Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
24. aug 2009

a klaudi ide zajtra, takže tento týždeň bude mať každá z nás nejaké novinky. 🙂

monika131
25. aug 2009

Dobré ránko maminy......

Tak ako sa dnes máte?
Ja som dnes v noci hrozne zle spala, zobudila som sa asi 5 krát. Neviem čo to bolo. ☹

V rototke hrozná nuda, aspoň že mám net. 🙂

luka04
25. aug 2009

awoj moni...ja som nespala uz od stvrtka, co som chora 😒 dnes uz musim vyjst z postele, prave sa chystam do obchodu, musim daco nakupit, lebo poobede pridu nasi..este som taka slaba, premaham sa, asi nieco prichystam a sup do postele do poobedia..

monika131
25. aug 2009

moja, tak teba tá hnusná choroba ešte vždy trápi. ☹
Takže ideš na nákup, a ja by som potrebovala doplniť chladničku, ale chystám sa na to až zajtra, keď pôjdem od dokiho.
A zajtra sa chystám aj zavárať, malú cibuľku s karfiolom, to bude raz dva, len cibuľa je ešte na záhrade 🙂

klauduska
25. aug 2009

Ahojte spolubojovnicky!!!

Tak ako dnes?

moni...vidim,ze si zmenila fotecku v pase,peknucka!!!

luka...len sa este moc nepremahaj,ked sa citis slaba,kup najnutnejsie veci a potom sup ho spat do postielky! 😉

Ja som uz spat z poradne,klasika-tlak nizky,moc uz tento krat OK, + 2 kg a vsetko ok zrejme.Mne ultrazvuk nerobi,len tie povinne v 12tt, 20tt a v 30tt.Opat mam pocit,ze mi to cudne pocitaju,lebo na glukozovy test ma dala az na buduci tyzden, v piatok, snad tie vysledky nebudu skreslene....kedze podla mojich vypoctov by to mal byt uz 29tt...ja fakt neviem aj na krv mam ist buduci piatok, na tie protilatky.....

Moni,tak sa drz v robotke,luka,ty sa liec a kati,ty este tusim oddychuj,ked mas volno....A mozete podavat dalsie info z poradne vy..... 😉

klauduska
25. aug 2009

jaaaj a este som zabudla napisat,ze ako mi kazala sestricka u nas na ten test....Dala mi recept,aby som si ten prasok vybrala v lekarni.

Vo stvrtok vecer uz po 20,00 nic nejest,pit len mineralku alebo vodu.Rano nalacno vypit ten prasok rozpusteny v 3 dcl vody, pockat 2 hodiny a prist na krv,az po odbere sa mozem najest...Takze v podstate budem doma a len si odskocim na odber,to mam tiez k nemu asi cca 3 minutzky cesty.... 😉

monika131
25. aug 2009

klaudi - tak to je super, že je všetko ok.
A ten test sa u nás robí úplne unáč. U nás sa berie ráno krv, potom sa pije tá sladká vodička a potom sa berie krv ešte 2krát, vždy po hodine. A tiež sa môžeš napapkať až po tom.
To máš super, že budeš doma. 🙂

monika131
25. aug 2009

tú fotku čo som mala pred tým, tak to bola asi spred 1/2 roka. táto je aktuálna, bucľatá tvárička, no ale veď som v 28tt, tak čo? 🙂

luka04
25. aug 2009

zlata si tam moni 😎 jaka buclata tvaricka?........
klaudy..aj mne ho robili uplne inak..ja som prisla, vypila, sedela 2 hodiny, potom mi zobrali krv a moc a poslali ma domov 😅 dve kilecka si pribrala?? a kolko je to celkovo?? aj ja uz som hrozne zvedava na stvrtok, ja sa odmietam postavit doma na vahu, ja si si to nechavam vzdy az k dokimu...mne robili sono casto, ale ja som mala rizikovy zaciatok kvoli krvacaniu a zrazeninam...skoro vzdy..len minule nie..ale teraz idem v 31tt, tak mi asi budu, mal by byt ten velky UTZ...viete co ma najviac zaujima???? kolko tak uz moze merat a vazit mala..povedia mi to?? lebo to tu baby sem tam spominaju, ze vedia este aj pred porodom rozmery...len tak pre zaujimavost, co velke uz nosim v brusku 🙂

monika131
25. aug 2009

luka - no ja si myslím, že by ti to doki mal povedať, môj mi to hovorí stále, a na tom prvom veľkom utz mi to dokonca napísal aj do správy, takže určite ti to povie.
Juj aj ja sa už teším na zajtra. Hlavne na to, že toho futbalistu znova uvidím. 🙂

A vo štvrtok idem ku kaderníčke, zasa nejaká zmena. 🙂

monika131
25. aug 2009

baby....

Tak ja som si dnes u šéfa vybavila, že posledný mesiac v práci, budem pracovať iba do 13.00, lebo poobede ma už dosť často bolievalo bruško od sedenia.
Takže budem mať viac času na behanie po obchodoch a aj oddychovanie. 🙂

Teraz, keď som bola tých pár dní doma som zistila, že doma je mi lepšie. Ale ešte musím vydržať ten september, hlavne pre tú novú koleginku, lebo ešte potrebuje pomoc. 🙂

luka04
25. aug 2009

jeej Moni, to mas super 😎 urcite ti bude doma lepsie...ja som sa zas dozvedela, ze o 14.00hod. mam byt u doktora, porodnika, co ho budem mat pri porode..necakala som tak skoro, ze ma zavola, ale co uz..nervozna som..neviem, ci ma bude aj vysetrovat uz...klaudy, takze predsa idem nakoniec do Nitry 😅

monika131
25. aug 2009

no ja si tiež myslím, že doma to bude lepšie.
Takže budeš rodiť v Nitre?
A kde si ešte mala vybratú nemocku. Hádam nie Topoľčany? 🙂

luka04
25. aug 2009

No povodne Banska Stiavnica 😀 potom Topolcany a teraz Nitra 😀 ale nic z toho som neriadila ja, to moj svokor, ma vsade znamych a vymyslam, ze kam pojdem...nakoniec zohnal nejakeho konkretneho v Nitre a ten ma chce uz dnes vidiet...normalne sa bojim 😅 😅 neviem coho....a preco sa pytas, ze hadam nie Topolcany???

monika131
25. aug 2009

no, tak ty sa len ničoho neboj, všetko bude OK.

Prečo sa pýtam na Topoľčany? Lebo na tú nemocnicu sa od všadiaľ sipú iba zlé správy. A robí tam manželova sesternica a tá sa vyjadrila, že táto nemocnica je katastrofa. Vraj všetky oddelenia. No ale to ja len tak, z počutia, lebo konkrétne som v tej nemocnici našťastie nemusela byť. 🙂

Ja mám zasa od začiatku tehu jasno, že budem rodiť v Šaci. Aj keď teraz vraj prerábajú gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, ale snáď ho do novembra prerobia. 😒

luka04
25. aug 2009

no vidis a ja som zas pocula na Nitru zle veci...ale mne je to uz jedno, ja to len chcem mat za sebou...a to do Novembra stihnu, neboj 😉 casu dost..no idem ja hodit sprchu a letiiiiiiiiiiiiime....potom sa ozvem...papa

monika131
25. aug 2009

ale veď nakoniec je úplne jedno, kde budeme rodiť, hlavne aby sa nám narodili zdravučkí drobčekovia. My to už nejako prežijeme. 🙂
Držím palčeky 🙂

klauduska
25. aug 2009

tak som tu opat...muzicek sa sprchuje a pripravuje do robotky a ja tu bedakam,ze co budem robit...asi si trosku oddychnem,pospim a potom budem zehlit tu obrovsku kopu,co tu na mna mrka uz par dni..... 😒

tak baby,vidim,ze tie testy na cukor prebiehaju vsade inak,zaujimave,nie???

luka...celkovo som pribrala 7 kg... 😒 A ty nam povies po poradni,inak ja sa vazim skoro stale..... 😕
Tak mas dnes "velke stretko" s ujom doktorom?Aj vies meno?Poznam z tade par mien,doktorov,porodnikov....ale ani jedneho osobne...Aj nitriansku nemocnice teraz prerabaju,mali by to stihnut za 2 tyzdne,takze snad uz pojdeme rodit do noveho.....Ved uvidime...Tak daj vediet ako doapdlo prve stretnutie a na co vsetko sa Ta pytal a co Ti robil...

moni...tak to budes mat super,ja som sa dnes dohodla s dr. na nstupe MD,vychadza mi to na 3.10. a na buducej poradni (22.9.) mi vypise papier.Tebe to kedy vychazda?

andrea12737
25. aug 2009

Ahojte tehulky, tak ja vas tu vo vacsine len citavam, a pozeram ze ste si vsetky presli tym testom na diabetes, a ja som na take cosi nebola, ani v prvom tehu a ani teraz...akurat v papieroch(vsetky vysledky vysetreni) co mi dal doky domov-pre pripad ak by sa nieco stalo- mam zistovany ten cukor v krvi a mam to v norme...no ale ziadne pitie vody ani nic podobne ma necakalo... 😒
nezavidim vam to chodenie do prace, teraz uz v tomto stadiu tehotenstva.. 😖 ale uz coskoro budete mat pokoj tak si to uzijete, oddychnete pripravite sa psychicky aj fyzicky... 😉
prajem vam prijemny zvysok dna

monika131
25. aug 2009

klaudi - no mne to vychádza podobne ako tebe. Začiatok októbra. Uvidím, čo mi zajtra povie. Dám vedieť.
zatiaľ papa, zajtra 🙂

luka04
25. aug 2009

no babky, ja som dnes nepochdila, musel ist operovat, takze sa nic nekoalo..mam si zavolat rano o osmej, povedia mi ci mozem prist abo az stvrtok...to mam aj poradnu, tak sa to mozno spoji...a spytam sa mojho dokiho, dokedy mam chodit k nemu...ale si myslim, ze urcite kym mi neukonci PN, cize nastup na MD...no som strasne zvedava, aky datum to bude...klaudy uz vie, moni sa dozvie zajtra...

emilly821
25. aug 2009

andrea ani tu u nas sa take cosi nezvykne, takze mne len na moje poziadanie urobil doktor test zvlast na zistenie cukru (z rozboru krvi), ale ziadne pitie glukozy.

emilly821
25. aug 2009

inac trochu od temy, ale... viete co mna zarazilo, ked mi mamina hovorila? ze jej v porodnici, ked som sa narodila kazali, aby si to prve mliecko, co sa jej tvorilo odsala a vyhodila, ze to je hnusne, to babetku nema davat!!! 😝 a pritom vsade co citam, tak prave to kolostrum, co sa v prvych dnoch tvori je najdolezitejsie pre dieta, lebo obsahuje dolezite latky pre budovanie imunity atd. tak to nechapem, to akoze vtedy nevedeli?

klauduska
26. aug 2009

Breee ranko kocky!!

Tak ako dnes,ja uz v praci,luka asi lezka a oddychuje, moni na poradni a kati.....kde si???este oddychujes???

Baby,vcera ten nas drobcek co stvaral v brusku o pol jedenastej.... 😅 😅 😅 Riadne premety ci co.....az som ho hladkala,ze nech ma uz necha spinkat....manzel vravel,ze sa uci tancovat.... 😀 😀 😀

luka04
26. aug 2009

ahoj Klaudy..nie neoddychujem, manzel ma zobudil ked vstaval, uvaril mi cajik, tak sme kecali a uz som nezaspala..volala som tomu doktorovi, co ma vcera nevybavil, mam prist zajtra rano na osmu...a naobed mam byt u svoho, takze zajtra ma budu vysetrovat dovjito 😅 inak vola sa MUDr.Matejka....

klauduska
26. aug 2009

luka...ajoj....

Takze uz frcis?A ako sa citis?
Matejka?Tak o nom som nepocula....A ty mas svojho dokiho v nemocke?Alebo niekde inde?uz by sa nam mali skracoavt aj terminy medzi poradnami,nie???

blondy12
26. aug 2009

Ahojte baby,

nepisem sem tak casto, ale citam Vas stale, asi patrim k Vam, teda zatial to mam potvrdene iba z testov 5 mi ich vyslo a na vsetkych boli //....sla som aj k svojmu doktorovi, ale oni krv neberu, ze vraj su tie testy dostatocne spolahlive. No ale zajtra az idem na vysetrenie ak nieco uvidi...naposledy som mala MS 18.7. tak neviem, ma objednala preistotu este aj na 3.9. Inac sa chcem opytat baby, prve dni teda resp. 3 dni po meskani MS ma brucho bolelo nehorazne, a teraz nemam ziadne pocity, obcas take pichnutie v bruchu, ale skor nechut, a vidim na sebe, ze chudnem, ale ani prsia ma nebolia, ani nejako sa nezväcsili, tak sa uz bojim ci je vsetko ok.

Inac Vam prajem prijemny priebeh tehotenstva...a krasne a zdravucke babo 🙂

smajli
26. aug 2009

ahojte dievcata
emily...a kolko veci vtedy o babatkach bud nevedeli alebo mali uplne ine nazory... vtedy zeny v ciasoch nasich maam ked nas mali, mali uplne ine nazory na dojcenie...vobec dojcenie nepodporovali a vobec ziadnemu pediatrovi neprekazalo,ked maminy prestali dojcit aj v druhom mesiaci... bolo to priam bezne,ze dokrmovat kazali uz v druhom mesiaci veku baaba...

:o) drzte sa dievky...
ktovie ako jahody... drzme jej palce:o)
inak uz mam vybavenu prvu poradnu v porodnici,v ktorej budem rodit,tesi ma to,lebo sa mi podarilo vybavit poradnu priamo u toho porodnika,u ktoreho chcem rodit :o) idem tam 2.9. 🙂

tak sa drzte:o) este tu mame posledne augustove dni a u nas su stale este vnucata...cize moji synovci... uz sa im riadne cnie za domovom,ale uz si po nich brat v piatok priide... takze je to stale zaberak,esteze sme na nich traja,lebo rodicia maju dovolenku a este som tu ja...

a ozaj dievky...tak ten cas leti... ja uz od 1.9. zacinam matersku....

tak sa drzte:o))) 🙂 🙂 🙂

smajli
26. aug 2009

tak na rychlo vas este citam...
tak ja mam zase tak velke brusko,ze na krize mi netlaci... ale dost som pribrala... ☹ budem mat co po porode a kojeni robit... ,ale co uz....
mna zase sem tam...raz dva tri krat za den... tak silne pichne tam dole...od spodu akoby pri krcku maternice... teda dost je to silne,ze ma az pokrci...tak tie porodne bolesti asi budu pekne silne..., to pichanie je vraj uz predpriprava na porod.... som zvedava,co mi doky povie na najblizsej poradni,aky mam krcok,ci je v poriadku....aby nebol maksi.... potom budem kludna...
ked doma upratujem,tak mi uz muzik dava do ruky zmrzlinu,posadi ma na gauc a prikaze ze nasa mamicka nech uz pekne nerobi a setrii sa.... (ale ked mne sa sediet nechce...)...

smajli
26. aug 2009

a este sa mi tazko sedi...uz si davam za chrbat vankus....,a malicky skusa,kam moze este vystrcit a zapriet nozky... abo aj naraz... rucku k mocovemu a nozku pod rebro :o)... ale zatial ma to vobec ani raz nezabolelo,len to citim ako taky tlak,a niekedy ked mi tak vystrci nozku abo rucku na jednu stranu bruska abo spravi mexicku vlnu :o) tak mi je az smiesno,lebo mam pocit,ze ma to stekli :o))))
aj vam sa uz menia pocity z pohybov babatiek,ze :o)))) uz nemaju tolko miesta:o)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre