Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

smajli
13. júl 2009

ahojte tehulky :o)
tak dnes som bola na poradni,sono mi nerobil,ale 4.8. som objednana na velky ultrazvuk v 30tt... ,vsetko mame s malickym drobcom v poriadku,krcok mam v poriadku...lebo v dajakom 12tt sa mu nezdal...,takze som rada...
tiez mi hovoril doky,ze kludovy rezim a nohy polohovat,ze sa blizia tie velke horucavy,tak ze to budeme mat tehulky tazke... tak si mame davat pozor....,teraz pojde moj doky na dovolenku...,takze zatial je vsetko ok,comu sme velmi radi:o))) a malinky kopka tak zlato:o) v cakarni som si polozila tasku s flaskou vody na nohy a bola prilozena na brusko a kusocek sa mu vrchnacik od flasky pritlacil na chvilku k bursku...hned do nho zacal kopkat... tak som si tasku dala inaksie :o))))))) ja som ledva tu flasku citila ale jemu asi zavadzala tak sa dal do boxovania zlaty nas pokladik:o))))) bolo to zlate:o)
takze najblizsie 4.8. sono:o))))

kocik este nemam vybraty... paci sa mi ten chicco trio tour 4,ale tiez sa chystam spravit si snuru obkukavania osobne v obchodoch po kosiciach a asi si skor vyberiem sama ako cez net... aj ked vlastne ... kocik si len vyberiem,mozno si ho necham odlozit,a ked budem v porodnici s narodenym drobcom,tak mi ho muzik s nasimi kupia... mama kupovat kocik dopredu nechce...
v KE su vraj dobre ceny v Barci v obchode Tegel.... ,ze vraj je to lepsie ako v Optime za tie iste typy kocikov aj o 2-3 tisicky menej...to skor pre moniku info... ale osobne som tam este nebola...

monika131
13. júl 2009

smajli - ja som tiež počula o tom obchode v Barci. Asi tam zbehnem a omrknem to. Potom dám vedieť, že aké ceny sú na kočiare tam.
Takže s drobčekom je všetko v poriadku. To ma teší, náš teraz troška hnevá, lebo asi nám rastie, alebo sa uložil tak, že mi tlačí na všetko čo sa nachádza v podbrušku. Ale ináč v pohode.
No a tie horúčavy, to bude hotová katastrofa. 😀

smajli
13. júl 2009

no este ze si monika pripomenula,aj to som chcela este napisat,ze aj ja mam sem tam take pocity ako ste s klaudy opisovali...,tak raz do mesiaca..., a minuly tyzden tak vo stvrtok som to tiez dva dni mala...,tak silne napatie bruska ako by mi islo puknut... cele brusko zvonka aj z vnutra... take silne tlaky... ako ked ho mam nafuknute,lebo to uz poznam,ale vtedy mi ani ten espumisan nezaberal,tak tiez som uz hovorila o tom mame a tiez vravela,ze asi to bude aj tym,ze babo rastie a vsetko sa natahuje.... fakt to tak bude,ze citime ako nam to vsetko rastie ... je to dost teda neprijemne,lebo mam pocit,ze ma roztrhne,ze puknem... ci lezim,ci sedim,chodim..nijak nedobre a stale to citit... a potom to po dni dvoch prejde...az taka ulava je v ten den,ked to uz prejde.... ze to bude asi ono,co aj by citite ze..

a jahody,potom napis,ked sa tu dostatnes,ake vysetrenia ti dalej robia,ci si nasla novu doktorku v SNV,co ta caka..,co ti hovoria,....nech nas poucis,co nas caka... lebo ty tu budes prva mamina... :o)))

klauduska
13. júl 2009

Tak kocky,uz som spat,som si odsedela u doktora.....jedna babenka tam bola 40 minut... 😠 😠 😠

No a vsetko je v poriadku,aj nas pomeral,srdiecko krasne bije..aaaaa bude to CHLAPEC!!!! 😵 😵 😵 Ukazal nam pekne gulky,take biele body to boli....aj to skontroloval pre istotu viac krat a potvrdil chlapca...Ale tak ideme este na to 3D sono a tam to uz bude na 100%.on nas tiez odporucil do toho Hlohovca ako bola luka...tak este porozmyslam,ci sa nepreobjednam....

Jaaaj,a tak si tiez kopkal cely cas v cakarni...aj ked som uz lezala a dr. sa smial,ze aky je poslusny,lebo sa mu vzdy natocil tak ako on potreboval..... 😵 😵 😵

monika....podla mna sa oplati kupovat kocik v POlsku,len akosi ten nas asi nie...aspon zatial co som na nete nasla... 😒

tento...

http://www.babytrend.sk/neonato-kocik-reverso-s...
farby 877 alebo 879

A presne ste tu spomenuli ten obchod TEGEl-tak na ich stranke som nasla tento kocik zatial v SR najlacnjesie... 😉

smajli..tak to je fajn,ze ste ok,uz len oddychovat a setrit sa a uzivat si tehu,lebo sa to ani nezda,ale krati sa to a leti ten cas..... 🙂

monika131
13. júl 2009

klaudi - tak Ti gratulujem. Takže to bude malý Alex? 😀

Ja keď som bola na sono a potvrdil nám chlapca, tak tiež mi ukázal také dve biele dobky a to boli guľky.

Takže kočiare inej značky by sa oplatiť mali, ale je to sradna, že niečo je konečne lacnejšie aj na Slovensku. 🙂

luka04
13. júl 2009

jeeej klaudi...tak chlapciatko bude??? 😀 a co na to drahy??

monika...mne tie brusne pocity trvaju uz druhy den ☹ ani to neviem opisat, sem tam boli maternica, ale najviac akoby mi slo roztrhnut brusko...ako kamen,,,

monika131
13. júl 2009

luka - no presne, taký pocit ako keby ti všetko chcelo prasknúť. Také nepríjemné tlaky z každej strany. A niekedy sa aj ja myslím, že ho mám úplne tvrdé, ale potom keď si vyložím nohy, alebo si ľahnem a uvoľním sa tak je to ok. Ale keď si sadnem, alebo vstanem, tak je to tu zas.
No dúfam, že nám to čoskoro prejde. A ja som si myslela, že tie problémy mám iba ja, a my ich máme všetyk 😢

Ozaj klaudi - čo manželíno na to, že to bude chlapček. Lebo môj bol natešený ako malé dieťa. 😀

klauduska
13. júl 2009

No babulky,viete si predstavit ako sa vytesoval.To bude prvy v rodine,ktory zachova rod.... 😵 😵 😵 Tak aj svokrovci sa vytesuju a proste vsetci... 😵

moni...no presne,dve bodky=gulky... 😀 😀 😀
A este to meno-mozno to nakoniec bude Filipko,lebo sa to mangelovi paci a vybral toto....Asi to necham nanho.... 😉

luka..a nakoniec zmena,na 4D sono idem 2.8 a do Hlohovca....som sa preobjednala,lebo aj mooj dr. vravel,ze ma s tymto dobre skusenosti a ze ostatni lekari to len pozru,natocia,vytlacia a tento je dobry,ze to pekne popozera pomeria...atd....a je este aj lacnejsi... 😉Ideme ale v nedelu tak nam povedala 45eur....ty si platila 35?

luka04
13. júl 2009

klaudi....hej platila som 35eur...a mame asi 20 foteciek a dvd...no aj ja si myslim, ze sa nam venoval nadmieru, sak som tam bola hodinu...pomeral asi kazdy kusocek telicka..len tam pekne chod, neolutujes urcite!!!! som ovela viac kludna, ked ma usitil, ze je vsetko ako ma byt...a mohla som si aj vybrat hudbu aku chceme pocuvat, odkonca aj dvd je nahrane cele s tou hudbou..cely pribeh..uz sme to 2x pozerali..babky si zvedave 😉 inak Filipko sa aj mne paci, my keby sme mali chlapceka, tiez sme mali vybrate toto meno....

klauduska
13. júl 2009

a to ste si tolko fotiek pytali ci Vam ich vytlacili automaticky???

luka04
13. júl 2009

ja som nepytala nic...to mi podal na konci..niektore su samozrejme neni pekne, ale vecsina ano..a jeden zaber mame 3x, tak som dala aj babkam 😀

smajli
13. júl 2009

:o) zlate je to dievcata ako sa vytesujete s chlapcekov a s fotiek zo 4D.. :o) ja na 4D nejdem... je to predsa len dost peniazkov a u nas v KE sa mi zda,ze to stoji este viac...,a toho 4.8. mi bude robit doky velky ultrazvuk,tak na 4D pojdem,len ak by sa mu volaco nezdalo.ale verim,ze je vsetko tak ako ma byt,tak to citim :o) a blahozelam ku chlapcekom:o)
my budeme mat tiez chlapceka a meno Filip sa nam tiez paci,ale uz mam synovca Filipa:o) druhy synovec je Tomas:o) nasi tak maju uz dvoch vnukov a teraz ich caka treti:o))) a muzik sa tesil ale aj vzdy tvrdil,ze ma tusak,ze je to chlapec a nemylil sa :o) asi sa ho spytam,ze ci dalsie babo nase bude chlapec abo dievca,lebo celkom by som chcela druhe babo dievku 😀 mozno sa budem riadit tym cinskym kalendarom a po mojej 30-tke mam mat dievca xixiix 😀 a to je uz o rok... 😀 vsak zatial srandovat mozem... len mame len jednoizbacik,tak asi s druhym trosku pockame:o) vsak sa uvidi aj to,ako toto tehulkovanie dokoncime :o))))

katika82
13. júl 2009

ahojte babulky tak som ja len teraz na chvíľku vstala z postele, mám angínu včra som som ešte skúšala preliečiť cenakom a medíkom nepomohlo ráno to bolo ešte horšie v noci som nemohla ani spať. tak som ráno len pekne išla k doktorke dala mi antibiotiká také slabé tak dúfam že to zabere ale riadne ma kašel dusí a nádchu mám takú že ani spať nemôžem. asi je nejaká viroza lebo je veľa takých chorích ešte že nemám horúčku našťastie.
tak sa idem dalej liečiť zajtra vás prečítam alebo nejak večer.

klaudy super takže už vieš že to bude chlapec to je super. ale nemala si ísť do poradne tak ako ja 23???

monika131
13. júl 2009

klaudi - tak možno sa to zmeni na Filipko. To meno sa páči aj mne. Ale u nás neuspelo.

smajli - ani ja nejdem na 4D ultrazvuk. Chcela by som ísť, ale doktor mi povedal, že je všetko v poriadku a že keď chcem, tak môžem kľudne ísť, vraj je to pekný zážitok, ale tak ako píšeš v KE to stojí dosť peňazí a keď je všetko v poriadku, tak sa nebudem objednávať. Možno prichádzam o veľa, ale.......

katika - teraz v lete angína, čo si papkala, nejakú studenú zmrzku? Len sa rýchlo vylieč. 😨

monika131
13. júl 2009

klaudi - už som pridala nejaké fotečky, budem to postupne aktualizovať, sľubujem. 😀

klauduska
14. júl 2009

Bree ranecko tehulky!!!

moni...no supis,ze uz su fotecky,uz som aj omrkla a vyzeras tam uplne super-sexica mamina... 😉 A kociky sa mi pacia obidva veru,asi by som si ani nevedela vybrat,obe farby su krasne...

kati...tak choroba?Co to?Prajem skore uzdravenie... 😉 Snad to rychlo prejde...Do poradne idem toho 23.7,ale teraz som bola iba na sono,lebo na poslednej poradni mi sono nerobil,povedal,ze mam malo tyzdnov.... 😒 Tak preto teraz....

No a to 4D sono...aj nam sice doktor povedal,ze by malo byt vsetko ok,ale chcem sa ujistit este,aj v pohlavi a hlavne-vraj je to obrovsky zazitok...Verim,ze to bude silne nielen pre mna,ako matku,ze toho maleho drobceka nosim v brusku,ale aj pre mangela,ktory bude pri tom a bude to vidiet na vlastne oci...Videla som ako sa tesil z prvej fotky,kde mal drobcek este len 4,5 cm a vsetkym ju ukazoval....Tak toto bude prenho silne... 😉 Aj ked to nie je najlacnejsie,je to obrovska spomienka a moze sa stat vselico-aj to,ze take viac uz nebude...Ale to nechcem prorokovat nic zle,to ma len tak napadlo...

A ako,pripravene na dnesny hic???

monika131
14. júl 2009

ahojky klaudi.

No keby si vedela čo mi to dalo námahy včera večer sedieť pri tom PC. Ale zvládla som to.

A tá dnešná horúčava? No určite to bude riadna katastrofa. Je ešte len ráno a ja mám už teraz v kancelárii riadne horúco a čo bude poobede.
Idem si pripraviť stoličku, aby som si mohla vyložiť nôžky. 😅
A idem sa naraňajkovať, lebo drobček sa už ozýva a riadne. 😀

luka04
14. júl 2009

dobre ranko aj my prajeme 😉 dnes sme zacali 7 mesiaaaac..waaaa jak to ide..

klaudi...presne tak, za ten zazitok to stoji, aj ked si trosku odlahcis penazenku 😀

moni.... uz je lepsie na brusko?? myslim, divne pocity..mne to trosku ustupuje...idem aj ja nakrmit drobca, sme hladne 🙂

monika131
14. júl 2009

ahojky luka - áno už je to lepšie, povedala by som, že už to úplne ustúpilo. Asi sa drobček naozaj potreboval troška ponaťahovať a svoju mamičku pár dní riadne trápiť. No ale čo s ním mám robiť.?
To sú ale šibalské tie naše detičky. Ešte sú len v brušku a už si s nami robia čo chcú 😀 (myslím to v dobrom)
A ty ako, ako sa máte 2 dievčence? 😅

klauduska
14. júl 2009

Tak vidis,ustupilo...Ja sa teraz citim vyborne....klop-klop-klop...Napapana som,dnes som mala musli s mlieckom... 😉
A na obedik mam sopsky salat,lebo v tomto teple mi akosi moc teple ani nebere.... 😒

Moni a ty si v kancli sama alebo s niekym?Nam ide v kancli klima,tak akurat,tak tu je fajnovucko...Len dufam,ze nebudem musiet vybehnut do terenu-von.... 😒

luka04
14. júl 2009

moni.... najprv som kvoli tomu brusku torsku stresovala, ale potom som sa vsade docitala, ze to ma asi kazda...asi to patri k tomu..ved keby bolo moc zle, asi su tie bolesti ine....a mozno to sposobila trosku aj moja strava..kapustova polievocka, langosiky 😀 a keby to aj bolo kvoli malinkej, vobec mi to nevadi, ako som ju videla piatok, vsetko ma odpustene chrustik maly 😀 doky ju nazval maciatko, ze je cistotna, stale si akokeby umyvala rukami tvaricku..a skrabkala nostek, chytala pusinku..vy uz mate zistene, ze to bude isto chlapcek??

klauduska
14. júl 2009

luka...a ze 7 mesiac... 😅 😅 😅 Ved to,ako ten cas rychlo leti...o chvilu budeme mat drobcekov v naruci...s stiskat a stiskat.... 😵 😵 😵

luka04
14. júl 2009

klaudi..juuuj aby to uz bolo..a co vravi maly chlop ?? poslucha dnes? 😉

monika131
14. júl 2009

klaudi - my máme v robote 3 kancelárie. Ja som v kancelárii sama, ale cez ňu sa prechádza k šéfovi do kanclu, takže mám v nej každú chvíľu nejakú návštevu a pod. A aj ja chodím sem tam do terénu, ale iba veľmi málo, všetko sa snažím vybaviť cez listy a telefón a internet.

luka - takže mačiatko, aké milučké. No zatiaľ nám bolo povedané, že to bude chlapec. Vraj z toho dievča už nevymaľujeme. No uvidíme, či nebude prekvapenie na ďalšej poradni. Idem tam 29.7.. Ale snáď nie, snáď sa doktor nepomýlil.

No veru, veru ako ten čas rýchlo letí. Veď tak ako píšeš klaudi, o chvíľu už budeme mať našich drobčekov v náručí. Juj ako sa na to teším 😀 😀 😀

luka04
14. júl 2009

dobre babenky, idem ja offky, daco porobit, uz ked som domka 😉 majte sa pekne...zatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

monika131
14. júl 2009

luka - tak sa majte pekne, obe dievčence 😅

klauduska
14. júl 2009

papa luka...

a ze maciatko...tak to fakt take milucke...... 😉 Mne zas dr. povedal,ze ake poslusne,ze sa mu natacal tak ako on potreboval.... 😕

moni...a dnes je zatial akosi ticho,vacsinou v robotke doobeda vykopkava riadne a potom aj doma.....niekedy mam pocit,ze snad aj cely den..samozrejme s pauzami.... 😵 My mame tiez 3 kancle do ktorych sa vchadza jednymi dverami a tam mame potom tie 3,ja som s kolegynou v jednej,ale je strasne zlata,ako druha mama....

monika131
14. júl 2009

klaudi - aj ja mám vo vedľajšej kancelárii koleginku, ktorá už má po 60-tke. Ale rozumieme si veľmi dobre. Pred necelými dvoma rokmi sme sedeli v kancelárii dve ale koleginka je na materskej. Má takú 1,5 ročnú nádhernú dcérku. 🙂
Náš je zatiaľ kľudný. Kopká si sem tam iba hneď ráno ako vstanem. Cez deň ho veľmi necítim, ale potom k večeru sa zasa ozve. Huncút jeden. 😵
Na nášho zasa doktor povedal, že z neho bude nejaký športovec, lebo v jednom kuse narábal s nožičkami a otáčal sa hore dole. Neposedko jeden. 😵

klauduska
14. júl 2009

moni,tak to vstava zaroven s Tebou rano ked kopka.... 😉

a ja sa tiez smejem,ze nas bude futbalista-tak sa to tusim vravi....ked stale kopka... 😵 No u nas futbal moc nie... 😒
Jaaj,to bude drobulinke ked sa to narodi....

Ozaj moni,ty budes asi rodit v KOsiciach,ze?A rozmyslala si ci to bude s epiduralkou alebo bez???

smajli
14. júl 2009

ahojte:o) tak akurat som si precitala o epiduralke...aj dobre veci aj nevyhody...,je to v jednom clanku,na ktory je odkaz na konci temy Poslickovia... tu v tehotesntve na konikovi... celkom zaujmave precitat si to...
ja este o epiduralke nie som rozhodnuta... uvidime,ako este budu prebiehat tie dalsie mesiace... ako sa budem citit a ci na mna pride strach abo nie...
:o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre