Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

inka28
21. sep 2009

klaudus ja som vo Svajci tak tu to asi bude uplne ine, len mne tu nikto zatial nic nepovedal, su tu ako partizani. 😕

katika82
21. sep 2009

ahojte maminy,

no tak my dnes osádzame zárubnu takže sme sa trošku pohli.

tie bolesti- no ja mám niekedy pocit že ja pri pôrode umriem, lebo teraz niekedy ked mi drobec tlačí na niektoré orgány sa zvýjam v bolesiach až mi do plaču je tak si neviem predstaviť tie pôrodné. dnes mi tiež tak zle prišlo ked sme boli pre tú zárubnu že drahý chcel somnou letieť rovno do nemocnice. príšerne mi tlačil na niečo vnútri drobec ale až na nevydržanie do bolo. potom som si domka lahla a prešlo to trošku.

no a panva ani nehvorím ako ma v poslednej dobe bolí, chodím ako kačka, a ked chcem vstať a prejsť za wc-cko tak to je hrúza. každučký pohyb ma bolí. asi sa nám to z vnútra pekne rozťahuje a to tak bolí.

klaudy - ja som teiž chcela epi ale zatiaľ ma od nej všetci len odhovárajú. a to čo si písala to je aj u nás. ja som sa na to pýtala môjho dokyho a on povedal že ak chceš epi tak oni ti vlastne pôrod naplánujú teda ak náhodou neporodíš skôr ako by si mala tak v tom 40tt ti ho vyvolajú tak aby si dostala epi. lebo vraj anesteziologovia cez víkendy nerobia ani v noci tak vtedy ti ju nemá kto dať a bez neho nikt onesmie lebo je to nakroza.

luka tak super že už budeš mať kočík. jújj ja som teraz u svokrovcov tak som ho tiež bola kuknúť ako tam stojí a aký je pekný 😀 my to nedá zakaždým si ho obzreť.

mne prišli dnes tie kvietky na tú truhlicu starú tak hádam to zajtra oblepím nejako

moni takže sa oplatilo to poľsko ano??my sa chystáme asi 3.10. do targu zasa dokupiť čo treba.

emilly821
21. sep 2009

luka... no este stale dost teplo, ventilatory ficia stale 😝 ale navecer byva uz lepsie, taky chladnejsi vetrik uz zacina fukavat. najhorsie to bolo jul - august, bleee 😝 😝 😝 som mavala nohy napuchnute ako slonik, teda skor slonisko 😀 😝 a rodit budem tu, lebo na sk si uz neplatim zdravotne poistenie a okrem toho ak by som rodila na sk, tak by som tam musela stravit dokopy pred a po porode okolo pol roka a to mojho muzicka predsa nemozem nechat tak dlho sameho a ani ja by som nechcela byt bez neho tak dlho...
...ja som vcera kupila pre sofinku prve pampersky, take su malilinkate, ze new born 😵 ... sa chodim stale na ne pozerat, aj na tie vecicky oprate... 😵 juj uz sa tak na nu tesiiiim 😵 😵 😵

klauduska
21. sep 2009

ajoj kati....

no pekne,tak to vsetky mame take rovnake bolesti...ja sice ako kacka nechodim,ale sem-tam ma to riadne zaboli... 😒

S tou epi je to aj u VAs tak?No super teda,fakt.....a preco Ta odhovaraju?Ja som sa aj tej asistentky pytala,aj v casaku mamina clanky citala....aby som pozistovala co najviac o tom.....a jednoducho som sa rozhodla pre nu...ked tu ta moznost je,tak by som ju vyuzila.....lebo som taky poserko....Znama ju mala tiež a uplne v pohode porodila,dokonca povedala,ze s epi by rodila kazdy den.... 😉

emilly821
21. sep 2009

katika ja sa utesujem, ze ked ma teraz tak boli panva, tak potom pri porode uz nebude treba tolko casu a bolesti na roztiahnutie a uvolnenie tych spojeni v panve 😅 ale to neviem ci tak funguje, to len ja sa takto utesujem, aby som to vydrzala 😅

luka04
21. sep 2009

emily...ja este nevem ci bude cisarsky az koncom Septembra idem k tomu porodnikovi....uvidime ako sa vyjadri...

inka...no ja mam aj zoznamy co treba, ale tiez som pocula, ze je to v kazdej porodnici inak..niekde chcu to, inde zas to.... ja som si pre istotu kupila asi toto: zoberiem a uvidime co pouzijem...

pre mna: zupan, 2xkosela,papuce, slapky do sprchy, 5x jednorazove podlozky pod chorych, tampony do podpresenky, dojcenska podprsenka, ponozky, kalciová masť, toaletny, osobna kozmetika, 2x osuska, uterak, doklady, mobil a nabijacka, odsavacka na mlieko, teplomer, poharik

pre babo: jednorazove plienky, jednorazove utierky, 4x bavlnene plienky, 2x dojcenska kosielka, bavlnena ciapocka, rukavicky, bavleneny kabatik, bavlnene dupacky, 2 pary ponozticiek, ortopedicke nohavicky, rybacia mast na zadocek, /obecenie na cestu domov, zavinovacka, deka/

ale vravim, vsade je to inak...kazda baba mi povie inak...ja som si asi nejak takto nachystala a uvidime...

luka04
21. sep 2009

kati...zajtra napisem ked ho donesie kurier, prve dojmy 😉 😉

my sme sa boli s drahym trosku prejst v lese, ziadalo sa mi prirody...samozrejme, kolko som zvladla 😀 potom sme sa stavili na kofolke a uz oddychujeme...dnes som robila pizzu domacu, bola sice fajnova ale ide mi prasknut brusko 😅

luka04
21. sep 2009

a este jedna dolezita vec, ktoru treba urcite: porodnicke vlozky, najlepsie znacka SAMU, 2-3 baliky..

luka04
22. sep 2009

halooooooo kde sme???? bree ranko 😎 😎 mame prvy jesenny dnik!!!! 😅

monika131
22. sep 2009

ahojte babenky......

tak ako sa dnes máme?
Ja som celkom v pohode, zajtra idem na poradňu, som zvedavá, čo bude.
Tie fotečky sa mi včera nepodarilo hodiť na net, neviem čo sa to deje, ale mne nejako doma ten net blbne, no skúsim to ešte aj dnes, aspoň niektoré, tie čo pôjdu.
klaudi by dnes mala byť u lekára, no uvidíme čo nové nám povie.

luka - ten zoznam, čo si písala je aj u skoro rovnaký, ale ešte ho musím presne zistiť, no pre seba si budem brať zhruba to isté.

katika - no čo, zárubňa je na mieste?
A tie bolesti máš až také silné, ja zatiať nepociťujem bolesti v panve, ale kríže ma bolia riadne a dosť často ma nafúkne ako balón. ☹

smajli
22. sep 2009

ahojte tehulky:o)
...tak mne prisli na to,ze mi chyba zelezo... ☹ normalne ma mrzi,ze sme na to neprisli skor,lebo priznaky som mala... ako velka unava..(to ale moze byt aj predsa v tehu normalne) ale aj neustale kutiky na ustach... ,aj ma hneva,preco to obvodny gynekolog nezistoval skor...preco sa robi krvny obraz na zaciatku tehu a potom mne ho aspon spravili az teraz na konci a zistili,ze som anemicka... ,na zaciatku som to mala vyborne...,teraz mi dali kvapky na zelezo,ale tak vsak ked by mi to zistili skor,tak som ich mohla brat uz dlhsie,aby babu zelezo nechybalo... take je to zdravotnictvo... to aj vam robili krvny obraz len dva krat? alebo robili vam ho uz aj v strede tehu? ak nie,tak si za tym chodte,nech to zistite este skor...,teraz mi je luto,ze sme to neiniciovali sami,nech mi v polke tehu zistia,ci mi daco nechyba... 😒 ale co uz teraz... lebo to,ze chyba zelezo mne,mi nevadi,to si doplnim,len aby babo malo dost...,a mozno uz asi bude musiet aj babo od narodenia nejaky cas brat kvapky maltofer... aj moj synovec ich takto do 1 roka bral... no skoda... uz teraz nic... len trebars vy si zistite,ako to je u vas... ,ak by ma to napadlo,tak by som sla aj hoci za obvodakom,nech mi raz v polke tehu krvny obraz spravi... inak take priznaky su este aj dychavicnost... teraz som to dnes citala v jednom casopise Dieta... ze aj dychavicnost v tehu je aj priznakom,ze chyba zelezo.... v dnesnom zdravotnictve sa musi kazdy starat o seba sam... nuz skoda,ale nevadi,ide sa dalej,len ma to mrzi... 🙂 ale verim,ze babo si vzalo vsetko zelezo,co potrebovalo a naslo a ze chyba len mne...

inak hodim si sem fotku...jednu novu do albumu... :o))))) doktor porodnik nam spravil v nedelu na poslednej poradni foto z 3D :o) len tak sam od seba... :o))))) neviem sa vynadivat:o).... 🙂

marfuska11
22. sep 2009

ahojte babenky , citam ze aj vy niektore mate bolesti, len sa divam ze ste vo vyssom stadiu tehotenstva. mne sa este len zacal 16 tyzden ale boli ma vsetko od spodu hlavne ked si idem sadnut akokeby som sa na nieco napichla a niekedy aj ked chodim., dnes som bola s tym u lekara a ten mi iba povedal ze sa mi roztahuje maternica. viete mi niekto poradit??

smajli
22. sep 2009

ano marfi,je to ok,hlavne ked ti to lekar potvrdil...,od zaciatku tehu sem tam pobolieva podbrusko i cele brusko i picha tam dole... ako koho,kazdu tehulku inac,inak casto,inak silno... vsetko to pracuje a meni sa a prisposobuje... take roztahovanie maternice prebieha cele tehu... niekedy maju tehulky pocit,ze az brusk prasnkne... take je to napatie... ale kazda to pocituje inak...

didiana333
22. sep 2009

marfuska11,aj mna to už bolelo tak ako teba...lekárka mi povedala,že už namám dvadsať rokov... 😀
Ale v pohode sa to dalo zvládnuť ...niekedy ma to tak až bolelo,akoby ma niekto dokopal...myslím,že to sa uvolnuju a pripravuju svaly panvoveho dna na porod...každy to cíti inak,mna to bolelo...

klauduska
22. sep 2009

Ahojte!!!

Tak dnes som bola v poradni,robil mi posledny ultrazvuk,vsetko je OK,pomeral ho a sedi to na 32.tyzden a je pekne otoceny dole hlavickou,tak ako som predpokladala,lebo som to akosi citila.....Tlak opat nizky,+ 8 kg....
Papier na MD mam uz vypisany,uz ho len zajtra dat uctovnicke.... 😉

luka....presne taketo veci si beriem aj ja.Vecicky pre babo vraj netreba,obliekaju ho do "erarneho" iba na odchod domov.....

A co Vy dnes porabate?My cakame kamosa,ma prist pre papiere a ideme si vybavovat ten uver,potom frcime dokoncit tu postielku a nakoniec vyzdvihnut afto.....Uf,snad to vsetko postihame..... 😅

luka04
22. sep 2009

no konecne ste sa ozvali 😀 mne prave prisiel kocik, neviem sa vynadivat...kraaaasny je 😀 😀

klaudy..super!!! a nevravel ti rozmery babenka?? naaahodou....ja idem o tyzden v stredu na poradnu....posledny krat...vraj mi budu robit odbery, to je asi to co spominala smajli....no veru mne brali krv zatial len raz, niekde na zaciatku...a potom sice vzdy ked som lezala v nemocke, ale to mi nikto nic nepovedal o nejakych vysledkoch.... 😕

luka04
22. sep 2009

smajli..ta fotka je nadherna 😅 😵 ako krasne spinka......

idem ja odfotit nasu novu ,,karu,, 😀 a tiez nahodim

klauduska
22. sep 2009

luka..veru nie,nevravel.....neviem ci to kazde sono ma,ze sa da aj vaha urcit.... 😒
Tak kocik je uz doma!!!Tak si sa konecne dockala,super,teskam sa s Tebou!!!! 😉 Tak odfot a hod do albumu.... 😉
Ja idem k nemu do poradne este o mesiac a spravi ten ster z posvy na ten bacil.....a potom uz len do nemocky.... 😉

luka04
22. sep 2009

uz som ho cvakla...ale zda sa mi, ze ten fotak nejako skresluje farby...nazivo je to ine...ta ruzova je taka jasna....a nekrici tak to cervene srdiecko 😅
no moj ma tiez obycajne sono a minule ako ho meral a diktoval sestricke udaje, zahlasil /1515gramov/...ale to bolo pred 3 tyzdnami, takze ratam ze uz mame cez 2 kila..aspom tak pisu aj na tehu kalkulacke....a inak, aj to tak citim 😀 ja idem buduci tyzden na poradnu a mam im tam povedat, ze som naposledy bola, ved to uz budem 36 tyzden a uz ma caka doki v nemocke...ze ten ma chce kukat kazdy tyzden do porodu...ale to je asi bezne...

monika131
22. sep 2009

smajli....tak to je teda fakt, to naše zdravotníctvo, že ti to zistili až teraz ☹ Ale aj mne zatiaľ brali krv iba raz, ale sestrička mi vravela, že ešte raz mi ju budú brať, tak uvidíme, že v ktorom týždni.

luka....takže kočiarik je už doma, a aj mne foťák skresľuje farby. Náš kočiarik je fialový a na fotke vyzerá ako tmavo modrý

klauduš....tak to je super, že je všetko v poriadku. No mne doktor vždy povie, koľko malý váži a meria, ja sa na to nemusím ani pýtať, ale každý to robí ináč.
Ja nemám počas tehu problém s tlakom a som zvedavá, že koľko som pribrala, pred mesiacom to bolo 12 kg, no a určite som išla hore niminálne 2kg. Uvidím zajtra. 🙂

klauduska
22. sep 2009

luka...no super kocik,peknucky,ta ruzova je v pohode a to srdiecko mozno odraza nejak svetlo,tak preto sa to zda take vyraznejsie.....A aka to je presne znacka?A kolko VAs vysiel?

luka04
22. sep 2009

klaudy...Tako Jumper X , kolekcia Srdcia....vysiel nas 315 eur ako vsetko tam vidis..este ma plastenku do dazda, nanozniky na vsetky casti a sietku na vajicko...

moni...ja som sa opet nevazila od minulej poradne, vtedy to bolo tusim + 8kg....ale presiel mesiac, nam s Lejkou velmi chutilo papat 😀 takze sa to urcite odzrkadli na poradni 😀

smajli
22. sep 2009

fakt pekny kocik luka... pekne ste vybrali:o)

luka04
22. sep 2009

dakujem smajli 😅 😅 ako to dobre padne, ked som ja taka happy a paci sa aj druhemu 😅

katika82
22. sep 2009

no ahojte babenky moje

tak zárubňa už drží juj aj kvietky dnes prišli tak sa vytešujem z nich. búdúci týžden ked sa omaluje izba tak vynesieme tú truhlicu a budem lepiť kvietky

luka kočík je krásny júúj musíš byť určite šťastá že ho už máš domka čoo??

klaudy ja idem tiež rodiť v Kubíne. nepopýtala by si sa tej tvojej kamošky tako to tam bolo či bola spokojná a tak???

katika82
22. sep 2009

moni a ty kde máš fotočky kočíka čo si kúpila?? nepodarilo sa ti to pridať??

monika131
22. sep 2009

katika - práve skúšam dávať fotky do albumu, dúfam, že sa mi to podarí ☹

monika131
22. sep 2009

tak fotečky sa mi podarilo pridať 🙂
ale ten kočiar je zle odfotený, bola to veľmi veľká fotka a nechcelo mi ju zobrať, tak som ju musela opraviť, ale odfotím ho ešte raz, a skúsim to dať znova, zatiaľ aspoň takto... 🙂

oliinka
22. sep 2009

ahoj monika slubila som že napíšem ako som dopadla.zatial je všetko ok.mimi rastie bije srdiečko,takže som velmi rada.som 10+2 ale mimi je o týžden menšie tak snad to nieje až také zlé.kolko by malo merať mimi v tomto týždni neviete?

sharmana
22. sep 2009

ahojte kočky, môžete mi poradit? dnes som bola na uzv, GS som mala 0,76cm, som podla ms 5+3tt, ale v tej dutinke este nebol viditelny plod... v nemocke mi povedal lekar, ze to je este skoro, ze mam prist na uzv o 10 dni, ale moj gyn. ma naplasil, ze uz by tam malo byt vidiet plod... poradte.. mala ste niektora podobny problem?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre