Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

smajli
6. júl 2009

take slabe kopanceky vidim uz asi dva tyzdne... ja ked zacitim pohyby,tak sa hned pozeram na brusko a sledujem :o) a posledny tyzden ..tak raz za den urcite...uz je to take silne vlnenie a niekedy take silne kopnutie ryychle hore dole :o) cele brusko podskoci :o)

klauduska
6. júl 2009

tak to musi byt zazitok....jaaaj,sa uz tesim kedy to tak bude vidiet... 😵 V tomto tehu objavujeme stale nieco nove na co sa mame tesit...najprv 2//,potom potvrdenie,tehu knizka,prve sono,pohlavie, pohyby,brusko,kopanie,ktore vidiet na brusku....No krasne.... 😵

katika82
6. júl 2009

ahojte maminy

tak som tu po dlhej dobe
juj toľko ste toho popísali vidím že stále nové tehulky pribúdajú tak vás idem prečítať odkedy som tu enbola

ja som už teda vydatá, svadba dopadla super, štátnice tiež takže už som Bc teraz už iba odychujem a užívam si tehulkovanie

drobček už riadne kope a poviem vám je to poriadna zábava už aj drahý cítil ked stihol ruku priložiť na bruško tak to bolo krásne.

klauduska
6. júl 2009

jeeej katika a hojcek a rdecne gratulujem k obom uspesnym a vynimocnym udalostiam!!!!V studiu budes aj pokracovat alebo nie?

Tak to je supis,tie pohyby,zee?A inak sa citis v pohode?A co najblizsia poradna,kedy?A pribrala si uz nieco?

katika82
6. júl 2009

ahoj klaudy
no tak hej už som niečo pribrala teraz mám 53 kg takže tri kilá som pribrala.aj bruško je už vačšie
tie pohyby sú fakt uplne suprové tak si to akosi viacej uvedomujem že drobček je v brušku niekedy teda kope ako drak inokedy menej. najbližšie idem 23.7 a potom na ten 3D sa dohodneme vravel že tak medzi 23 a 26 tt že je to najlepšie tak uvidíme čo nám povie. musím naskenovať fotočky a pridať do albumu už bolo drobčeka krásne vidno aj tváričku všetko.

a ty ako pokračuješ????

katika82
6. júl 2009

neviem či ja dnes nepojdem na pohotovosť lebo ma nejak silno pichá v podbrušku ale tak že sa nemôžem ani postaviť zo stoličky. neviem asi mi na niečo drobček tlačí ale chcem si byť istá že to nieje nič vážne tak radšej asi pojdem uvidím či to začne prechádzať či nie ale už do mám od včera večera a neprechádza to zatiaľ

klauduska
7. júl 2009

Breee ranko tehulky!!!

katika...tak sme na tom skoro rovnako,ja som pribrala 3,5 kg...ale sa normalne cudujem ako ta vaha rastie,do 17-18tt nic a teraz zrazu vaha aj brusko.... 😅 Ale tesim sa,lebo konecne naozaj vidno,ze tehu som,lebo som si tak nepripadala a teraz je to fakt realita... 😀

Sranada,aj ja idem opat 23.7. do poradne,ale mi to prehodili len z toho dovodu na tento datum,ze potom maju dovolenku... 😉 Tak supis,pojdeme zasa naraz...A na 4D som uz objednana na 17.8.,dal mi to az na 27tt,ze to bude omnoho lepsie vidiet,tak som dala na doktora....Sa uz velmi tesime s mangelom.... 😵

A co Ta az tak velmi picha???Bola si na tej pohotovosti???Ja mam teraz tiez take cudne bolesti v podbrusku,ani nie pichanie,ale skor bolest,vcera ma tam napr. tak nahle a nachvilu zabolelo,ze az som postala a zhikla som....Ale to asi ten nas drobcek sa tam toci,mrvi a tlaci na organy... 😒 Pokial nekrvacame,tak by to malo byt ok...a ked ta bolest nie je nepretrzita....
Ale daj v kazdom pripade vediet ci si na tej photovosti bola alebo nie a ako si dopadla.... 😉

katika82
7. júl 2009

dobré ránko maminy

klaudy to je super že ideme zasa naraz do poradne
bola som nakoniec na tej pohotovosti odiaľ ma poslali na gyndu a tam mi urobila ultrazvuk aj zo spodu aj normálne na brušku.všetko je v poriadku zobrali mi aj krv aj moč a aj tam je všetko oki, neotváram sa krčok je tak ako má tak neviem.povedala že môže to byť ešte slepák ale že ak to neprjde tak mám ísť na chirurgiu pre istotu sa ísť na to kuknúť čo povedia.a bola to taká zvláštna bolesť ked som sa chcela postaviť zo stoličky tka uplne také krče

klauduska
7. júl 2009

Tak to je fajn,ze si ok a babatko tiez... 😉
Ja som sa takto strachovala pred 3 tyzdnami,ked som odpadla a tak sme tiez boli na pohotovosti...ale vsetko.... 😝

A vy nechcete vediet co to bude??? 😨

monika131
7. júl 2009

Ahojte babenky.

Ja som včera tiež mala také zlváštne pichanie v podbrušku, ale potom to prešlo.
A dnes od rána, mám taký zvláštny pocit, akoby sa mi naťahovalo bruško. Asi rastie. Keď sedím je to v pohode, ale keď vstanem, tak mám pocit, že sa mi asi roztrhne koža. Je to dosť nepríjemné.

Včera som zasa objavila iné mená pre nášho drobca. Zatiaľ máme Bruno, alebo Markus, a včera som objavila Tobias a Dominik. No ja už fakt neviem. Ale už by som asi mala prestať s tým rozmýšľaním nad menom, lebo nakoniec sa fakt bude volať Alfonzko. 😀

katika82
7. júl 2009

no my máme pre dievčatko vybraté Zuzana a pre chlapca nevieme vôbec.

klaudy ja chcem vedieť kôly vecičkách lebo mi ich ide nakupovať kamoška a moja krsná v anglicku tak aby som im vedela povedať aké, ale minule bol somnou na ultrazvuku aj môj drahý tak som povedala že nech nám ešte nehovorí a teraz na tom 3D si dám povedať

moni-ten pocit že sa mi ide všetko roztrhnúť mám aj ja.proste doteraz bruško akosi nikde a zrazu by chcelo enormne narásť a dosť to bolí

katika82
7. júl 2009

kladuy prosím ťa nemáš niekde poznačenú tú stránku čo odtiaľ jahody objednávala tie tričká čo má v albume
ja som si ju niekde napísala a teraz to neôžem nájsť a už by som si ich cela objednať

monika131
7. júl 2009

katika - tak to s tebou súhlasím, je to dosť nepríjemné.

Ja som mala pre dievčatko vybraté meno Nelka a chlapčenské som nechala na manželína. Takže to nech si vyberie on, ale samozrejme ho musím schváliť.

A v anglicku budeš kupovať aj kočiar, alebo len oblečenie.? 🙂

klauduska
7. júl 2009

ahoj moni....

Mne sa tiez velmi paci tobias,ale manzelovi nie,tak sme zostali pri tom Alexovi alebo Filipkovi.... 😵

klauduska
7. júl 2009

moni a ako je dnes v pracicke?Da sa?Nozky nepuchnu?

katika82
7. júl 2009

no v anglicku len veci na kočík chceme ísť do toho tešína polského čo som spomínala tam sme už vyhliadli zopár
ešte by som si chcela dať urobiť na objednávku ten prebalovací pultík chcela som ho pôvodne ku kuchynskej linke ale ocino povedal aby sme si prebúrali ešte vchod do segrinej izby a ona pojde do dalšej takže budeme mať celú izbu jednu pre drobca takže asi dáme rovno tam nekajú celú stenu urobiť.

a už máte nejaké vecičky???ja ešte odolávam ale už asi dlho neodolám

monika131
7. júl 2009

Ahoj klaudy...

Tak ten Tobias sa páči aj mne, ešte asi aj viac ako Markus, ale musím to prekonzultovať s manželínom. Momentálne je na týždňovke, a včera som mu to nejako zabudla povedať. Uvidíme čo na to povie. 😕

A čo v práci?
Mám zapnutý ovievač, a nohy som už mala vyložené. Zatiaľ je to v norme. Ale poobede to bude horšie. A ešte som si ráno obliekla dlhé nohavice, lebo u nás pršalo, takže je mi dosť teplo.
Mám kúpený taký chladivý masážny gel, čisto na prírodnej báze, ktorým si natieram lýtka a sem tam aj chodidlá a dosť mi to pomáha. Príjemne to chladí, a nohy mi od toho mierne opuchnú.

Dnes ráno som išla po dlhej dobe do práce autobusom a bola to hrôza. Poviem Ti, že keď som z neho vystúpila, tak som mala čo robiť. Tak sa mi točila hlava. Pred tým sa mi to nestávalo.
A dnes absolvujem ešte aj cestu domov tým hnusným autobusom. Je to katastrofa. 😒

monika131
7. júl 2009

katika - ja ešte nemám ani predstavu o tom, ako by mal vyzerať náš kočiarik. Videla som na ulici už zopár takých, ku ktorým by som sa priklonila ale zatiaľ neviem.

A vecičkám zatiaľ odolávam. Vlastne som si zakázala niečo kupovať. A zakázala som to aj mojej ségre. Tá by hneď nakúpila plnú tašku aj s mojou maminou. 😅

Svokruša mi už kúpila kojeneckú fľašku - bola na nejakej predvádzacej párty a tam ju objednala. Je to fľaša, ktorá udržuje teplo, alebo chlad. No uvidíme, čo to bude za zázrak. 😒

A kamoška mi z anglicka doniesla súpravu 7 dupačiek na leto. Ale to som odložila do skrine, lebo teraz to ešte nebudem potrebovať. Kúpila väčšie, aby mu to bolo na leto dobré. 😀

katika82
7. júl 2009

moni tak to ti verím ja som bola v nedelu zasa v kostole a sme stáli tak ja som si musela čupnúť lebo by som to už nezvládla, bývam strašne unavená a rýchlo ma unaví aj chôdza alebo tak

najlepšie je ked cítim celý den drobca ako kope je to fakt uplne krásny pocit a čím dalej tým to cítiť viac včera už aj drahý dostal riadny kopanec ked počúval na brušku

monika131
7. júl 2009

katika - tak tie kopančeky musia byť krásne. U nás je to zatiaľ iba také naznačovanie pohybov.
Cítim bublinky - tak to nazýva môj doktor, a v nedeľu som mala pociť, že už si drobček aj pokopkáva. Ale zatiaľ to nie je intenzívne.

Ja som tiež bola v nedeľu akože v kostole. Boli sme na odpuste - na západe sa tomu hovorí hody. bolo príšerne horúco, a tiež som ledva došla k švagrinke, zadychčaná ako lokomotíva.
No a to to bude stále len horšie - myslím na tú únavu a tak. 😀

klauduska
7. júl 2009

katika,neviem presne ci myslis tuto...

www.bess.sk

ja som si z tadial objednala tie tehu pasy....ale este nenosim,az bude vacsie brusko... 😉

ja som pred 3 dnami dobre nakupila od susedky.... 😀 ponukla mi vecicky po 1 dietatku,tie najmensie od 0-3 m.tak som nieco pobrala,lebo mala na tom smiesne ceny....

a kociarik chceme z Polska-Cam cortinu,ale este som nezistila kde presne ju maju... 😒

monika131
7. júl 2009

Tak my by sme išli pozrieť kočiarik do Maďarska alebo do Poľska. Ešte uvidíme.

A asi by sme išli začiatkom septembra, kým to ešte ako tak zvládne. Potom to už bude v mojom prípade asi dosť o držku, hlavne kvôly wc-ku. Veď to poznáte. Cikanie každú chvíľu. 😀

katika82
7. júl 2009

klaudy kuknem aj tú ale našla som v starých jahodinych príspevkoch
www.mamino.sk kuknem kde sú lacnejšie. a ten kočík to sa volá cam cortina???kuknem čo je to zač

a s tou únavou no poviem vám neviem ako prežijem leto lebo tie teplá mi nerobia najlepšie kaludy ako si to vydržala v tom tunise???ja by som tam skapala

inak včera ked som bola na tej pohotovosti tak som čakala na doktorku akurát bola na cisárokom aj tu mamičku doviezli potom na izbu a ona už normálne po cisárksom hodku telefonovala mužovi a tak.zlatá bola narodila sa jej dcérka 3350 g mala som počúvala ked diktovala sestrička ocinovi 😀 😀 😀

monika131
7. júl 2009

Jéj, to muselo byť pekné.....

Ja sa už veľmi teším na toho nášho drobca. Som na neho veľmi zvedavá 🙂

katika82
7. júl 2009

no ti poviem minule som mala tácku polystyrénu s koláčikmi tak mi ju normálne nadvihlo
a práve som sa dozvedela že ma zobrali dalej do školy tak sa vytešujem lebo brali len 10 zo 100 takže som rada,dúfam že to drbec somnou zvládne 😀

klauduska
7. júl 2009

katika tak to gratulujem,budes potrebovat vela sil na ucenie a vela pevnych nervov a vela statsia na dalsich skusakch.... 😉

aha,tak to nie je ta stranka....

No a boli sme v Turecku,teploty neboli uplne vysoke,tak sa dalo,ale pri more je to podnebie uplne ine,pofukoval vetrik a ked mi bolo velmi horuco,tak som vliezla do vodicky.... 😉

monika131
7. júl 2009

katika - gratulujem, len aby ste to všetko v pohode zvládli. To ideš do školy na ďalšie 2 roky, však?
Aj ťa svojim spôsobom obdivujem, že si sa na to dala - myslím na tie ďalšie 2 roky štúdia.
Držím palce 😀

klauduska
7. júl 2009

Veru,aj ja obdivujem.....
Ja som este vo februari rozmyslala,ze si spravim RNDr.,aj prihlaska uz bola vyplnena,ale stale som vahala ci do toho ist alebo nie....a potom sa to vyriesilo samo-zistila som ,ze bude mimi.... 😵 Takze tak...

katika82
7. júl 2009

no tak hádam to nejak zvládnem tiež som to zvažovala ale viem že potom po nejakých dvoch rokoch by som sa už asi nedonútila zasa učiť a všetko si dostať do hlavy to je kopec vecí stavbárskych takže s pomocou jednej starkej a druhej to hádam zvládneme a aj ocino nám pomôže.budem sa musieť len nejak po večeroch učiť a ked bude drobec spinkať.

jahody11
7. júl 2009

Caute babky, odkedy byvam u svokry, nemam net a tak sa tu casto nedostanem, iba ak som doma u nasich ☹
mame sa fajn, male kope neskutocne, mam pocit ze chce vyskocit zomna... kope celu noc a dnes aj cely den...
no idem surfovat este dalej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre