Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

baramborka
23. jún 2009

SURVIVER : v pondelok ..kokso to dovtedy sa aj zosaliem ako to pomaly ide...ale trpezlivost ruze prinaasa: D

smajli : aj mna pali neskutocne zaha sestra mi dala take anglicke tabletky pre tehotne rennie sa to vola a odporucam to vrelo jednu vycuckáš a je dobre :DD
no ja som si vcera kupila bonaqu ale tiez som si ju vybublinkavila :DD

surviver
23. jún 2009

no vidiš pondelok je tu coby dup Ty drobca dovtedy pekne vykrmis a potom baculatučke ho isto uvidiš 😵

smajli
23. jún 2009

rada by som ti horucavu poslala... ja ju moc nemusim... vcera sa este dalo vydrzat,ale dnes je zas dusno... tak ako byva v meste ...
a surviver,drzim ti palceky na cele tehu,kamoska ma dvojicky po 4 rokoch trapenia... teraz ziju svoj sen...tak nech sa aj vam naplni a nam vsetkym:o)) tiez je to moj najvacsi sen na svete.. :o)) 🙂

mi.mimi2
23. jún 2009

andrea12737
chlapček je xy
dievčatko je xx
😉

baramborka
23. jún 2009

surviver no coby dup len to je take nekonecne :D a vies co budes mat ??:D

surviver
23. jún 2009

smajli dakujem za prianie 🙂 no my sme čakali 3 a pol roka....aj sa tešim,ale len tak potichu,aby sme to neuriekli 🤐
Tebe to už pekne odsypava,tak tiež vela zdravička,a neviem či si dobre pamatam,ale chystali ste novy bytik,tak už ste vo svojom?

surviver
23. jún 2009

no este nevieme,hlavne nech je zdrave....a nech je už januar 😉

smajli
23. jún 2009

no este nie sme vo svojom,vcera nam robili okna,takze aspon tie uz su,a kuchynsku linku uz sice mame,ale este len v stave same dosky...este ju treba poskladat... este taky mesiac snad... ale tym,ze som na rizikovom doma na PN,tak sa aspon sama nenudim doma a som pri nasich ... je mi tak veselsie:o)

aj vas dievcata chytaju take vlny chute do pratania...? mna teda ano... len ma pritom uz bolia krize... uz som tazka ixixiixix 😀 uz sa nezmestim vsade 😀 ako vypratat poza pracku abo poza pec a tak 😀

baramborka
23. jún 2009

ano to ti verim :D..tak ty by si teoreticky mala byt mesiac predomnou :d...no ja to nechcem zakriknut 🤐
ale budem na teba mysliet moja sestra rodila 14,1 _:D
a uz mate co to nakupene dovybavicky ?

surviver
23. jún 2009

smajli tie chute si nechaj na vlastny bytik...tam to budeš potrebovat,teraz zberaj silu 😀

surviver
23. jún 2009

baramborka este sme nič nekupovali,ešte je čas, tak v novembri by sme chceli spravit detsku,lebo zatial tam mame žehliaren a sušiaren 😀 apotom snad už zacnem aj nejake vecicky....

klauduska
23. jún 2009

baram...hrozne Ti budem drzat palceky,nech Vam to teda dr. v pondelok potvrdi....Vacsinou,ked Ti tie testy,dokonca az 3 ukazali,ze si,tak asi ano....Kedy si mala poslednu mrchu???
Neboj,dockame sa aj pondelka a snad aj utorka.Ja idem k dr. utorok,takze tiez uz ratam dni,lebo mi bude robit sono,na ktore sa nesmierne tesim,lebo by mi mal uz aj povedat co to bude..... 😎 😎 😎 😎 😎

V tomto tehu sa clovek ma stale na co tesit....
Najprv som cakala,kedy mi to potvrdi a to som isla veeelmi statsna od neho.
Potom prve sono v 12tt a jeho meranie+knizka... 😵
Potom pohyby-velmi krasnucky pocit...
A teraz dalsie sono,fotka a meranie a ...pohlavie.... 😵

baramborka
23. jún 2009

BABY POCUJTE... a ked ma neak extra nebolia prsia...to je zle ?
lebo mna...nebolia neak extra len sa mi zvacsili a paradne :DD 😀

surviver
23. jún 2009

bara...mna boleli as do 9tt,ale teraz už nie,je to individualne 😉

baramborka
23. jún 2009

klauduska - no 3 testy mi to jasne potvrdili posledna mrcha 13,5 to je dost davno ....a uz aj to je jeden z veci ktoe to akosi potvrdzuju :D
no ved ano budem na teba mysliet dockame sa budeme sa tu den co den takto podporovovat tak sa ani nenazdame a bude to :D

klauduska
23. jún 2009

Tak to je uz tyzden meskania...Ja by som povedala,ze si.....Tie prsia su fakt individualne,mna teda pobolievali dost dlho.....

baramborka
23. jún 2009

no mna uz boleli...a riadne pred tyzdnom ...to bola strasna bolest.... kusok mi stmavli...
ale teraz co ja viem...proste na dotyk aj ano ..ale zeby to bolo neco strasne...to nie...
mozno neskor....
no mrchu som mala mat 10,6 cize uz to su 2 tyzdne co mi meska....mrcha
a neviem necham sa skutocne prekvapit :D

smajli
23. jún 2009

mna prsia boleli len 3 dni asi v tom 5tt... ale dost silno ma vtedy boli...potom uz len raz do mesiaca akurat v tom case,ked by som mala mrsku tak ma kusok pobolia,ale uz nie tak silno... a tiez sa mi riadne zvascili 😀 vcera som si kupila fajnu podprsenku,taku prijemnu bavlnenu tehotensku/dojcensku... a to je uz 80DD... ta kde som ja take dakedy nosila... 😀

andrea12737
23. jún 2009

...este sa pytam mozno skoro,ale rozmyslali ste nad tym, ake plienky budete pouzivat? latkove, alebo jednorazove?

baramborka
23. jún 2009

BABULKY IDEM DO MESTA NA JARMOK MOJMU DRAHEMU KUPIT NIECO :D ...
MAJTE SA MI A DOJDITE OKOLO 6 TEJ POKECAME :D
PAPAPAPPA

smajli
23. jún 2009

plienky zo zaciatku urcite nejaky cas latkove,kvoli tomu,ze tie jednorazovky sa zvyknu nechat dlhsie a potom aj ked reklamy tvrdia opak,tak sa v nich mnozia bakterie a babatam sa z nich zapari zadocek a mozu chytit aj infekciu...,babo po narodeni bude mat plnu plienku kazde pozretie... takze zo zaciatku iste prevazne latkove,mozno na noc jednorazove...
ale ty uz jedno babo mas,tak ake mas skusenosti ty? ja viem len od svagrinky...

andrea12737
23. jún 2009

no ved prave ze mam skusenosti
...ja uz pomaly zbieram tie latkove tvarovane plienky s tym ze ich chcem pouzivat az po nocnik, aj som to prepocitavala na 2r. tak mesacne usporime 25,50e, co je dost, ratala som spotrebu maleho od novorodenca po jeho 2rocky...takze urcite sa mi oplati do toho investovat..no ja sa len pytam, tak pre zaujimavost..vacsinou sa dostavam k starsim diskuziam,tak ma len zaujima,ako to je teraz. Tak krasny zvysok dna dievky.. 🙂

jahody11
23. jún 2009

moja sestra chcela davat tiez latkove ale mala bola stale vyhadzana a to skusala rozne pracie prostriedky pre deti aj davala extra plakanie naviac a nepomohlo, museli prejst na jednorazove...
monika, ja som zacala citit pohyby az v 22tt, takze ziadne strachy, ono to nieje az take ako sme mozno ocakavali.. teda aspon podla mna...
no nic, idem dalej srubovat, zajtra skuska ale mam pocit, ze uz nic neviem ☹

baramborka
23. jún 2009

AOJTE DAMY :D som spat..:D nemohla som byt dlhsie skoro som sa v meste pozvracala tie vypary z trdelnikov a kukuric mi neak neurobili dobre :D...co uz jarmok :D

monika131
24. jún 2009

Ahojte babenky.
Klauduška - my chodievame v Maďarsku na dve kúpaliská - Thiusajvarosz, alebo Miskolc Tapolca (neviem, či som to dobre napísala). Ale v Maďarsku je tých kúpalísk hrozne veľa, a všetky sú vraj perfektné. My máme tieto dve také najdostupnejšie kvôly vzdialenosti, z KE je to asi 100-110 km aj do jedného, aj do druhého. Takže taká hodinka cesty.

Jahody - tak tie pohyby hádam prídu. Ono možno sa to už aj hýbe, ale poviem pravdu, ja sa nejako extra nesledujem, lebo na to nemám veľa času. Keď prídem poobede z roboty, idem k našim, alebo do záhradky, na prechádzku so psom a ani sa nenazdám a je večer, ľahám unavená k telke a hneď aj spím. Ale určite to príde.

Baramborka - tie vône, to je normálka, že je ti z nich zle. Mne hrozne vadí jedna voňavka, ktorú teraz nemôžem ani cítiť a pred tým som ju milovala.

A včera som ráno zvracala - 2 krát počas tehu. A aj som prišla na to, že čo mi nerobí dobre. Predstavte si, že sladké. Ráno som jedla chlebík s jahodovým džemom a nedopadlo to dobre. Keď som zvracala 1-krát, tak som tiež ráno raňajkovala vianočku s nutelou.
Takže naše dieťa nemá rado sladkosti hneď ráno a dáva to patrične najavo.
Dnes som jedla chlebík s oravskou slaninou a to sa mu neprotivilo. 😀 😀 😀

klauduska
24. jún 2009

Ahoj Moni,

tak to zasa mame my od ruky na tu "Vasu" stranu....Ale pocula som,ze v Madarsku je viac tychto kupalisk a su dobre,tak preto sa pytam.....

Mne sa dnes snivalo,ze to bude dievcatko...a to uz po niekolky krat.... 😵 😵 😵
Tak som zvedava....

A mne uz asi konecne zacina byt dobre a tehu je krasna vec!!! 😎 😎 😎

monika131
24. jún 2009

Klauduška - tak to teda naozaj máte ďaleko. Ale v Maďarsku je fakt veľa tých kúpalísk, a naozaj je perfektne na každom jednom. Je podľa mňa úplne jedno, na ktoré z nich sa vyberiete.
Moja švagrinka, ktorá je z toho istého kraja ako Ty chodievajú do Štúrova - vraj aj tam je veľmi pekne a ešte si chvália Podhájsku. 😎
My by sme mali ísť v lete k švagrinke na celý týždeň, asi v auguste, bolo by celkom fajn keby sa nám podarilo dať si rande. Možno by sa to dalo zorganizovať - no ale uvidíme čo bude v auguste.

Mne sa o bábätku zatiaľ ešte nesnívalo, ale ja sa tiež skôr prikláňam k tomu dievčatku, aj keď veľa ľudí mi tvrdí, že vraj budeme mať chlapčeka. No uvidíme. V stredu idem na sono, a dúfam, že sa dozviem čo to bude.

Ja si tiež tehu užívam, a to zvracanie bolo 2-krát. Ináč mi zatiaľ nebolo vôbec zle, nemala som ranné nevoľnosti, neboleli ma kríže, hlava ani nič. Len asi nemôžem hneď ráno, keď som veľmi hladná, papkať sladké, lebo to môjmu drobcovi prekáža. 😝

klauduska
24. jún 2009

Na Podhajsku moc nechodim,ale do Sturova ano.Tam je pekne,len sa mi posledne roky zda dost drahe.No ale co uz narobime...My sme to chceli spojit s tou navstevou tropicaria,tak uvidime,kedy sa tam vyberieme.....

Rande kludne mozeme dat,ked tak sa este potom mozeme dohodnut,ked uz to bude aktualne...

A mne tiez vravia,ze skor chlapec,teda viac ludi si mysli,ze budeme mat chlapca...Ja idem v utorok na sono,tak som uz straaasne zvedava.....

Tak aspon teraz vies pricinu coho sa mas rano vyvarovat....aby Ti nebolo zle.... 😉

monika131
24. jún 2009

Ok, tak to rande by sme potom mohli dohodnúť, možno sa to podarí.

A budúci týždeň uvidíme, či to budú chlapci alebo dievčatká. Daj potom vedieť ako si dopala.

A s tým sladkým hneď ráno som skončila 😝
Nebudem ja veru ráno čupieť pri wc-ku len kvôly sladkému 😝

klauduska
24. jún 2009

Jeeej moni,teraz som si precitala,ze ked bude dievcatko bude to Nelka???Aj my chceme Nellku.... 😵 😵 😵 a chlapceka Alexa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre