
21. apr 2009

nikkka skus sa porozpravat s lekarom/kou o Clostilbegyte alebo Clomhexale...ale to je na vyvolanie ovulacie, ak mavas normalne ovulaciu, tak bude problem inde...

jahody11
21. apr 2009

a kto ma tvoj nick? nechapem troska...

lydia22
21. apr 2009

ahojte baby, nikkkka treba len stále skúšať, my sme skúšali pre istotu každý deň lebo človek nikdy nevie, a hlavne sa nespoliehaj na plodne a neplodne dni, poznám veľa prípadov ktoré si merali bazálne teploty a sledovali si plodné dni a nič.
najlepšie je zajsť za lekarom a poradiť sa.
držím palčeky.

katika82
21. apr 2009

nika - my sme skúšali rok a pol a ešte aj zlé vysledky obaja k tomu potom sme to hodili za hlavu a podarilo sa.
vôbec neviem kedy som mala plodné dni viem len že som hovorila v ten mesiac drahému že sme ich asi prešvihli a vidíš boli asi inokedy ako som myslela.
bazálna teplota je podla mňa tiež nespoľahlivá pretože ja som ju merala a ovuláciu mi vždy ukázala pekne ale ked som bola pri doky ten mi povedal že ovulácia stále nebola že vajíčko je tam a pred mrchou sa len zmraští a vylúči z tela. tak mi dal clostyl to pomohlo vajíčka narástli a na prasknutnie dal pregnyl v ten mesiac sa to ale nepodarilo, na další som chytila zápal maternice no a na další som už bola tehu.

jahody tak dúfam že sa šťastne dostanete domov aby si ten svoj najkrajší den nezmeškala

idem ja robiť pizzu aj ked sa mi stráášne nechce ale som hladná

kuspi tu knihu fakt odporúčam je tam veľa vecí od začiatku až po pôrod a ešte aj po nom. tá kniha je písana takým spôsobom že najskôr niečo ku každému mesiacu prípadne na začiatku k počatiu a potom sú tam otázky pacientok a na tie lekár odpovie ale všetky otázky sú také ktoré každú ženu zaujímajú fakt je dobrá

jahody11
21. apr 2009

tak dobru chut, taku fajn pizzu by som si dala aj ja 😀 😀

tak auto je pojazdne ale ked prideme domov, musime dat vymenit jednu suciastku, mala by stat okolo 2500,- super 😒 ale hlavne zemozeme jazdit, keby ju mali na sklade tu v hodosi tak sme to mohli mat spravene 😖

katika82
21. apr 2009

jahody tak už len šťastnú cestu a poriadne si uži svadbu 😉

nekopiruj
21. apr 2009

jahody ani ja nechapem ale dajako dakto pisal s mojim kade tade 😠 ta som si zmenila...budeme sa snazit zapoti

smajli
21. apr 2009

ahojte dievcata,vikend som mala rusny,aj vcerajsok...vcera mi dosla od gynekologa sms,ze berie 2 tyzdne dovolenku,tak ze mam prist na poradnu tyzden skor...tak som bola dnes..,krv mi vzali v pohode...vydrzala som to o hlade celkom fajn, co ma ale znepokojilo je,ze mi doky isiel skontrolovat krcok maternice,pozrel na nho zdola aj palpacne ho vysetril,a volajako sa mu nezdal,tak ma pozrel aj zdola cez ultrazvuk a po dlhom pozerani povedal,ze sa mu zda,ze mam makksi krcok maternice,ze nemam nic tazke dvihat a davat na seba pozor a ked to bude v 20tt zle (teraz mam 16tt) tak mi budu musiet spravit cerklaz...zasitie krcka maternice... ☹ no dost ma to zaskocilo...cely den som z toho volajaka smutna...,ked som prisla domov (lebo som na pN),tak prve co mi povedala mama,ked som jej to hovorila,bolo,ze "nemali ste vcera sex?" a ja ze hej,ale vsak nejako som si bola ista,ze ma doky zdola pozerat nebude,tak ma to ani nenapadlo,tak mama vravela zo skusenosti,ze sa nemam coho obavat,ze je to iste preto,preistotu ze si mam davat pozor a sexovat len dopoly alebo do 3/4...,ale ze je to urcite z toho,ze to sa tak prejavi... tak ma to ukludnilo,uz si budem davat pozor,ale aj tak som cely den nejako z toho nestatna,moj mily este neprisiel z prace...,tak len na to myslim...
toto asi bude dlhe cakanie na dalsiu poradnu 18.5.,ci bude vsetko ok...
aspon som ale videla male babatko...hlavicku aj rucky a ako sa hybalo,aj ked len kusocek som ho videla,lebo doky pozeral krcok maternice a nie babo,ale babo kusocek bolo vidno od spodu,hlavka a rucicky,take to bolo zlate:o)
tak dufam,ze to bude ok... velmi dufam,ze ano,ze to cele prebehne ok,cele tehulkovanie,a ze sa dockam baba 🙂

tinika
21. apr 2009

smajli tak ked to bolo od sexiku tak bud kludna, davajte si pozor a bude to ok. Ja sa tiez trocha bojim bo dokymu sa nezdala poloha fazulky, ze velmi vysoko je a ze tenka stena tam je, tak uvidime o tyzden idem do nemocky na utz a potom dalsi tyzden k nemu ale verim ze bude ok

klauduska
22. apr 2009

Krasne ranko tehulky!!!

Kde ste,este spinkate???

katren
22. apr 2009

ahojte dievcata 🙂
Ako sa mate? Ja som začala nový týždeň s ranními nevoľnosťami....ale zatiaľ je to v štádiu, že mi keď otvorím oči pláva hneď žalúdok, ale ešte som nevracala. No vadia mi všetky vône. Včera som robila opekané zemiaky a nebolo mi všetko jedno 😒 ...ale však čo pre malinké nevdržíme, nie?
Prajem vám všetkým pekný deň

kuspitka
22. apr 2009

Ahojte.ta my sa mame uz lepsie asi sme prestali spinit len si davame pozor.ozaj ked si sadnem ma boli spodom neviete preco???ci to je stym ,ze maernica sa roztahuje??

jahody11
22. apr 2009

ano, na zaciatku boli podbruskko koli roztahovaniu maternice,mna bolievalo najviac vecer ...

smajli, moja kamoska mala to iste co ty, v 6 mesiaci ju zasili a tak bola az do porodu, mala sa narodila zdravucka, akurat, ze bola v kuse na PN-ke....

kuspitka
22. apr 2009

jahody tak aspon som pokojna.len keby som mohla sediet.stalôe len lezim.
a stale mam pocit ako keby som krvacala a nic

jahody11
22. apr 2009

tak som sa aj ja stale pozorovala potom, vzdy som chodila na wcko pozerat, ked som mala pocit vlhka a to mi ostalo doteraz, stale ak citim trosku vlhkeho, sup na wcko skontrolovat to ale na stastie nikdy nic 😉

katren
22. apr 2009

jahody, ja cakam tiez prve a tiez som taka ako ty....stale sa kontrolujem..vcera mi strlila ziarovka v kuchyni, tak som sa zlakla a mala som taky zlty vytok, ale nic viac odvtedy....to bolo asi tym sokom

poseidonka
22. apr 2009

katren: len sa nestresuj, keby si vedela čo sa včera stalo mne....ani sa nepýtaj...a dnes som skoro zletela zo schodov,hrôza....otázka na teba....bolo ti už na sone vidno bábiku???? 🙂

jahody11
22. apr 2009

baby, treba si uvedomit ze sme tehotne a nie chore 😀 😀 lebo potom davame na seba az prilis pozor a potom sa nam sstavaju take veci... moj drahy mi stale hovori aby som sa prestala pozorovat a hlavne aby som prestala citat ten internet lebo tu stale nieco najdem a potom sa pozorujem este viac 😀 😀

katren
22. apr 2009

mne bolo vidiet taku krasnu bublinku, mala 6,8 mm ,ale babo este nebolo vidiet, tak sa mame ukazat buduci piatok na kontrolu, ze by malo vidiet uz aj drobca

poseidonka
22. apr 2009

ozaj kočky videli ste ten čínsky kalendár počkajte chvílu, dám si do albumu vraj sa dá podla toho určiť čo čakáme

katren
22. apr 2009

ano, nam podla toho vychadza dievca 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre