Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katren
15. máj 2009

sandy, ja som bola v 6tt a uz bilo aj srdiecko a dostali sme aj foto....takze je to individualne

weronikla
15. máj 2009

Niki, tak paraada, ze ti to vyslo skor. Ja sa chystam v utorok, tak som zvedavaaaa, co mi dokturek povie. Musim ist tak skor, kedze vo stvrtok idem alergolicke, aby vedela, ako ma teraz bude liecit.. Mate nejake skusenosti? Samozrejme lieky som vysadila.

jahody11
15. máj 2009

fu, tak to nemam sajnu, nastastie niesom alergik a dufam,ze ani moje babo nebude 😉

ani3012
15. máj 2009

weronikla
Ahoj, no povie ti, že najlepšie nebrať nič. Ale ja si sem tam tu tabletku dám, lebo to by bolo na zbláznenie.Veď to poznáš. A raz som mala ast. záchvat, síce slabý, ale odvtedy mám citlive brucho, takže pozor aj na kašel

sandy16
15. máj 2009

Vďaka baby, trochu ste ma upokojili. Ja idem na kontrolu znovu v pondelok, tak som zvedavá...

emilly821
15. máj 2009

ahoj maminky. ja vas tu tak sledujem a citam od zaciatku ako sa zalozila tato tema,ale akosi az teraz som sa rozhodla ze sa sem k vam pridam.teda ak moooozem 😉 ste tu hrozne zlate baby 🙂 ja tiez cakam svoje prve mimko,tak som z toho vsetkeho taka vytesena a zmatena zaroven 😵 😵 😵

lydia22
15. máj 2009

ahojte babenky, nam bolo vidieť srdiečko v 6tt a knižku som dostala o 3 týždne neskôr všetko zaleží na doktorovi. včera ma tak priserne bolela hlava až ma napinalo na vracanie ale nechcela som si zobrať žiadnu tabletku aj ked jeden paralen by asi neuškodil ale pre istotu som nechcela riskovať.
čo sa týka alergie tak s tým skusenosti nemam ja mam inú pliagu a to atopický ekzém kvôli tomu som ležala v decembri aj v nemocnici, no nič príjemné žiadne lieky som nemohla brať a ani kortikoidy a slabe maste mi zas veľmi nezaberajú, no teraz je to už lepšie tak som zvedava ako to bude po pôrode.
tak sa držte.

emilly821
15. máj 2009

no s tym kaslom to je pravda.ja som mala pred dvoma tyzdnami zapal priedusiek a veru z toho kaslania ma potom dost pobolievalo brusko.som sa aj celkom bala o malicke ☹

smajli
15. máj 2009

ahojte nove tehulky :o)
pred dvoma tyzdnami som bola chora...chripka klasika..ale doteraz z toho kaslem...,tiez ma uz sem tam z toho pobolieva brusko..., pred dvoma dnami ma bolo riadne podbrusko a krize...ale to som prala nad vanou tazky sveter...,a dnes sme si spravili s milym prechadzku po lese a bol tam kusok vacsi kopcek...tak ked som ho visla,tak som az funela a teraz zas citim to podbrusko,ale hlavne krize....,tak neviem,ci to s tym suvisi...,a to by som rada chodila na nejake cvicenia pre tehu...tak neviem,....
v pondelok idem na poradnu,tak sa dokyho na vsetko spytam...
ale kusok som z tych krizov a podbruska rozcarovana,vsak volakedy som toho tolko nachodila,cele tatry,vysokohorska turistika to je moje,uz teraz ma taha a volakam by som sla,len uz viem,ze nemozem,ale aj taky mensi kopcek mi maa dat zabrat...no nejako sa mi to nezda... ale ani tolko kil som predtym nevazila,od zaciatku tehu som uz pribrala 5kg... ,ale v lese bolo krasne... aj dve vevericky sme videli :o))))))
pekny vikend vam prajem :o)

katika82
15. máj 2009

smajli tak ja som na tom tak isto, ja robím v Jasnej teda v horách a to som sa chodila vždy poobede prejsť niekde na kopec no ale čo teraz horko ťažko kusok do kopca prejdem a fučím ako lokomotíva a to som chcela ísť že na medziroszudce na malú túru no však by som po 10 minútak odpadla na prvom odpočínku

tiež som zatiaľ vôbec nepribrala ale cítim sa ako keby som nosila dalších troch ľudí so sebou

emilly821
15. máj 2009

ach kocky ja vam tak zavidim tie prechadzky v lese a prirodu ☹ co by som ja za to dala. ja totizto byvam v egypte 😅

emilly821
15. máj 2009

ale 1.6. sa chystam domov na navstevu k mamine,tak uz sa vytesujem ako si sadnem do zahrady a budem sa kochat tou zelenou farbou 😎 a este ked pojdeme k babicke a na prechadzku do hory...juj tak sa tesim fakt.

smajli
15. máj 2009

tak to ti verim emily,zelena farba listia v lese... ,dnes bolo nadherne,my tu mame same listnane lesy a preto zboznujem ihlicnate...su mi vzacnejsie..:o) ked by som ta nebola na PNke,tak by som si aspon na vikend zasla do Deman.doliny...,mame tam rekreacne zariadenie z prace...,ale takto tam ist nemozem...ked nepracujem...,skoda...to mi je luto,v septembri som tam takto bola na chopku:o)) to je taka kraasa :o)) hmmm... uz sa tesim,ako budem kocikovat babo s muzickom po asfaltke na popradske pleso abo na hrebienok:o)) az k rainerke,uz tam je spravene bezbarierove:o))))
... takze to fucanie jak lokomotiva mame z tehu katika? tak aspon viem....,ale cudne je to ze...,asi je zvacseny krvny obeh...
a emily kde sa chystas rodit...doma?

niki11
15. máj 2009

Ahojte babenky! Pisala som uz do temy milovanie v tehu, ale tam nik nie je... Nestalo sa vam, ze ste v zaciatku tehu po milovani krvacali? Totiz, doteraz to bolo bez problemov a dnes som po tom trosku krvacala. Ziaden prud krvi, skor malo na toaletaku a bola taka ruzova. A potom este raz po malej potrebe opat na toaletaku taka skvrnka. Teraz sa bojim, ci by som nemala ist rychlo k lekarovi. Totiz najblizsie idem k dr. o tri tyzdne ako som vam uz spominala... Viem ze sa to stava, citala som clanky, po pohlavnom styku, ale neviem ako mam rozlisit, ci je to v ramci normy ☹

smajli
15. máj 2009

niky a ty k svojmu dokymu mozes ist len cez objednannie? lebo tam kde chodim ja,tam nie...,ak by bol zajtra pracovny den,tak ja by som hned rano za dokym zasla...,no lenze je vikend..,ako dlho ti to trva ...tie ruzove skrvnky..,cely den abo druhy den? ak sa to zajtra strati,tak to bude ok....,ak nie,tak sa pytaj dalej kociek..

niki11
15. máj 2009

Ked je urgencia, tak samozrejme ta vezme hned, ale inak len na objednanie. Ale zajtra je vikend este kto mu... My sme sa milovali asi pred troma hodinami, potom v sprche som videla, ze slo trosku krvi a teraz ked idem na malu tak mam di ruzova zfarbeny toaletak, sa hrozne bojim a neviem co mam robit 😢

smajli
15. máj 2009

niki kludne to moze byt z milovania,skus byt kludna,ak sa to da,...viem,ze tiez by som nebola...,ale daj si cas do zajtra rana a uvidis,ci sa to strati abo sa to bude aspon zmensovat...,nespominala si vcera,ze si mala posledne mrsku 14.4.? ak ano,tak to kludne moze byt aj naznak mrsky...,niektore dievcata maju aj riadnu mrsku a pritom su tehotne...,kazda zena je ina, teraz to uz nevyriesis,ak by sa to cez noc zhorsilo,tak chod do nemocky,ale inak vydrz kludne do rana a uvidis,ako sa to bude vyvijat,ver tomu,ze to prejde...,ak to bude trvat aj zajtra napr. cele doobedie,tak ...neviem odkial si,ale u nas sa da ist do nemocky na centralny prijem a tam kde je aj traumacka,tak vedla dvere su gynekologia taka pohotovost,tak tam by si potom zasla...,
mozno sa ti to do rana strati a budes kludna uvidis :o) skus ist kludne spat a netrap sa do rana,rano budes mudrejsia,budem ti drzat palce,tak sa zajtra ozvi :o) a fakt to moze byt len z milovania :o)

niki11
15. máj 2009

Dakujem za povzbudenie, smajli. Ano, naposledy som mala mrchu 14.4. a teraz som mala dostat tento pondelok. Kedze neprisla a citila som priznaky, tak som testovala. Uvidim co bude zajtra. Urcite je to z toho milovania, lebo to prislo hned potom. Keby som bola vedela, co to sposobi ☹

emilly821
15. máj 2009

smajli... povodne som planovala rodit doma na slovensku,ale... po prve cestovat lietadlom sa moze len do nejakeho 27.tyzdna a po druhe hned po porode by som sa s takym malym mimkom cestovat neodvazila,takze ked to tak ratam,tak dokopy by som musela stravit na slovensku min. pol roka. a to nejde,lebo sak chudatko manzel by sa tu sam zblaznil 😝 ako samozrejme pred porodom by za mnou dosiel,ale zas na taku dlhu dobu ako je pol roka nemoze odist z prace.takze nakoniec z toho vyslo,ze budem rodit tu.ale ohladne porodu z hladiska urovne zdravotnej starostlivosti tu v egypte nemam nejak obavy,lebo do statnej nemocky urcite nepojdem (tam je to hroza,bleee 😖 ) a v sukromnej,kde si vlastne vsetko hradis je to v pohode.myslim,ze kolkorazy este mozno aj lepsie ako na slovensku 😝

niki11...ja som s krvacanim po milovani zatial problem nemala,ale co som tu citala,tak mnohe kocky to maju, lebo vlastne krcok a to vsetko vnutri je v tehotenstve omnoho viac prekrvene,takze moze po styku nejaka ta drobna cievka prasknut a trosku krvacat. pokial to dozajtra prestane,tak sa myslim nemas coho obavat.ale ak by nie,tak by som pre istotu skocila na pohotovost.radsej zbytocne ako neskoro,nie. ale myslim si, ze to bude v pohode a nemas sa coho bat 🙂 drzim palce aby ste boli s mimkom vporiadku.

niki11
15. máj 2009

Dakujem, ste zlate. Idem sa pokusit spat a zajtra dam vediet co a ako... Dobru nocku!

katika82
16. máj 2009

ahojte bábiky,
niki určite ak to prejde za jeden dva dni tak je to v pohode stáva sa to bežne lebo krčok ako už baby písali je viac prekrvený niekto môže a niekto nemusí pri milovaní krvácať. ale ak to prejde tak je to v pohode.

weronikla
16. máj 2009

Ahojte, zelam Vam krasny vikendik 🙂 Vcera som volala alergologicke, lieky mi ihned vysadila a vo stvrtok idem k nej. Ale v utorok sa chystam doktorovi, tak na to sa tesiiiiim 😎
Lydia, co sa tyka ekzemu, tak s tym nemam priame skusenosti, ale teta ano 🙂 Ma dve dcery - 2,4 a starsia sa narodila s tymto ekzemom (kedze to zdedila po tatovi), tak behali po doktoroch a teta sa rozhodla ze nebude predsa male dieta dopovat vseljakymi mastickami a tabletkami, tak presla na uplne prirodzenu, zdravu stravu, co najmenej alergenov v strave a deti su zdrave, maju imunitu ako slak a ekzem je fuc... ALe je pravda, ze financne je to velmi narocna zalezitost.

No a unava si nachadza uz aj mna a to mam teraz koniec semestra a pracujem. Preto mam aj trosku obavy, ale verim tomu, ze to v zdravi prezijeme.

niki11
16. máj 2009

Ahojte babenky! Tak vyzera ze to preslo a dufam ze uz sa to nezopakuje! Este rano po zobudeni som mala taku tmavohnedu krv, ale myslim ze to bolo co sa nazhromazdilo pocas noci a odvtedy uz nic. Tak dufame ze to je v pohode. Pre istotu si urobim test ☹ Trochu ma znepokojuje, ze ma boli ani nie v podbrusku, ale tak skor vpravo. Viem, ze je normalne mat bolesti v podbrusku ako sa roztahuje a rastie maternica, ale preco je to u mna vpravo, akokeby vajecnik? Nemate skusenost?

Zial, s alergiou ani ekzemom poradit neviem...

katika82
16. máj 2009

niki no môže ťa bolieť preto ako vaječník lebo to je ten z ktorého sa uvolnilo to vajíčko ktoré sa ujalo aspon mne to tak lekár môj povedal lebo on je trošku zdurený teraz a preto môže bolieť kým sa dostane do normálu
neboj bolesti budú až do nejakého 9tt a potom ešte občas tiež.ale už nie také. ale na začiatku je to také ak ona mrchu ja som stále chodila na záchod že či náhodou nedorazila mrcha ale vraj to je normálne. maternica sa ti ešte rozťahovať nemôže ta sa začína až neskôr ale telo sa pripravuje na materstvo tak preto ťa všetko bolí a aj to že mrcha neprišla tak telo sa stým vyrovnáva vieš

niki11
16. máj 2009

Joj, to je tak dobre, mat tu milych ludkov, ktori poradia a povzbudia, dakujem, som kludnejsia 🙂 Lebo ja si uz predstavujem mimomaternicove a ja neviem co vsetko a manzelik sa na mna "hneva" ze mam taketo myslienky...

smajli
16. máj 2009

ahojte dievcata :o) a to som rada niki,ze to tak je,nech je uz dobre:o) tuna si navzajom drzime palce a je to uzasne:o)) dnes mam len ciitam a ciitam... ,muzicek maa fusku a ked mi zavolal,ze co ciiitam...tak jasnee,ze o baabatkaach :o)))))

niki11
16. máj 2009

No, ja som tu tiez varena-pecena. Najprv som zavislacila na mojej svadbe a teraz tuna 😀

katika82
16. máj 2009

niki však o tom to je aby sme si pomáhali predsa však smajli
hned je človeku veselšie a je kludnejší ked vie že sa má ským porozprávať a tak.
skoro všetky sme tu prvotehulky tak každá rada je vzácna a každá skúsenosť tiež.
moja segra sa akurát učí na skúšku na gynekologiu tak mi študuje materskú knižku a tak.

smajli
17. máj 2009

ahojte tehulky :o)
takaa krasna nedela...mna tak tahaa do tatier... alebo do lesa... ...
vcera ma zase prekvapilo to bolenie v podbrusku... ked som 3 hodiny sedela s kamosmi na nealko pivku a z toho dlheho sedenie v rovnakej polohe...po 2 hodinach som myslela,ze uz neobsedim,tak sme sa uz s milym dlho nezdrzali,uz jak som sa postavila a kusok to rozchodila,uz to bolo fajn,ale stalo sa mi to uz treti krat....
zajtra sa na to spytam dokyho,lebo je to dost silne,akoby taky silny tlak na svaly,ktore drzia brusko,tak 2cm pod tehu bruskom..., mozno je to uplne normalne... ,ale vsak sa ho to spytam... uz si robim zoznam,co sa dokyho spytam,aby som na nic nezabudla...
zajtra mam ten velky II.ultrazvuk...babo budeme natacat:o)) lebo mily ma taku pracu,ze nemoze so mnou ist :o) objednana som na 12-tu. Druhy usg sa robieva v 20tt a to budem mat zajtra 18tt+6d,ale tak snad doky vie,kedy ma ma objednat... dufam,ze bude vsetko ok,urcite sa ozvem:o) som aj zvedava,co mi povie na ten krcok maternice,co sa mu zdal posledne makksi...ci ma ta serkaz minie abo nie... dufam,ze ano...
tak uvidime:o)
drzte sa a peknu nedelu prajem :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre