Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
27. aug 2009

moni tebe je hej, no ale ja tiež ešte niečo popíšem a okolo tretej tiež padám preč 😀

andrea12737
27. aug 2009

Ahojte tehulky, tak som sa vytesovala ze nemusim ist na ziadny oralny test na diabetes...a dnes.. ☹ vysledky o nicom, cukor uuplne ukazkovo zvyseny, zajtra ma caka ten test...ako to vlastne prebieha ☹ mam z toho dost zly pocit...krasny den prajem

katika82
27. aug 2009

adi tak ti držíme pršteky

už by som to nechcela absolvovať

andrea12737
27. aug 2009

tak vdaka za povzbudenie 😀 😀 😀 😀 , pojde so mnou maleho krstna, tak aspon niekto si to tam so mnou vysedi a pomoze ak by bolo treba.. 🙂

luka04
27. aug 2009

ahojte babkyy...uz sme domka....na poradni bolo fajn, vsetko mame v uuplnom poriadku, aj placenta, aj plodova vodicka, aj tlak, pribrala som 1 kilo od minulej poradne, malinka je otocena hlavickou uz nadol 😅 a vazime 1515 gramov 😀 13.9. nastupujem na MD ..... a u porodnika sme pokecali, este ma nevysetroval, len si pozrel moje tehulkovanie, zaznamy, o tej operacii kostrci a dohodli sme sa ze este 30.9 idem posledny krat k mojmu a potom uz len k tomuto....prave mi pisal kamos, narodilo sa im dnes babo, chuda prenasala, ale uz to ma za sebou, maly valibuk 3650g,50cm 😀

klauduska
27. aug 2009

luka...tak to je fajn,ze ste obe OK!!!A pekne vazite,asi je ta vaha ok,nie?
a pribrala si 1 kg???? 😅 😅 😅 Nehanbis sa!!! 😀 Ved ty ani nepriberas mojko,ako to robis??? 😅

tak ty aj o chvilu buds na MD...ja este stale nema zistene ci mozem cerpat riadnu dovolenku po MD a zaroven mi pojde aj RD,lebo tie zeny na socialnom maju momentalne dovcu... 😒 Neviete nahodou niektora?

luka04
27. aug 2009

fuu toto neviem ako to je, ale ja si dam zostavajucu dovolenku preplatit a nastupujem na MD hned ako sa da...no ja sa nejak neobmedzujem s jedenim 😀 aj dnes som mala nanuk a v Maxe som si kupila na domov zakusky 😅 ale som rada, ze to nestupa zavratne, lebo ja som nebola vyzla ani na zaciatku...takze sa tesim..

luka04
27. aug 2009

klaudy prosim ta vysvetli mi aky je rozdiel medzi MD a RD??? teraz mi sestricka vravela o zaciatku nastupu na MD, ze mi daju tlacivo a mam dat zamestnavatelovi a do poistovne...a RD je kedy?? som z toho jelen 😅

katika82
27. aug 2009

Luka na rodičovský sa nastupuje až po tych 27 týždňoch.a ten je podstatne nižší ako materská.no a ten rd čerpáš až do 3 rokov malej..som rada ze krasne rastiete a pricerate

luka04
27. aug 2009

ahaaa dakujem kati...ja uz som sa zlakla, ze to teraz mam nieco vybavovat, lebo ja som z toho dilinko 😅

klauduska
27. aug 2009

Ajojte!!!

Teraz som sa vratila z pracovneho stretnutia.... 😝 takze zajtra idem o 3 hodky neskor do robotky.... 😵 aspon si pospim...

luka....nechcela som Ta vystrasit,ja furt riesim,lebo to mam komplikovane tym,ze budem robit na dohodu po MD.Tak ako pisala kati....nastup na MD mas 6-8 tyzdnov pred terminom porodu a trva 28 tyzdnov. Ten budes dostavas vo vyske 55% z denneho vymeriavacieho zakladu. Potom nastupuje RD, ktory trva do 3 rokov dietata a je vo vyske cca 4800,-Sk (neviem presne kolko eur) + rodinne pridavky cca 680,-SK...

Teraz nam vlastne netreba vybavit nic,len dat potvrdenie o nastupe na matersku zamestnavatelovi a ten by to mal poslat na socialnu poistovnu spolu s vymeriavacim zakladom,aby Ti mohli vypocitat matersku.... 😉 Az po narodeni nam zacnu behacky a papierovacky.... 😒
Co vybavit po porode najdes tu...

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...

Pred ukoncenim MD treba zasa toto:

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-matersk...

Snad som Ti pomohla mat v tom jasno.... 😉

luka04
27. aug 2009

dakujeeem klaudy, uz mam jasno 😉 😉 a co ty takto behas po nociach po stretnutiach?? to sa moze?? tehulka ? 😀

katika82
28. aug 2009

dobré ránko maminy,

no tak ja som sa hore vybuvala fakt do ružova. bola búrka tak sa super spalo.

drobec včera mal asi disko den lebo do 10 kopal ako divý.už sa aj drahý smial lebo raz na boku kopal ptoom pri pupku potom zasa dole. to vrtuľa je to riadna 😀

luka04
28. aug 2009

breee ranko aj ja prajem 😉 aj ja som sa celkom vyspala, az na to ze som sla 3.15 na wc a potom som bola hodinu hore...joj kati, vies co robi nasa mala?? ja sa nestacim cudovat....tie pohyby a kopance...v noci ma az vyhodilo z postele ake supy mi davala...ale najviac sa mi paci ked sa prevaluje, ked sledujem ako mi chodi brusko 😀 vcera mi doky povedal, ze uz je pekne natocena dolu hlavickou, takze ma kopka pod rebra nozickami...a to co mi vystrca v strede stale je asi ritula 😅 😅 jeeej vy ste mali burku??? u nas cely tyzden nic, len hnusne teplo, uz sa neviem dockat kedy to polavi..malo by zajtra..kati, odsavacku na sopliky aku budes kupovat?? ja mam vybratu z jednu, tu na vysvaca co sa ta napojit, radili mi ju kamosky...

katika82
28. aug 2009

ahoj luka -
počkaj tú odsávačku to na normálny vysávač sa dá napojiť??? ja tiež chcem nejakú kúpiť takú čo tam nebudem musieť ústami ťahať lebo to viem že by naťahovalo. to takú mala mamina sestra pri malom a jednou hadičou ťahala vzduch a druhou jej išli soplíky malého do tej nádobky no mna naťahovalo tak to neviem či by som zvládla 😀

no náš malý tiež presne tak kope že niekedy to už aj bolí.a tiež sa najradšej pozerám ako sa hýbe brško ked sa prevaluje to je také úžasné. už sa neviem dočkať ako ho budem držať v náručí

katika82
28. aug 2009

luka a čo bruško naťahuje sa ešte stále?? lebo mne niekedy riadne a bolí to jak sviňa. ale mám drobca uloženého viac v bohoch mi povedala kamoška že ked nemám také bruško veľké

idem pridať nejaké fotočky nové

luka04
28. aug 2009

kati, bolieva brusko stale...a najviac tie strie 😠 zatial krem na ne nezabera...aj v noci som sa zobudila jak sa skriabem.... no tu odsavacku na vysavac, ano..vraj je dobra..poslem ti link...hentu hadickovu tiez mam, ale to nechcem...

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=823341

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6073601

idem kuk ci si uz nahodila, mam pauzu, umyvala som sprchovy kut a nevladzem nic....ty kokoso.. 🙄

luka04
28. aug 2009

jeej kati, ta posledna foto je aktualna?? boze ty si jaka chudunka, aj brusko....vobec nevyzeras na 30tt..kolko si pribrala vobec?

katika82
28. aug 2009

no aj tak sa mi to zdá také hlučné pre to bábo nie?? ked to na vysávač napojíš??? neviem si to akosi dosť dobre predstaviť 😅

katika82
28. aug 2009

hej luka tá posledná je zo stredy teraz. a veru pribrala som zo 49 kg na nejakých 57. mne fakt nikto neverí že som v 30tt.ja priberám len na bruško fakt nikde inde.

luka04
28. aug 2009

ale aj na to brusko sa mi nechce verit, ze tam moze byt 8 kg...sak ho mas malinke...ja som pribrala 6-7kg a mam ho vecsie..a to som aj do stehien a zadku...no neviem ani ja ako to funguje, snad tam bude navod, ale som pre nu rozhodnuta...pravdepodobne sa da vysavac na najslabsi vykon aby to to nemalu taku silu, ale jedine co nechapem, kam sa to napoji..ale viacere kamosky to chvalili a odporucali..musim vyzistit ako to pouzivaju..a dnes si doma ci v praci??

monika131
28. aug 2009

ahojte maminy.......

no ja som dnes spala hrozne.
O 00.18 som sa zobudila na zavíjanie psa, a už som išla aj na wc-ko.
Potom som bola hore o 3.20, zasa som išla na wc-ko.
O 4.45 som sa zobudila na to, že prišla svokruša z nočnej, zasa som išla na wc-ko.
A keď mi trebalo vstávať, tak sa mi nechcelo.

Idem sa naobedovať, lebo už som riadne hladná. 🙂

katika82
28. aug 2009

luka som v práci ale je málo ľudí takže v pohode to je.
bola som sa už naobedovať mali sme vyprážaný syr a brokolicovú polievku a ešte buchty pečené ako dezert no mnam.ale musela som si to zobrať zo sebou lebo už nevládzem toho toľko naraz zjesť.

no mne povedala kolegyna že mám malého uloženého presne tak ako ona naprieč bruškom nie po výške že preto nemám také veľké bruško. a že malý jej mal 3,8 kg a ešte sa narodil o tri týždne skôr. ja tiež nechápem ako tam môže byť taký poskladaný v takom malom brušku a taký veľký je.

mne doky povedal že je veľký na to čo som bola v tom 25tt tak mal 692 a povedal že to je dosť veľký na tie týždne.takže to bude asi valibuk riadny. uvidíme aký bude teraz v 30tt

monika131
28. aug 2009

no náš drobček je otočený zadočkom dole, takže aj keď si kopká, tak si kopká pekne do močového mechúra a vždy večer sa usalaší tak, že mi tlačí na kríže, ale riadne.

katika - obedík si mala dobrý, hlavne tie buchty mňam. 🙂

katika82
28. aug 2009

monika no tak ja ked ležím tak mna tak kríže bolia že sa ani postaviť nemôžem. si pripadám ako sloník alebo hroch čo sa nemôže ani otočiť.

mne tlačí drobec na všetko kedže je uložený viac do vnútra a netisne sa von

luka04
28. aug 2009

jaj babky, zacina ist do tuheho 😀 som zvedava co budeme hovorit v 38tt...kde nam budu tlacit...ja by som uz rada malu v naruciiiii

monika131
28. aug 2009

luka - tak to aj ja toho nášho drobca.

tak babenky, pekný vikendík, ja už idem domčov. 🙂

luka04
28. aug 2009

ahoj moniiiii a oddychni si 😎

katika82
28. aug 2009

luka no ani mi nehovor ja by som tiež už chcela kočíkovať a všetko s drobcom robiť. ale poviem ti aj sa bojím trošku toho vštkého či ho budem vedieť kojiť,ako ho správne chytiť a také veci všetky.

klauduska
28. aug 2009

Ahojte babulky!!!

Ale ste sa dnes rozpisali.... 😕

Ja som dnes prisla do robotky neskor na 10,30, kedze som si vcera vecer nadrobila.... 😵 😵 😵 A ako fajn mi to padlo,muzickovi som spravila ranajojky do postele,teraz chodi dost neskoro z prace,maju toho vela...Dnes dokonca taha 16-tku,tak budem opat sama v noci a v nedelu ide tiez... 😒

kati..tak idem Ta omrknut,ake mas brusinko.... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre