Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

emilly821
28. máj 2009

inac ja mam jeden velkyyyyyy probleeeem 😉 za par dni letim domov a ja doma na slovensku nemam internet 😢 ved ja to mesiac a pol bez konika neprezijem 😝 😝 😝 asi budem musiet na maminu vyvinut natlak, aby si dala zaviest internet, inac dostanem abstaaak 😎 😎 😎

mija777
28. máj 2009

Ahoj hviezdickamaria,termin vypocitany este presne nemam,lebo moja dr.mi spravila len take bleskove vysetrenie a kazala mi prist 9.6.,ze mi uz aj knizku da.Ja som cakala,ze mi spravi komplet vysetrenie,ale takmer nic 😠 😠 😠 Mala by som vsak mat termin tak ako ty 😀 mozno budeme rodit naraz 😀

smajli
28. máj 2009

ahojte tehylky,aj ja uz zacinam stracat prehlad v novych tehulkach,tak sa na mna nehnevajte:o)) ale srdecne vas vitam a laura nesmut,uvidis,babo pride ked ma prist,je to tazke necakat,ale raz sa to podari:o))
emily verim ti...net keby som nemala,tiez by mi chybal...
... mne je dnes volajako zle... hlavne teraz vecer od zaludka... ani neviem,co mam jest,alebo ci radsej nejest..☹
tak su blbe tote pocity nevolnosti...
.... ale spravila som si dnes radost,lebo som sa mi podarilo konecne kupit si tak mikinu,ktora mi nie je mala...zatial :o) este take dva mesiace by sa mi do nej malo brusko zmestit a vyuzijem ju aj potom:o) tak snad aj cele leto budem mat co nosit:o) uz by mi potom do satnika nemalo nic chybat... hoci...vlastne tehu podprsenka...lebo tato mi uz zacina byt mala... ale ... uz skoro vsetko na seba mam...
.. verim,ze mi za chvilu bude od zaludka lepsie... mozno je to tou zmenou pocasia,zajtra sa ma ochladit a na zaludok som citliva...
tak tesim sa s vami tehulky nove:o) aj tie,co tu sme uz dlhsie:o) nech sa nam narodia nase zdrave pokladiky 😵
a aj bruska vam budu rast:o)))) tiez hned ako som sa dozvedela,ze som tehu,tak som hned chcela bruskooo :o)
a teraz chcem uz babo ciitit... stale sa na nieco nevieme dockat:o))))
tak papa

zanetka3
28. máj 2009

ahojte baby mam 10 mesacnu dcerku a asi som vom.aj sa tesim aj nie.bojim sa ze sa nebudem vediet venovat svojej dcerke.este som si nerobila test len mi meskaju a test si nechcem robit bojim sa vysledku.

katika82
29. máj 2009

dobré ránko tehulky

včera som tu nebola bola som na poslednej skúške takže to mám za sebou.
neuveríte ale nam tu napadol sneh. som vyšla vonku rano že waw aká zima a kuknem lepšie a to sneh. normálne nechápem z toho.

vítam nové tehulky juj ale nás pribúda ako maku to je super.

jahody11
29. máj 2009

katika, ja ma poslednu skusku este pred sebou, a straasne sa mi nechce ucit 😖

zanetka, neboj sa, aj keby si bola tehu, zvladnes obe deti,viem , ze na zaciatku je z toho strach ale poznam zeny co otehotneli, ked mali ich deti 8 mesiacov a zvladli to na vybornu, my zeny sme tvor neuveritelne silny a uvidis, ze to nebude zle, drzim ti palce, nech ti to vyde ako si ty zelas 😉 😉

weronikla
29. máj 2009

Ahojte maminky 🙂 Jeeej, uz je nas tu ako maku, vitam nove maminky 🙂 Par dni som tu nebola a kym som to vsetko precitala, tak to chvilu trvalo veru 😅 Posledne tri dni mi bolo priserne zle, takmer nic som nejedla, nechutilo mi, jedine jahody a pizza a ta pizza veru moc zdrava nie je 😀 CO s tyym? Verim, ze sa to zlepsi..
Smajli... ty si spominala, ze mas alergiu.. Bola som u alergologicky, pretoze som alergicka, a ta mi razne odmietla moznost vysadit lieky, takze mi predpisala fenistyl a v lete zodac. Nie som zastankynou toho brat lieky pocas tehotenstva, ale vraj ak by som ich nebrala, viac uskodim babatku, ako ked ich beriem. Buduci tyzden idem kvoli tomu aj farmakologicke, tak sa potom ozvem, co mi na to ona povie. Alergologicka tvrdi, ze ak by som ich nebrala, tak vdaka prejavom alergie by dieta nedostavalo tolko kysliku, kolko by malo...

smajli
29. máj 2009

ahojte dievcata,katika gratulujem ku vsetkym skuskam,tak uz len sil do stastnic...drzte sa studentky:o)
werinika.. no ak by som byvala v prievidzi abo po blizku,tak idem za tou tvojou alergologickou,konecne dobry pristup od doktora. Tiez som o tom citala,ze ak su uz silne prejavy alergie,ze je lepsie uz lieky brat,aby malo babo dost kyslika...,ja to nebudem podcenovat...,ale zatial sa to da...,potom mi daj urcite vediet,co ti na farmakologii povedia,budem zvedava...
ja tu nemam ziadneho alergologa,ani od znamych neviem,ku komu by som mohla ist...,tak ani neviem,ze kam ist,len tak ku niekomu,koho nepoznam...niektori doktori su hrozni...,ale urcite to budem riesit,ked to bude silnejsie...

zazalienka
29. máj 2009

ahoj, no som tu nova a tehu.. od pondelka som si 4 krat robila test, 4 krat pozitivny.. prave som sa chystala zmenit mojho lekara za odbornika na neplodnost, od augusta neberiem antiko.. no a prislo to same.. lekarovi idem v pondelok, tak uvidim co a ako..

smajli
29. máj 2009

ahoj zazalienka,vitaj:o))) to sa musis tesit,ze si tehu po takom case,to musi byt uzasne,tak sa pekne drzte:o))))

raz sa mi stalo,ze mi lekar povedal,ked mi mrska kvoli stresu pri stastniciach pred rokmi vynechala na 4 mesiace,ze to na ultrazvuku vyzera ako prechod....,vsak som az plakala,ked som sla peso domov,co som sa bala,ci vobec budem moct mat niekedy deti...

uzivaj si ten krasny pocit a tesime sa s tebou:o))) babatko je zazrak a dar:o))) obrovitansky dar:o)))

zazalienka
29. máj 2009

tak hadam po 4 testoch to neklamalo, ale predcasne sa netesim.. az v pondelok, ked povie lekar posledne slovo🙂 zhodou nahod 19.5. porodila moja svagrova, v utorok, v piatok sme ju boli pozriet v porodnici a v pondelok som si robila prvy krat test pozitivny .. som sa rehotala ze v porodnici slabo dezinfikovali a nieco som tam chytila🙂))

jahody11
29. máj 2009

zazalienka, tak gratulujem 🙂 ono po tej antikonc. je organizmus trocha rozhadzany, ja som vysadila v septembri 2007 a otehotnela som v decembri 2008 ale my sme sa nejako extra nesnazili, len sme to nechali na nahodu 🙂

zazalienka
29. máj 2009

dakujem, ale naozaj tesit sa budem az po navsteve lekara.. tiez sme sa brutalne nesnazili, len ked som videla to babatko malinkate v porodnici a na druhy den ked bola svagrova uz doma, tak to na mna nejak dolahlo.. na manzela som hadzala smutny kukuc ze aj ja by som uz take chcela.. no vidis.. a vlastne uz som bola zrejme tehotna.. ale je to super a velmi sa tesime.. presne sa to nacasovalo same🙂))

timea27
29. máj 2009

ahoj babenky!
hviezdickamaria, mija777, weronikla...mame takmer rovnake terminy 😉 mne predbezne dok povedala 20.1.
najprv sme aj spekulovali ze ci je dobre rodit v zime no potom sme to nechali na vyssie instancie a zadarilo sa takmer na prvykrat 😀 akurat vidim problem v tom ze byvame v hornatom kraji tak dufam ze nebude vela snehu ani ziadna kalamita aby sme sa v pohode dostali do porodnice 😉 aj z toho dovodu uvazujem o zmene povodneho planu, kedze planovana porodnica je cca 60 km a tiez v hornatom kraji...
este jednu otazocku mam - od ktoreho mesiaca ma vyznam tehotensky pas?

jahody11
29. máj 2009

tak, tehot. pas ti ma pomahat odlahcit telo od tej tazoby 😀 a zalezi na tvojom tele, kedy budes mat brusko, pozri sa do mojho albumu, v 22tt som nemala skoro ziadne brusko a teraz sa nejako naraz vydulo, teh. pas uz mam doma dlhsiu domu ale nemala som ho este ani raz na sebe a chcem si ho zobrat teraz cez vikend, ked pojdeme domov na vikend a ppojdeme s kamosmi vonku, pozri do mojho albumu, mam ho tam na obrazku, mam taky s veselym motivom 😀 😀

smajli
29. máj 2009

jej jahody,konecne mas foto bruska v albume:o))) fakt ako rychlo ti teraz narastlo,vsetko dobehlo a cele babo sa ukazalo:o))))))

hviezdickamaria
29. máj 2009

joj mne tak casto vypadava net ze tu asi z toho porodim 😠 co je to tehotensky pas? este som o tom nepocula 😅 ale si ho pozriem v tom albume co ma jahody 🙂 timea 27 to je super ze sme na tom rovnako s tym terminom ale to je este taaaaaak daleko🙂 vcera som dostala od doktora tehotensku knizku tak som ju vsetkym ukazovala 😀 😀 😀 a aj ja som si ju prezerala stale dookola 😵 takaaa som stastna len keby som do roboty nemusela chodit. teraz sa mi uz nic nechce a moja robota nie je ziadna vyhra- predavacka... 😔 je mi v praci tazko a dost ma aj chrbat z nej boli. na matersku mam ist az 9. 12. !!! ta sak to nenormalne!!! 😖

katka.mina
29. máj 2009

ahojte baby....uz sa tu veselo pise 😀 juj vcera som prvy krat zvracala ale len trosku...a dnes ma ani brusko az tak neboli iba trosku picha lebo pred tym ma dost bolelo je to v poho?? ja teraz budem do pondelka stresovat.... 😅

jahody11
29. máj 2009

uvidis, ze je vsetko ok 😉

baby, mne s apodarilo dat do albumu aj hudbu, tak si popocuvajte ale je to taka rychlejsia melodia 😀 to ja oblubujem 😀

hviezdickamaria
29. máj 2009

jahody dakujem za ten podrobny popis toho nuchal transluency ci jak sa to vola 😎

katka.mina
29. máj 2009

no dufam.....v podnelo urcite dam vediet ozaj ma mi brat krv a moc...vysledky kedy budem asi vediet??

emilly821
29. máj 2009

ahoj maminky. tak ja som vcera vecer musela utekat k doktorovi, lebo som zacala trochu krvacat ☹ ☹ ☹ strasne som sa zlakla, ale nastastie babetko bolo v poriadku a pokojne si tam cmulalo palcek 🙂 bola som pred tym na wc na velkej a kedze som asi (pardon za detaily 🤐 ) kvoli zapche tlacila viac ako bolo vhodne, tak mi pravdepodobne praskla nejaka drobna cievka a ta trochu krvacala.lebo to bolo take jednorazove chvilkove krvacanie a hned to preslo. ale vystrasilo teda poriadne, lebo ja len druhych viem povzbudit, ale sama som vecny pesimista 😝 teraz ma este trochu pobolieva podbrusko, ale tak snad to uz bude dobre.doky mi dal nejake kvapky na zmakcenie stolice a este aj duphaston (ze vraj pre istotu) a mimochodom 😵 , povedal, ze to vyzera na malu princeznu 😵 😵 😵

hviezdickamaria
29. máj 2009

ach ja sa tiez stale pozorujem ci nahodou tam nebude hocilen malicka kvapka krvi, bo sa mi dnes v noci snivalo ze som znova potratila a som sa tak zlakla... ☹ no v tom som sa zobudila a bola som taka rada ze to bol iba sen a my sme v poriadku... hrozny sen 😔

smajli
29. máj 2009

emily som rada,ze to tak dopadlo,drzte sa, to asi kazda vieme povzbudit ine,ale ked sa to deje nam,tak sa tak nalakaame,ze az...ale kto by sa nenalakal...,len pekne oddychuj a davaj na seba pozor,hlavne ked budes teraz este letiet,drzte sa obe:o))))))))

jahody11
29. máj 2009

hviezdickamaria, nieje zac... inak ty mas teda sny...

my sme tak nasli po sexe krv a dost jej bolo , neskutocne aka som bola vystrasena a nakoniec sme zistili, ze poraneny bol manzel 😅 a nechcem byt nanho zla a som stastna, ze to schytal on 😀 😀 ale krvi bbolo dost, neviem co sa stalo ale uz je v poriadku, tvrdil, ze ho to neboli ani nestipe 😉 😉

emilly821
29. máj 2009

no ved prave to lietadlo mi robi starosti 😒 ale ked doktor povedal, ze sa nemusim bat, ze mozem kludne letiet...ale ja sa aj tak bojim ☹ stale rozmyslam ci ist, alebo nie.o peniaze az tak nejde, radsej zahodim 10tisic ako by sa malo nieco stat mojej malickej, len ked to je vpodstate posledna moznost kedy mozem ist domov, lebo po 27.tyzdi sa uz letiet neda a s malickou tiez nebudem moct hned letiet...a mne je tak hrozne smutno za domovom...

smajli
29. máj 2009

emily,v tomto ti tazko hocico povedat,kazda by sme sa asi bali,jedine co ti mozem povedat je,ze budeme na teba mysliet,je to tazke rozhodovanie...,uvidis,ako sa este budes citit tych paru dni pred odletom,ak by co len kusok zle,tak sama budes vediet,ze radsej neletiet...,lekar by ale mal vediet...,a ked to bolo cisto to krvacanie len zo silneho tlacenia,tak by malo byt vsetko ok,treba verit,tak vela sil :o)

jahody11
29. máj 2009

emily, doktor musi vediet co a ako a urcite budete obe v poriadku, je to asi dlhy let... uvidis, ze to zvladnete...

unas sa prave prehnala kvalitna burka s krupami 🙂

emilly821
29. máj 2009

dakujem smajli za povzbudenie, dobre to cloveku padne...

hviezdickamaria
29. máj 2009

ahojte to tehotne nemozu lietat???? to som nevedela nezeby som sa niekam chystala 🙂 ja sa chystam len na chatu no neviem ... bojim sa ze by sa mohlo nieco stat a budem daleko od nemocnice... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre