Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
21. júl 2009

luka...no s tym sonom mas pravdu.... 😀 😀 😀 😀
a taketo sny s papanim mas???Takze tehu chutky v sne??? 😀
Ja dnes na desiatu marhulky... 😉 a rano som mala ovsenu kasu...Ty dnes varis nieco?

queenka
autor
21. júl 2009

ahojte tehulky🙂 takze nakoniec sme sli do toho vrboveho ale ja som si len macala nozky🙂necela som riskovat takze som radsej do vody nesla...inak swagrina mi wrawela ze ani do studenej vody velmi by som nemala aby som si neprechadila vajecniky...takze teraz newiem akoo to je stym kupanim..ach jaj..keby nebolo aspon tak horuco 😕 😕

luka04
21. júl 2009

klaudy..zvlastne, ze sa mi snivalo prave o jahodach, lebo ked som sla naposledy do nemocnice s crevnou chripkou, tak posledne co som jedla, boli jahody..a odvtedy mam akosi blok ich papat.. 😒 dnes varim ako inak 😀 drahy si nakazal slepaci vyvar a druhe vyprazanu cuketu so zemiackami a uhrokovym salatikom...jak v restike, co??? 😀 😀

gueenka...nazory sa lisia, ako aj na vsetko...mna to tiez taha do vodicky, ale nemusim vymyslat, kedze mam kupanie v jazerach a kupaliskach bez tak zakazane...kedze nam nevyslo tento rok more, tak to isti uz len lavorik na dvore 😀

monika131
21. júl 2009

katika - takže nie som sama a aj lulka písala, že sa jej naťahuje bruško a že je to dosť nepríjemné. Tie deťúrence nám ale rastú jedna radosť, ale nemuselo by to byť také nepríjemné ☹

klauduška - tak to si mala aký pekný sen, a možno to tak bude aj v skutočnosti, možno si nakoniec ten pôrod jednoducho vysnívaš a bude presne taký, aký ho budeš chcieť mať. Asi by sa nám malo začať všetkým snívať o ľahkých pôrodoch. To by bola paráda, keby to každej jednej vyšlo 😅

luka - toho tvrdnutia bruška som sa aj ja riadne zľakla, a k tomu je to ešte dosť nepríjemné, ale klauduška upokojila aj mňa, že je to v norme. A ty aký fantastický obedík zasa vyváraš. mňam mňam mňam 😅

queenka - urobila si dobre, že si sa v tej termálnej a ešte k tomu teplej vodičke nekúpala. A vaječníky si môžeš prechladiť kde koľvek, treba jednoducho dávať pozor a nemáčať sa v bazéne celý deň. No čo už toto leto to nejako zvládneme a potom si to vynahradíme. Mne manželíno sľúbil na budúci rok poriadnu dovolenku pri mori aj s našim drobčekom. 😎

klauduska
21. júl 2009

no luka...mnam...mnam...tak cuketku veru mozem.....ten Tvoj manzelik sa ale ma...nakaze a ma to.... 😅 😅 😅

qeenka..veru optrnejsie radsej,netreba riskovat...a prechladnut veru nemusis len v studenej vodicke,treba si davat pozor aj ked sa ochladi....Ja som teraz mala ten tehu pas,sice mi bol trosku este velky,ale mala som ho,lebo bolo v turc. Tepliciach chladnejsie...

luka04
21. júl 2009

vidim, ze vam tu robim chutky s cuketou 😀 sak aj mne sa uz zbuehaju slinky...

klaudy..neboj sa, ked som chodila kazdy den navecer z prace, neboli taketo vyvaracky..to skor on cakal mna s vecerou 😀 ale teraz som uz stvrty mesiac doma, tak varim a upratujem..sak co budem cely den..sem tam vybehnem nejakej kamoske, abo do mesta na nakupy...

moni..dnes to zatial necitim, teda len raz mi tak stiahlo brusko na 10 sekund...4.8.idem na poradnu, dufam, z dovtedy to vydrzime, bez zhorsenia a opytam sa dokiho este....

ozaj, na tu teh.cukrovku vas uz objednali?? ja idem 28.jula....

queenka
autor
21. júl 2009

my sme mali ist na dowolenku minule leto ale bohuzial nwyslo a tak sme si powedali ze toto leto urcite pojdeme...ale hop...ani toto leto nemozeme takze buduce leto si to wynahradime aj s malou🙂) sice este to nieje iste lebo mala bde este welmi mala takze newieme..ale uwidime🙂)

queenka
autor
21. júl 2009

luka....co sa tyka tej cukrowky tak ja som nato uz bola dawno..wysledky mi wysli dobre takze nemam cukrowku..ale mne doktorka uz dawno posielala ...

katika82
21. júl 2009

luka no mne to robí niekedy aj častejšie hlavne večer ale pred sexíkom a po nom.
ale vtedy je to vraj normálne, ale ja sa určite vo štvrtok opýtam lekára na to tvrdnutie a potom ti poviem.
viem že baby na to berú to magne B6 ja ho mám kupené tak občas si ho večer dám.

no a tá cuketa, mnam no dala by som si veru aj ja

queenka
autor
21. júl 2009

monika.....aj mne sa uz natahuje brusko a mam pocit ako keby som zjedla tonu jedla...je to trocha naozaj neprijemne ale na druhej strane moja mala kope a kope jedna radost 🙂

luka04
21. júl 2009

kati...aj ja mam magne B6 doma, uz som to brala na zaciatku, ale nechcem si to nasadzovat sama, radsej sa spytam dokiho....ved skoc si na cuketku, vsetky vas pozyvam 😀 😀

gueenka...no tak super, ked to mas dobre, dufam , ze aj ja tak dopadnem..aj my sa utesujeme, ze si dovolenku vynahradime, ale buduci rok este asi nie..mam krsniatko, co sa narodila presne ako sa ma nase pred rokom a teraz je taka, ze ja neviem, ci by som si trufla napr.k moru...asi by som neoddychla ani 5 minut 😀

monika131
21. júl 2009

queenka - áno je to nepríjemné, ale vydržíme. 😖
Náš anjeliček tiež kopká jedna radosť, a niekedy kopne tak, že z toho veru veľkú radosť nemám a hlavne keď sa trafí do močového mechúra, to som hneď na záchode. Ale je to veľmi zlaté, to kopkanie.
Takže vy už viete, že to bude dievčatko.

ja idem na poradňu 29.7. a vtedy by ma mal objednať aj na cukor. Včera bola u mňa tehu kamoška, tá je v 25tt a vravela, že to nebolo až také hrozné ako hovoria. Uvidíme, necháme sa prekvapiť. 😉

queenka - a nebola si na ten cukor nejako skoro? veď to sa robí až od 24tt? 😒

monika131
21. júl 2009

luka - tak ja vyrážam z KE na tú cuketku. Tak o 4 hodky som u teba 😀 😀 😀

luka04
21. júl 2009

moni...ok 😀 cakaaam...aj ladovu kavicku ti pripravim????

queenka
autor
21. júl 2009

monika..mne dr. powedala ze to uz od 16tt sa robi takze ma hned poslala...wraj dr. zwyknu posielat neskor..wsetky testy co mi robili mi zatial wysli dobre..az na jeden..mi zistili ze som chudokrwna...musim jest jedla co obsahuju wela zeleza..manzel mi powedal ze mi pojde kupit klince 🙂

queenka
autor
21. júl 2009

co sa tyka tej dowolenky...tiez to bude buduci rok asi skoro ked tak rozmyslam...wed to by sme si wobec ani neoddychli aj ked opoprawde chwile oddychu uz nam o chwilu skoncia🙂 no newem ci s malym drobcom ist k moru je dobry napad..a este teraz tolko chorob sa prenasa ....

smajli
21. júl 2009

ahojte:o) dievcata,ja vas ledva stiham citat...polku zabudnem,co ktora hovorila,dokym docitam...
tak sa vsetky drzte....
to natahovanie bruska nezavidim,je to neprijemne,poznam to...
aj luka to tvrdnutie bruska,ale ked klaudy hovirla PA,ze je to ok...tak je to ok... tiez idem 4.8. na poradnu a velky usg...v 30tt
mna zase vcera potrapilo take pobolievanie podbruska... az sa mi tazsie chodilo a bola som rada,ked som si sadla...ale dnes to uz necitim... a pre zmenu citim jemne palenie dole... a moj doki ma dovolenku....,tak som si dala to kitovuli vag.cipky... to mi kazal dat,ak nieco...tak uvidime,nakolko to pomoze,zda sa zatial,ze je to po noci ok... a budem si to davat...ale este nekricim hop radsej...klop klop klop,lebo ak by som este palenie citila,tak mi neostane nic ine,len na pohotovost....
to mam za to,ze som sa vcera s kamoskou bavila o tehu,lebo ona bola tehu pred rokom..,a vravela som,ze nie teraz problemy nemam,ze ma dlhsie brusku nebolelo....no jasne... ze kitovuli si davam raz za tyzden ako hovori doki... a sup ho sem uz bolelo aj brusko aj ma palilo... tak si dam to kitovuli kazdu noc chvilu,to su prirodne bylinkove vytazky na obnovu ph... tak uz radsej nic hovorit nebudem... a to sme si len vymienali skusenosti,lebo mame rovnakeho dokiho...
tak sa drzte a nech je nam fajn.... nech sme zdravucki vsetci aj nasi mrnkovia:o)))

katika82
21. júl 2009

no ja by som chela ísť na rok aj s drobcom. chceli sme ísť ešte teraz že ako na svadobnú cestu ale ked tu neznesiem teplo neviem ako by som ho znášala teraz v 6 mesiaci tam niekde pri 36 stupnových teplotách.a môj my povedal že on by sa nudil on totiž nieje na ležanie na pláži a tak. tak na rok ked bude mať drobec tak 9 mesiacov tak pojdeme manžel sa budeo neho starať že aby sa nenudil a ja si budem oddychovať. 😀
dobre som to vymyslela nie???

my sme mali na obed segedínsky tak som sa tak dojedla že až.

klauduska
21. júl 2009

ahoj smajli...prave som na Teba myslela a chcela napisat,ze kde sa nam dnes smajli ukryva.... 😀

qeenka...tak to je fajn,ze mas vsetky vysledky ok....Na tu cukrovku nie som este ani ja objednana,ale idem do poradne teraz vo stvrtok,ako katika....tak tusim mi tam povedia a objednaju...

moni a Teba drobcek tak kope,ze aj mocovy mechur citis???Ja som take asi nepostrehla,sice niekedy zacitim,ze kopne silnejsie,ale ani to nezaboli ani nic... 😒

babulky a s palenim zahy nemate problem?Ja teraz posledne 3-4 dni pozorujem,ze ma pali kazdy den.... 😒 Mi kamoska vravela,ze sa vravi,ze malemu rastu vlasky.... 😅

monika131
21. júl 2009

luka - no jasnačka, ako najprv obedík a potom výborná ľadová kávička od budúcej maminky 😀

No ale, veď občas treba aj troška posrandovať. Musím sa aspoň takto ventilovať, lebo ja mám dnes to bruško - hotová katastrofa.

A čo sa týka tej dovolenky, tak my budúci rok určite pôjdeme niekam k moru. Tak koncom augusta, ako sme boli aj minulý rok. Veď aj drobčekovi to veru dobre padne a my dvaja s manželínom si určite oddýchneme, pretože ja mám ségru, ktorá sa už nevie na maličkého dočkať a aj neter, ktorá by nedbala aby sa už narodil. Takže stačí, že pôjde s nami jedna z nich a o drobčeka bude skvelo postarané. My chodievame na dovolenky celá partia asi tak 10 ľudí a poviem vám, že je to riadna sranda. Normálne sa už teším už aby bol august 2010. 😎

ahoj smajli - a tie čipky pomáhajú aj vtedy, ak ti bruško tvrdne, alebo máš pocit, že sa roztrhne, alebo je to čisto iba na tie gynekologické problémy? 😒

luka04
21. júl 2009

ahoj smajli 😉 to kopakanie do mechurika, uz citim aj ja...v noci som musela 3x tak vybehnut z postele...

klaudy...mna osobne nepali zaha vobec...ale ze by to bola pravda s tymi vlaskami, no neviem,sice sa to hovori..svagrinu palila neskutocne a mala sa narodila plesata 😀 teraz ma 9 mesiacov a ledva nejake vlasky....

moni..ved jasne treba..ty si sice v praci, ale ja zas sama doma 😖 akurat som zavolala kamosku na kavu, sak uz sa rozrpravam sama so sebou 😀

klauduska
21. júl 2009

monika..aj mys me doteraz vzdy chodili partia min. 6 ludi....Len tento rok sme si chceli dopriat a ostatnym to akosi nevychadzalo tak sme sli aj sami.....A mozem povedat,ze bolo skvele....Ja mam rada spolocnost,vzdy su to naj dovolenky,ale vsetko ma svoje pre a proti..Teraz,ked som bola tehu,som bola rada,ze sme sami,lebo som si mohla oddychnut,kedy to mne vyhovovalo a hlavne mi nebolo luto,ze ostatna partia sa sla bavit a ja unavena na izbe... 😒 Ale zasa si neviem predstavit chodit takto sami na dovcu kazdy rok.... 😒 takze tak....
Vy chodite do chorvatska??

monika131
21. júl 2009

klauduška - my sme boli s manželínom už aj sami na takom predlženom oddychovom výkende. A poviem Ti, že nám bolo perfektne. No nebudem to tu rozpisovať, boli sme ako dvaja holúbkovia, ale dovolenka pri mori sa mi ráta vtedy, keď sme veľká banda, je kopec srandy a zábavy. 😀
No možno sa to teraz zmení, keď sa drobec narodí, ale skôr nie, pretože ja mám rada hluk, veľa ľudí a hlavne ľudí, ktorých mám veľmi rada. Nemám rada samotu. 😅
Áno chodievame do Chorvátska a potom ešte do Maďarska.
Budúci rok by sme chceli ísť na Zadar. Minulý rok sme boli až v Podgore - to je až za Makarskou - neskutočne dlhá cesta, ale bolo tam krásne. Mne sa tam páčilo oveľa viac ako na Makarskej, lebo tam bol taký väčší kľud. Nebolo tam toľko áut a motoriek a kadečoho.

luka - ja keď som sama doma, tak sa tiež občas prichytím, že sa rozprávam sama so sebou. A tiež dosť často vyvolávam kamoškám, nech prídu na kávičku, alebo idem ja. Môj manželíno totiž chodí na týždňovky, takže my sa vidíme iba cez výkendík. 😉

queenka
autor
21. júl 2009

NO BABY...JA CHODIM NA WC KAZDYCH 5MIN...je to fakt hrozne...teraz som mala este k tomu crewnu chripku a hnacky takze to bolo priserne...este teraz citim strasne krce w brusku..niekedy mam az strach tlacit aby som neublizila malej...ked mne uz pripada ze wsetko co robim moze ubliziz malej...som hrozna nie 🙂 inak wy este pracujete..ja uz som doma na marodke ....

monika131
21. júl 2009

queenka - na ja chodím na to wc asi každú 1 1/2 hodinky a v noci sa raz zobudím na wc. A ja ešte pracujem a chcela by som to potiahnuť až kým nepôjdem oficiálne na materskú. No uvidíme ako sa to vyvinie. 😅

klauduska
21. júl 2009

qeenka,tak vedies,ja chodim kazdych cca 15-20 minut... 😉

moni...tak to hej,aj my sme s manzelom taki spolocenski typkovia a mame radi,ked nas je vela,hlavne na dovolenke.... 😉 A uz minuly rok sme vraveli,ze by sme vybehli do chorvatska na afte,ale akosi z toho zislo a nakoniec som bola na dovce ja sama so segrou a jej malym,lebo si segra kupila last minute a v ten den ako to vyplatila,tak svagor dostal ladvinovy zachvat...pustili ho sice z nemocky,ale bol by to risk ist,tak som sla namiesto neho ja... 🙂

Ma tak napadlo,ze mozno by sme sa mohli aj stretnut na dovce buduci rok... 😵 😵 😵

luka...tak s tymi vlaskami... 😀 😀 😀 Asi to budu len take "babske" recicky a este k tomu nepravdive... 😉

monika131
21. júl 2009

no a, to by bola aká super dovolenka.
My s drobčeko, vy s drobčekom a možno by sa k nám pridala aj luka s manželínom a s malinkou a aj katika a smajli. To by bolo. Päť kočiarikov, päť drobčekov na pláži, a päť najšťastnejších párov na svete.

Alebo by sme to mohli absolvovať bez manželínov, že len mamičky s detičkami. Aj to by bolo super. 😎 😎 😎

No ja si to viem aj živo predstaviť, to by bola jaka sranda. 😀

klauduska
21. júl 2009

Veru,aj ja som si to hned zivo predstavila....Nabalime afta a hor sa na rodinny vylet,smer chorvatsko... 😀 😀 😀
Nebolo by nam fajne?Povymienali by sme si skusenosti a vsetko absolvovali spolu-papanie,kakanie,place za zubky,....
Juuuj,to by mohlo byt fajn,ale ci je to aj realne... 😒

queenka
autor
21. júl 2009

noooo..dr. mi wrawela ze je to koli ze mam nizko placentu a moja mala mi teda welmi tlaci na mocovy mechur...je to fakt katastrofa...cez noc sa budim asi tak kazdu hodku koli wc...niekedy este len wyjdem z wc a uz tam idem naspat....koli tomu nemozem ani moc tekutin ....

klauduska
21. júl 2009

hm,tak to nie je bohvieco...a ty este robis?SI tusim vtedy raz pisala,ze robis vo vlaku a ze by si chcela,aby Ta praradili do kanclu,nie?Ako si na tom teraz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre