Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
24. jún 2009

No áno, ak by to bolo dievčatko, tak by to bola Nelka a chlapček Bruno - to meno vybral manžel, lebo sa mu veľmi páčí a Nelka sa zasa veľmi páči mne.

Tak by boli dve Nelky kamošky - jedna východniarka, jedna západniarka. To by bolo celkom pekné.

Alex je tiež pekné meno pre chlapca, ja som ešte rozmýšľala nad Filipkom alebo Adamkom, alebo aj Patrikom - ale manžel je Patrik a nechce aby sa bábo volalo po ňom, tak vybral Bruno. No uvidíme ako to dopadne 😀

sunnyna
24. jún 2009

queenka-ja som teraz v 14týždni,bolo mi podobne,od začiatku ma strašne boleli prsia a behom 2-3týždnov sa mi možno aj o číslo zvačšili a bradaviek som sa ani dotknúť nemohla,mám menšie prsia tak to bolo hned vidieť aj citit...ale teraz to je už v pohode,ani nerastú.. 🙂 aj s tym testom to tak bolo,hned sa nemožes spolahnúť na nič ani na doktorku,mne povedala,že mám zvačšenú sliznicu tak nič nevidí...

luka04
24. jún 2009

sem tadyy klauduska 🙂

klauduska
24. jún 2009

No,sranda,ze vychodniarka a zapadniarka... 😉

U nas uz v rodine Bruno je,takze to vypadlo,ale inak sa pacilo aj nam..... 😉

klauduska
24. jún 2009

luka...tak vitaj...

Ani ja nie som priamo z NR,som z Vrablov a dr. ma tiez tu....

A Vam sa takto rychlo zadarilo???Este ze nemate dvojicky,lebo kamoske sa tiez postastilo hned po vysadeni a su z toho dvojicky.... 😅

Pohyby citim,presne na dovolenke zacalo kopkat,asi sa mu tam pacilo,tak nam to dal vediet.... 😵 Bolo to 11.6. 😉

A na 4D sono idem do Levic...Dnes tam prave idem volat o 16,00,aby ma objednali...

luka04
24. jún 2009

klauduska- no ved toho som sa bala, ze dovjicky 😕 ale nastastie nie...ja som 2 januara tusim vysadila a 5 marca mi povedal, ze som v 5tt - 6tt asi. fiiha tak ty si bola na dovolenke?? a aj si sa normalne opalovala?? ja stale neviem, ci mam lozit na slnko abo radsej nie..ale nenormalne tuzim po kupani a plavani..aj sa mi snivalo do rana,ze som skakala do bazena 🙂 a inka aky mas pocit, ze co to bude????

klauduska
24. jún 2009

ja som mala poslednu mrchu 7.2 a 18.3 som si robila prvy testik a boli 2//....

boli sme v turecku na tyzden,opalovala som sa v pohode,samozrejme s mierou a s uterakom na brusku..... 😉 Kupala som sa tiez v pohode,aj v bazene,aj mori....Jedla som som vsetko na co som mala chut a vobec mi tam nebyvalo zle....Az na zaver dovolenky,po ceste naspat som v lietadle odpadla a grckala,ale inak vsetko ok!

Tak podla mna kludne mozes chodit na kupko,ak samozrejme nemas ziadne problemy a nie si nachylnejsia na plesne a podobne veci...

A mam pocit,ze to bude chlapec,aj ked by som viac pristala na dievca,ale v konecnom dosledku to bude asi jedno,nie???

A ty?Citis sa inak dobre?A robis?

luka04
24. jún 2009

jasne ze je to jedno, len nech su zdravucke...ja citim od zaciatku, ze to bude baba 🙂 aj ju tak volame s muzom..aj druhi mi to vravia, tak uvidime... no ja som si tych problemov uzila az az, 2x som bola v nemocnici, 4x som krvacala ☹ uz nechcem ani pomyslet na to..dufam, ze je vsetko zle za mnou...od sameho zaciatku som preto na PN...ale uz som si zvykla,vobec mi praca nechyba..mam pohodicku doma.. a ty??

klauduska
24. jún 2009

aha,tak to Ti nezavidim moja...Musel to byt strasny pocit....Ale hlavne,ze je to uz za Tebou a ste obaja (alebo obe) v poriadku.... 😉

Ja robim,na MsU,takze sa da,aj to mam cez cestu,takze totalna pohoda....Teraz je menej roboty...

A ozaj,vies kolko sa plati za ten 3D ultrazvuk v Hlohovci?

allinka79
24. jún 2009

no som tu 🙂

monika131
24. jún 2009

luka - chcem sa ťa niečo opýtať. Teraz keď si na PN - musíš sedieť celý čas doma a čakať, či Ti náhodou nepríde kontrola, alebo v tehu je to, tak že môžeš chodiť všade.?

luka04
24. jún 2009

klauduska- neviem presne ale pocula som ze priblizne 35 eur...ratam okolo 40 radsej... to mas super s robotou, ja som musela moc csetovat a este k tomu stresova praca, takze ina volba nebola ako ostat domka..ani by ma doktor nepustil po tych problemoch...

allinka79
24. jún 2009

monika - vbehnem ti do toho.. som PN druhy tyzden a dnes rano som mala kontrolu... oni nevedia v socialnej poistovni, ze si tehotna... vedia len ze si PN

luka04
24. jún 2009

aliinka- ajoj 🙂 kde sme skoncili??? ozaj, cakas prve baby?

klauduska
24. jún 2009

tak to hej,radsej neriskovat v takychto pripadoch....

a 35eur?Tak to je v pohode....Ja chcem ist do Levic a tam kamoska platila za 4 fotky + DVD nahrane 60eur.

allinka79
24. jún 2009

luka, prve baby, ktore chcem, aby sa narodilo a je planovane... asi tak by som to napisala... tato otazka je tazka a vzdy mi to pripomenie, ze...

luka04
24. jún 2009

monika- toho som sa aj ja bala, ale doktor mi povedal ze sa mu este nestalo aby kontrolovali tehotnu na rizikovom..vraj vedia aku mam diagnozu, ze to si on musi obhajt preco som PN..dal mi pre istotu aj vychadzky od 14.00 do 18.00

allinka79
24. jún 2009

luka, a rizikove je nejkao specialne ine ako klasicka PN? Lebo mne sefka riadne vynadala ked som ostala PN, ze si mam zariadit rovno rizikove a nebyt kazdu chvilu doma... a neviem, ako je to teda s rizikovym...

luka04
24. jún 2009

klauduska- coo?? tak moc?? a dnes si neni v praci? ci uz mas po nej? 🙂

allinka79
24. jún 2009

baby, vsetky ste uz tak daleko... ja len 13tt ... nemam nikoho v okoli, kto by bol tehu a prezival so mnou to iste...

luka04
24. jún 2009

allinka-ja som mala ten isty problem, sef mi kazal ostat na rizikovom aby mohol najst nahradu..ale ked som to povedala zenskemu,tak ma vysmial, vraj v tom neni rozdiel...ci som rizikova alebo nie, stale som na peenke...ze, rizikova je oznacenie pre doktora, aby ma viac sledovali..ved som aj chodila na kontrolu azdy tyzden..

monika131
24. jún 2009

Aha, takže teoreticky môžeš chodiť hore - dole. Tak to je celkom fajn.

Alinka to máš teda riadne hnusnú šéfku , keď sa k tebe takto správa. 😖

allinka79
24. jún 2009

luka, a teda v robote nikoho miesto teba nenasli, hej?
u nas je to tak, ze miesto mna nikoho v novembri nevezmu, ked nastupim na matersku... preto mi je trochu nelogicke, ze teraz by akoze niekoho vzali
a stve ma na tom to, ze ked bola tehotna sefkina oblubenkyna, tak sice PN nebola, ale skor nerobila ako robila a bola chranena a nie vela a tak... a na mna kyda... najradsej by som ostala doma,ale vidina dovoelnky o tri tyzdne je lakava, a tak som ochotna ist este raz do prace... dovolenku mame zaplatenu, sefka povedala, ze ma na nu nepusti, lebo som teraz PN... je to cele sproste a ja dufam ze dovolenka bude, oddychnem si tam a potom, keby nastal dalsi problem, ostanem doma a kaslem celu robotu az do navratu po materskej...

luka04
24. jún 2009

allinka- nebooj, to je jedno, ze sme o par tyzdnom vpredu, prezivame to iste 😉 a sme tu na to, aby sme si vymienali pocity a rady 🙂

monika131
24. jún 2009

Tak to mám kamošku, z tej istej dediny, ktorá je tiež tehu, je 3tt skôr, my sa stretávame aj s manželmi už hrozne dávno, máme takú super partiu. A poviem vám, že je to perfektné, mať niekoho, s kým si môžete pokecať o tehu.
chodíme spolu na prechádzky, do obchodov na nákupy a je to dosť veľká sranda keď ideme po obchode, obe odfukujeme a usierame si jedna z druhej. 😎

allinka79
24. jún 2009

monika, nemyslim ze mozes chodit hore dole... si doma? Von jedine v ramci casu vychadzok... nie kedykolvek... a ad moja sefka... haluz je, ze je matkou a teda je to take dost nepochopitelne... na druhej strane mozno nie lebo som jedna z najlepsich tam (proste ma to bavi a viem tu robotu) 🙂

allinka79
24. jún 2009

luka ja viem je to aspon takto super...
ale mat iekoho o par domov vedla by bolo souper

luka04
24. jún 2009

allinka-nasli na za mna nahradu, leb museli..moja pozicia musela byt obsadena...sice sa cudujem, ze sa to dalo kym som na PN a nie este materska, ale sef si to asi nejako zariadil...hmm tak to mas ozaj divnu sefku, ja byt tebou tak idem odtial prec, domka si krasne oddychnes..

klauduska
24. jún 2009

allinka...uf..tak to mas pestre s tvojou sefkou....musi to byt neprijemne,ked vie byt takato hnusna!A v mojom okoli zasa akoby sa vrece roztrhlo s tehulkami... 😅

luka....som v praci,nemam teraz toho vela,takze sa da... 😉

monika131
24. jún 2009

alinka - tak na takú šetku by som sa vieš čo, vybodla! To je teda riadna potvora, keď robí také rozdiely v kolektíve. Asi Ti závidí, že čakáš bábätko. A nakoniec keď ta bude veľmi hnevať, tak choď na PN a budeš mať kľud. Lebo stres nám tehotným škodí 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre