Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

smajli
3. júl 2009

ahojte dievcata:o)
a vitajte nove tehulky,tesime sa s Vami a drzime palce,nech je vsetko ok a nech si krasne tehulkujete,ten pocit sa neda opysat:o)
tak ja mam o dva dni narodky a... a... no a babka s dedkom (nasi) ma pred chvilou vytiahli von,ze ideme do obchodu kupit daco vnukovi:o)))) ja si robim srandu,ze "ktoremu vnukovi" (lebo nasi uz dvoch maju),tak "ze tomu malemu tu... v mojom brusku" xixixix ja im na to "vsak to ja mam narodeniny... " xixixi 🙂 to len kusok srandy a tesenie sa z prvych veciciek pre babo nase:o))) takze uz prve vecicky mam:o) aj som bola s nasimi dohodnuta,ze nech mi na narodky kupia uz daco pre nas pokladik:o))) tak sa tu teraz vytesujeme,ani sa neda povedat kto viac,ci ja,ci babka..,vsetci dokopy a hotovo:o)
tak uz mame plienky jednorazovky do porodnice,plienky bavlnene 10ks,jedny postolky,supravicku do porodnice pre maleho (dupacky,spodna kosielka,vrchna kosielka,ciapocka),plienocka s obrazkami k tvaricke,a vanicka :o))))
tak sa tesime z veci a pekne je to rozbalene a vystavene v obyvacke:o)))) vecicky maju teraz cestne miesto na celom gauci rozlozene :o)))
tak sa drzte :o)))

smajli
3. júl 2009

jeejky, "opisat"som napisala s tvrdym I....
to z tolkej radosti o com pisem xixixiiix 😀 😀

lubkaaa
3. júl 2009

luka- som tiež z dedinky- z Alekšiniec. aj som rozmyšľala o !vybaveni si" doktora, ale nejako ma top rešlo.. jeednak nie je čas, jednak nikoho nepoznam a neviem ako na to.. a zasa rodit inde-neviem- absolvovať taku dlhu cestu? mas s niekym konkr. (lekarom) zle skusenosti v nitre? -napiš IP.. vieš, ja ani neviem kto je dobry a akto nie.. asi tak.. myslim, že bude lepšie riešiť to neskôr.. 😉 a v nitre som už raz pôrod prežila 😎, mne sa skôr nepačilo na šestonedeli.. 🙄

garicka
3. júl 2009

ahojte baby, konečne som došla domov zo skúšky a výsledok sa dozviem až o hodku a to som tam bola už od jednej.

monika131 - o dankovčíkovi dám vedieť ako bolo, ale to až presne o mesiac idem - 3.8. inak ty si odkiaľ? pozerám že tiež si okres Košice-okolie.

baby držte sa v tom teple, ahojte 🙂

luka04
4. júl 2009

lubkaaa...poslala som ti internu postu... 😉

monika131
5. júl 2009

Ahojte mamičky.
Ako sa dnes máte.
Tie horúčavy sú na nevydržanie a my dne ideme k švagrinke na hostinu. Radšej by som bola niekde na kupalisku. 😎 😎 😎
Garicka - ja so z dedinky Bukovec. Poznáš to? 😀

kkkatarinkaaa
5. júl 2009

cauko monika! jaj mali sme taky 2 dnovy vypadok netu....dakujem za pochvalu 😵 aj vy nakupite pekne vecicky,pre tych drobcov nepekne snad ani nie su 😅 my sme prisli nedavno z prechadzky, som hotova, uz len do kupelne a budem spat ako zabita....inak aj tu su ine horucavy...tak sa drzte a aj oni Teba pozdravuju

garicka
6. júl 2009

ahoj monika, ja som z jasova, ale teraz bývame s manželom v nováčanoch 🙂 takže viem kde je bukovec 😉 .

baby dnes idem na triple test, tak sa už teraz neviem dočkať výsledkov. držte mi palce. čaká sa na nich týždeň alebo dva?

monika131
6. júl 2009

ahoj kkkatarinkaaa - tak s tým, že pre detičky nie sú škaredé veci úplne súhlasím. Niektoré sú dokonca tak pekné, že ich človek kúpi, aj keď ich vôbec nepotrebuje.
Takže chodievate na prechádzky? Ja sa inač tiež celkom rada prechádzam a hlavne teraz, keď prídem poobede z roboty kde celý deň iba sedím, tak mi to celkom dobre padne. Ale niekedy sa mi nechce.

garicka - tak tie dediny poznám, to je neďaleko nás. Ja mám v novačanoch rodinu, a tiež aj v šemši.
Ja som na výsledky čakala 2týždne, ale u môjho doktora je to tak, že výsledky ti zavolá sestrička, ale len vtedy ak niečo nie je v poriadku. Keď je to ok, tak sa ich dozvieš až na najbližšej poradni.
A ešte nevieš čo ti rastie v brušku? 😀

klauduska
6. júl 2009

Ahijte babulky!!!Tehulky... 😉

Tak ako sa citite???V tychto teplotkach???Ja vcelku ok,som v kancli,ale je tu klima,ktoru nemame moc na silno pustenu,takze asi lepsie ako vonku.... 😝

Baby,aj vy mate v tychto dnoch,resp. v tyzdni take divne stavy v podbrusku???Niekedy to dost zaboli,ale neboli to stale....To rastieme a maternica sa roztahuje???Zacina to byt fakt realne,brusko mi rastie,s nim aj hmotnost a pupik sa natahuje.... 😀

monika131
6. júl 2009

ahoj klauduska - tie horúčavy sú príšerné. Ja tiež sedím v kancliku, ale klímu nemám, mám pustení ovievač, ale ja mám kanceláriu na prízemý, takže mám tieň skoro celý deň, poobede okolo 14.00 začína slniečko svietiť aj cez moje okná, ale dá sa to zvládnuť.
Len keby nebolo vonku tak dusno, lebo dusno mi do vnútra cez otvorené okno prejde, a keby mi nepuchli z tepla nohy, tak by bolo všetko ok 😅
Mne klíma nerobí veľmi dobre. Aj keď idem auto, tak si ju zapínam iba na začiatku, kým sa v aute neschladí, potom otvorím okná a urobím v aute jemný prievam. Mňa z klímy hrozne bolí hlava a oči. 😒

A tie divné stavy mám aj ja. Včera večer ma tiež dosť bolelo v podbrušku, ale len kým som stála, keď som si sadla bolo všetko ok. Môj doktor ma uistil, že to je normálna vec, lebo všetkému v brušku je tesno, pretože sa tam začína rozťahovať maternica a rastie nám bábo. Včera večer som mala pocit, že ma malý kopol, ale neviem to na 100%. Bolo to také čudné a bolo to práve vtedy, keď sa mu manželíno prihováral a hladkal mi bruško. No neviem, asi na neho reagoval 😀

A vy ešte neviete či to bude dievka alebo chlapec?
My sme nášmu zmenili meno na Markus. Zatiaľ

klauduska
6. júl 2009

Tak to mas fajn,ze mas kancel na prizemi....Ja presne opacne, celkom hore,na 3.posch. a okna mam z jednej aj druhej strany,takze nam pecie cely den....doobeda z boku a poobede zozadu...Takze nebyt zaluzia a klimy,tak asi umriem.... 😝 Mne klima nevadi,ja sa dost potim-nohy,ruky,....takze to mame jemne pustene,aby tu bol taky sviezejsi vzduch,lebo to sparno vonku,fakt.....des...

Tak to som rada,ze tie "stavy" nemam sama....aj som si myslela,ze je to normalne,ved to telo sa nam meni,rastie atd....a teraz aspon viem,ze su aj ine tehulky,ktore to tak maju a citia....Niekedy sa mi zda,ze mam strasne tvrde brusko....ale uz som asi zistila,ze to bude tym,ze malo chodim na velku potrebu.... 😒

A citila si uz pohyby?urcite to bolo ono-to je take ine...ani ja som po prvy krat nevedela ci je to ono,ale potom som citila,ze sa tam nieco deje-a to boli pohyby... 😉
Ja sa zasa smejem,lebo vzdy ked drobcek tak intezivne kopka a poviem mangelovi nech chyti,tak prestane....ale raz vydrzal a konecne zacitil....tak sme sa vytesovali... 😎

A este nevieme co to bude,13.7 idem na sono,tak uz nam to hadam povie....

A vy ste predtym mali ake vybrane meno???

monika131
6. júl 2009

aj mne sa niekedy zdá, že mám to bruško tvrdé, a to hlavne vtedy, keď celý deň niekde pobehujem a večer som už taká unavená, že ladva chodím, vtedy mám taký pocit. Ale hneď ako si sadnem, vyložím nohy, uvoľním sa je všetko v poriadku. A na tú veľkú potrebu aj ja chodím veľmi málo, tak raz za 2 dni niekedy aj za 3 dni, a pred tým to bolo každý deň.

No neviem čo to bolo, ale bolo to také niečo ako jemný kopanček. Lenže teraz necítim nič. No uvidíme, ešte chvíľu počkáme, snáď to príde zas.
Ale včera ma to milo prekvapilo, bolo to také zvláštne ale milé.

Takže na sono ideš až budúci pondelok. A nemáš taký šiesty zmysel, že čo by to mohlo byť?

Predtým sme mali vybrané meno Bruno ale teraz sa nám páči aj Markus. No uvidím ako sa nakoniec bude volať, možno aj nejaký Alfonzko 😀 😀 😀

klauduska
6. júl 2009

My to mame s mangelom tak rozdelene,ze keby si mozeme vybrat,tak on chlapca a ja dievcatko....Ale osobne si myslim,ze to bude ten chlapec a nakoniec-to bude vlastne jedno,len nech je zdrave.....

Nam sa zasa od zaciatku paci Alex pre chlapca,ale akosi teraz mangelino vymyslel Filipka..... 😵

A ten Alfonzko... 😀 Mi hovor..som minule mangelovi povedala,ze chlapec Zigo a dievca Galina.....ked sa nebudeme vediet rozhodnuut..... 😀 😀 😀 Tak sme sa pustili do vybuchu.... 😉

A nemas nejake fotecky bruska??? ☹

monika131
6. júl 2009

No Filipko sa páči aj mne, ale meno pre chlapca som nechala na manželína a ten Markus sa mi celkom pozdáva.

A s tými menami si robíme srandu aj my. v sobotu sme mali grilovačku, a troška sme sa odviazali, lietali mená ako Vin, Arnold, Rumburak, Chosé Armando, Rambo ........, a všetky mená z telenoviel. No dosť sme sa pobavili. 😀

Fotečky bruška mám, ale musím ich stiahnuť z foťáku do pc, a dám si ich do albumu. Možno sa mi to podarí aj dnes. Keď ja som na tieto veci hrozne lenivá. Ja keď nemusím, tak doma pc už ani nezapínam, pretože ho mám dosť v robote. Ale skúsim sa dnes premôcť. ☹

andrejusa
6. júl 2009

Ahojte tehuľky... potrebujem strašne súúúúrne vašu radu. S mojim drahým sme sa dlllho snažili o mimčo a konečne je to tu. Som len v 7 týždni a práve som prišla z kontroly. Bola som na druhej. Prvý krát nebolo ešte nič vidieť a teraz druhý krát už bola na monitore taká malililinká fazuľka. Doktor mi povedal, že je to trošku menšie ako by malo byť ale že to môže byť nepravidelným cyklom menzesu a vtedy sa to nedá úplne presne určiť. Ja už som sa tešila, ako mi dá tehotenskú knižku a konečne ju doma ukážem, lebo každý sa nás pýta, prečo ju ešte nemám. Viem že sa nesmiem stresovať, ale terz sa trápim, lebo mi dr. povedal, že knižku mi ešte nedá, až keď bude počuť biť bábatku srdiečko. Kedy to začína byť počuť? Tak som sa začudovala a pýtala som sa ho, či to nieje isté, že som tehulka a povedal, že to isté je na 100%, ale že nie každé tehotenstvo dopadne ako tehotenstvo... alebo tak nejak. Neviem si presne spomenúť ako to presne povedal, ale niečo takéto to znamenalo. Ja som sa ho aj zabudla od pžasu opýtať čo z toho vyplýva... neviete mi poradiť, aby som sa trošinku ukľudnila? a tiež kedy vám dal doktro knižku? ďalujeeeeem, pa

monika131
6. júl 2009

Ahoj andrejusa. Hlavne kľud.
Ja som tiež dostala knižku až cca v 12tt, čiže po skončení prvého trimestra. U môjho lekára je to bežný postup a myslím si, že je tu viac takých tehuliek, ktoré dostali knižku až tak neskoro.
A to že je bábo menšie, môže znamenať to, že nie si v 7tt, ale je to menej.
Ja by som podľa poslednej mrchy mala byť v 21tt, ale podľa ultrazvuku až zajtra začínam 20tt. Takže hlavne kľud, kľud a ešte raz kľud. 😀
Všetko bude OK. 😀

andrejusa
6. júl 2009

Jéééj ďakujem Monika, trošinku si ma ukľudnila, ale aj tak, nevieš čo znamenalo že nie každ´é tehotenstvo dopadne ako tehotenstvo, alebo nejak tak? a kedy bolo u teba prvý krát počuť srdiečko?

klauduska
6. júl 2009

andrejusa.....klud a gratulujem Ti!!!

Absolutne nemusis stresovat,ja som zacinala uplne presne ako ty!!!Prisla som tam,ze som si robila test a bol pozitivny.dr. na sone este nic nevidel a povedal,ze sa tam "nieco" deje...o 2 tyzdne uz tehu bolo potvrdene,bol asom v 6tt a mimi malo 6mm... 😵

Tehu knizku som tiez nedostala a povedal mi presne to iste,co Tvoj dr.-do 12tt sa moze stat,ze sa mimi dobre neuhniezdi a vela krat to konci spontannm potratom...Takze ziadne stres a paniku,teraz potrebujes hlavne klud a oddychuj,nenamahaj sa...... 😉 Knizku som dostala potom presne v 12tt a aj sono a fotecku.... 😉 Tak sa mas na co tesit.....

klauduska
6. júl 2009

a bit srdiecko zacina uz od 6tt,ale nie kazdy pristroj to zachyti a u kazdeho to pocut inokedy....niektorym babam az v 8-9tt....

ja mam tiez mensie mimi,podla mrsky by som mala byt uz 22tt,podla sona,velkosti iba zacinajuci 21tt... 😉

andrejusa
6. júl 2009

Aha, takže to bolo myslené tak, že do toho 12 týždňa bývajú zvykom spontánne potraty... no tak to už budem kľudnejšia. Ale myslím to vážne, ja som si myslela že to myslel tak, že to tam mám odumreté, alebo že ke´D je to také malinké, tak to nieje v poriadkua nedopadne to dobre... jéééj, trochu mi padol kameň zo srdca, ja vám hrooozne dakujem, ani som nečakala, že tu sú také super hneď ochotné babenky. ďakujem veeeľmi.

monika131
6. júl 2009

presne tak ako píše klauduska.

Ja som tiež mala pozit.testík, zobrali mi krv, ktorá potvrdila tehu, ale na sone bolo vidno iba takú malú bodku.
Mala som prísť o týždeň na kontrolné sono, to som bola už v 7tt, a vtedy doki videl už aj srdiečko, vlastne som ho videla aj ja.

A tým, že nie každe tehu, môže skončiť ako tehu, myslel presne to, že sa bábo nemusí dobre uhniezdiť a môže vzniknúť potrat.
Preto sa treba hlavne v prvom trimestri šetriť, nedvíhať ťažké veci, papkať veľa vitamínov, zeleninu, ovocie, bielkoviny a skoč si kúpiť do lekárne niečo pre tehulky na prvý trimester. Ja som brala a vlastne aj beriem Calibrum materna.

A neboj všetko bude v poriadku. 😎 😎 😎

A gratulujem tehulka, vitam medzi nami. 😀

andrejusa
6. júl 2009

Ja som si myslela, že tehulka by nemala jesž žiadne tabletky, ale vitamíny sa asi teda môžu. Ďakujem za rady, fakt si to veľmi vážim. Mne keď robil sono prvý raz v 5 týždni, ešte nebolo vidieť absolútne nič, tiež som prišla s urobeným pozitývnym testom, ale krv mi nebrali. A až teraz v 7 týždni už bola na obrazovke vidieť taká malá fazuľka, ale srdiečko ešte nie... a objednal ma až za tri týždne. Keby mi bolo zle, tak aj skôr.

smajli
6. júl 2009

ahojte tehulky a ahoj andrejusa,presne tak ako dievcata hovoria,tak to je a aj ja som mala skoro podobny postup,mozno aj taky isty :o) tiez som mala knizku az v nejakom 12tt...,a neboj priroda je silna,babo sa ti udrzi,len sa to sem tam stane ze nie,tak knizku este nedavaju :o) ale iste je to male percento,mysli pozitivne a rovnako ako doteraz,len sa prirodzene tes :o) a vsetky priznaky ako ked by ta boleli prsia abo podbrusko,tak su normalne,priroda vie co robi,len my sa z toho sem tam vystrasime:o) 🙂 tak vitaj medzi tehulkami :o)

inak tiez idem do poradne 13.7. ako klaudy... a vcera som sa docitala,ze u mna od zajtra prechadzam do tretieho trimestra... lebo od 27tt je to uz III.trimester... tak ma to tesi :o)
tiez som ale uz mala opuchnute nohy z tepla a hodinovej chodze... tak dufam,ze sa mi to nestane casto...
vidim monika a klaudy,ze vy si pisete hlavne v praci... tak praveze ked by som bola ja v praci,tak tam pristup k netu nemam... len k intranetu...
tak pekne dni prajem tehulky :o)))

klauduska
6. júl 2009

neboj,to je bezny postup.... 😉 Mne sa dokonca to tehu po prvom sone ani z krvi nepotvrdilo.... 😒

Tak teraz uz ozaj len nejake vitaminky...hodim Ti sem nejake linky,kde mozno najdes uzitocne rady.... 😉

http://www.starostlivostodieta.sk/

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

http://primar.sme.sk/r/primar_mct/tehotenstvo.html

kkkatarinkaaa
6. júl 2009

monika-no chodime, chodime..ale teraz uz pomenej..zacalo mi totiz tvrdnut brusko 😖 a dost casto a bolo ako kamen..tak sme pre istotu isli o tyzden skor k dr ako som bola objednana.Dobre sme spravili, predpisal mi nejake ATB, ze to tvrdnutie moze vyvolavat infekcia alebo andmerna aktivita.TAk mi kazal vela lezat a oddychovat, inak do nemocnice ☹
A ked sa Ti zda, ze Ta malinky kopol-kludne to uz mohlo byt ono 😉 tyzdne uz na to ma 🙂 aj ja som zacala okolo toho 21tt citit pohyby...a teraz??teraz mam pocit, ze sa tam nahana sama so sebou 😵 😵 😵

monika131
6. júl 2009

kkkatarinkaaa - takže Ty sa vlastne musíš šetriť. Tak len pekne ležkaj a oddychuj. No 😀 si, že taká malá prechádzka nezaškodí.
No neviem, ale asi to bol kopanček. Aj keď dnes som zatiaľ ešte necítila nič, ale to možno aj preto, že sa na to nejako extra nesústredím. Som v robote, a makám, lebo uzatváram mesiac. U mňa v robote sú najhoršie vždy prvé dva týždne v mesiaci. Treba všetko pouzatvárať, urobiť výplaty, faktúry .... a ďalšie dva týždne mám vegetík. A takto sa to opakuje stále dookola.

Takže s tým hýbaním nás ešte čaká veľa sradny. Aj kamoška mi minule hovorila - ona by už každú chvíľu mala rodiť, že niekedy sa malý prevaľuje a kope ako divý a vytvára jej z bruška rôzne útvary. Takže sa na to aj celkom teším. 😀 😀 😀

deni26
6. júl 2009

Ahojte tehulky. Tak pridam aj ja nieco. Ja som bola asi v 4 tyzdni tehu u lekara na beznej prehliadke a on si na sone nic nevsimol, dokonca aj test mi vysiel negativny. Robila som si ho este raz asi po dvoch tyzdnoch a vtedy vysiel pozitivny. Lekar sa cudoval, ze nic predtym nevidel. Knizku som dostala pri dalsej poradni v 10tt. Andrejusa, tabletky v prvom trimestri radsej nie, ale tehotenske vitaminy tak ako pisali baby Calibrum baby plan alebo Centrum materna mozes. Mne lekar dokonca hned predpisal aj kyselinu listovu, to je na udrzanie mimi. Teraz si to uz len uzivaj, aj ked som si ista, ze si odfuknes az v 12tt a potom v 20tt. Potom uz bude brusko len rast. Ja mam rada aj stranku tehotenska kalkulacka, tam ti postupne pise vsetko o tehotenstve, ked zadas datum poslednej menstruacie.

smajli
6. júl 2009

:o) aj mne sa uz brusko niekedy tak cele vlnii z toho,ako sa malicky prevaluje:o))) ktovie,co tam robi:o))) take je to zabavne to sledovat,ked sa zacne vlnit a sem tam je z toho aj silnejsi kopancek:o)))) niekedy,ked este rano lezim v posteli,tak mi je z toho az smiesno,ze co to tam maly vystraaja:o))))

klauduska
6. júl 2009

smajli,takze ty to uz pekne na brusku vidis ako sa vrti???a kope?Kedy ti to zacalo byt vidiet?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre