Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
5. okt 2009

veronika - no tak ja sa na toho maličkého veľmi teším ako každá, ale toho pôrodu sa tak veľmi bojím. aj ked vlastne neviem čo ma čaká. ale dakujem za povzbudenie. určite to veľmi pomôže.

katika82
6. okt 2009

baby no ahojte,

konečne funguje koník to bolo hrozné cely den bez neho

katika82
7. okt 2009

no dobré ránko maminy, ako sa to tu zanedbáva nezdá sa vám???

klauduska
7. okt 2009

No ahojte babulky moje!!!

No konecne ide konik,ved to bol vcera des byt bez neho.... 😠 😠 😠

luka...cooo?No pekne a ako Ti to teraz vychadza,o kolko Ti to posunuli?Aj si rada,ze bude ten cisarsky?Ja ani neviem co by som chcela,ale ked viem co a kedy ma caka,tak som asi ovela nervoznejsia ako ked to pride necakane.... 😒 Ale rozhodne nam davaj vsetky info.... 😉 a budeme silno drzat palce a mysliet na TEba!!!

moni...no super,ze mate uz nakupene,este Vam nieco chyba?A uz ste poskladali?

kati....veru,ostaneme tu len my a o par tyzdnov sa presunieme do inej temy.....Mne by sa pozdaval nazov z oboch navrhov ako : konečne maminami!Ak taka este nie je..... 😉

monika131
7. okt 2009

ahojte maminky....

Tak smajli sa už vytešuje z drobčeka. Už by to mala mať za sebou. 🙂

luka....no tak infošky nám posúvaj a držím ti palčeky, silno, silno, silno.

klauduš....no ešte nám chýba zopár drobností, ako kefka na vlásky, nožnice, plienky, mokré servítky a nejaká kozmetika pre dorbčeka. A ešte nemáme postieľku poskladanú, lebo manželino je na týždňovke, takže musím na neho čakať.

Ozaj baby, akú kozmetiku ste kupovali pre drobčekov? 🙂

marci777
7. okt 2009

ahojte baby, tak sa medzi vás votriem....mám taký problém a som v hroznom strese, viem, že sa tu bavíte o niečom inom, ale ja už fakt neviem čo so sebou. pred 10-timi dnami som bola na biometrii a zistili mi, že mi bábo zaostáva v raste bruška o týžden, nezaostávalo v raste ostatné hodnoty boli OK, vážilo 1644g, +-263g, doktorka ma vystrašila už len tým svojím váznym a dôležitým pohladom, vraj mám prísť na kontrolu...tak som bola dnes. dieťatko síce pribralo na 1892g +-300g, ale vraj v raste bruška stále zaostáva a to už o dva týždne. poslala ma za primárom, ktorý si pozrel len moje výsledky, ani som sa k nemu nedostala, predpísal mi kyselinu listovu a magnezium a zaradil ma do rizikovej poradne. takže super!!!vôbec neviem, či je bábo v poriadku, či nie...máte s tým nejaké skusenosti?prosim poradte mi. a ešte niečo,mám hraničné množstvo plodovej vody IPV8,4 a vôbec neviem čo to znamená-je tej vody málo, či veľa? baby dakujem za pomoc. už som to písala aj do inej témy, no žial, nevedeli mi poradiť ☹

xxveronikaxx
7. okt 2009

marci777
Nemaj strach lebo potom len horšie to bude veď lekáry sa snažia a určite sa budu snažiť ti pomocť 🙂

andrea12737
8. okt 2009

Ahoj marci, som na tom v podstate rovnako, len ja mam babatko celkovo trosku mensie, ale inak vsetko to co pises a som sledovana pre vysoke prietoky. Nie je problem nahodou tam? Co sa tyka tych liekov, tak tie nepomahaju, ale ber ich pre svoj dobry pocit. Plodovej vody je malo, aspon tak som to teda pochopila ja, mne to tak nejak podobne napisal dr.
Drzim prsty a neboj sa, vsetko bude ok. 😉

marci777
8. okt 2009

dobré ránko baby...dakujem za ukludnenie...andrea ja mám prietoky úplne v poriadku, ved preto som sa čudovala, že ma dali do rizikovej poradne. všetky výsledky biometrie okrem bruška sú OK...jedna kolegynka mi poradila aby som jedla hroznový cukor, vraj to si všetko berie len bábo, tak ho teda papakam, uvidím čo mi zas povedia na bud. týžden. niekedy sa mi zdá, že tie hodnoty z ultrazvuku sú skreslené..ja neviem. inak sa cítim uplne v pohodke, tak ako celé tehotenstvo,keby mi nerástlo bruško a malé sa nehýbalo ani neviem, že som tehotná, preto ma to tak vystrašilo. myslela som si, že ak ja som ok aj bábätku je dobre...

luka04
8. okt 2009

no ahojte 🙂 kooonecne mam net, to bolo hrozne, ja som uz normalne zavisla na konovi 😀 tak moje rande s doktorom ohladne cisarskeho sa uskutocni az dnes..utorok operoval a vcera bol mimo..mam prist o druhej...mam vysledky od chirurga, takze uvidime co na to povie zensky...ale predtym mi povedal, ze ak to takto zhodnoti chirurg, mam prist a naplanuje mi termin... 😕 to co mi povedali s tym terminom ma riadne soklo, necakala som to...vraj mam zle vyratany alebo je babo o 2 tyzdne vecsie, ale skor sa priklanaju k tomu terminu...povodne som mala 3.11 a teraz okolo 15.10....sami nevedia...ja som si hodila do datumu v profile podla tyzdna v ktorom som sa nachadzala podla doktorky teraz na sone...a podla toho som dnes 38 + 1...
kati...ja sama neviem ci sa tesim alebo bojim, ale bolest je kazdopadne aj pri cisarskom..uz ma plasia, ake je to pre mna riziko, aka budem bolava...ako sa to zle hoji na brusku, ze sa nebudem moct zohybat, malu chytat...ja si zelam len jedine, nech to prezijem, povedia mi ze mame zdrave babenko a ta bolest sa nejako znesie...inak teraz ked ma vysetroval pondelok zospodu a bral aj nejaky ster, tak ma to neskutocne zabolelo, potom to cely den rezalo, stipalo a sla zo mna krv..bola som vyplasena, hlavne v noci, vtedy mi sla najviac, uz som myslela ze asi pojdeme na pohotovost..rano to bolo uz menej, aj mene bolelo, tak som len vyckala kym mam ist znova za doktorom a povedala som mu to..a ze vraj sa mohol narusit krcok tym vysetrenim 😕 no neviem, ale ani na wc som nemohla chodit, vtedy som mala slzy v ociach ked som cikala...
tak uz vymyslate novu temicku, super, napiste mi teda, ktory nazov zvitazil, aby som vedela..a vlastne v ktorom fore to bude?? babetka??? alebo kde??

luka04
8. okt 2009

babulky, co je s vami??? ja som tu po dlhej dobe konecne a tu nikoho??? ☹ ☹
uz sme doma od dokiho, definitivny verdikt, 27.10 sekcia...zase mi robil sono, lebo stale sa mu tie moje terminy nezdali a podla velkosti plodu, aj stavu placenty usudil, ze je este cas...toto su moje najnovsie info, tento tyzden sa mi to meni ako vietor fuka 🙄 🙄 takze pondelok normalne poradna, pojdem zas na pasy, pozrie ma....
a vy sa mi ako mate???

klauduska
8. okt 2009

Ahojte maminky,tehulky!!!

luka...ja som tu,len teraz som sa zobudila,zachrapala som na 2 hodky,bo rano sme skoro vstavali,chcela som stihnut hned rano lidl,lebo tam mali take detske osusky a supravicky a ked sa tam nejde rano,tak potom uz nic nemaju....
Aj by som mala piect,ale asi to necham az na zajtra,ved mam este cas-mame tie hody... 😵
A Tebe takto menia terminy?to je inak dobra haluska,ved ten prvy ti skoro o mesiac posunuli,to by bolo teda riadne dost.... 😕 Takze 27.10.????Vtedy ma aj kamsoska narodky..... 😉 🙂 Tak budem na Teba silno,presilno mysliet!!! 😉
Inak s tou krvou si musela byt riadne vyplasena,aj Ta dr. predtym mohol upozornit,ze moze sa to stat..... 😒

A Vy ostatsne babulky?emily a smajli asi su v nemocke,tie pristup na net nemaju,ale katika a moni,co porabate???

luka04
8. okt 2009

klaudy, aj moja kamoska ma vtedy narodky 🙂 🙂 moje krsniatko sa narodilo 24-teho, bude mat rocik, skoro sme sa trafili aj my do toho datumu 😀

klauduska
8. okt 2009

no sranda,a ja mam zatial termin 14.11., moja segra je 12.11. a bracho 11.11., no a bratranec 13.11. 😅 Tak uvidime....

luka04
8. okt 2009

no a moj brasko ma 23.10, Ninka 24.10, sestrnica 24.10 a kamoska 27.10
a inak ako domka??? nenudis sa?

klauduska
8. okt 2009

veru nie,kazdy den mam co robit,takze zatial som sa nudit nestihla.... 😉

taak a medove rezy su hotove.... 😵 😵 😵 Inak musim sa pochvalit-dnes mi prisla odsavacka domov.... 😵

a ty ako?vsetko uz nachystane,pobalena?

mywiel
8. okt 2009

Ahojte kocky, kedy ste sli k dokimu aby vam potrvdil ze ste tehulky, v ktorom tyzdni ste uz boli? A kedy vam robil prvy ultrazvuk? Diky. 😉

klauduska
8. okt 2009

mywiel....mne meskala mrska ani nie tyzden,ale na sone nebolo este nic vidiet,tak dalsie sono o 2 tyzdne a to mi dr. povedal,ze to som v 6tt... 😉 Dalsi velky normalny ultrazvuk sa robi v 12tt na kontrolu organov a ci je vsetko OK. 😉

mywiel
8. okt 2009

No ja si to uz nepamatam... 😅

luka04
9. okt 2009

klaudy..hej uz som zbalena kdyby neco...len mam papierik co dohodit na poslednu chvilu... juj dnes som sa konecne vyspala po dlhej dobe, bola som sice o 5 hore ked prsalo, ale este som zaspinkala 🙂

klauduska
9. okt 2009

Ahojte babulky!!!

Tak ako dneska a kde ste vsetky?Nejako to tu "vazne"..... 😒

Ja som teraz dopapala,idem si este trochen oddychnut a potom nieco porobit,mam toho este dost v plane.... 😉

luka...aj ja som uz zbalena a potom uz len dohodit par veci na poslednu chvilu,ako vravis.... 😉
A ty co dnes budes robit?

luka04
9. okt 2009

ja dnes budem oslavovat 😉 o 5 ideme na oslavu, krsniatko slavi rocik a jej tato, moj brasko tiez slavi narodky..tak ideme k nim... inak sa len motam, taky divny cas je, ze sa mi chce len spat... veru babky na materskej to tu nejak zanedbavaju 😅

klauduska
9. okt 2009

luka...tak mas o program na dnes postarane....tak si uzi oslavu....

a co inak,ako sa citis,vsetko OK?Kedy ides najblizsie k dr.?Ci uz len riadne na ten termin-27.?A robil ti naposledy aj tie ozvy,prietoky a pod.?

Ja idem 20.10.teraz sa mi to akosi vlecie ten cas...a opat som nieco pribrala,ale az tak to na sebe necitim.....mam uz 9,5 kg navrch...ale vcelku sa este hybem,uvidime tento posledny mesiac.... 😕 Ty si kolko pribrala?A malicka Leuska ma teda uz dost kileciek.... 😉

luka04
9. okt 2009

no citim sa stale rovnako, troska nemotorne, ale da sa... najhorsie su dni, ked sa mi zle dycha, asi mi vtedy mala tlaci moc hore... malo by byt podla poslednych vysetreni vsetko ok, bola som na tych pasoch, neviem ci su to tie prietoky...polezkala som si na posteli asi 15 min...no ja musim stale normalne chodit na poradnu kazdy pondelok, teraz pojdem opet, mam si doniest moc a zas ma poslu na pasy...a dostanem pokyny na predoperacne vysetrenia, to si musim este dorobit dovtedy...ak to bude toho 27. tak pondelok 26, nastupim do nemocky... no uz sa mi vaha zastavila, mam nejakych 10 kg hore....uz mi ani jest tak nechuti ako doteraz, ani sladke, uz myslim na ten zaver, zacinam byt taka nervoznejsia a vtedy mi nechuti nastastie prejedat sa 🙂 a ty pojdes toho 20 do nemocky do NR uz?

klauduska
9. okt 2009

tak to je dobre,ze bolo vsetko ok,tak teraz budes chodit kazdy pondelok?A k tomu Matejkovi?

Ja idem toho 20.10. naposledy k svojmu gyndovi a uz by ma mal potom poslat do nemocky,tak som zvedava...este mi bude robit ten ster.
Vahu mas teda uuuplne v pohodke,ani mne moc nechuti jest,kazdy den mi teraz byva blbo,taky plny zaludok,tazky.... 😒

Ozaj a Tvoj muzik bude moct byt pri porode,ked ides sekciou?keby si v celkovej anesteze tak asi nie,ale takto pri spinalnej tiez nemoze byt?

luka04
9. okt 2009

no mam chodit kazdy pondelok..ale uz stihnem dovtedy len dva pondelky... neviem ci tam moze byt, to som sa este nepytala...ale vraj pri polovicnej ano...ved sa poinformujem...musim sa uz ist obliekat pomaly, za chvilku ideme.... 😉

emilly821
9. okt 2009

ahoj dievcata, tak my sme uz 3. den domka, len som akosi nemala kedy zapnut pocitac 😝 malinka zabera vsetok cas... tak ako som pisala naposledy, ze mi odtiekla plodova voda a doky ma poslal este domov, tak ani vecer o 11tej som stale nebola otvorena, bolesti takmer ziadne, takze sa rozhodol pre sekciu, lebo malinka sa zacala dostavat do stresu a prilis rychlo jej bilo srdiecko...takze o 12:30 sme prisli do nemocky, prichystali ma, rozhodla som sa pre spinal, aby som mohla moje zlatinko hned vidiet a o pol tretej sa moja Sofinka narodila. bol to najkrajsi okamih v mojom zivote 😵 😵 😵 je taka nadherna, neviem sa na nu vynadivat...moje zlaticko 😵 😵 😵
...s krmenim sa zatial trochu trapime, lebo po cisarskom mliecko nechce nabehnut, takze dokrmujeme aj UM, ale pevne verim, ze sa mliecko dostavi 😎
...zotavovanie sa po cisarskom je ale fakt dost narocne, aj ked neviem, mozno aj po prirodzenom porode by to bolo tazke...jazva je celkom v pohode, ale hlavne ma strasne boli chrbat, ani spavat sa mi neda...
...takze tak dievcata, drzte sa zatial, ked budem mat cas, tak sa zase ozvem co nove... zajtra ideme na ockovanie, tak drzte palce, aby nas to moc nebolelo... 😖

surviver
9. okt 2009

Emilly tak blahoželam k malej princeznej 🙂 a to Ta po cisarskom pustili tak skoro domov? Tak sa obe opatrujte,nech si rychlo fit 😉

luka04
9. okt 2009

super Emily...gratulujeeeem 🙂 ...dodala si mi pozitivne myslienky co sa tyka cisarskeho....aj mna to caka...

monika131
9. okt 2009

ahojte maminky.....

emily....gratulujem k anjelikovi. A to zotavovanie, tak ešte vydrž pár dní a bude ti lepšie, hlavne, že ste obidve v poriadku. A to očkovanie asi bolieť bude, ale vy to zvládnete.

luka....tak tebe sa teda riadne posúval ten termín, ale tento je už na 100%, takže 27.10. už budeš mamina. No super nie?
No aj mne už posunuli termín na 16.11. a to je presne na moje narodeniny. To by bolo super, keby sa malý narodil presne ako ja.
Prajem príjemnú zábavu na oslave.

klauduška.... 9,5 kg, tak to máš super, ja som pribrala už 15 kg, ale každý sa smeje, že kde ich mám, že to ani nevidno 🙂
No ja idem posledný krát do poradne 14.10. a potom už budem chodiť iba do nemocky, ktorú si vyberiem.
Som zvedavá ako drobček pribral a aký je veľký.
Tak zatiaľ papa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre