Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

jahody11
3. jún 2009

minule som citala,ze aj ked sa natieras akym kolvek mliekom proti striam ak mas tu poruchu koze, co ma kazda druha zena, tak sa ti strie tak ci tak narobia, no ja zatial nejak obrovske brucho nemam ale cakam, ze ho vyduje naraz aj s obrazkami 😀 😀

lyzenka
3. jún 2009

baby,

tak ja skúsenosti mám takéto: pokiaľ vám brucho narastie veľmi rýchlo - strie sa urobia tak či tak aj keď budete alebo nebudete natierať......mne prezmenu narástli veľmi prsia a rýchlo....tak tam sa mi strie porobili a riadne.....na bruško mi rástlo pomaly - strie neboli...

jahody11
3. jún 2009

veru tak lyzenka, uvidme ako dopadneme my, prsia mi uz nastastie nerastu ale zo zaciatko to vyzeralo hrozivo 😀

lydia22
3. jún 2009

ahojte babenky dlho som tu nebola, tak mne prsia ani veľmi nenarastli skôr oťaželi tak dufam že budem mať mliečko stale nosim svoje pôvodné podprsenky 🙂 strie na brušku ,,zatiaľ" nemám tak dufam že to tak aj ostane len ma už hrozne svrbí no ale to je normálne, pribrala som doteraz 13kg - za posledné 2 týždne len pol kila čomu som rada ja mam vlastne všetko sustredene do bruška nejako sa mi nezväčšil ani zadok ani nič ine 😉

jahody11
3. jún 2009

no lydia, tebe sa to krati, uz mas pobalene veci ? mne tecie uz teraz nieco priesvitne z prs, takze mliecko budem mat isto... ani mne sa moc nezvacsuje nic, len na zaaciatku prsia a teraz uz len brusko 😀

lydia22
3. jún 2009

ahoj jahody11 už mam pobalené dve tašky jednu pre maleho a jednu pre mňa, aj mne tečie niečo z prsníkov, raz je to priesvitné a inokedy take žlté ale aj tak to nie je rozhodujúce čo bude potom 😒
no verím že nebudem musieť dokrmovať.
dnes som bola v poradni dal mi magnezium lebo mam zvýšený tlak tak si ho budem meriať každý deň a ked sa to nebude lepšiť budem mu volať, vravel že zatiaľ to nevyzerá na pôrod - idem k nemu v pondelok tak uvidime 😉
veru ten čas neskutočne letí, len nedávno som si robila test či som tehu a už budem rodiť.......

monika131
3. jún 2009

ahojky babenky.
jahody - zatiaľ mám iba výsledky z tripple testvo, tie boli v poriadku, AFP testy by som mala absolvovať až niekedy na budúci týždeň.
klauduška - tie strie sa mi urobili po bokoch bruška, zatiaľ iba také maličké, ale urobili sa. Na prsiach ich zatiaľ nemám a dúfam, že ani nebudem mať. 😉 😉 😉

hviezdickamaria
3. jún 2009

ahoj jahody dnes ked som sa rano zobudila, tak som sa citila uz lepsie, hlavne som uz necitila ziadnu zvysenu teplotu, nachladena sice som jak pes, ale v celku sa dalo aj v praci, len cele doobedu ma tam napinalo jak žuvačku 🙄 az ked som sa naobedovala, tak to bolo lepsie... a ci by to bezomna vydrzali? asi nie lebo my sme v praci len dve a sa striedame raz jedna robi, potom druha. o kolegyna by potom musela robit 5 dni v kuse dvanastky, a to je na tabletku pod jazyk 😀

no snad to uz bude lepsie...uz len zajtra do roboty a potom dva dni volna...juchuuuu 😅 😅 😅 dievcata vy ste v 14 - 16 tyzdni a este ste bars nepribrali??? ta neviem ci doktor ma zlu vahu ale ta ja len kukam ked sa v poradni vazim 😲 😕 😨 ja nechapem... ale to asi len preto ze uz si nedavam taky pozor na to co zjem a kludne si dam veceru aj o pol desiatej, ked prichadzam z prace... ta ja len dufam ze nepriberiem 30 kg 😀 😀 😀 ked to takto pojde dalej 😎

klauduska
4. jún 2009

Ahojte kocky,

tak som bola na krv kvoli AFP testom a uz len verit,ze vsetko bude ok....Po dovolenke si tam mam zavolat....

monika...ja som sa akorat vcera obzerala ci nahodou nejake strie nenajdem a chvalabohu zatial ziadne....Brusko pozorujem,ze sa mi zvacsuje,hlavne k veceru,ked som najedena a uvolnena tak uz je riadne..... 😀
A tripple testy a AFP testy nie je to iste??? 😕

monika131
4. jún 2009

Ahoj klauduska - áno myslím, že je to to isté, keď tá naša sestrička ma vždy popletie, pretože raz rozpráva o tom, potom zasa o tom a hlavne o všetkom naraz. A ja som možno jedna z mála žien, ktoré nehľadajú rôzne veci o tehu na internete, ja si nečítam žiadne články a ani nič nevyhľadávam, takže ani veľmi neviem aké to má skratky a či je to to isté, ale už som zistila, že je.
Takže aby som napravila to čo som napísala, zatiaľ som bola iba na NT a následne na to na krv, to mám v poriadku a krv na AFP alebo tripple testy mi budú brať až v utorok.
Dnes som bola na poradni, a doky ma trocha nastrašil, lebo vraj mám nižšie položenú placentu ako by mala byť, zatiaľ sa mám šetriť najviac ako sa len dá, a o mesiac, keď pôjdem na ďalšiu poradňu, tak mi bude robiť väčší ultrazvuk a uvidíme či sa tá placenta upraví, ak nie tak vravel, že by bol najradšej keby som potom už zostala doma.
Ja len dúfam, že sa to upraví, lebo by som nerada sedela celé leto doma s vyloženými nohami, ale keď to bude potrebné, tak si to budem musieť vytrpieť. 😢 😢 😢

klauduska
4. jún 2009

monika...tak je to to iste... 😝
Tak snad sa Ti to upravi dovtedy,asi sa naozaj budes musiet viac setrit...A aku mas robotku?Namahavu?
Mna naposledy ani sonom nepozeral,az na najblizsej poradni 30.6 mi bude robit...Zatial vyzera byt vsetko ok,chystame sa v nedelu dovolenkovat,tak som pre istotu bola u dr. ,aby som sa ujistila,ze je vsetko ok...

A neboj,pre nasich malinkych drobcekov spravime vsetko,len aby boli zdravucke....Kamoska bola do 6.mesiaca v nemocke a iba lezala.... 😒

weronikla
4. jún 2009

Ahojte maminy 🙂 uz cez tyzden mi je veeelmi zle, nizky tlak, nic nevladzem robit, napina ma.. A ja hrdinka som si myslela, ze mna sa takato vec nebude tykat, kedze mamina nemavala ziadne nevolnosti.. Tak vas chcem poprosit o nejake rady a triky, ako to prekonat. Nevladzem sa ani na skusky ucit, dnes som sa na jednu uplne vykaslala. 😒

monika131
4. jún 2009

klauduška - veru je to to isté, som ja ale riadne trdlo, že si to neoverím a potom píšem hlúposti, ale čo už, stáva sa aj horšie 😀
Ja nemám ťažkú robotu, ja robím sekretárku v jednej stavebnej firme, takže celý deň vlastne sedím na zadku a čumím do PC.
Tak už mi naozaj neostáva nič iné, iba oddychovať a hlavne sa šetriť, aj keď sa z toho asi zblbnem, lebo ja musím v kuse niečo robiť.
Ale máš úplnú pravdu v to, že pre našich drobčekov treba spraviť čokoľvek, takže to vydržím a tiež si myslím, že to nebude až taká katastrofa a že sa to do toho jedného mesiaca upraví. 😉

jahody11
4. jún 2009

Caute babky, tak ja som bola rano na krv koli protilatkam a teraz som cele dopoludnie prespala 😀 a asi si idem este lahnut 🙂 dnes som ako mechom buchnuta, tak zi aspon uzijem den volna 😀 😀

smajli
4. jún 2009

ahojte tehulky,tak drzim vsetkym palce na testy a na vsetko...
ja teda na tom zadku strie mam...a ani som si nestihla vsimnut,kedy sa mi spravili,...ale uz davno...
...
weronika..je tu tema na tehu>nevolnosti v tehu..tam najdes tipy,co jest,ked ti je zle...kazdej pomaha nieco ine,niekorej coca-cola,matove cukriky,hroznovy cukor,bebe keksy hned na rano...
ja teraz "chlascem" Fatru...lebo ma stale pali zaha... a nafukuje ma jedna radost... z hoc coho,vcera z ceresni... to sa citim potom ako baloon...

a neviem neviem,...ale zda sa mi,ze som nieco niekde chytila... od vcera poobede mam nadchu a hoci mam alergiu...toto sa mi na alergiu nezda...lebo to trva cely den,cely cas.... a aj ma z toho boli hlava... a tlak som si merala(mama mam tlakomer) a mam ho uplne dobry,takze ma neboli hlava z tlaku... , fuuj vobec nemam chut na cesnak...hoci viem,ze to mi vzdy pomahal...budem sa musiet premoct...
pojdem si kupit dajake C-cko vitaminy...

a hviezdicka... ja na vahu u dokotora tiez kukam tak ako ty... :o)))))))))))))))))))))))))))))) 😲 hlavne posledne... ked moja vaha doma ukazala 72 a prisla som k dokymu a tam bolo 75.... 😨 😲 ale doktor mi na to nepovedal nic....
:o) od zaciatku tehu som pribrala takych ... ehm... od 68 kg.... na 76 ... tiez si vecer nedavam pozor a jem na co mam kedy chut...
:o) hovorim si,ze to potom zhodim:o)))

monika131
4. jún 2009

Ahojky smajli, tak ja som na tom s tou váhou podobne, v prvom trimestri som pribrala 4 kg, dnes som bola na poradni a boli tam zase o 2 kg viac, takže pekne nám to stúpa, ale tiež sa v jedení nekontrolujem a spapám všetko, na čo mám chuť 😀 😀

klauduska
4. jún 2009

aj ja spapm vsetko,no veru mi moc doteraz nechutilo..... 😒 Takze moj prirastok na vahe je tak do 1 kg..... 😕

klauduska
4. jún 2009

moni...tak to mas podobnu robotku ako ja....robim na urade a tak 90% mojej prace je na stolicke za Pc... 😒 Sem-tam vybehnem do terenu,ale to nie je az tak casto...A mam uz niekedy pocit,ze na ten monitor ani nevidim,co cely den cumim do toho..... ☹

monika131
4. jún 2009

Tak ja mám taký istý pocit a normálne som šťastná, keď o 15.30 vstávam z toho koženého kresla, vypínam PC a idem domov, na vzduch, do záhrady - tam je pohoda.
Ináč pozerám, že si z Nitry a ja tam v sobotu cestujem, mám tam švagrinku, býva v dedine Súlovce. Poznáš to tam?
A v lete sa tam chystám na dlhšie, na dovolenku asi niekedy v polovici augusta, chcela by som na celý týždeň, ale uvidím ako si manželíno vybaví dovolenku. 😎 😎 😎

ema1987
4. jún 2009

Ahojky môžem sa pripojiť do diskusie??? 🙂 🙂

katika82
4. jún 2009

Ahojte babulky,
juj tak vy sa bavíte o práci???
no ja mám teraz týžden voľno ale som viac unavená ako keby som bola v robote
v pondelok som bola v škole v utorok na otočku v práci, v stredu na nákupoch na svadbu v čechách a polsku no a dnes zasa na poslednej skúške zajtra ešte odovzdať prácu a finish. a za týžden štátnice. ale teraz po tých skúškach sa normálne cítim super, konečne si začnem užívať tehulkovanie a nie sa stresovať školou čo ešte nemám a tak.
inak boli sme včera v polskom tešíne a viete čo kočíky troj kombinácie tam mali po 4500-6000 tisíc normálne v obchodoch presne také isté ako u nás aj tie isté značky.

surviver
5. jún 2009

Dobre ranko 🙂
Katika82 a kde presne v polskom tešine ste kočiky pozerali? ak sa to da nejako vysvetlit? 😉 dakujem

jahody11
5. jún 2009

caute babule 🙂 ema, jasne ze sa mozes pridat, budeme len radi, lebo niekedy je tu prazdno a inokedy zapiseme toho hajajaj 😀 dnes svieti slniecko a ja som sa vyspinkala uplne super, len keby sa mi chcelo ucit, odkladam to zodna na den, a asi aj dnes to este odlozim... ved este casu.. 😀 😀
surfovanie ma bavi viac 😉

klauduska
5. jún 2009

Cafte!!!

jahody,kde svieti slniecko???Tu leje ako z krchly a vyzera to,ze cely den bude taky zamraceny.... 😠

moni...nie som priamo z NR,ale kusok od nej,z mestecka Vrable...A v sobotu sa tiez chystam do NR,lebo pride kamoska z UK len na par dni a ja uz v nedelu odchadzam na dovolenku,tak sa tam mame zajtra stretnut....

katika...o tych kocikoch som pocula,citala a sledujem aj temu kociky z Polska...Tak aj ja sa chystam do Polska na kocik,lebo aj tie znackove kociky tak v priemere vyjdu o 5-8 tis. menej ako u nas...
A mam uz jeden vyhliadnuty....Vela bab chodi do toho noveho Targu.Ten Tesin je blizsie?

jahody11
5. jún 2009

tak ja som v cechach, v Hodoninne a tu je uplne jasno a teplo a ja som sa obliekla na zle pocasie ale radsej teplo ako zima, nie?
no mala by som zacat aj ja rozmyslat o tych kocikoch z polska... kde presne je ta tema?

klauduska
5. jún 2009

najdes ju vo vybave...kociky z polska... 😉

ema1987
5. jún 2009

No my tiez stale kukame tie kociky mame uz aj vybrate ale krsna povedla ze skusi zohnat lacnejsie takze uvidime ale to polsko viem este ked sme nevedeli ze budeme mat babo vo februari sme boli v PL a mali tam kocik aj z autosedackou do niakych 290€ takze super
🙂 🙂 🙂

a co sa tyka klauduska toho pocasia u nas od rana fuka taky vietor co az hroza a ktovie ci za chvilku aj nezacne prsat zase.

jahody11
5. jún 2009

fu baby, tu odisiel aj posledny mrak a teraz tu zacona byt neznesitelne horuco... uz nech som na tej MD lebo ma vystrie 😝

ema1987
5. jún 2009

no pekkne a nechcela by si mi pozicat to pocasie na zajtra??,ideme kamaratovi na svadbu a taketo pocasie ake je u nas vie riadne vitočiť

jahody11
5. jún 2009

s radostou by som ti ho pozicala keby to tak slo 😀 , snad sa zajtra vycasi aj na slovensku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre