Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

jahody11
6. máj 2009

kazdu poradnu musim nosit, ale na AFP testy ides len rano na krv, nie? vtedy netreba, iba ked je poradna, cize vaha, krvny tlak, moc atd...
aj mne doktor stale meni datum porodu, raz je to 30.8. inokedy do tehu knizky mi napisal 27.8. atd, stale to meni 😀

klauduska
6. máj 2009

v ten den je aj poradna,takze bude aj meranie....ale dr. tam nebude.....

jahody11
6. máj 2009

mne moc kontroluje sestricka, joj to moje babo od pondelka vkuse tak kope, ked kopne silno, normalne sa az zlaknem 😀 😀

klauduska
6. máj 2009

jeeej,to musi byt supis,aspon vies,ze ho tam mas a je v poriadku....

ja som teraz prvy krat niesla moc do labaku....som tak rozmyslala,ze v com to donesiem nabuduce,ked flasticky od liekov nemam... 😒

jahody11
6. máj 2009

v lekarnach alebo v zdravotnickych potrebach sa daju kupit take male ampulky na moc, aj ja mam taku, stoji to par korun ... umna by si tiez nenasla lieky 🙂

ano je to super, dlho som necitila pohyby vlastne az od 22 tt. tak som sa uz normalne bala, ale vraj u prvorodiciek je to normalne, teraz som uz kludnejsia... a ked dlho spi, tak ho budim 😀 ale vraj v tomo tyzdni prespia aj 19 hodin ale umna urcite menej lebo to moje sa hlasi aspon kazde 2 hodiny 😀 😀

klauduska
6. máj 2009

coo?kazde 2 hodky?aj v noci???

s tymi ampulkami si mi dobre poradila,aj som planovala s aist spytat do lekarne ci nieco maju....tak veru tam nabehnem... 😉

jahody11
6. máj 2009

v noci ani nie, aj ked neviem, ja spim strasne tvrdo ale ked zaspavam okolo 21:00 ( ja chodim skoro spavat 😀 ) tak vtedy este kope.

smajli
6. máj 2009

jeeej jahody,to musi byt velmi zlate citit pohoby babatka,aj by som uz chcela,viem,ze este casu mam,ale v tomto som nedockava:o))) a super ze ti uz rastie brusko:o))) ja uz nemam co nosit,vyrastla som z triciek aj z bundicky vrchnej... lebo aj prsia sa mi zvacsili...

a HCG vysku neviem kolko som mala...nepovedali mi,a mozno preto,ze mi doteraz nebrali moc...

a terminom porodu sa moj lekar vobec nezaobera...raz mi ho takto dali a zatial ho vobec nemenia... aspon vidime,ako je to vsade inaksie...

smajli
6. máj 2009

a s tym cikanim v noci ze sa ti to upravilo jahody,to som rada,mam aspon vyhliadky,ze sa to zlepsi este,lebo ani neviem,ako donesiem najblizsie ranny moc,ked chodim cikat o druhej,o piatej... asi ten o piatej vezmem,aj vam vraveli,ze stredny prud mocu? keby mi doky nepovedal,tak by som nevedela,ze stredny prud mocu je taky,ze najprv kusok ciknem,potom do flasky kusok a potom zvysok riadne... predtym som nevedela,co tym myslia,ze stredny prud mocu.... 🙂

jahody11
6. máj 2009

hcg mi nemeraju, v moci mi meraju cukor, bielkoviny a myslim, ze aj ci sa tam nahodou nenachadza aceton...

klauduska
6. máj 2009

ja tiez neviem ake som mala hcg v krvi,nepovedali mi,ked som tam bola prvy krat a tehu vtedy naisto nepotvdrdili....a na dalsi krat uz mi krv na zistenie hcg nebrali....

jahody...ze skoro...ja teraz chodim o 20,00-20,15.... 😀 😀 😀

smajli
6. máj 2009

v jednej teme tu som citala,ze hormon HCG sa zvysuje do 60/teho dna od oplodnenia a potom uz klesa...preto zvykne byt tehulkam zle od zaludka zo zaciatku a potom sa to straca...
...a klaudy,pijes kavu? lebo jedna dve denne by ti neuskodila,aby si volakde neodpadla ked nebudes mat muza pri sebe... ale prave v tehu,mozno neskor,by sa mal tlak zvysovat,mozno ho budes mat potom dobry,lebo potom je v krnom obehu tehulky viacej krvi... alebo nie je ti zle od nahlej nizkej hladiny cukru v krvi ? mne tak niekedy pride zle a preto pre istotu nosim vsade so sebou hroznovy cukor,alebo si narychlo aspon kusok cokolady dat....to len tak premyslam,ze co pomaha mne,lebo tiez mam nabeh na nizky tlak :o)

klauduska
6. máj 2009

smajli....teraz ani nepijem kavu,akosi mi moc nechuti.....ale aj predtym som mavala nizky tlak a dr. mi odporucil pit kavu alebo poharik vinka....ale teraz neviem...mam vraj vela vody pit.......mi inak sestricka namerala 90/60.
cukor by to nemal byt,aj na tom som bola na vystreni,lebo ocino ma silnu cukrovku,si picha 3-krat denne inzulin,tak som bola na vysetreni ci nemam aj ja.....

tak snad sa to casom spravi....

lydia22
6. máj 2009

ahojte babenky,ja som v 35tt, tlak mam vyborny od zaciatku tehu a co sa tyka nosenia mocu do poradne tak normalne rano ked vstanete a idete na wc tak ten treba zobrat, ja idem za noc aj 8 krat ale beriem ten ak uz nejdem naspat do postele.kavu pijem 3v1 alebo obcas slabu nescu, pytala som sa svojho doktora a ten vravel ze jedna salka neskodi.
doteraz som pribrala 11kg, a dufam ze uz vela nepriberiem,aby som nemusela vela zhadzovat 🙂
doktor mi stanovil datum porodu ked mi vystavoval tehu knizku a zatial nic na tom nemenil.
tak sa držte. pa

smajli
6. máj 2009

:o) je to super takto sa delit o skusenosti a informacie:o)
klaudy,u nas v rodine mame cukor vsetci v poriadku,aj ja ho mam,su to take drobne vykyvy cukru,ze sa to asi neda zaznamenat,neviem. Viem len,ze mne coko abo ten hroznovy cukor pomoze ked mi pride tak nahle zle az na odpadnutie...asi je to metabolizmom,fak netusim... a kavu som tiez prestala pit ked mi byvalo zle... teraz si sem tam jednu salku dam,ale len ked sa citim unavena,hoci som dlho spala a nemam byt unavena z coho...

jahody11
6. máj 2009

tlak mam aj zatial dobry, 120/60 takze pohoda a kavu si dam sem tam, ked dostanem na nu chut ... mam radsej ladove kavy v plechovke 😀

joj, dnes je taky hnusny den, snazim sa vtrepat nieco do hlavy zo socialnej patologie ale akosi to nejde, najradsej by som lezala v posteli a oddychovala s muzickom 😀 😀

smajli
6. máj 2009

kavu v plechovke? to aj take je? az som dostala chut na nejaku ladovu kavu.... hmmm ... hned by som si volakam sla sadnut... len moj muzicek je dnes dlho v praci....

klauduska
6. máj 2009

aha,smajli,tak to moze byt,ze je to take necakane a drobne....hm.. 😒
kavu si dam len vtedy,ked mi pride na chut,co bolo asi 4-krat odkedy som tehu....ja som ani predtym nebola kavickarka,takze s tym problem nemam....

ja tu este budem 2 hodky necele a tiez by som len spala najradsej,zababusena v postielke.... 😎

katika82
6. máj 2009

klaudy ja som sa pomílila ten termín mám 9.11. 09 nie dvanásty. takže to vychádza dobre potom

katika82
6. máj 2009

takže na poradňu ideme zasa rovnako to je super. ja mám isť za dva týždne na tie j AFT testy či aké su to tak dúfam že to dopadne dobre.

jahody11
6. máj 2009

ja som zadala na konikovy datum poslednej mrchy a sam mi to vyratal 😀 v tehu knizke mam 27.8..09 aj ked si myslim, ze aj tak to nebude presne... ale nevadi, hlavne nech je tam co najdlhsie 😀 😀

jahody11
6. máj 2009

katika, urcite 🙂 budeme ti drzat palce aby vam vyslo vsetucko dobre 😉 😉

janinka25
6. máj 2009

ahojte, pisala som pred dvoma tyždňami asi, že mi nebyva zle, a asi som to preriekla ☹ Už druhy tyzden zvraciam, rano, alebo večer, včera som bola u dr. povedala, že ked zvraciam jeden krat denne, že je to normalne, no dneska som už dvakrat zvracala, a čo je horsie vôbec mi nechuti jest? Bolo niektorej tak zle?

smajli
6. máj 2009

no janinka,aj mne nechutilo vobec nic jest,uplne sa mi stratili chute,a bolo mi zle a jest sa musi,ani na pitie mi nic nechutilo,horsie je ze jest musis,lebo ti bude este horsie,ked sa nenajes,a ked sa najes,tak ti je aj tak zle... ,ale taketo stavy nevolnosti u mna trvali mesiac... dlhsie nie,potom sa tie nechute pomaly stracali,az som sa zacala zobudzat s tym ze jeeej,konecne mam na to a to chut...,konecne mi ranajky chutili... 😅
mozno to ani u teba takto trvat dlho nebude 🙂
teraz uz chute mam,chuti mi jest,sem tam mi nechuti pit...niekedy ani voda,ale vzdy volaco pijem...,
posledne ma kazdy den pali zaha... , ale vsetko je to podstatne lepsie ako v ten mesiac...,
teraz tak grcam raz do tyzdna...,ale neda sa to porovnat s tym,ako mi bolo predtym,teraz by som povedala,ze je to uz ok :o)
tak drzim palce:o) nech ti nie je dlho zle:o)

smajli
6. máj 2009

tiez som vtedy mala taky zly pocit v ustach a nevedela som sa ho zbavit,tiez som si tu precitala,ze ho tehulky mavaju aj cele tehu,nastastie som ho mala len mesiac..,no dufam,ze sa mi nic z toho nevrati,lebo prijemne to nie je...

smajli
6. máj 2009

no... trosku to trvalo..ale uz aj mne sa podarilo zmenit si vzhlad albumu podla instrukcii johdoy :o))))))))))

jahody11
6. máj 2009

ja som sice nezvracala ale nechutenstvo mam doteraz, niekedy pohoda a niekedy sa nemozem na jedlo ani pozriet lebo ma brutalne napina na zvracanie...

marci149
6. máj 2009

ahojte baby, tak som ten najšťastnejší človek na svete-zatiaľ. včera v poradni - super výsledky, dátum pôrodu mám 21.11. predpísal mi len pyridoxin 3x denne,ale kedže nie som priaznivec liekov ani vitamínov ani ničoho,čo je vo forme tabletiek, tak som si to upravila na 1x denne al. kazdý druhý den 🙂 dnes som bola na ultrazvuku a doteraz som v šoku, neviem si to vyhodiť z hlavy. ten náš malý drobec vystrájal, kopal ručičkami,nožičkami, lekár usúdil, že je teda riadne životaschopný.má 6 cm, mám aj fotočku aj záznam jeho pohybov na cd, tak si viete predstaviť, čo stále robím. od samej radosti som im skoro rozbila váhu... 😀
pribrala som len pol kilečka, a baby keby že som včera nedostala tehu knižku a dnes na vlastné oči nevidela to mrňo, tak fakt nemám pocit , že som tehu. jednoducho mi nič nieje!nič. ani prsia ma nebolia, ani ziadne nevoľnosti ani chute-či nechute. takže si to užívam plnými dúškami. a vy ako??

matesma
6. máj 2009

ahoj

jahody11
7. máj 2009

Dobre ranko babenky, tak po vcerajsom uprsanom dni mame dnes krasne slnecne rano 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre