Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

tinika
1. apr 2009

klauduska aj ja tebe gratulujem
my sme 5tt a termin mame 5.12. tak to sme skoro tak ako ty na tom 😉

tinika
1. apr 2009

ale este som u lekara nebola, az tak o 2 tt

giza
1. apr 2009

ahojte, neda mi vas aspon pozdravit a pozelat vam vsetko dobre..... 😉

Je skvele si spomenut na vsetky svoje zaciatky a pri citani vasich prvych dni pri pocati a to vsetko okolo toho (radost, nadej, ocakavania,...) - velmi prijemne az mileee 😅

pa

katika82
1. apr 2009

ahojte babulky môžem sa k vám pridať?
ja som bola u dokyho minulý týžden v utorok a tiež mi potvrdil tehu,
klauduška - ja mam tiež dalšiu kontrolu až 5.5. ale teraz v pondelok som bola na testoch krvných či je všetko oki tak mi povie na kontrole dalšej.
ale ja som mala babo len 3 mm a povedal mi že som v 6 tt +2 dni teraz som 7tt +3 dni takže sa to ráta ako v 8.

tak dúfam že náš čaká všetky super krásne tehulkovanie

tinika
1. apr 2009

katika gratulujem, držim palceky nech to dotiahnete do uspešneho konca
ja som u dokyho este nebola 😀

katika82
1. apr 2009

tinika a kedy sa chystáš???a kedy si mala poslednú ms??

blondinka42
1. apr 2009

caute vsetci...tak bola som dnes u doktora,som v siedmom tyzdni a vsetko je v poriadku.Akurat ze nemozem uz pracovat v Nemecku tak musim ist naspat na SR a priatel mi ostava tu az do augusta.Tak mi bude smutno.

queenka
autor
1. apr 2009

blondinka42 a klauduska tak vam zo srdca blahozelam..vyslo vam to 🙂 vydite ze ste to zvladli...mna caka kontrola zajtra...snad vsetko dobre dopadne..trosku mam strach ci uz uvidime srdiecko a hlavne ci je vsetko v poriadku...no posledne tri dni je to somnou hrozne..stale mi je zle..tak tazko...a neskutocne som stale smädna....ale to je neuveritelne..napijem sa a znova ...a to je dookola...vkuse cikam..proste len dufam ze je vse v najlepsom poriadku..zajtra na mna myslite 🙂

mirip
1. apr 2009

počas tehotenstva treba vela vela piť, hlavne v 1.trimestri minimálne 2-2,5litra vody

blondinka42
1. apr 2009

queenka.....si v najlepsom poriadku,ja mam presne take iste priznaky.posledny tyzden mi je zle,napina ma na vracanie,ale zatial som nevracala chvalabohu,len ma napina....aj ja chodim stale cikat kazdu chvilu a citim take tlaky v brusku,a som aj stale hladna,no ked uz jem tak ma napne,tak vela nejem a potom som v kuse hladna...drzim ti palce urcite to dobre dopadne

mirip
1. apr 2009

ešte trochu vydržte aj radde a pokec s weckom bude 😀 😀 😀 😀

blondinka42
1. apr 2009

mirip....a preco je voda taka dolezita....ja len pohar vypijem a idem na zachod aj trikrat.

queenka
autor
1. apr 2009

no ja tiez..ale teraz dajak hrozne vela pijem....stale som smadna...

mirip
1. apr 2009

pre babatko je doležitá a ked sa to tak vezme tuším 70% či kolko % vody tvorí ludké telo ale hakt je že treba vela vela piť, aj ked nie naraz ale aspon políjať glg dva po čase zase....

queenka
autor
1. apr 2009

no ja stym nemam problem 🙂 stale pijem...blondinka a co ti este povedal doki?nebola si na ziadne testy nic?a preco samusis vratit na slovensko?

janahad
1. apr 2009

diamand prosim ta pichava ma v brusku a niekedy to je slabsia bolest,ale prejde neskor, dnes som od strachu volala k svojmu doktorovi tu v uk a povedali,ze mam prist rano o 8 a midwaif ma priijme nevies co asi budu so mnou robit? inac som mala ist prvy raz k nej az 20.aprila.

blondinka42
1. apr 2009

janahad....aj ja mam bolesti v brusku sem tam ma pichne,a citim tlaky na mocovy mechur,to je asi tym ze sa nam zvacsuje maternica,si v siedmom tyzdni ako ja,nic to neni neboj

jesi
1. apr 2009

ahoj kocky mala som 1,5 dna mrchu mozem byt tehu poradte

blondinka42
1. apr 2009

Queenka....nebola som na ziadne testy lebo na tie pojdem az na Slovensku.Preto musim odtial odist,lebo je tu tazka praca,robim s masom na pase pri teplote 3 stupne,co je dost zima.No kto by uz len riskoval zdravie a mozno zivot babatka???

andrea12737
1. apr 2009

Ahojte tehulky, tak dnesnym dnom sa oficialne pridavam aj ja medzi vas... Som v 7tt+5, babetko mame velke len 1,3mm, doktor mi povedal ze je presne o tyzden mensie, ako by malo byt, ale vraj je to v poriadku, vypisal mi tehotensku knizku. A najblizsia kontrola je o 4tyzdne, uz teraz sa neviem dockat na najblizsiu prehliadku.

katika82
1. apr 2009

blondinka 42 tak to určite prednejšie je bábo takže šup domkov a oddychovať.
ja tiež pracujem a nieje to tri krát prijemné stretávať sa každý den ráno so záchodovou misou.
mna rano napína vraciam len takými slinami a kyselinou žalúdočnou ale je to hnusné.kamarátka mi poradila hned rano v posteli niečo zjesť tak hned ráno ako otvorím oči tak zjem piškot alebo kusok suchého rožka.
ked už niečo zjem tak je dobre ale dostať niečo do seba rano do tej desiatej tak to je umenie.
inak ja mám aj dosť silný výtok vraj to patrí k tehu je to také nepríjemné občas a tie prsia tak tie bolia ako svina.
ja beriem aj lieky duphaston doktor mi ho dal nakoľko sme sa o mimčo snažili vyše roka a pol.

queenka
autor
1. apr 2009

blondinka...tak to mas teda pravdu..radsej neriskuj...babetko je velmi citlive...musis sa setrit...a kedy odtial odchadzas?nebudes to mat komplikovane nejek?predsa je to zahranicie....

katika82..aj mne dr.predpisal duphaston a tiez kyselinu listovu...je to na udrzanie mimca 🙂 ja uz sa neviem dockat zajtrajska...mam velku radost a zaroven aj strach....hej baby a ked ste boli u dokiho tak vam ukazal aj cez ultrazvuk babo a srdiecko?

jenn44
1. apr 2009

queenka bola som na ultrazvuk v 6tt a uz vtedy bolo pocut srdiecko 🙂 no teraz, podla kniziek by sme mali pocut srdiecko stetoskopom, ale ja nic nepocujem :( tak sa trosku bojim no neviem... :(

diamand
1. apr 2009

janahad - myslim ze ti nic vazne robit nebude, ked tak tak ti zoberie moc, odmera tlak, mozno zoberie krv (ale pochybujem) a to je asi tak vsetko, ale myslim ze sa nemusis bat aj mna tak pichava a aj v predchadzajucich dvoch tehu som to tak mala, dokonca som prvych 12 tyzdnov krvacala, ale aj tak ti drzim palce

blondinka42
1. apr 2009

Co sa tyka tych testov,co vsetko budem musiet podstupit???? 😨

blondinka42
1. apr 2009

gueenka problem s odvozom na SR nie,vezie ma firemne auto,nebudem riskovat pre ziadne peniaze

tinika
1. apr 2009

katika ahoj
no posledna mrcha začala 28.2. a chystam sa o 2 tyzdne, na utz je aj tak skoro a doky ma dovolenku

janahad
1. apr 2009

dakujem vam. no,ale zajtra rano teda idem k nej a uvidiime co povie.. dam vediet

katika82
1. apr 2009

no ja som bola na prvej kontrole v siestom týždni +1 den a videl aj počul už srdiečko dokonca aj ja som ho počula a bol to ten naužasnejší zážitok proste krásne niečo.

janahad - určite daj vedieť nech sa vieme tešiť s tebou

janahad
1. apr 2009

ok diik,asi som zbytocne spanikovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre