Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
14. júl 2009

ahoj smajli....aj ja som nedavno citala clanok o epiduralke v casopise mamina...aj skusenosti niektorych mamiciek...Najprv som myslela,ze nie,netreba a teraz zasa vaham,ze asi ano.... 😒

monika131
14. júl 2009

klaudi - ja sa troška obávam tej bolesti, ale počula som na epidurálku aj dosť zlé veci. Ale tiež uvažujem o tom, že asi radšej áno, prečo si to troška neuľahčíť však? 😒
No uvidíme, čo ukáže čas. A rodiť by som chcela v Košiciach. Asi najskôr v nemocnici v Šaci, ale do úvahy príchádza ešte Stará nemocnica na Rastislavovej ulici. V oboch nemocniciach sú vraj veľmi dobrí a milí lekári a celý personál.
Ale viac sa prikláňam k Šaci. Jednak to mám z domu asi 5 minút cesty autom a doktor ku ktorému chodím tam pracuje. Takže asi preto Šaca, ale osobne si myslím, že je to jedno, lebo keď sa má stať niečo nečakané, tak sa to stane aj v tej najlepšej nemocnici na svete. A lekára si vybavovať nebudem. My sme s manželínom toho názoru, že odrodiť ma musí každý jeden, je to ich povinnosť a nebudem niekomu za to ešte aj platiť 😠
Ale to je môj názor. 😉

klauduska
14. júl 2009

moni....

tak to mas usper,takto blizo mat nemocku...Ja mam do NR cca 20 km a do Levic cca30km.Skor sa priklanam k Leviciam.

Po precitani clanku o epi,som tiez viac priklonena,ze ano,ako nie,ved rizika su pri vsetkom a ja som taky strachopudko...Hlavne manzel ma na nu nahovara,lebo vie,ze mne staci malo sa udriet a idu na mna mdloby....Tak sa boji.... 😒 No mala suma to nie je... 😒

monika131
14. júl 2009

klaudi ja ani neviem koľko to u nás v KE stojí. Ale asi to nebude malá sumička, presne tak ako píšeš. Ešte som sa nepýtala doktora na túto tému - že či s alebo bez epidurálky. Uvidím, čo mi na to povie on.
Ale ja som tiež taký strachoputko, no proste nemám rada veľkú bolesť. Ja si napríklad zúbky nedám robiť bez injekcie na umrtvenie, ani len maličký kaz, kde treba 3krát zavŕtať. Takže tiež uvažujem. 😅

Zatiaľ končím, idem ešte niečo vybaviť do banky a utekám domov. Čaká ma svokruša, ideme na nákup a ku švagrinke mojej milovanej na kávičku.

zatiaľ papapa 😀

klauduska
14. júl 2009

ahojcek a prijemne kavickovanie... 😉

katika82
14. júl 2009

ahojte maminy, no tak ja sa liečim už všetkým možným ale mám pocit že sa cítim horšie ako včera už mi trošku povoluje kašel tak asi preto lebo riadne kašlem a ked nemám čím dosť to bolí. doky ma ale ubezpečila že aj ked sa ja cítim neviem ako mizerne tak na drobca to nemá žiadny vplyv.
no tak dúfam že to prejde časom ale fakt sa cítim dosť blbo tak dúfam že anjelik malý je v poriadku ale občas pokopká tak asi je.
čo sa týka epidurálky noja tiež ešte nie som rozhodnutá asi ked prídu na nás bolesti potom začneme aj o nej uvažovať ale tiež som čítala že ma svoje klady aj zápory.a vraj to má vplyv potom neskôr na dieťa ale to je také dedukovanie ked sa dieťa nevyvíja správne musia to niečomu prisúdiť. ale určite to nieje až tak dobré môže ju aj zle pichnúť alebo tak no neviem uvidíme potom.
a manželov chcete pri pôrode????

xpetka1x
14. júl 2009

no jasne ja som mala aj pri prvom porode manzela a bolo to super.. zo zaciatku som bola sama ale ked prisiel bolo mi o sto perc. lepsie a aj malej lebo citila ze som rada aj aj🙂 baby a dnes som bola na gynde pred tyzdnom nebolo ete vydno nic len bodku dnes som mala byt v 7 tyzdni no a robil mi sono a bol tam taky mali gulaty prstienok a jeho kamienok pekne tukal ale odhadol to podla velkosti na len 4 tyzden.. ale som stastnnnnnnnaaaaaaa

klauduska
14. júl 2009

tak to je super spravicka...gratulujeme!!!

manzela sa kazdy pyta,ze ci chce byt pri porode...a ja vzdy na to poviem,ze sa ho nepytam ci chce byt...proste bude a hotovo..... 😀 😀 😀 Ale nie,my sme to akosi automaticky brali,ze bude,ako samozrejmost,podla mna je to obrovska podpora,najma psychicka pre tu zienku...a obrovsky zazitok aj pre muzicka,bude to prenho ine,ze bol pri porode... 😉 Moj nazor....

luka04
14. júl 2009

ja sa priiklanam, takisto chceme byt pritom obaja..nie len ja 😀 nevie sice ci to zvladne, ale vraj sa pokusi...

smajli
14. júl 2009

:o))
moj muzik sa zase k porodu nehrnie... vravel,ze radsej nie,ze pozna ine veci,kde bude uzitocnejsi,ze by si tam pripadal zbytocny a este by ma viac vystresoval,tak ze radsej pobeha povybavuje do porodu a po porode vsetko mozne co treba a bude so vsetkym pomahat (to viem,ze sa na nho mozem spolahnut),ale radsej tam nejde.... a tak ho iste nutim nebudem..., a inak ani ja by som si nebola na istom,ci ho tam chcem,ale takto to vyriesil za mna...,nejako si tam pomozem sama a na tie prve doby porodne a tak mi pomoze mama.. uz sa aj ponukla a s mamou si super rozumieme... viem,ze ak budem chciet,tak tam aj cely cas so mnou ako opora bude... uvidime:o)
a tiez som strachoputka co sa tyka bolesti...vela toho nezneseiem...
u nas v KE Saci stoji taka epi tych 4 tis...,a treba na nu mat poucenie od anesteziologa dopredu,uz pocas tych poradni v porodnici mesiac pred porodom sa robi,treba tam nas podpis,a aj tak sa potom mozes rozhodnut,ci ju chces abo nie,podla toho ako sa budeme citit...,ale kto poucenie nema,tak tomu uz na poslednu chvilu epi nepichnu....
ja este uvidim... poucenie si zrejme spravim... a potom sa rozhodnem,ked na mna pridu bolesti a ako ich budem zvladat...

monika131
14. júl 2009

no môj manželíno mi hneď na začiatku povedal, že on pri pôrode nechce byť ☹ a ja to akceptujem. Nebudem ho predsa do ničoho nútiť, ak nechce, tak nechce. Že on bude čakať doma a hneď keď sa malinký narodí, tak
príde za nami.
No uvidíme, či sa najprv neopije ako teliatko 😅 a až tak príde za nami.

smajli - takže hovoríš, že v šaci 4tisícky, no je to dosť, ale tak ako píšeš, to poučenie by som si asi dala urobiť aj ja, a rozhodovala by som sa asi na poslednú chvíľu. No uvidíme. 😖

andrejusa
14. júl 2009

ahojte, ani ten môj nechce byť pri pôrode, ale ja by som veeeľmi chcela aby bol. Snáď ho ešte dovtedy presvedčím. Koho budem šticovať 😀 😀 😀 ???

petraw
14. júl 2009

Ahojte! Som tu úplný nováčik, hádam sa môžem k vám pridať 😉
Ja som mala muža pri pôrode posledné cca 3 hodiny a poviem vám, že som ho tam ani nevnímala 😀 , to už bol vlastne finiš tak som to prežívala ako som len vedela ale pohoda 😎 . Mužovi sa veľmi páčilo a keď sa malý narodil plakal ako malé decko ani hovoriť nemohol! Momentálne má malý už skoro 3 roky a ja som v 8 t.t., tak dúfam, že si to náš tatino s nami rád zopakuje, len aby tehu prebiehalo hladko!!!

monika131
15. júl 2009

Dobré ránko maminky?

Ako sa dnes máte? 😅
Pripravené na 32-34 stupňové horúčavy?

Ja mám od ráno hroznú zlosť. Vedľa budovy, v ktorej mám kanceláriu opravujú starú budovu a od ráno tu hučia so zbíjačkou. Je to o držku. A ja som na prízemí, takže ani okno nemôžem mať otvorené, lebo je to strašný hluk. Už ma z toho normálne bolí hlava. 😠

smajli
15. júl 2009

to je zlate petra :o)
juuuj dnes je strasne... ta horucava...,a tie opravy ti nezavidim moni...,je to katastrofa...ten hic... kiez by zajtra prsalo,tak ako hlasia...

ejusaaa
15. júl 2009

ja sa od veci zapletiem,ale faaaaaaaaaaaaakt hlasia prsat?Konecneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

luka04
15. júl 2009

dobre ranko 🙂 no veru, dnes asi ani nevyleziem z domu...radsej..sak vcera sme boli v meste autom a skoro som tam odpadla z toho tepla 😒 kazdy ide dnes na kupko, len ja budem schovana...fnuk...co uz, pre mojho drobca vsetko 🙂

smajli
15. júl 2009

nooo...ja by som tiez uz tak rada sla na kupkooo... do madarska... na vlnyy.... a zaplaaaavat si....
ale bojim sa infekcie,radsej nechcem ziadne antibiotika brat,ak by nahodou,tak radsej nejdem... kvoli babatku to predsa jedno leto vydrzime,vsak tak sme babatka chceli,ze,tak nech su zdravucke tie nase pokladiky:o))))

monika131
15. júl 2009

smajli - my chodievame do maďarska a už som sa aj kúpala a v pohode.
A doktor mi povedal, že v maďarsku by mala byť čistá voda, lebo je chlorovaná a vraj tehulky by mali veľa plávať.
Zakázal mi ale prírodné vodné nádrže a teplé bazény. 😅

luka - no ty si aspoň schovaná doma v chládočku a ja tu sedím v tej rozhorúčenej kancelárii. Ale polovičku pracovnej doby už mám za sebou. A možno sa mi podarí zdrhnúť aj skôr. Uvidíme.

A tie búrky z tepla hlásia už aj na dnes večer, tak dúfam, že prídu na celé Slovensko, aby sa nám tehulkám troška uľavilo od tých horúčav. 😠

klauduska
15. júl 2009

Ahojte tehulky!!!

Tak dnes je vonku riadna palava,som prisla akorat z obediku... 😵

moni...tak s tou prerabkou vonku to nemas bohvieco...u nas dnes nieco buchotalo pod oknami,ale to len asi 2 hodky,rozoberali nejake podium....A my sme na 3.posch.Ale okno mame zatvorene stale,kvoli klime...

inak,asi mi zacina herpes.... 😠 Chcela som si dat na to tie naplaste compeed,ale som sa docitala,ze ak som tehotna,mam sa poradit so svojim lekarom.... 😒

luka04
15. júl 2009

moni...no hej som domka, ale poviem ti, aj tu sa riadne potim...v kuchyni mam hodiny nastenne aj s teplomerom a ukazuju 28,3 😖 teraz varim a umieram tam...uz mame zeleninovu polievocku a rizoto so syrom a kapustovym salatikom...mnaaam...

neviem ako u vas, ale u nas / okolie Nitry/ je sice nenormalne horuco ale zamracene..asi nieco pride 😨

klaudy..ani tebe nezavidim v tom kancly...do kedy si dnes??

smajli...presne tak...clovek by dal vsetko,len nech mame zdravucke babetka 😉 kaslat cele opalovanie a kupanie..sice sa mi to tazko hovori 😀 ale aj to si este uzijeme..ty si tiez v praci ako moni a klaudy abo domka ako ja???

klauduska
15. júl 2009

luka...no,v tomto teple este aj varit,to je riadny zabijak.... 😝 A dobru papanicu dnes varis... 😉

ja som dnes v robotke do 16,30,mame dlhy den.... 😝 Potom mame stretko s babami z mesta,mamickami,tak povytahujem infosky a pride aj cerstva mamicka s malinkym babatkom cca 3-4 tyzdnovym.... 😵 a potom este idem upiect slane,lebo tatko ma v sobotu 60-tku,tak sa asi tiez zapotim,no budem sa snazit to realizovat az vecer,ked slniecko zajde.... 😉

monika131
15. júl 2009

klaudi - ja som tiež mala herpes, ale asi v 10tt, v lekárni mi povedali, že tie náplasti nie sú veľmi vhodné, ale dali mi mastičku. Tuším sa volá Herpesín, tak nejako, a herpes mi zmyzol za 4 dni.
A ti poviem, že dnes máš teda riadne nabitý program. 😀

luka - no jasné, veď aj v bytíku musí byť riadne horúco. A ten obedík máte fakt dobrý. Asi sa u vás zastavím. 😀
No u nás na východe nie je ani mráčika, slniečko pripeká, ale riadne. O chvíľu idem domčov, ale veľmi sa mi nechce sadať do toho rozpáleného autíčka. 😖

luka04
15. júl 2009

moni...ved pod, mas to na skok 😀 co by kamenom dohodil 😀 som rada, ze to mam za sebou, tecie po mne akoby som vysla zo solarka...ventilator mi chyba ☹ ja som tiez chcela ist do mesta k braskovi, ale nechcem to auto ani vidiet..sak tam je 100 stupnov...vcera som mala dost a to som sa len vozila...pockam si na vikend, ma sa ochladit..huraaa 😉

klaudy...ja by som si zas dala take slane..mnamky..co budes robit??len mi nepovedz, ze pagaciky.. 😅 len sa neuvar v tom meste poobede..ani maleho 😉 ja idem az vecer z domu, idem do kina na dobu ladovu 3 😉

smajli
15. júl 2009

ja som doma luka :O) pre istotu...,aby sme nic neriskovali....

xpetka1x
15. júl 2009

babule co je to amniocenteza a kedy sa to roby??

xpetka1x
15. júl 2009

a ete ja som tiez citala v jednom casaku ze tehule by mali dost plavat no tiez som rozmyslala ze pojdem na kupko ale sa bojim aby som nieco nechytila myslite zeby som si tam mohla dat tampon? ci to je kravina?..ked som cakal prve bejby mohla som sa len sprchovat akonahle som sa kupkala vo vani mala som zlty a zeleny vytok a liecili mi to tabletkami do susky a fungycidin a to je atibitik no tak neviem ako druhe ale zatial je vsetko v poho nic mi nevadi negrckam

jahody11
15. júl 2009

Caute babenky, co mame nove? ja si uz uzivam doma, aj ked mam pocit, ze nic nestiham, este ani jeden den som nelenosila a to som doma uz druhy tyzden 😀
inak, my mame klimu v aute a to je na nezaplatenie 😀

smajli
15. júl 2009

hm...xpetka je to na zvazenie,ci budes riskovat,lebo istu nachylnost na infekcie asi mas,ked si to pri prvom tehu mala,tak si davaj pozor...

aaaa jahody ahoj :o)))) verim ti,ze mas co robit doma:o))) tiez som doma a malokedy sa nudim.... mna furt taha volaco pratat... umyvam doma nabytok,dvere... vsetko drhnem 😀 😀 chystam hniezdo xixixixi
bola som v Kezmarku cez vikend a tiez sme sli autom s klimou... bez klimy by som do auta nesadla na tak dlho...

smajli
15. júl 2009

ak budes mat jahody cas,tak napis,ako si si nasla noveho gynekologa doma,kam ta posielaju na vysetrenia,ci ta uz poslali aj do porodnice na poradnu... ,ci ti uz sledovali prietoky abo kedy sa to robi... proste ako pokracujes a ako sa mas,ako sa citis,ci uz citis nejake pripravy na porod... citala som v teme poslickovia,ze uz niektore v 34tt nieco pocituju...sem tam take pichanie pri krcku maternice... :o))) podel sa s nami o skusenosti,vsak ty budes prva maminka a my sme zvedave:o)))) a aaako ten cas letiiii... vsak mas uz 34tt!.... co babatko v brusku...kolko ma este miesta? :o))) na tolko otazok ani nebudes mat cas pisat:o))))))))))) tak sa drz a sem tam sa ozvi,ako sa citis...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre