Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
17. jún 2009

Vieš čo, ja som zatiaľ nad kočíkmi ani len nerozmýšľala. Jedno čo viem určite, že ho asi nebudem kupovať na Slovensku, ale odbehneme s manželínom do Maďarska alebo do Poľska.
Ale chcela by som trojkombináciu - a nejakú neutrálnu farbu, ktorá sa hodí aj pre chlapčeka aj pre dievčatko.
A určite by som chcela odľahčený kočík, ak by to bolo možné, aby sa ľahšie nakladal do auta a bola s ním ľahšia manipulácia.
A čo ty, aká je tvoja predstava? 😀

jahody11
17. jún 2009

aj ja som este nad kocikom nejax extra nerozmyslala, a to som uz v 8 mesiaci :D co uz, este stale je casu a casu :D ale tiez chcem 3-kombinaciu a hlavne trojkolku pre lahsiu manipulaciu a taky trerennejsi, kedze bude casto v lese 😀

smajli
17. jún 2009

:o) tiez chcem terennejsi kocik:o))) hlavne ten sportovy potom uz od dalsieho roka... :o) nech mozem s babom chodit do lesa:o))))))) a na dalsie leto aspon na popradske pleso a hrebienok,lebo tohto leta si oblubene tatry odriekam:o)))

jahody11
17. jún 2009

vidimm, ze si turisticky typ ako ja 😀

jahody11
18. jún 2009

babky, kde ste??? huhu 🙂

katika82
18. jún 2009

ahojte maminy
no tak ja nemám moc dobré správy

včera som bola na hematologii a dali mi pichať si injekcie do brucha na riedenie krvy aby som pri pôrode náhodou neexla.
lebo ja som volakedy mala z atikoncepcie nábeh na trombofíliu aj som ležala v nemocnice a pichali mi do brucha injekcie. to je ked sa ti uvolní zrazenina a dôjde ti do plúc alebo do srdca.no a teraz je vraj telo presne tak ako vtedy vlastn pod hormonmi vtedy som ich mala z antikoncepcie tie hormony a teraz z tehotnestva tak preto ma chce mať doky pod kontrolou aby sa mi pri tom tlaku pri pôrode neuvolnila zasa nejaká zrazenina a nezomrela som.
takže dnes mi drahý pichol do bruška prvú injekciu ale dalo sa to v pohodke.to sa pichá pod kožu takže bábo sa neohorzí. a som sa dokyho pýtala či tie injekcie neublížia bábu tak povedal že práve naopak nám to obom len pomôže. tak uvidíme ako dlho si to idem pichať ale pravdepodobne až do šestonedelia budem riziková tak uvidím čo mi povie môj gynekolog nato či nebudem musieť byť doma.v utorok tam idem tak uvidím čo mi povie.

jahody11
18. jún 2009

to co si pichas je heparin, dava sa to ludom, ktori mozu mat zrazeninu a ako pises aby nezomreli, dava sa aj pri urazoch, ked mohlo dojst k tomu,ze sa spravila zrazenina v krvi, to ti teda ale nezavidim, tak sa nam pekne drz, hlavne bud v klude aby aj babatko vedelo, ze bude vsetko ok 😉

katika82
18. jún 2009

jahody nie heprarín volaako inak sa to volá ale da sa to prežiť.hlavne že to aj drobcovi aj mne pomôže.
ale aké budem mať zasa brucho fialové z toho vtedy ked som laežala v nemocnici mi to pichali len 4 dni a malo som brucho fialové ako keby ma niekto zbil. a teraz ked si to budem tak dlho tak neviem ako budem vyzerať ako narkoman 😀

jahody11
18. jún 2009

veru, ani ti neuveria, ze si tehulka ale nazvu ta narkomankou 😀 😀

smajli
18. jún 2009

no katika,tak ti teda drzim palce,nech to vydrzite a nech ste ok,co narobime,clovek si nevybera co mu je...

a beries katika nejake vitaminy pre babo? lebo fakt neviem,ci mam nejake uzivat,abo nie...

jahody11
18. jún 2009

tiez som rozmyslala, zacat znova brat tie vitaminy a uvidim, ak ma zas zacne boliet hlava, tak ich znova vysadim, co poviete... hmm

katika82
18. jún 2009

no ja berem calibrum mami tak večer si ho dávam aj ked je napísané že dva razy do dňa a snažím sa radšej domáce ovocie a zeleninku, už začína doma v záhrade naša redkovka, kaleráb,čerešne sme už pojedli no a jahôdky minule som si urobila penu jahodovú a už začínajú aj malinky pomaličky rásť takže radšej tatko sa budem dopovať vitamínmi prírodnými ako umelými

katika82
18. jún 2009

a ešte teraz mi dala na základe výsledkov z krvi jesť železo každé ráno medzi jedlom
ale mamina povedala že si mám radšej zavarenú cviklu domácu dať a veľa rýb jesť.

jahody11
18. jún 2009

aj ja beriem zelezo, dokonca dva krat denne.... ja ho beriem, aj sestra ho brala a mala je velmi sikovna , uz ako 1,5 rocna pekne rozpravala a pytala sa na nocnik tak dufam,ze aj moja bude takaa sikulka 😀 😀

katika82
18. jún 2009

jahody a nerobí ti to železo vedlajšie účinky? lebo segra hovorila ona je sestrička že môže byť po ňom zápcha a že mi zhnednú zuby postrehla si niečo také na sebe?

jahody11
18. jún 2009

zuby nie,, ale ta zapcha bola prvy tyzden, ale pri spravnom stravovani sa ti to upravi, teraz uz mam stolicu pekne kazde rano, ked vstanem 😀 ale na zaciatku to teda bolo dost neprijemnee lebo to ani nieze mas zapchu ale ta stolica je taka tvrda a cierna, ale fakt, teraz uz pohoda a to ho beriem teraz treti tyzden.

katika82
18. jún 2009

a ako si upravila stravu aby to prešlo??

jahody11
18. jún 2009

nijako 🙂 ono to samo preslo nejako, a to ani nezjem nejako vela zeleniny a ovocia 😀 😀 nejako mi nejdu na chut, teraz celkovo toho vela nezjem v tej horucave, kedze mam v praci asi tak 36 stupnov, pijem ale vela vody....

zuzanka.h
18. jún 2009

ahojte dievčatá dávno som Vás nepozdravila dúfam, že sa máte všetky super..... Mi zaberie čas kým Vás dočítam 🙂

katika82
19. jún 2009

ahoj zuzi no a ty kde si bola stratenááááá??????

jahody11
19. jún 2009

katika, ale vies co mi zabera na 100%? vodny melon, aj chuti a aj stolica ponom je jedna radost 😀 😅

smajli
19. jún 2009

ahojte dievcata:o) a ahoj zuzi:o)
jeden cas ked som si davala zelezo este pred tehu,tak ma skor prehanalo... :o)
tiez som skor za prirodne vitaminy... a tiez sa opchavam jahodami...mnam... teraz si zatial ten vitamin davam kazdy druhy den a striedam to s magneziom,ale uvidime ako dlho...zatial od utorka... ale asi dlho nebudem....
tak sa mi protivi,aby sa male babo "skladalo a vyvijalo" z umeleho...

a malicky uz kope pekne silnejsie:o)))

smajli
19. jún 2009

a co svadba katika :o)))

jahody11
19. jún 2009

smajli, na tvojom mieste pozor s tymi jahodami, su totiz najvacsi alergen ... tak ak nechces aby tvoje babatko bolo v buducnosti alergicke na cokolvek, tak jedz jahody raadsej pomenej....
radsej papaj ovocie ako jablko alebo nektrarinky a tak a najlepsie bez supky, tak mi vravela sestricka, aby sme predchadzali naduvaniu... ale tie jahody fakt, viem, ze su super ale pozor na nich, su to riadne potvory 😀

smajli
19. jún 2009

ach jaj jahody a alergia... mala som tusak,ze ich svagrinka nejedla,ked bola tehu... ked ale tak chutia... ale uz ich vela na zahrade nemame... uz sme zavarili a uz budu drobne... tak poviem nasim,nech mi ich nenosia... (lebo ja ked ich vidim,tak je to so mnou hrozne...)
inak ja som alergicka... aj na med,na zeler a ananas....,teraz v tehu mi nerobia dobre paradajky...dajako ma napinaju,tak ich nejem...
a teda supka z jablka naduva? dobre som to pochopila...? aj jablko si teda radsej supat? .....
lebo praveze ma zo vsetkeho mozneho nafukuje a pali ma zaha...

jahody11
19. jún 2009

ano, vsetky supky z ovocia naduvaju, maju sice najviac vitamonov ale radsej menej je viac, mne svokra tiez poslala po manzelovi kopu jahod ale vsetko som dala nasim a sestre, nech to spapaju, ja sa bojim, nechcem aby bolo babatko alergicke, ja ani manzel chvalabohu niesme na nic alergicky tak dufam, ze aj babo bude ponas 😀 😅

ivet1989
19. jún 2009

ak mozem nieco povedat k tým jahodam, tak o tom ze su dake alergeny ci co tak pocujem prvý krat a vsak skuste kus kuknut na nete a vygooglit si napr. JAHODY V TEHOTENSTVE a tam sa docitate daco viac o tom a nie len plasit ostatne baby 😖 ..jahody su bohatým zdrojom kyseliny listovej co je v tehu dost dolezite a samo aj iných vitaminov..akoze ted nevravim ze ich treba jest na kilá, ale ak mám v záhrade alebo rozmixovane studene v mrazaku, tak nedam si?hlavne ted ked zacina leto?kolko sa uz toho popísalo ze toto sa nesmie a hento sa nesmie a myslim si ze niektore veci su fakt uz prehnané.. 😖 😖 😖 🙄 🙄

baramborka
20. jún 2009

aojte žienky :D
ako vidim ste tu riadna partia a velmi rada by som medzi vas zapadla.... 😀
mam maly problem....brala som antikoncepciu minerva.po pol roku som ku prestala uzivat a asi po prvej mrche som sa milovala s priatelom a on do mna ejakuloval...bola to skor mala nehoda lebo kym som mu to povedala uz bolo pozde ale da sa povedat ze som neprotestovala lebo babo by som chcela.
uz mi 2 tyzdne meska mrcha mam bolave prsia a strasnee ma boli podbrusko ...robila som si vsak test a ten bol negativny.kedze som tanecnica ( balet scenicke tance a ludove tance) musela som to nechat lebo mam neskutocne zavraty a je mi fakt zle prelezim aj pol dna v posteli.... povedze mi su to podla vas priznaky tehotenstva ? PROSIIIMMM PORADTE ZIENKY :D
inak blahozelam vsetkym buducim matkam lebo viem co to je byt tehotna no bohuzial o malinke som prisla:(
dakujem za kazdu radu baby
Baska

surviver
20. jún 2009

Ahoj baramborka,priznaky na tehu maš,ale ak je test negativny,tak neviem....ja by som na tvojom mieste zasla k Dr. ten z krvneho testu a utz Ti urcite povie na čom si 😉 Ak si len teraz prestala uživat antikoncepciu,tak to meškanie može byt aj z toho,lebo mnohym ženam potom niekedy ten cyklus blbne 😒 Držim palce nech to dopadne tak ,ako by si si želala a daj potom vediet ,že ako 😉

mija777
20. jún 2009

Ahojte zienky,opytam sa aj vas...Uz asi treti den ma take pobolievanie v podbrusku,ako pred kramamy...sem-tam ma v nom pichne a mavam v nom aj pocit takeho tlaku...Je to normalne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre